Dodaj do ulubionych

suszarka elektryczna , jaką polecacie?

11.03.13, 13:35
Witam, przymierzam się do zakupu suszarki kondensacyjnej ale firm i rodzajów jest cała masa. Czuję się zagubiona. Wątków o suszarkach przekopałam dziesiątki na tym forum, ale informacji o konkretnych markach jak na lekarstwo. Nie chcę się wzorawać na opiniach z portali typu skąpiec czy ceneo bo wszystkie dobrze wiemy kto pisze te opinie. Wiem jedno , ma być klasa energetyczna A lub A++. W domu mam dużo sprzętu Boscha i Siemens ale spotkałam się z opinią, że Siemens zostawia mocno wymiętolone pranie nawet w opcji "do szafy"- czyli teoretycznie nie wymagające prasownia. Bardzo proszę Was o pomoc.
Obserwuj wątek
    • b-b1 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 11.03.13, 14:18
      Wymiętolone pranie jest zawsze-jak go się za dużo właduje niezależnie od firmy produkującej suszarkę. big_grin
      Od grudnia mam tę:
      www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/suszarki/WTY88780PL.html?source=browse
      I codziennie coraz bardziej ją kochambig_grin
    • doral2 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 11.03.13, 19:24
      wymiętolone jest, jak się nie wyjmie zaraz po zakończeniu suszenia.
      albo wysuszy za bardzo.

mam elektroluxa od ośmiu lat.
      bezawaryjna, praktycznie bezobsługowa.
      wrzucić, wysuszyć, wylać wodę a pojemnika, wywalić paprochy, wyjąć ciuchy.

jak będziesz wybierać, to szukaj takiej z wyświetlaczem, ile czasu do końca suszenia zostało oraz z sygnałem dźwiękowym, obwieszczającym koniec suszenia.
      bardzo przydatne.
    • sasilla Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 11.03.13, 22:53
      Mam suszarke ELECTROLUX EDH 97981W. Od stycznia.
      I naprawde nie wiem jak ja bez nie przezylam do tej pory. Prasowania wymaga moze 5% prania, w koncu zniknely z calego domu wiecznie rozstawione suszarki. W ciagu kilku godzin mam pranie czysiutkie, suche, poskladane i czekajace w szafie na wlozenie. Genialny sprzet!
      • kamw1807 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 02:09
        Niestety suszarki kurczą i niszczą ciuchy.
        Mieliśmy przez 2 lata Whirlpoola, po masie ciuchów jakie zniszczyła została sprzedana do ośrodka wczasowego do suszenia pościeli, do tego zapewne jest przydatna bardzo.
        teraz byłaby mi zupełnie zbędna, pranie w blokach powieszone o 20, o 8-9 rano mam suche..przez noc nie jest mi potrzebne, a nie mam dodatkowego mebla w postaci suszarki i kosmicznych rachunków za prąd.
        Rzeczy wyjęte natychmiast po odwirowaniu, porządnie strzepnięte i należycie powieszone w 95
        % nie wymagają prasowania.
        Plusem suszarki była tylko miękkość ręczników i pozbywanie się różnego rodzaju "pyłków" z ubrań.
        tak to wszystko kurczyła, pidżamy bawełniane to po dwóch suszeniach z długich spodni porobiły się 7/8, podobnie np z bluzami, niby bawełniana ale nici, którymi wszyty suwak już nie, kurczyły się pod wpływem wysokiej temperatury i teraz rozpiętej bluzy nie da się nosić, bo suwak wywija się we wszystkie strony,
        idealna w zasadzie tylko do ręczników, ew. pościeli, skarpetek
        • b-b1 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 09:15
          kamw1807 napisał:

> Niestety suszarki kurczą i niszczą ciuchy.(....)

> tak to wszystko kurczyła, pidżamy bawełniane to po dwóch suszeniach z długich s
          > podni porobiły się 7/8, podobnie np z bluzami, niby bawełniana ale nici, którym
          > i wszyty suwak już nie, kurczyły się pod wpływem wysokiej temperatury i teraz r
          > ozpiętej bluzy nie da się nosić, bo suwak wywija się we wszystkie strony,
          > idealna w zasadzie tylko do ręczników, ew. pościeli, skarpetek

Wysuszyłam już tony ubrań-począwszy od zasłon, a skończywszy na bawełnianych dywanach i nic się nie zmniejszyło. Wszelkie ubrania-moje, męża, dzieci są dokładnie w takim samym kształcie, jak przed suszeniem-ale korzystam z różnych programów-w zalezności od tego, co suszę. Jesli cokolwiek Ci się zmniejszyło-znaczy za wysoka temperatura suszenia. Wszystkie ubrania po wyjęciu z suszarki sa miękkie-nie tylko ręczniki-co ułatwia prasowanie-jeśli ktoś i tak prasuje. Suszyłam kurtki, kamizelki puchowe, ze sztucznym wypełnieniem, bieliznę termo, wszystko zachowuje normalny kształt. Spróbuję jeszcze buty-choć nie mam kosza.
          Ubrania czyściutkie obrane z wszelkich paprochów(u mnie dodatkowo z sierści)-większość można schować od razu do szafy-ja prasuję koszule i t-shirty wyjściowe-domowych nie.
            • b-b1 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 10:32
              silesia77 napisała:

>
              > I czy uważacie że funkcja parowa jest przydatnym gadżetem? Bo mnie kusi ale wte
              > dy klasa energetyczna max B, i się łamię na czym zalezy mi bardziej.

Do czego chciałabyś używać funkcji pary?
              Jeśli coś jest czyste i chcę odświeżyć(albo obrać z sierści, bo koty w szafie grasowały)-wrzucam do suszarki na program suszenia zimnym powietrzem z zapachową chusteczką. Mam odświeżonebig_grin .Mogę również na program 30 minutowy z ciepłym powietrzem.
              Też się zastanawiałam się nad tą funkcją -ale sensu zastosowania(w moim przypadku) nie znalazłam.
              • feromona Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 11:27
                Mam siemensa WT46S515PL od 3 lat . Niczego nie zniszczył, nie skurczył , świetnie suszy, nie gniecie ubrań , pod warunkiem , ze wrzucisz jedno pranie , a nie dwa. Bardzo podoba mi sie w niej czujnik wilgotności , który skraca czas suszenia. Wszystko w niej suszę. Podwyżki prądu nie zauważyłam , ponieważ kiedyś musiałam prasować ,a teraz nie robię tego wcale. Wszystko co wysuszę , od razu wieszam na wieszak i wygląda jak wyprasowane.
                • feromona Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 11:34
                  Mam tą funkcje pary . Używam jej najczęciej jak przeksiąknę jakimś zapachem np. ogniskiem , obiadem , czyimś psem . Kurtka , jesionka, spodnie , jakiś sweter , który chce założyć 2 raz.
                  Lub jak mąż chce wyprasować sobie koszule , a wcześniej nie wyjął ich z suszarki i wygldają jak psu z gardła wyjęte .Wtedy wrzuca na opcje pary i łatwo się prasuje.
                    • feromona Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 14:05
                      Silesia , nie mam pojęcia.
                      Jak ja kupowałam swoją te 3 lata temu , to większość miała klase energetyczną C i B , i chyba 1 model z klasą A , ale cena grubo ponad 3 tyś. zł mnie odstraszyła. Ja za dużego wyboru nie miałam. Teraz rozważyłabym klasę A .
                      Generalnie funkcje pary używam bardzo rzadko . Zazwyczaj wszystko suszę na programie bawełna do szafy, od czasu do czasu syntetyki do szafy.Ja nawet w lato w niej suszę, bo odkłacza rewelacyjnie z kota.

• klara551 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 13.03.13, 21:23
                  Po pierwsze nie kupuj suszarki z ustawianiem tylko czasu suszenia i wywiewowej. Im więcej suszarka ma programów tym lepiej no i ważna jest też ilość suszonej odzieży.Nie kupuj suszarki na 4 kg jak masz pralkę na 6 kg, oba urządzenia powinny mieć wagowo ten sam wsad. Ważne jest też to żeby pralka mocno odwirowywała/duże obroty np 1400 obr/min bo wtedy suszarka zużywa mniej energii bo mniej wody musi odparować.
                  • sasilla Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 13.03.13, 21:29
                    Dla mnie lepiej jest jak roznica jest jeszcze wieksza. Pralke mam 6kg, suszarke 7kg i wcale nie obrazilabym sie jakby suszarka miala jeszcze z kilo do przodu. Jak suszylam dwa (niepelne oczywiscie) wklady z pralki razem, to ciuchy wygladaly duzo gorzej niz jak susze jeden.
    • kamw1807 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 21:50
      zgadzam się, ze trzeba używać różnych programów, podobnie jak w pralce
      ale jak np. wstawiam kolory, to są to zazwyczaj materiały mieszane, np. bawełniane t-shirty, syntetyczny szlafrok, czy pidżama, w pralce leci, to na jakimś ogólnym na 40-50st. i żadne nie cierpi, w suszarce już na progr.bawełna te syntetyki cierpią, to jedno pranie rozdzielać na dwa suszenia
      ? bez sensu
      • b-b1 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 12.03.13, 22:55
        kamw1807 napisał:

> zgadzam się, ze trzeba używać różnych programów, podobnie jak w pralce
        > ale jak np. wstawiam kolory, to są to zazwyczaj materiały mieszane, np. bawełni
        > ane t-shirty, syntetyczny szlafrok, czy pidżama, w pralce leci, to na jakimś og
        > ólnym na 40-50st. i żadne nie cierpi, w suszarce już na progr.bawełna te syntet
        > yki cierpią, to jedno pranie rozdzielać na dwa suszenia
        > ? bez sensu

I tak i nie-można wysuszyć na programie mix(czyli dla różnych tkanin)-wysuszą się wtedy syntetyczne tkaniny-wyciągamy je z suszarki i dosuszamy resztę na programie bawełna do szafy. Dosuszanie potrwa chwilkę-bo bawełna będzie już wstępnie wysuszona.
          • b-b1 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 13.03.13, 12:55
            silesia77 napisała:

> A czy uważacie, że funkcja "suszenie butów" jest przydatna? I druga funcja nad
            > którą się zastanawiam to "Pierze"- niektóre suszarki nie posiadają tych funkcj
            > i , zastanawiam się czy w ogóle będę ich używała czy to taki dodatkowy gadżet.
            > Uzywacie ich?
            Mnie kosz na buty spać po nocach nie pozwalałbig_grin
            Bo była opcja-słabszej suszarki z koszem, albo lepszej bez kosza-ja piorę często buty(szczególnie dzieciowe)-ale szmaciane -więc latem wystawię na słoneczko-jak zawsze, zima na kaloryfer-zrezygnowałam...choć i tak spróbuję wysuszyć trampki np z kocami-choć obawiam się, że będa biegały po całej suszarce.

..a pierze -zależy od tego co masz w domu. Ja mam kurtki puchowe, kamizelki, poduchy/jaśki/kołdry -więc korzystam.
          • ulas123 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 13.03.13, 16:26
            nie mam opcji suszenia butów, ale moja suszarka wydmuchuje dołem ciepłe powietrze - ustawiam przed nią buty jak się suszy coś innego i się suszą przy okazji /dosychają w 100%/ a już kapcie czy szmaciaki przedszkolne to przed czasem nawet. Moja suszarka stoi w małym pomieszczeniu i jak pracuje to tam jest ciepło i jest suche powietrze, więc wieszam tam czasem coś co chce wysuszyć np. bluzkę którą ma wszywkę nie suszyć w suszarce i zwykle zanim się suszenie skończy to i bluzka wyschnie.
    • silesia77 Re: suszarka elektryczna , jaką polecacie? 14.03.13, 08:28
      Kobitki, dziękuję za pomoc i rady. Utwierdziłyście mnie w decyzji żeby jednak nabyć suszarkę. Odwiedziłam dziesiątki sklepów i porozmawiałam ze sprzedawcami, poczytałam masę wątków na forum i wybrałam smile Elektroluxa z klasą energetczną A+++, w wsadem 9 kg (!)- żeby ubrania miały więcej luzu wink i mniej się gniotły, mam kosz na buty i inne programy których prawdopodobnie nigdy nie użyję ( łącznie 19 programów). Cena 2700 smile.
      Ależ się cieszę wink
      Dziękuję raz jeszcze
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka