Dodaj do ulubionych

Ciasto z herbatnikami bez pieczenia

02.05.13, 15:43
Potrzebuję przepisu !
Swój gdzieś miałam ale po licznych przeprowadzkach połowa przepisów przepadła. A wiem, ze też znacie ten przepis bo nawet kiedyś tu z kimś o tym rozmawiałam ale wątku znaleźć nie mogę.
Wiem, że w skład wchodzą herbatniki układane na spód blachy, wylewa się na to ( i tu zagadka ) albo budyń albo kaszę manną... i wykłada na wierzch znów herbatnikami.
Ciasto bez pieczenia, bardzo dobre. i na pewno nie jest to chatka baby jagi...

Poratuje ktoś?
Obserwuj wątek
        • ajaksiowa Re: Ciasto z herbatnikami bez pieczenia 02.05.13, 17:32
          Ja robię w ten sposób napoleonkę:pół litra mleka miksuję z 1 szkl.mąki +2 łyżki mąki-cukier waniliowy-2żółtka,i to wszystko dodaję do pół litra gorącego mleka z 3/4 szklanki cukru,gotuję cały czas mieszając jak bydyń-i pózniej cukier puder na herbatniki-czyli na wierzch.Nawierzchu mogą być herbatniki typu beat.../wiesz o co chodzi?winkProste i smaczne i zrobię w ten weekend.smile
    • ann.38 Re: Ciasto z herbatnikami bez pieczenia 02.05.13, 18:42
      Ja przekładam herbatniki masą z kaszy manny, jak tort- herbatniki-kasza-herbatniki-kasza. Lubię przełozone, bo kasza jest dobra ale trochę mdła jeżeli jest gruba warstwa. Trudni mi podać przepis, bo robię "na oko". Gotuję kaszę na gęsto, wyjściowo dwie szklanki mleka i pół szklanki kaszy (mała forma) a jeżeli za gęste lub rzadkie to dosypuję kaszy albo dolewam mleka. Trochę jest czasem trudno wylać tę kaszą, bo jak gęsta to herbatniki się przesuwają a jak rzadka, to potem nie stwardnieje dobrze- z czasem dochodzi się do wprawy. W pierwotnym przepisie był tłuszcz, ale nie dodaję, bo wychodzi dobre, to po co dodaktowe kalorie. Dodaję do gotującej się kaszy cukier, wiórki kokosowe, rodzynki, orzeszki- co kto lubi. Jak juz wylane ale jeszcze gorące to wtykam kawałki białej czekolady. U nas to bardzo smakuje.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka