Dodaj do ulubionych

Najtrwalsze zapachy do wnętrz

05.01.13, 18:07
Mam obsesję na punkcie zapachu w domu, uwielbiam jak w pomieszczeniach ładnie pachnie. Ciągle poszukuję najtrwalszych zapachów i na chwilę obecną, najbardziej chwalę sobie woski zapachowe yankee candle. Jednak mniej kłopotliwe byłyby pewnie odświeżacze elektryczne, czy dyfuzory. Jakie są Wasze doświadczenia z zapachami do wnętrz, co polecacie?
Obserwuj wątek
    • squirk Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 05.01.13, 18:49
      Mam kilka wosków Yankee Candle (w tej chwili pali się wosk White Christmas, czeka świeca Grapevine&Oak), podobają mi się ale przeszkadza mi trochę ich wydajność, chciałabym, żeby były mniejsze i szybciej się kończyły bo mogłabym częściej zmieniać zapachy a na to, żeby nie pakować w kominek całego wosku tylko np. odkroić kawałek wpadłam dopiero pisząc tego posta wink
      Z psikaczy zapachowych miałam Fabrese, nie pamiętam, który, ale bardzo odświeżający i miły miał zapach, w łazience (poza elektrycznym) mamy teraz AmbiPur Freshelle, ładny i trwały ale nie tak, jak wosk czy olejki zapachowe, oczywiście.
      smile
      • kozetka83 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 05.01.13, 19:02
        Ja prawie zawsze kroję wosk na pół, bo też lubię często zmieniać zapachsmile A miałaś może świeczki Yankee Candle ? Jestem ciekawa, czy pachną tak długo jak woski.

squirk napisała:

> Mam kilka wosków Yankee Candle (w tej chwili pali się wosk White Christmas, cze
        > ka świeca Grapevine&Oak), podobają mi się ale przeszkadza mi trochę ich wydajno
        > ść, chciałabym, żeby były mniejsze i szybciej się kończyły bo mogłabym częściej
        > zmieniać zapachy a na to, żeby nie pakować w kominek całego wosku tylko np. od
        > kroić kawałek wpadłam dopiero pisząc tego posta wink
        > Z psikaczy zapachowych miałam Fabrese, nie pamiętam, który, ale bardzo odświeża
        > jący i miły miał zapach, w łazience (poza elektrycznym) mamy teraz AmbiPur Fres
        > helle, ładny i trwały ale nie tak, jak wosk czy olejki zapachowe, oczywiście.
        > smile
        >
          • kr_ka_11 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 07.01.13, 09:20
            squirk napisała:
            Mam dwie ale nie rozpakowałam ich jeszcze. Wg koleżanki pachną słabiej

potwierdzam, pachną zdecydowanie słabiej, jednak co wosk to wosk (ja też dzielę na pół).

Moje ulubione zapachy z yankee to clean cotton, dune grass, fluffy towel, beach wood i beach walk... uff, no i jakiś takie tematyczne świąteczne raz do roku wink

Odnośnie pytania autorki wątku to z yankee też są zapachy do kontaktu, trwałość jest podobna do innych typu ambi pur, fajne są też buteleczki z pachnącymi patyczkami (piękne trwałe zapachy i ładna dekoracja).
            do kontaktu kupuje często zapach Brise - After The Rain, pachnie ok miesiąca, zapach bardzo przyjemny (choć oczywiście to są indywidualne kwestie).

Mam nadzieję, że odrobinę pomogłam.

pozdrawiam
            krka
            również aromatocholiczka wink

• meredith.0 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 05.03.13, 12:09
            Zgadzam się z tym, że woski są intensywniejsze od świec. Może ma znaczenie sposób ich topienia- są podgrzewane od dołu, a świeca pali się inaczej.
            Zaopatrzyłam się jeszcze w zapachowe tea-lighty, zobaczymy jak się sprawdzą. Zestaw 12 to połowa ceny świecy średniej z dwoma knotami, a lepsze światło z iluś małych świeczek niż z jednej dużej.

Woski wrzucam po kawałku, muszę dokupić tylko woreczków strunowych.

Wczoraj dokupiłam nieco wosków, szkoda że nie było midsummer night sad To jeden z moich ulubieńców, drugi to fresh cut roses- ten kocham <3 Aż czuć wiosną wink

A jeśli chodzi o olejki to nie ma to jak naturalne olejki eteryczne, raz że fajny zapach, dwa że nie szkodzą tak człowiekowi jak sztuczne, a po 3 mają dobroczynne właściwości.
            Osobiście lubię np lawendowy i ze słodkiej pomarańczy. Kupuję olejki dr beta, albo w sklepie zrobsobiekrem, można też poszukać w aptekach internetowych.
            Można też takimi olejkami skropić pot poturi.
    • lirio Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 05.01.13, 20:22
      Ja lubię nowe produkty Air Wick. Mam świecę zapachową Ribbons i wkład do kontaktu. Jedyny minus wkładu to zbyt mała regulacja zapachu - jest tak na prawdę albo na full, albo wcale.
      Zapachy w końcu w moim stylu.
    • alonka28 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 06.01.13, 01:59
      Witamsmile Ja bardzo lubię gdy w domu czymś pachnie, zawsze mam pod ręką jakąś świeczkę czy kominek i to w prawie każdym pomieszczeniu, wynika to też pewnie z tego że uwielbiam blask świec. Kiedyś paliłam olejki eteryczne ale wg mnie za szybko wyparowywały z wodą...później odkryłam woski yankee candle, te znów palą się za dlugo nawet po odcięciu kawałka nie ubywa go w kominku...i później trzeba czyśćic całą miseczkę aby zmienic zapach... Ostatnio używam granulek zapachowych firmy Regent house, moim zdaniem są fajną alternatywą dla wosków. Moim zdaniem granulki są fajniejsze, gdyż łatwiej jest zmieniać zapachy wedle nastroju, lub nawet mieszać różne zapachy i tworzyć własne kompozycjesmile Jeśli chodzi o wydajność świeczek yankee to uważam, że nie palą się wystarczająco długo (ja używam tych większych od tea lightów) a zapach...no cóż do intensywności wosków tej samej firmy im daleko, czuć coś ale wg mnie wosk z kominka jest o wiele bardziej wyczuwalny. Wracając jeszcze do granulek, one też dają bardziej subtelny zapach nie tak intensywny co woski, aczkolwiek lepszy niż ze świeczki. Nie wiem czy w Polsce można dostać produkty firmy Glade, ale ostatnio kupiłam świeczkę o zapachu miodu i czekolady, i jestem zachwycona nie tyle samym zapachem co jego intensywnością...i to przy niezapalonej świeczcesmile wchodząc do pokoju czuję jej zapach, a pokój wcale nie jest mały...Jednak i tak nic nie pobije mojego ulubionego zapachu granulek, a jest to "candle light"...nawet nie wiem jak opisać ten zapach więc nawet nie będę probowaćsmile
      Pozdrawiam wszystkie amatorki sztucznych jak i tych naturalnych zapachowsmile
      • lirio Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 06.01.13, 09:24
        W Polsce Glade nazywało się Brise wink
        Produkty hotelowe szczerze odradzam. Kupiłam za namową forumową olejek w sprayu i zapach był jak w kiblu w podrzędnym pubie, upierdliwy i chemiczny. Jedno co miał - trwałość, aby się go pozbyć wyszorowałam glazurę ACE jak nigdywink Nie o taki zapach chodzi.
        Idę na alledrogo kupić ten wosk yankee candle o którym piszecie.
      • kitty4 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 06.03.13, 08:15
        Nie musisz jakoś specjalnie czyścić kominka z wosku. Jest na to prosty spsób: wystygniety kominek razem z woskiem trzeba włożyć na jakąś godzinkę , dwie do zamrażarki . Po wyjęciu delikatnie podwazyć nożem - wyskakuje cały zamarznięty wosk i miseczka kominka jest czyściutka.
      • kozetka83 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 06.01.13, 12:15
        mikams75 napisała:

> moze glupie pytanie - jak sie uzywa tego wosku o ktorym piszecie?

Wosk Yankee Candle ma postać twardego krążka i wkładasz go po prostu do kominka- tam, gdzie nalewasz olejek. Wosk się topi i wydziela zapach. Po ostygnięciu oczywiście znowu przyjmuje postać stałą-jest wielokrotnego użytku, do momentu aż przestanie pachniećsmile Wosk starcza na dosyć długo,więc przed użyciem, możesz go spokojnie przekroić nożem na pół, w ten sposób zapach możesz zmieniać częściej, gdy masz różne rodzaje wosku. Gdy wosk już nie pachnie, po stwardnieniu, łatwo odchodzi od kominka i po prostu go wyrzucasz - kładziesz drugą połówkę lub inny zapach.
    • aga_kaz1 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 07.01.13, 09:13
      Ja używam zwykłych olejków eterycznych. Przeważnie w kominku zapachowym. a kiedy zależy mi na szybkim efekcie wstawiam do mikrofali filiżankę z woda i kilkoma kroplami 15 s i szeroko otwieram lub przenoszę filiżankę do innych pomieszczeń. odświeżacze do kontaktów są jak dla mnie zbyt intensywne. Wosku nie używałam ale spróbuję.

Jeśli chodzi o świeże powietrze zimą no mam różne doświadczenia. Mieszkam w miejscowości gdzie jest dom koło domu i każdy ogrzewa po swojemu. I każdy "mądry" czym innym. Uwielbiam wywietrzyć sobie pościel na mrozie, ale już nie raz sąsiad "coś " w ty czasie do pieca wrzucił i pościel po prostu śmierdzi. Ale to już inny temat.
    • ookaa Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 01.02.13, 11:07
      Przymierzam się do kupienia dyfuzora z patyczkami firmy Wax Lyrical. Tanie to nie jest, więc będę wdzięczna za odpowiedzi doświadczonych w tym względzie WDPD. W domu zamknięte mam tylko drzwi do łazienki i do WC. Reszta to właściwie open space i jest tego ołpenspejsu ok. 65 m. Czy jednym dyfuzorem ogarnę całość tego metrażu, czy powinnam postawić ich więcej? Na ile mniej więcej czasu wystarczy flakon 200 ml? Czy któryś z ich zapachów wyróżnia się trwałością i mocą?
      • irenazu Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 01.02.13, 15:11
        Ostatnio w jakiejś gazecie znalazłam "przepis" na korzenne zapachy do domu. Pewnie można zrobić i inne, ale mnie szczególnie zainteresował sposób upachnienia domu. Autorka wrzuca do wody różne przyprawy korzenne; imbir, korę cynamonową, goździki i.t.p. i to gotuje. Potem tę aromatyczną wodę przelewa do nawilżaczy i wiesza na grzejnikach.
        • elle-joan Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 01.02.13, 16:43
          Też robię tę mieszankę i do tej pory byłam pewna, że to mój pomysł smile Ja dodaję goździki, cynamon i trochę mielonej kawy. Podgotowuję trochę i zostawiam na kuchence, żeby zapach się rozszedł. Potem jak coś robię w kuchni, to znowu podgrzewam. Nie użwamy nawilżaczy, bo mamy bardziej wilgotno niż sucho, więc to odpada. Mnie jest trudno okreslić, jak bardzo jest to skuteczne, ale na pewno przyjemny zapach się rozchodzi. Swoją drogą mniej przyjemnych zapachów to trudno się pozbyć po gotowaniu czy smażeniu a te ładne są takie ulotne.
    • ookaa Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 01.02.13, 12:05
      Ale ja właśnie chcę uniknąć palenia. Świece zapalam wtedy, gdy mogę je kontrolować (taka fobia). Chciałabym coś, co można bezpiecznie zostawić bez opieki, stąd pomyślałam o dyfuzorze. Nadal więc proszę o opinie nt. Wax Lyrical smile.
      • kitty4 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 06.03.13, 08:19
        www.swiatzapachow.pl/
        ja osobiście bardzo polecam mały sklepik w centrum w-wy. Pod rotundą. Pani bardzo uprzejma.Pomaga dobrać zapachy ! I cierpliwa. potrafię spędzic tam wiele czasu, a ona sie nie denerwuje ( przynajmniej nie widać tego -smile )
    • czarna_pumka Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 30.05.14, 11:45
      Piszecie tu głównie o zapachowych woskach, świecach i olejkach eterycznych. Ale problem z nimi jest taki, że aby ładnie pachniało nimi w domu, to trzeba w nim być. Zapalać je i pilnować ognia. A jakie macie rozwiązania, żeby w domu pachniało nawet wtedy, gdy nas nie ma ?
      Mam tu na myśli to, że też lubie gdy w domu ładnie pachnie. Zależy mi, aby zaraz po wejściu do mieszkania czuć było przyjemny zapach. A niestety-często zdarza się tak, że wchodząc do mieszkania czuć pozostałości zapachów po wczorajszym obiedzie, albo czuć (niestety) kocie zapachy z kuwety, które pomimo tego, że są w łazience, to i tak "wychodzą" na przedpokój.
      Mamy łazience Air Wick, który serwuje porcję zapachu co 18 minut, nawet podczas nieobecności, ale szybko się ulatnia i czuć go głównie zaraz po psiknięciu, a potem nic.
      Mam też odświeżacz Air Wick do kontaktu. Ale producent ostrzega, żeby trzymać wtyczkę w kontakcie maksymalnie 10-13 godzin, bo potem może ulec przegrzaniu. W związku z tym nie ryzykuje zestawia tego na dłużej niż kilka godzin. Poza tym już po 2 godzinach przestaje czuć ten zapach, bo węch się przyzwyczaja.
      W łazience mam też pachnące patyczki, ale czuć je tylko wtedy, kiedy się koło nich przejdzie.

No więc same widzicie, że trudno mi osobiście znaleźć coś, co zapewniłoby zawsze ładny zapach w mieszkaniu, także pod nieobecność lokatorów. Ale jeszcze nie znalazłam takiego rozwiązania.

Może jakieś podpowiedzi? smile
      -
      http://s.rimg.info/2df9a6cf41ec57e142c75440cba9c9cc.gif
      • ann.38 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 19.02.15, 15:48
        Miałam już i droższe, i tańsze i wg mnie pachną, kiedy są w niedużym, zamkniętym pomieszczeniu (toaleta, łazienka) albo jak się nos wsadzi między patyczki wink, normalnie, tak jak ja sobie umysliłam, że postawie w korytarzu a po całym domu będzie się roznosił dleikatny zpaach, to niestety akurat u mnie nie działa.
    • wiosenka16 Re: Najtrwalsze zapachy do wnętrz 31.10.16, 22:06
      Polecam odświeżacze do wnętrza z naturalnymi olejkami eterycznymi - bez dodatków chemicznych. Ostatnio używałam odświeżacza o zapachu: limonki, trawy cytrynowej i lawendy. Świetna kompozycja idealna do aromaterapii - bardzo energetyczna mieszanka zapachowa smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka