Dodaj do ulubionych

Kiermasz Wielkanocny jakie wypieki zaprezentować?

10.03.12, 17:43
Drogie WDPD,
Z racji nadchodzących świąt w moim miasteczku odbywa się kiermasz świąteczny, na którym lokalni twórcy mogą zaprezentować i sprzedać swoje prace. Zgłosiłam się jako twórca ciasteczkowy haha! Więc wymyśliłam sobie, że upiekę pierniczki w kształcie jajeczek, przyozdobię przepięknie, zapakuję w torebkę, zawiążę kokardę, przyczepię karteczkę Wesołych Świąt, myślę jeszcze o babce żurawinowej bo mi wychodzi i o koszyczku drożdżowym, tego jeszcze nie piekłam, ale robię dziś próbę i jeszcze fajne baranki drożdżowe znalazłam takie na patyczku do wtykania w owies. I teraz moje pytanie co myślicie o czymś takim, czy ktoś będzie chciał coś takiego kupić (temat ceny na oddzielny wątek), a dwa co można by jeszcze zrobić, żeby ładnie wyglądało, nie rozpadło się zapakowane i nie wymagało przetrzymywania w lodówce?
Obserwuj wątek
    • budzik11 Re: Kiermasz Wielkanocny jakie wypieki zaprezent 10.03.12, 18:43
      Pierniczki jakoś mi się nie kojarzą z Wielkanocą, nawet jeśli są w kształcie jajek (to coś jak szynka w kształcie ryby na Wigilię wink).
      Nie wiem, co to jest babka żurawinowa. Koszyczki drożdżowe - fajna rzecz do dekoracji stołu. Baranek drożdżowy również (masz foremki na te koszyczki i baranki??).
      Mnie zawsze brakuje takich malutkich babeczek, które w całości można włożyć do święconki. Może mazurki w całości albo jako krajanka do torebek? Może zwykłe babki drożdżowe ładnie udekorowane?
      • green-monkey Re: Kiermasz Wielkanocny jakie wypieki zaprezent 11.03.12, 18:24
        Taa źle się wyraziłam - miałam na myśl raczej ciasteczka zdobione niż pierniczki, ale tak pierwsze co mi się skojarzyło, coś jak dziewczyny do Dorotki z moichwypieków dawały w tamtym roku na konkurs tutaj
        Jeśli chodzi o babkę żurawinową, to w sumie zwykła baba tylko zamiast rodzynek żurawiny jak tutaj

Foremek jeszcze wszystkich nie mam, ale najpierw zbieram przepisy, potem zrobię zaopatrzenie. Upiekłam wczoraj ten koszyczek i muszę powiedzieć, że sukces, bardzo fajnie wygląda i na pewno sprawdzi się jako ozdoba stołu wielkanocnego z owsem lub kolorowymi jajami w środku, więc Wam też polecam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka