Dodaj do ulubionych

elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza

23.03.13, 21:22
Nie mogę znaleźć takiego. Dyfuzor, z którego uwalnia się para i wlewa się do niego olejki eteryczne. Pomożecie?
Obserwuj wątek
        • kuchareczka_80 Re: kuchareczka 23.03.13, 21:48
          Zapach jest dosyć delikatny - zależy też od zastosowanych olejków.
          Do tego dyfuzora wlewasz (zgodnie z instrukcją wink) w sumie tylko kilka kropli olejków, więc nie będzie to efekt świecy zapachowej.
          Z drugiej strony dla mnie ważne było uwalnianie się olejków (zimą np. eukaliptusowy, sosnowy, drzewo herbaciane, miętowy, bergamotka, lawenda czy róża) i ich wpływ niż ,perfumowanie pokoju'.
          Przy katarze rano czuliśmy ulgę przy eukaliptusie wink
          Obecnie często nastawiamy dyfuzor na noc, więc mniej koncentrujemy się na zapachu. Na pewno wchodząc do pomieszczenia czuć te olejki, jest to zapach wyczuwalny, ale nie i tensywny.
          Wskazany przeze mnie dyfuzor ma możliwość ustawienia go na różne odcinki czasu, od pół godziny do trzech - to też ma znaczenie dla uwalniającego się zapachu i jego trwałości.
    • kosla114 Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 30.04.13, 13:32
      Ja na razie testuję zapachy z tego sklepu, ale rozważam kupno dyfuzora – pewna inwestycja, ale opłacalna. Home aroma ma fajną ofertę kompozycji zapachowych – kilka zapachów w jednej linii – 6 zapachów po 5 ml w zestawie. Obecnie testuję linię Aromatherapy, zapachy są bardzo subtelne, łagodne, rozluźniające, nie drażnią nosów. Chcę również wypróbować coś bardziej intensywnego, piżmo może..
      • kuchareczka_80 Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 01.05.13, 12:02
        Jeśli dobrze rozumiem, to zapachy te to kompozycje zapachowe, czyli jakaś chemia z domieszką zapachu oraz może jakieś dodatki olejków naturalnych?
        Będę namawiała w takiej sytuacji do najzwyklejszych kominków, ale olejków eterycznych z apteki, które są w 100% naturalne.
        • kasicasiasia Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 19.03.14, 14:03
          Kominek i olejki? A czy przy spalaniu nie będą się wydobywać jakieś szkodliwe związki? Dyfuzory nie są drogie, ceny zróżnicowane, są też takie, które dodatkowo oczyszczą powietrze (dla alergików dobre na przykład), poza tym w kominku latem nie będziesz kopcić smile ja mam dyfuzor, pięknie się prezentuje, bo wygląda jak kwiatek w doniczce big_grin, do tego w tym samym sklepie, gdzie go kupiłem , dokupuję naturalne olejki eteryczne i jest ok. Home Aroma sklep ma duży wybór i różne ceny, na pewno znalazłabyś coś odpowiedniego.
          • kasiek-kd Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 19.03.14, 15:27
            ojej, dziewczyny wprowadzaja ciebie w bład
            do nawilzacza (np Boneco, które mam ja) nie wolno! wlewac olejków
            a dyfuzor rozpraszający zimna pare i olejki eteryczne o kupienia w muji:
            www.muji.com.pl/sp-6355-336-1-Aroma,Dyfuzor.html
            ale ceny miedzy 220-350 to wg mnie drogo
            kominki na olejki - takie ze świeczulką żle uzytkowane powodują nie odparowywanie, ale spalanie olejku eterycznego,
            olejki sa b delikatne na wys temp, a ich psalanie raczej truje niz leczy
              • budzik11 Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 19.03.14, 18:08
                kasiek-kd napisała:

> i podkreslam, ze stosowanie kominków ze świeczka wymaga dużej uwagi i ostroznos
                > ci,

Ale mówisz o takich kominkach, do których leje się wodę i do tej wody wkrapla odrobinę olejku? A co się może stać? Pod warunkiem oczywiście, że dolewamy wody jak wyparuje i olejek nie smaży się na sucho.
        • ryfkarobaczywka Re: elektryczny (chyba) dyfuzor powietrza 07.04.14, 13:07
          Kuchareczka – w aptece jak najbardziej znajdzie się olejki naturalne. W tym wymienianym w dyskusji sklepie Home Aroma również olejki są naturalne. Ich produkty mają kilka eko-certyfikatów. Ja używam olejków z ich sklepu do inhalacji zakatarzonego dziecka. Konsultowalam z lekarzem, wszystko ok.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka