Dodaj do ulubionych

Jak usunąć rysy - POMOCY :(

08.02.13, 12:03
No i stało się.... mam już swoją nową, upragnioną lodówkę w domu i.............................

i już musiałam ją zepsuć sad A właściwie uszkodzić !! Wrrrrr...... Jestem wściekła!

Chodzi o to, że przy ściąganiu naklejek reklamowych na drzwiach lodówki został klej.
Ja niewiele myśląc, wzięłam gąbkę kuchenną i tą szorstką stroną zaczęłam ścierać ten klej.
Klej oczywiście zszedł, ale drzwi mają widoczne rysy. Jak na lodowisku ! sadsad
Lodówka jest w kolorze srebrnym-inox. No i teraz nie wiem czy te rysy da się jakoś usunąć.
Jestem wściekła ilekroć spojrzę na lodówkę sadsadsadsadsadsad
Obserwuj wątek
    • magjug Re: Jak usunąć rysy - POMOCY :( 08.02.13, 12:33
      usunąć, to nie wiem jak, mnie sie nie udało odkryć tego patentu. Mam płytę inox gazową i też ją załatwiłam gąbką, teraz jak umyję ją, to przecieram starą szmatką bawełnianą z odrobiną (dosłownie 2 kropelki) oleju albo oliwy, wtedy sie wyrównuje kolor (że sie tak wyrażę). A gdzie czytałam o patencie, że na ściąganie uporczywego kleju pomaga tłuszcz, posmarować, zostawić i zmyć... to chyba nawet na tym forum było.
    • ciotka.aka Re: Jak usunąć rysy - POMOCY :( 08.02.13, 13:02
      do mojej kuchenki z powłoką Inox używam preparatu Super Chrom (Dr OK), ładnie wyrównuje, nabłyszcza. Kupiłam kiedyś w Neonet za jakieś śmieszne 4,5 zł (200 ml). Była zajechana po czyszczeniu teraz wygląda zdecydowanie lepiej. Do czyszczenia używam mleczka z tej samej serii
    • kamunyak Re: Jak usunąć rysy - POMOCY :( 08.02.13, 14:26
      miałam ten sam problem z płytą gazową. Miałam bo po jakimś czasie przestałam się tak przejmować. Gotuję obiady w domu, dla całej rodziny no i jakoś tę płytę czyścić trzeba. Wolę czystą, trochę porysowaną, płytę niż brudną i nieporysowaną, której i tak nie widac spod przypaleń różnych.
      Ale w trakcie poszukiwań trafiłam na cos takiego, cytuję (tylko fragmenty na temat);

"-Mam rysy i mam problem. Nowka lodowka, probowalem
      cos wyczyscic sciereczka i porysowalem obudowe.
      Macie moze jakis pomysl jak mozna usunac takie
      rysy ?
      -Poszedlem do sklepu w ktorym kupilem lodowke. Pytalem
      o jakies pasty polerskie itp. babka stwierdzila zebym nawet nie
      probowal bo spierdziele jeszcze bardziej ( prawdopodobnie miala
      racje ).
      Sprzedala mi jakies cos do czyszczenia, jakis plyn w spreju. Miala
      dwa rodzaje, cos do czyszczenia i cos do natluszczania, sprzedala
      mi ten do czyszczenia. Calkiem niezly, drobniejsze rysy oraz
      zmatowienie
      w miejscu gdzie czyscilem znikly calkowicie, zostaly te grubsze ( nie
      chcialo mi sie dluzej czyscic ) jednak sa praktycznie niewidoczne
      a wiec nie ma problemu.
      -preparat
      WURTH
      saBesto
      preparat do pielegnacji
      stali szlachetnej"

a tak wygląda, moze sama spróbuję...

https://static.cokupicstatic.pl/c_350x350_1954461.jpg

• tarapatyzpodlopaty Re: Jak usunąć rysy - POMOCY :( 22.02.16, 08:44
        Z tym preparatem WURTH saBesto , który jest opisywany wszędzie jako taki super jest tak jak z wszystkim!! Poszedłem kupić ostatnio za 30 zł w sklepie puszkę tego preparatu bo naczytałem się w internecie .Na kuchence mam rysy większe i mniejsze ,wiec mam porównanie. Wurth sabesto NIE USUWA ŻADNYCH RYS !! to jest preparat do czyszczenia i niczego nie usuwa!! Będę szukał innych sposobów. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym tematem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka