Dodaj do ulubionych

w sprawie zmywarki Amica

01.03.13, 22:51
Kupiłam pierwszą w życiu w listopadzie. Nasypałam sól, nalałam nabłyszczacz. Wtedy komunikat nawet krzyczał, że za mało soli. Dosypałam. Alerty zniknęły. I mamy marzec, a zmywarka nie krzyczy od tamtego czasu ani o sól, ani o nabłyszczacz. Zauważyłam też, że szklanki nie są już takie ładne, jak po pierwszych myciach. Czy coś u mnie nie działa, czy faktycznie tak rzadko to się dosypuje/dolewa? Teraz mam sama "na oko" pilnować, czy w końcu zmywarka upomni się o swoje? Mam Amice w zabudowie.
Obserwuj wątek
    • turnesolka Re: w sprawie zmywarki Amica 02.03.13, 16:31
      Generalnie zmywarka powinna informować sama ale po moich przejściach ze zmywarką amiki w nic w tym sprzęcie nie wierzę.

Myślę że powinnać się cieszyć że nie wypada Ci uszczelka, kieszonka na tableki otwiera się przy każdym myciu a naczynia są jako tako domyte, bo dla mojej amiki to było poza zasięgiem...
    • sasilla Re: w sprawie zmywarki Amica 03.03.13, 23:03
      Moja zmywarka (tez Amica do zabudowy) jak byla nowa to dlugo nie wolala o sol/nablyszczacz. Teraz po 6 latach widze, ze albo zloze sie zuzylo albo czujnik, bo tydzien-dwa od nasypania zapala sie swiatelko.

Na szczescie caly czas zmywa dobrze, wiec olewam i uzupelniam co jakis czas, tak na oko bardziej.
    • headvig Re: w sprawie zmywarki Amica 04.03.13, 05:54
      mam amicę do zabudowy od 5 lat i nie narzekam. dosypuję sól i nabłyszczacz rzadko, raz na kilka miesięcy. jak nie domywa, to warto przepuścić pusty program z specjalnym płynem do zmywarek i wyczyścić wszystkie filtry. od razu jest różnica.
      a sól i nabłyszczacz i tak możesz dodać od siebie, bez czekania na kontrolkę, jeśli widzisz i "czujesz" że już nie ma.
      • headvig Re: w sprawie zmywarki Amica 16.03.13, 09:20
        nie wiem w czym problem. ja nabłyszczacza dolewam 2-3 razy w roku, po co więcej? jak przesadzisz, to potem wszystkie naczynia są nieprzyjemne w dotyku i pokrywają się takim tęczowym osadem. sól spokojnie wystarcza na 3-4 miesiące, jeśli używasz wypasionych tabletek, to zużycie jest mniejsze. jeśli cię to niepokoi to po prostu dosyp.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka