Dodaj do ulubionych

Dobra bateria z wyciąganą wylewką

19.01.13, 09:43
Dziewczyny macie jakieś typy? Moja kuchenna po 2 latach / czyli parę dni po gwarancji / cieknie- problem nienaprawialny - bateria taka
www.zlewozmywaki24.pl/index.php?p106,festivo-zlewozmywakowa-bateria-granitowa-z-wyciagana-wylewka
W pomieszczeniu gosp. miałam inną tanią marketową i też mi padła w krótkim czasie. Chciałabym: 1. w realnej cenie 2.żeby na jakiś czas starczyła 3. żeby pasowała / zlew granitowy w takim kolorze jak bateria w linku / 4. zlew pod oknem
Obserwuj wątek
      • kamunyak Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 19.01.13, 20:25
        ja miałam kupuioną razem ze zlewozmywakiem Blanco i nie ciekla, no i nie cieknie nadal. Służy mi juz 10 lat. Moja jest taka
        https://image.ceneo.pl/data/products/17854956/f-blanco-wega-s.jpg

Niestety, ta wylewka (wyciągana końcówka) jest z jakiegoś tworzywa (cała bateria metalowa tylko pomalowana) i przy uderzeniu jakimś garem pękła. Tak więc nie cieknie ale łatwo pęka. Wymiana to 200 zl.
        Może więc Blanco ale z metalową wylewką poszukaj? albo dwukolorowe, jak niżej? kolory można dobrać z wzornika.

https://image.ceneo.pl/data/products/16327087/f-blanco-tivo-s.jpg
    • doral2 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 19.01.13, 21:03
      niestety, ale producenci czegokolwiek, czy baterii z wylewką, czy telewizorów, czy pralek, przeprowadzają kosztowne badania i testy, tudzież obliczenia statystyczne by kupowany sprzęt nie zepsuł się PRZED upływem gwarancji, ale PO.
      przed upływem gwarancji producent dostaje po doopie, a po upływie gwarancji ty.
      i to jest producentowi bardzo na rękę, bo on ma interes w tym, żebyś ty ten sprzęt (wszystko jedno jaki) kupowała jak najczęściej.
      i produkuje tak, by po zepsuciu się sprzętu nie opłacało się go naprawiać.

albo produkuje sprzęt bardzo tani, za to materiały eksploatacyjne drogie do bólu zębów.
      np, drukarki.
      mam drukarko-skaner, kupiony za chyba 150 zeta, za to jeden pojemnik z tuszem czarnym kosztuje 50 zet, a z kolorowym 70 zet.
      za cenę dwóch kartridży i mam nową drukarkę.
      bezzęzu.

wniosek z tego taki, że nie ma co szukać sprzętu który ci wytrzyma dziesięć lat i będzie kosztował kupę kasy, bo na to samo wyjdzie jak kupisz tani sprzęt i go pięć raz w ciągu dziesięciu lat wymienisz.

ergo - kup co tanie, co ci się podoba i jako tako pasuje do dizajnu kuchennego.
    • hela6 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 21.01.13, 10:55
      I musi się lać, praw fizyki pan nie oszukasz.

Problem nie jest nienaprawialny jeśli to ten słynny wężyk:
      https://www.lazienkiabc.pl/photo/product/f340x340/Waz-do-baterii-kuchennej-mosiezny-1500-mm-Omnires-062-30372.jpg

Po prostu się wymienia dziada.
      Niestety często, ale niezależnie czy kupi się za 10 czy 60 zł, krótkotrwałość ta sama. Wypróbowałam na własnej kuchni.

Ostatnio przeglądałam sklep w poszukiwaniu sensownego rozwiązania i wychodzi że bateria z innym modelem wężyka z całkiem innym oplotem, która wizualnie stwarza ułudę nadziei na trwałość to koszty ok 700 Zł.
      Jak Cię stać to idź do sklepu i znajdź te inne rozwiązania ale chyba się nie kalkuluje. Jak ci taki nietypowy wężyk zaniemognie to dopiero będzie kłopot.
      • kamunyak Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 21.01.13, 11:51
        dyskutowac nie bedę bo nie jestem specjalistka od wężyków. Niemniej z łazienki juz kilkadziesiąt lat korzystam a w niej ... same wężyki. Od baterii/słuchawki nawannowej, od baterii/słuchawki prysznicowej, takoż i baterie umywalkowe posiadają - choć te są nieruchome.
        Z wężyków szarpanych, ciągnionych i męczonych w przeróżny sposób przy codziennych ablucjach jakos nic się nie leje. Więc praw fizyki zmieniać nie trzeba, wystarczy zainwestować w dobrą (czyt. rzetelną co znaczy na ogół nie chińską) firmę zamiast wymieniać wężyk co chwila lub np. płacić sąsiadom za zalanie kuchni.
        Z tego co widziałam to można kupić markową baterię ( jeszcze raz - co znaczy zwykle nie chińską) za mniej niz 700 zł więc tu trochę przesadziłaś.
    • korelia72 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 21.01.13, 15:35
      mam taką www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50128666/ w kuchni do czarnego zlewozmywaka, używam 3,5 roku bezproblemowo, wężyk jest parciany
      jakość do ceny bardzo przyzwoita, planuję zakup kolejnej, bo do szału doprowadza mnie krótka wylewka w łazience przy sporej umywalce, zwłaszcza jak chcę nalać wody do wiadra, czy umyć psiakowi łapy po spacerze
    • niebieskaa4 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 23.01.13, 18:05
      Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi. W celu wyjaśnienia w kuchni wężyk ok - cieknie spod rączki otwierającej wodę . W pomieszczeniu godp. wężyk się zerwał i i nie dało się naprawić bo bateria tania łączenia na stałe. Ponieważ bateria w pom. gosp. była do wyrzucenia od razu musiałam kupić coś w zamian. Wybór padł na taką z łamaną wylewką. Całkiem fajna ale do kuchni jednak wolę z wyciąganą wylewką.
      allegro.pl/bateria-zlewozmywakowa-podokienna-deante-bob061m-i2940541552.html
      • so_shanti7 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 24.01.13, 11:10
        Ja do wyciąganych wylewek też nie mam zaufania i dla mnie - szczerze - nie za fajnie wyglądają z tą kulką na końcu kranusmile
        Ja do granitu wybrałam klasykę wśród baterii granitowych. Nie cieknie, świetnie wygląda i pasuje odcieniem. Jest niedroga. Zdaje się, że gwarancja też była długa. Albo 8 lat jak ktoś napisał na allegro albo 5. Nie pamietam, bo się od kilku lat nie zepsuła i wyrzuciłam pudełko z gwarancją. To ta:
        allegro.pl/bateria-kuchenna-granit-3-blg-kuchinox-mf-i2909021100.html
        • hela6 Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 24.01.13, 11:32
          > szczerze - nie za f ajnie wyglądają z tą kulką na końcu kranusmile
          > Ja do granitu wybrałam klasykę wśród baterii granitowych. Nie cieknie, świetnie
          > wygląda ....
          > rel="nofollow">allegro.pl/bateria-kuchenna-granit-3-blg-kuchinox-mf-i2909021100.html

Błagam, nie poruszajmy kwestii estetyki w temacie o funkcjonalności bo w język się gryzę by nie napisać o estetyce tej "świetnie wyglądającej" baterii.
        • fokusvip Re: Dobra bateria z wyciąganą wylewką 25.01.13, 13:26
          Producent Franke ma bardzo dobre baterie. Sam jestem posiadaczem nie dawno kupionej franke cascady. Bateria prezentuje się świetnie, przynajmniej tak mi się zdaje big_grin Kupiłem ją przez ceneo.plna adg-market.pl. Tutaj masz podląg jak wygląda www.agd-market.pl/franke-cascada-chrom-p5336a1.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka