Dodaj do ulubionych

Jak utrzymać porządek na biurku?

31.01.13, 20:59
Mam wielkie biurko, na nim komputer i zazwyczaj bałagan. Wciąż mam mnóstwo papierów, płyt (część związanych z pracą, a część nie), jakieś paragony ze sklepów, karteczki z notatkami, wizytówki, kable, pisaki , monety, zszywacze itd.
Czy macie jakieś patenty na utrzymanie porządku na biurku?
Obserwuj wątek
    • deszcz.ryb Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 31.01.13, 21:34
      Zrobić porządek, a później go utrzymywać? O to ci chodzi? Bo jedyny "patent", który na pewno pomaga, to odkładanie rzeczy na miejsce. Zawsze i bez wyjątków. Więc załatw sobie skarbonkę na monety, pudełko na kable, pudełko na pisaki, płyty posegreguj i wyrzuć z biurka te rzeczy, których nie potrzebujesz do pracy. I jak np. wrócisz do domu, to nie rzucaj na biurko wszystkiego naraz, tylko po kolei sobie porozkładaj wszystko do odpowiednich pojemników.
    • iza1973 Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 31.01.13, 22:13
      Mnie bałagan na biurku najzwyczajniej męczy i nie jestem w stanie przy takim biurku pracować. Biurko ma 1 niedużą szufladę, w której mam najbardziej potrzebne przedmioty biurowe. Blat biurka jest generalnie pusty: laptop, jakiś skoroszyt do notowania, długopis, butelka wody i pudełko chusteczek hig. ostatecznie jakieś 2-3 kartki z notatkami. Reszta schowana. Kable, płyty, monety - ich miejsce zdecydowanie nie jest na biurku.
      Tak jak napisała poprzedniczka - musisz zrobić porządek, każda rzecz musi mieć swoje miejsce, na biurku powinny być tylko niezbędne rzeczy. Nie trzeba jakiś super patentów. Sprzątać, usuwać zbędne przedmioty, każda rzecz na swoje miejsce od razu.
      Polecam jeszcze lekturę "Sztuki prostoty", może Cię natchnie smile

Finanse Osobiste Kobiecą Ręką
    • kamunyak Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 31.01.13, 22:54
      Na blacie biurka polozyć podobną do tej podkladkę

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkndAjXZYJfNf--7lfCA68skLRYUqXEOZWqopdLB-Bad0Xz-eQ

a pod nią wkładać wszystkie bieżące notatki, karteczki, rachunki.
      Pisaki, długopisy, zszywacz itp mam w jedynej biurkowej szufladzie.
      Teczki z dokumentami trzymam w jedynej szafce biurkowej.
      W razie jej braku moznana przygotować jakies pudła (ozdobne), segregatory itp i konsekwentnie odkładać tam rzeczy zwyczajowo zawalające biurko.
      Oczywiscie, dla tych pudeł, segregatorów itp. trzeba od razu znaleźć stałe miejsce.
    • kubona Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 31.01.13, 23:08
      najlepiej nic tam nie kłaść.

ja mam porządek na biurku przez godzinę. potem wszystko samo magicznie wraca na swoje miejsce - farby, pędzle, płyty, zdjęcia, karteczki, wszystko co niezbędne. przestaję z tym walczyć. jak mają przyjść wazni goście to ogarniam i nie używam biurka. goście "codzienni" już przywykli, ze mam w domu artystyczny nieład, bo akurat maluję, wycinam, składam, kot się bawi, filcuję, projektuję. dopóki w tym nieporządku jestem w stanie wszystko znaleźć od razu to niech tak zostanie
    • misiowazona Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 01.02.13, 10:14
      Zgadzam się z wypowiedziami poprzedniczek. Dodam jeszcze, że odkąd mam biurko z kontenerkiem z szufladami zamykanymi na zameczek, a pracuję w wynajętym miejscu, więc muszę dbać o poufność dokumentów, chowam wszystko po zakończeniu pracy do biurka.Na stole zostaje tylko w/w podkładka z folia, pod któą są notatki. Lubie takie czysciutkie biurko. Jest duże, przestronne, b.wygodne.
      • misiowazona Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 01.02.13, 10:38
        Dodam jeszcze, że żeby okiełznać notatki, dobrze mieć tablice korkową, do której się je przypina. Okresowo należy wyrzucać. I koniecznie kalendarz trójdzielny, bo i tam zaznacza się daty spotkań. Każdy zapisek na kalendarzu, to o jedna karteluszkę mniej, a zawsze jest przed oczami.
    • mala_mujer Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 01.02.13, 11:13
      Rzucić pracę smile

A tak na serio, to do końca nie wiem, ale walczę, zwłaszcza, że pracuję w osobnym pokoju we własnym domu, więc póki bałagan drzwi nie wyważa, to bata nie mam.
      - Staram się nie mieć pierdyliona teczek, segregatorów ani rynienek - momentalnie się zapełniają i są nie do odgruzowania.
      - Mam jednak stałe miejsca (u mnie to papierowe torby) na rzeczy, które regularnie potem segreguję, np. faktury za materiały, które na koniec m-ca rozliczam.
      - Oraz jedno płaskie pudełko na materiały do bieżącej pracy - typu słowniki, jakieś moje notatki, jeśli mam je na papierze.
      - Mam dzień Wielkiego Sprzątania + staram się rano ogarniać na bieżąco - wiem, niby lepiej wieczorem, ale często pracuję do bardzo późna i chcę już tylko iść spać. Za to zawsze wieczorem robię kontrolę i wynoszę wszystkie kubki i łyżeczki smile
      - Nie miewam karteczek, post-it'ów, papierków - robią bałagan, stresują i niepotrzebnie przyciągają uwagę, wszystko zapisuję albo w outlooku, albo na jednej dużej kartce, którą kładę razem z bieżącymi materiałami.
    • jag_2002 Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 02.02.13, 22:35
      zadnych karteczek z notatkami - jedna duza kartka lub 1 strona w kalendarzu z lista zadan
      wizytownik na wizytowki
      gorna szuflada biurka na rzeczy biurowe: zszywacz, piornik z dodatkowymi/kolorowymi dlugopisami, pojemnik na spinacze, koniecznie z magnesem, tacka z przegrodkami, w ktorych to trzymasz, wszystkie niezbedne rzeczy uzywane kilka razy dziennie w tym miejscu
      maksymalnie 3 tacki na dokumenty: do zalawienia na dzis, do zalatwienia wkrotce, do schowania
      na tablicy korkowej tylko istotne numery/schematy, zadnych przypominajek (te sa na liscie zadaniowej wyzej wymienionej)
      kosz na smieci pod biurkiem
      segregatory w szafce
    • stara-a-naiwna Nic nowego nie napisze, ale... 03.02.13, 14:51
      Ustaw na biurku:

- pojemnik na monety i drugi hdługopisy
      Reszte przyrządów biurowych albo do szuflady albo do pojemnika

- paragony zbierasz na wypadek reklamacji, czy odruchowo wyciagasz z kieszenie z monetai i są do wywalenia? (jeśli są do przechowania odkładaj je do jednego pudełka, jeśli do wywalenia do kosza) kosz koło biurka to dobry pomysł

- jeśli zbierasz kartki A4 to segregaror (albo kilka różnego koloru opisane)

Polecam wycieczkę do ikea po pudełka
      - kalendarz albo notes - nie będziesz mieć tony mini karteczek
    • lore-lka Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 24.02.13, 19:09
      Przed pójściem do pracy kup przybornik na biurko, najlepiej z kilkoma przegródkami i miejscem na karteczki (jeżeli lubisz używać małych). Możesz też kupić skarbonkę na drobne. Jak już przyjdziesz do pracy, wyrzuć od razu do kosza niepotrzebne rzeczy (paragony, niepotrzebne świstki itp), zgarnij wszystkie monety do portfela lub skarbonki, ułóż długopisy i karteczki w przyborniku, wizytówki możesz spiąć dużym spinaczem lub wykorzystać wizytownik (są dostępne takie w formie niewielkiego albumu lub obrotowe). Przejrzyj papiery i wyrzuć te których nie potrzebujesz. Te które są przydatne przypnij w kalendarzu książkowym - możesz wybrać sekcję notatki, odpowiednią datę czy literę z książki adresowej w zależności czego dotyczą notatki. Na pewno dobrze będzie, jeżeli zaopatrzysz się w kilka kuwetek na biurko i będziesz do nich odkładać papiery zgodnie z tematem (np. prywatne, faktury, klient A, klient B, itp). Jeżeli chodzi o płyty, to przede wszystkim je podpisz, potem podziel je na kategorie i ułóż w etui lub opakowaniach typu cake box. Kable będzie ci najwygodniej związać i schować do szuflady, żeby nie plątały sią na biurku.
    • meredith.0 Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 27.02.13, 21:40
      płyty- koniecznie pudełko zbiorcze na płyty zasuwane

Na biurku postawić mały koszyczek, ja mam ten - www.google.pl/search?q=koszyczek+curver&hl=pl&safe=off&client=firefox-a&hs=nh9&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=9mwuUdygNMOdtAaf3IHwDA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1366&bih=638#imgrc=rjJVBs2HC_g8SM%3A%3B5ejkY7tDoJ8bVM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages.okazje.info.pl%252Fp%252Fdom-i-ogrod%252F8428%252Fcurver-koszyk-rattan-my-style-a5.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.okazje.info.pl%252Fokazja%252Fdom-i-ogrod%252Fcurver-koszyk-rattan-my-style-a5.html%3B500%3B500

Do tego koszyczka pionowo opakowanie na płyty cd, zszywacz, ew na chwilę(!) wizytówki czy rachunki.
      Obok przybornik na długopisy.

Jeszcze obok- www.google.pl/search?q=segragator+pionowy&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=RW4uUaqwIqqN4ATO3YGoAw&biw=1366&bih=638&sei=SG4uUb_UFsj_4QTezICYCw#imgrc=tE4tcH00OOXd7M%3A%3Br_n54oX8BmzUiM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abchurt.com.pl%252F_photo%252Fbase%252F87%252F054340060051.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abchurt.com.pl%252Fprodukt%252F371%252CPojemnik_na_dokumenty_kolor_RK%3B800%3B800
      W to koszulka foliowa (polecam te grubsze, lepszej jakości) Wizytówki- najlepiej spisywać do pliku tekstowego, ew kupić koszulkę z podzielnikami, taką dostosowaną do wizytówek.
      Monety- do porfela, ew puszka/skarbonka.

I stety-niestety- nawyk odkładania na miejsce.

Mam nadzieję, że udało mi się coś podpowiedzieć smile
    • averyzweckform Re: Jak utrzymać porządek na biurku? 24.10.13, 11:16
      Szanowni Państwo,

według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Opinii Publicznej Infas Polacy coraz częściej kupują przez Internet. Co trzeci z 17 mln polskich internautów przyznaje, że zakupy w sieci robi przynamniej raz w tygodniu. Rocznie w e-sklepach każdy z nich wydaje średnio około 1 600 zł. Dla klientów sklepów internetowych coraz większe znaczenie ma nie tylko to, co kupują, ale także interesuje ich, skąd pochodzi i jak powstaje dany produkt. Liczy się też jego unikalny wizerunek. W jaki sposób można zatem wyróżnić swoje wyroby i przyciągnąć uwagę kupujących? Na rynku mamy do wyboru rozwiązania, dzięki którym łatwo i szybko stworzymy profesjonalne opakowania oraz umieścimy na nich niezbędne informacje. Odpowiednie wykończenie można uzyskać dzięki etykietom przeznaczonym specjalnie do oklejania opakowań z produktami. Nadadzą one towarom pożądany wygląd i styl. Wybierać można spośród szerokiej gamy specjalnych etykiet wykonanych z papieru teksturowanego, recyklingowego czy satynowego. Co ważne, indywidualny wzór takiego nadruku stworzymy za pomocą bezpłatnej aplikacji dostępnej online. Internetowa działalność wiąże się także z wysyłką produktów, dlatego aby zaistnieć w pamięci kupującego warto do przesyłki dołączyć np. specjalną kartę z podziękowaniem. W ten sposób można podziękować za dokonanie zakupu i przypomnieć wizerunek, logo firmy i dane kontaktowe. To buduje więź z klientem.

Zespół Avery Zweckform
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka