Dodaj do ulubionych

kamien zbierajacy sie na wylewce w baterii

10.02.12, 20:05
witam,
jestem tu nowa, ale podczytuje Was juz czas jakis. Nie widziałam wpisów w temacie, jaki mnie interesuje. Mianowicie. Mam b. twardą wodę w mieszkaniu. I straszliwie zbiera mi sie kamien na bateriach, na koncu wylewki i na sitku. Przecieranie szmatką ze srodkiem przeciw kamieniowi nie pomaga. Najlepiej byloby to zanurzyc w tym srodku, ale jak to technicznie zrobic? wylewki sa zaokraglone.. moglabym oczywiscie stac z 15min i trzymac cos typu miseczka zanurzajac wylewke, no ale nie o to chodzi.. jak sobie z tym radzicie? ta koncowka nie jest odkrecana, wylewka tworzy caloscsad. Macie takie problemy?
pozdr
Magda
Obserwuj wątek
    • jarka63 Re: kamien zbierajacy sie na wylewce w baterii 10.02.12, 20:38
      Tak, ja też mam bardzo twardą wodę i kamień zbiera się na wylewkach. Pomaga ocet, można na jakiś czas owinąć wylewkę ściereczką nasączoną octem. Nawet jeśli warstwa kamienia jest gruba, można ją potem usunąć np. nożem. Ta metoda oczywiście nie zapobiega tworzeniu się kamienia.
        • jarka63 Re: kamien zbierajacy sie na wylewce w baterii 10.02.12, 21:34
          niusowo napisała:

> chyba tak zrobię. Nozem sie troche obawiam, ze porysuję wylewke. Najlepiej bylo
          > by wlac ocet w nakretke od butelki i jakos to zawiesic, ale sie nie da. Taki du
          > rny kształtsmile.
          > Ocet nie matowi baterii? nic sie zlego nie zadzialo?
          > dzięki za odpowiedź
          > Magda

Nie, nic się nie stało.
      • ookaa Re: kamien zbierajacy sie na wylewce w baterii 10.02.12, 22:04
        Zakamienione miejsca okładam ręcznikiem papierowym nasączonym octem lub jeszcze lepiej biedronkowym fistem. Mokry ręcznik daje się modelować i przyklejać, a to pozwala uniknąć traktowania agresywnym płynem sąsiednich powierzchni, które mogłyby przy okazji ucierpieć. Generalnie staram się co jakiś czas ścierać na bieżąco gromadzący się kamień chropowatą szmatką. Świeży kamień jest dość miękki i dopiero z czasem twardnieje. Mam średnio twardą wodę i u mnie wystarczy przetrzeć spód kranów co tydzień, ale często zapominam. A wtedy - jak wyżej: ocet albo fist.
      • niusowo Re: a co pijecie jeśli z kranu leci kamienna 11.02.12, 15:20
        ja gotuje na wodzie kranowej, nie mam wyboru. Dla mnie najwiekszy kłopot to kabina prysznicowa i te wylewki kranow. Szklane drzwi kabiny, a zwlaszcza uszczelki, to cos, co mi spedza sen z powiek. Szklane drzwi mylam dzis rano, potem ktos wzial prysznic i w zasadzie juz wyglada żle. Mimo, ze woda jest ściągnięta z szyby, to te drzwi nigdy nie są ładne. Uszczelki są nie do oczyszczenia. Kiedys je zdjelam, ale sa za dlugie, aby sie do nich dostac i doszorowacsad. Strasznie mnie to wkurza. Uszczelki ida do wymiany, choc kabina ma 2 lata.
        Jak twarda jest woda czuje też porownując to z wodą u rodziców. U nich myjąc głowę, nie musze uzywac odzywki, mam problem ze splukaniem mydla, żelu z ciała. U mnie wlosy mam poplatane tak, ze szok, cialo suche. Kamien na wylewkach nie wystepuje
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka