Dodaj do ulubionych

Jodła kaukaska-żywa choinka

07.12.12, 10:33
Czy znacie tą choinkę,jest śliczna widziałam ją w sklepie.Czy da radę ją wsadzić pózniej w ziemie do ogrodu,akurat nie mam żadnej tak żeby powiesić lampek na dworzu.A w tym roku uparliśmy się na żywą w domu.Ale trochę droga bo 120 zł.Poświęciłabym tą kasę pod warunkiem że można ją wsadzić na wiosnę do ogrodu.
Obserwuj wątek
  • wadera3 Re: Jodła kaukaska-żywa choinka 07.12.12, 10:57
   Niestety, szkoda kasy, ja co roku kupuję żywą choinkę i żadna z nich(kupowana w centrum ogrodniczym z korzeniami) nie przetrwała w ogrodzie.
   Prawdopodobnie są nieprofesjonalnie wykopywane i mają pouszkadzane korzenie.
   Poza tym żywe drzewko, stojące w ogrzewanym mieszkaniu, nie ma jak się zaaklimatyzować na zewnątrz, a nie będziesz choinki trzymała w domu do marca np.
   • claratrueba Re: Jodła kaukaska-żywa choinka 07.12.12, 11:25
    > Prawdopodobnie są nieprofesjonalnie wykopywane i mają pouszkadzane korzenie.

    mało powiedziane. System korzeniowy jodły jest co najmniej takiej długości jak drzewko + silne boczne korzenie stabilizujące. Owszem, mam jodłę w ogródku- wsadzona jako sadzonka wys. 20 cm, korzenie miały objętość mniej więcej dużego wiadra.
    Te "choinki w doniczce" mogą przerwać do wiosny wyniesione w porę do zimnego pomieszczenia. I będą wyglądać całkiem OK. Bo ich wegetacja jest zatrzymana- zima. Ale kiedy sie rozpocznie czyli na wiosnę, ułamek systemu korzeniowego nie jest w stanie wyżywić drzewka.
     • budzik11 Re: Jodła kaukaska-żywa choinka 07.12.12, 12:38
      Jak drzewko rośnie w doniczce "od dziecka", to ma szansę przeżyć. Aa jak nieuczciwy sprzedawca wycina drzewko rosnące w gruncie i upycha do doniczki przed sprzedażą, to choinka nie przeżyje, bo ma zniszczone korzenie. Trzeba dokładnie oglądać doniczkę (co najmniej tak samo jak samo drzewko), w której kupujemy żywą choinkę, ziemię, czy wygląda na uleżałą, czy widać, że to świeżo wsadzone.

      Co do samej jodły kaukaskiej - kupowaliśmy ciętą. Jest śliczna i bardzo trwała, igły nie obsypywały się do wyrzucenia (wyrzuciliśmy bo się nam opatrzyła, inaczej mogłaby stać do lata wink).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka