Dodaj do ulubionych

POMOCY!!!! PILNE

14.02.12, 11:07
Kochane
Na Was zawsze mogę liczyć pomóżcie!!!!
Za 2 godz przyjedzie niespodziewanie moja przyjaciółka z GB a ja w domu nie mam kawałka ciasta, nic czym moge poczęstować. Z domu nie mam jak wyjść bo mam zasmarkanego półroczniaka.

W domu mam:
2 jajka
1 kg mąki
0,5 kg cukru pudru (zwykłego cukru nie mam , tyle co w cukiernicy i ze 20 dkg trzcinowego)
proszek do pieczenia
budynie
2 banany
czekoladę
kakao
jakieś polewy do ciast
3 margaryny kasie
olej
mleko

da się coś z tego wymyśleć???

help!!!!
Obserwuj wątek
      • b-b1 Re: POMOCY!!!! PILNE 14.02.12, 11:28
        1 jajko+7dkg margaryny+15dkg cukru+25dkg mąki+1 szklanka mleka+ łyżeczka proszku do pieczenia.
        Mikserem utrzeć na jednolita masę. Masę możesz podzielić na dwie części do jednej wsypać kakao-będzie dwukolorowa babka.(ok 40min 180 stopni)
        Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej-polać babkę po upieczeniu.
        • b-b1 Re: POMOCY!!!! PILNE 14.02.12, 11:34
          Foremki na muffinki masz?
          Do jednej michy wsypujemy-2,5szkl mąki+3/4szkl cukru+szczyptę soli+2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia -mieszamy.
          Do drugiej: 100gr rozpuszczonego masła(może byc kasia)+1 szklanka mleka+ 2 jajka-mieszamy

Suche składniki wsypujemy do mokrych, możesz dodac pokrojoną czekoladę-szybciutko łyżką łaczymy składniki(króciutko)-do foremek muffinkowych i do piekarnika-180 stopni-20-25 minut.

• budzik11 Re: POMOCY!!!! PILNE 14.02.12, 11:35
      A formę do muffinek masz? Bo mogłabyś zrobić muffiny np. takie: mojewypieki.blox.pl/2009/12/Muffinki-czekoladowo-bananowe-z-orzechami.html (tylko bez orzechów) albo któreś z tych: www.google.com/search?q=muffinki+z+bananami+i+czekolad%C4%85&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=iceweasel-a

albo takie ciasto np: www.malacukierenka.pl/czekoladowe-ciasto-z-bananami.html

albo inne: www.google.com/search?q=ciasto+z+bananami+i+czekolad%C4%85&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=iceweasel-a
    • kasiak37 Re: POMOCY!!!! PILNE 14.02.12, 12:57
      da siesmile
      Zrob nalesniki.Rozpusc czekolade w goracej kapieli.Banany pokroj w plasterki,ubsmaz lekko na masle.Na nalesniki naloz banany,zawin,z wierzchu polej stopiona czekolada.
      Gotowesmile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka