Dodaj do ulubionych

Czy to tylko zapach czy grzyb/pleśń?

26.11.12, 13:51
Czasami w miejscu gdzie pracuję, mamy paskudny smród (sorry) starej kapuchy. Przychodzimy rano i po prostu jest więc to na pewno nie pracownicy smile Zapach czasem mija po wywietrzeniu, czasem z nienacka pojawia się w środku dnia. Właściciel lokalu twierdzi, że to problem z wentylacją. O ile sam smród jakoś znosimy, o tyle zastanawiamy się czy to nie jakieś pleśniowe/grzybowe pochodzenie zapachu.
Czy są jakieś sposoby sprawdzenia, czy latają tu wokół nas zarodniki, czy inne potencjalnie groźne cząstki?

-----------
Platek, Skorpek i Hans Helmut
Obserwuj wątek
  • kamunyak Re: Czy to tylko zapach czy grzyb/pleśń? 26.11.12, 14:06
   Jesli w pomieszczeniu jest klimatyzacja to może problem pochodzić właśnie stąd.
   Klimatyzacja wymaga czyszczenia i wymiany filtrów a często, nawet bardzo często, jest to zaniedbywane i robione zbyt rzadko. Jesli jest to zaniedbana klimatyzacja to na pewno w powietrzu znajduja się "groźne cząstki". Wystarczy poprosić kolegę żeby wlazł na drabinę/podstawione biurko i wyjął filtry, potem wyczyścić je i zobaczycie czy jest różnica.
   U nas w pracy problemem była , oprócz klimatyzacji, także stara szmata pani sprzątaczki. Wysledziłyśmy z koleżanką, że to właśnie po wymyciu podłóg śmierdzacą szmatą, źle wypłukaną, zapaszek zostaje w pomieszczeniu,. No ale to raczej tylko po sprzątaniu, w ciągu dnia już nie.
  • hela6 Re: Czy to tylko zapach czy grzyb/pleśń? 26.11.12, 15:21
   Trudno powiedzieć, rozejrzyj się po okolicy, pomyśl skąd ten zapach. Zapachy mogą być zwodnicze. Czasami odbiegają od naszego wyobrażenia.
   Typowy zapach pleśni zaalarmował mnie niedawno w piwnicy po czym okazało się że to smród świeżego tynku. Po miesiącu po zapachu nie ma śladu.
  • autumna Re: Czy to tylko zapach czy grzyb/pleśń? 27.11.12, 11:00
   Taki kapuściany zapach czuć czasem z kanalizacji. U mnie na uczelni takie "aromaty" z WC wyłaziły umywalką w salce wykładowej. Przy czym właśnie smród nie był ciągły, tylko pojawiał się znienacka i znikał po puszczeniu wody do umywalki. Więc może po prostu u was wadliwa wentylacja zaciąga zapachy gdzieś z kibelka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka