Dodaj do ulubionych

czym odkamieniać parowar?

26.10.11, 23:35
czym odkamieniac parowar żeby go nie zniszczyć.
Podpowiedzcie.
--
Magda- mama Kuby, Kacpra i Filipka smile
Obserwuj wątek
    • the_kami Re: czym odkamieniać parowar? 27.10.11, 10:20
      Ale jaki? Ja mam taki:
      https://www.ronatsklep.pl/upload/PAROWAR%20TEFAL%20Vitamin%20_%20VC4003%20n.jpg
      o, ten - i tę "kulę-grzałkę" odkamieniam preparatem do czajników. Musiałam to zrobić - przez jakieś 8 lat (?) może ze 3 razy.

--
      Kami
      Studio Eksperymentalne PR: tutaj oraz tutaj - jestem dumna z Tatusia! smile
    • budzik11 Re: czym odkamieniać parowar? 28.10.11, 10:46
      Nie wiem, jaki parowar masz i co ci się w nim "zakamieniło" - ja mam taki z płaską grzałką, jak w czajniku - odkamieniam nierozcieńczonym octem - tylko na grzałce kamień się zbiera i po każdym użyciu zalewam to na chwilę odrobin octu, potem normalnie myję.
        • schiraz Re: Podciągnę temat - -gotowanie 28.10.11, 19:39
          Ugotować możesz wiele rzeczy, dziś u mnie były filety rybne zawijane (w środku papryka i przyprawy), ryż, warzywa, można też filety z kurczaka posypane przyprawami, albo zawinięte a w środku co tam chcesz. Można wszelkie warzywa: ziemniaki, mieszanki mrożone, kalafior, brokuły, brukselka, fasolka, buraczki, marchewka, cokolwiek. W tym pojemniku, który zapewne masz, możesz podgrzać zupę, ryż, makaron, zrobić sos. Ja parowar uruchamiam jak mi się nie chce wyciągać garnków. Na jeden poziom kładę ziemniaki/makaron/ryż, na kolejny mięso: filet, wołowina, pulpeciki, wieprzowina, na kolejny jakieś warzywo i mam obiad.
          --
          ------
          Milcz, albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia.
    • roszpunka3 Re: czym odkamieniać parowar? 03.11.11, 13:17
      Przerzucenie się na gotowanie na parze to świetny pomysł, sama mam taki zamiar. Naczytałam się sporo o róznicy w jedzeniu smażonym i gotowanym w wodzie a gotowanym na parze. Różnica jest ogrooomna. Z co do Tefala, podobno ludzie polecają a jak masz dobry parowar to nie trzeba go chyba jakoś specjalnie odkamęńąć. Ja natknęłam się na fajny model w Magicznej Planecie firmy Tefal, podaję linka : magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=166∏=106563

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka