Dodaj do ulubionych

Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu?

06.02.12, 21:53
Mam ropną anginę, antybiotyki na 7dni i kupę roboty w pracy. Zwolnienia nie mam na razie, bo antybiotyki wypisali mi na izbie przyjęć w szpitalu i po L4 mam iść do rodzinnego. Strasznie mi to zwolnienie nie pasuje teraz, czy na antybiotykach trzeba rzeczywiście koniecznie siedzieć w domu? Poradźcie proszę.
Obserwuj wątek
    • anula36 Re: Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu? 06.02.12, 22:11
      To nie do konca kwestia antybiotykow, tylko samej choroby, powiklaniem "przeziebionej" anginy moze byc zapalenie miesnia sercowego, ucha, lub klebuszkow nerkowych, czyli nic przyjemnego.
      Na twoim miejscu siedzialabym w domu ( ale nie w lozku, trzeba chodzic zeby wentylowac pluca). Ewentualnie jakas dzialanosc zawodowa "zdalna",ale lazic z angina bym sie nie odwazyla.
    • claratrueba Re: Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu? 07.02.12, 09:54
      Dobrze ci tu radzą, siedź i nie przeżywaj (no chyba, że ta robota ma nas uchronić od końca świata)To nie kwestia antybiotyku a anginy, której zlekceważyć nie wolno. Moja mama też była taka nadgorliwa i wróciła do pracy przed końcem leczenia. Zapalenie mięśnia sercowego, płyn w worku osierdziowym i "głupia angina" skończyła się miesiącem w szpitalu, trzema w sanatorium i arytmią, która ma od tamtej pory czyli od ponad 40 lat.
    • magdalaena1977 Re: Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu? 07.02.12, 10:15
      sajolina napisała:

> Mam ropną anginę, antybiotyki na 7dni i kupę roboty w pracy. Zwolnienia nie mam
      > na razie, bo antybiotyki wypisali mi na izbie przyjęć w szpitalu i po L4 mam i
      > ść do rodzinnego. Strasznie mi to zwolnienie nie pasuje teraz, czy na antybioty
      > kach trzeba rzeczywiście koniecznie siedzieć w domu?

Masz ropną anginę, bierzesz antybiotyki i czujesz się na tyle dobrze, żeby normalnie pracować?

No niestety mnie wykańcza zwykłe przeziębienie - tzn mogę siedzieć w domu i łazić po internecie, ale jeśli pójdę do pracy, będę popełniać błędy i nic sensownego nie wymyślę.

Zresztą nawet jeśli schorzenie podstawowe kogoś nie osłabia, to samo branie antybiotyków pogarsza jego samopoczucie.
      • szarsz Re: Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu? 07.02.12, 10:54
        Magda, ale tak często jest przy anginie.

Czasem samopoczucie jest fatalne, 40 stopni gorączki i osłabienie, że do łazienki nie ma się siły dojść. Dobrze dobrany antybiotyk potrafi skutecznie doprowadzić człowieka do stanu używalności w 24 - 48 h. Tyle że czujesz się już dobrze, ale wciąż jesteś chora, a antybiotyk trzeba brać w zależności od jego rodzaju czasem i tydzień albo i dziesięć dni.

A do autorki wątku: anginą przestaje się zarażać chyba po trzech dobach od wzięcia pierwszej dawki antybiotyku (pod warunkiem, że jest skuteczny), więc minimum trzy dni, ze względu na otoczenie powinnaś przesiedzieć w domu. Natomiast co do Ciebie i Twojego zdrowia, to musisz sama zdecydować - czy praca jest warta ewentualnych powikłań? Moim zdaniem żadna praca nie jest tego warta.
    • johana75 Re: Czy na antybiotykach trzeba siedzieć w domu? 07.02.12, 15:29
      No to witaj w klubie ja tez biorę antybiotyk od wczoraj na anginę. Całe szczęście że mam wolne i nie muszę pracować jednak nie wychodzę na dwór. Nie chce komplikacji. Wczoraj bolało mnie strasznie przy przełykaniu, ale dzisiaj czuje się w miarę ok. Gorączki nie mam.
      Zakupy, dziecko szkoła jest na głowie partnera...trudno jestem chora i nie chce się dodatkowo narażać, tobie radzę to samo.
      Zdrówka życzę !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka