Dodaj do ulubionych

Czajniczek elekryczny

24.01.13, 10:44
Pomocy!!! Chciałabym sprawić sobie czajnik elektryczny, ale zależy mi na ładnym przedmiocie. Wpadło mi w oko takie coś:
https://www.garneczki.pl/media/img/products/kpbig_4030bb15c613cac8140333ff63c4ee.jpg

Ew. to (pewnie jest bardziej praktyczne): www.russellhobbs.pl/cottage-floral/109-cottage-floral-czajnik.html

Mieszkam sama z 6-letnią córką, goście nawiedzają nas rzadko (jeśli rozważać pojemność czajnika). Zastanawiam się raczej czy ceramiczny nie będzie zbyt delikatny? I który były łatwiej "obsługiwalny" dla dziecka?

Albo będę lada moment rzucać monetą. Blaszana tania puszka na gazie już ledwie dycha.
Obserwuj wątek
      • zuzia_buzia Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 13:48
        O kurczaki, piękny jest ten czajnik! Taki typowo dziewczęcy, uroczy. smile Z tego typu mi się kiedyś bardzo podobał taki ale dostałam od znajomej zwykły elektryczny i nie było sensu kupować nowego. Ale jak elektryk będzie na wykończeniu to na pewno się skuszę na coś podobnego. Jego waga mi raczej przeszkadzać nie będzie, tego co się boję, że szybko go zniszczę, bo niestety mam tendencję do zagapiania się i upuszczania rzeczy sad
      • gosza26 Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 15:12
        russela mam od tygodnia i to właśnie w tym kolorze( z resztą w tych samych co cała kuchnia i pozostałe agd, więc wybór był oczywisty smile jeśli chodzi o wady to napewno do najcichszych nie należy, za to jest metalowy i trzyama jescze ciepło przez dłuższą chwilę. Wodę gotuje tak standard ani krótko ani długo. Ze chyba całe 1,8 litra wtedy to trwa...
    • sangrita Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 15:36
      Nie wiem, czy widziałaś tego Russela Hobbsa na żywo, ale IMHO to on w stylu nijak nie przypomina tego pierwszego czajnika. Też chciałam ładny czajnik i byłam załamana, kiedy nie mogłam nic lepszego od teho Hobbsa znaleźć. Nie to, że brzydki, bo ładny, tylko ZUPEŁNIE nie w tym ślicznym i słodkim stylu, co ten pierwszy, który wkleiłaś.
      Swoją drogą ja kupiłam w końcu czajnik nieelektryczny.
      • mitta Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 16:51
        Ten pierwszy to Cup Cakes firmy Kalorik, jest ceramiczny, dla dziecka nie będzie wygodny, bo ciężki, a ponadto łatwo uszkodzić, no i trzeba jeszcze dopasować wieczko, co dla dziecka nie jest łatwe. Z tej samej firmy i w tym wzorze są czajniki metalowe, zobacz choćby tutaj, ten będzie dużo praktyczniejszy
    • tuvalu1 Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 17:02
      Różowy... Brrrr... Ceramiczny czajnik + woda to 3, 4 kilogramy i wrzątek którym ma operować 6-latka na wysokości stołu czyli w uniesionych w górę rękach. Jesteś pewna że to ma być czajniczek dla niej? Dla Ciebie raczej nie bo fazę na róż masz już chyba za sobą? Co prawda znam 5-latka który pierw nożem obierał kable z izolacji przy remoncie instalacji elektrycznej a później wspinając się na taboret usmażył sobie naleśniki na kuchence gazowej. Są takie dzieci. Cóż... ale nie ja wink
      • raszefka Re: Czajniczek elekryczny 24.01.13, 17:20
        tuvalu1 napisała:

> Dla Ciebie raczej nie bo fazę na róż
        > masz już chyba za sobą?
        Skąd wiesz, czy nie chodzę w kucykach i koszulce Hello Kitty? wink
        Nie chodzi o to, żeby to był czajnik dla dziecka, ale czy w razie czego mogłaby też się obsłużyć. Przyjmuje wszystkie argumenty na NIE, Twoje i innych dziewczyn. Dzięki smile
    • 22pagoda Re: Czajniczek elekryczny 25.01.13, 09:10
      no jesli dla dziecka to bym ewidentnie zrezygnowala z ciasteczkowego

poniewaz jestem swiezo po przeprowadzce do nowego lokum, generalnie odradzilabym komukolwiek kupowanie zroznicowanych malych agd pod wzgledem wzornictwa i koloru, jesli trzymasz je na wierzchu (na blacie kuchennym) jak np czajnik, toster, ekspres do kawy, sandwich itp.... i jesli masz aneks kuchenny, fajnie wyglada to jesli one sa mniej wiecej podobne i nie zabalagania wizualnie kuchni

ciasteczkowy jest "sweet" ale tez jest wysoce niepraktyczny - za ciezki
        • naturella Re: Czajniczek elekryczny 25.01.13, 21:19
          Ja mam ceramiczny czajnik HAEN model Tokyo - uwielbiam go, mimo ze jest dość ciężki, ma niewielka pojemność i sie trochę nagrzewa. Ale za to nie wyglada jak czajniksmile mam biało-czarna kuchnie, z gadżetów na blacie tylko czarny czajnik i biały ekspres do kawy; wizualnie bardzo mi to gra i nie zamienilabym go na inny smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka