wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posiada?

09.07.13, 13:32
witajcie,
czy taka obudowana płytkami wnęka musi mieć lekki spadek w stronę prysznica? u mnie tego nie ma i obawiam się, że jeśli nie zetrze się wody od razu po prysznicu to będzie przesiąkała w ścianę. jakie macie doświadczenia?
    • kruszysia Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 09.07.13, 14:31
      Mam taką wnękę od jedenastu lat. Nie ma spadku.
      Wycieram od czasu do czasu, jak sobie przypomnę.
      Na razie nic się nie dzieje.
    • doral2 Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 09.07.13, 19:39
      mam półkę, nie ma spadku, woda nie stoi.
      czyszczę raz w tygodniu.
    • kamunyak Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 09.07.13, 23:51
      Ja mam nie tyle wnękę - półkę co schodek (stopień) przy podłodze brodzika, który służy właśnie jako półka na kosmetyki.
      Obecnie stopień ma lekki spadek (kiedyś nie miał) ale nie tylko to jest ważne. Ważne jest w ogóle uszczelnienie kabiny, impregnacja fug a w narożnikach najlepiej fuga silikonowa (są kolorowe i można dobrać).
      Ja miałam brodzik robiony kilkanaście lat temu, nie był dobrze uszczelniony (brak folii), fugi nie były systematycznie impregnowane i powiem, że brodzik cały czas stwarzał duże problemy. M.in. woda przesiąkała przez ciągle zalany stopień (jako, że był bezposrednio pod prysznicem) i ściana tę wodę "piła". A, że akurat po drugiej stronie ściany jest przedpokój to w rezultacie tam zaczęły wychodzic mokre plamy.
      Jeśli u ciebie prysznic jest dobrze uszczelniony to wnęka jako taka chyba nie powinna stwarzać problemów. Nie sądzę żeby woda stała na niej w ogromnych ilościach, przecież chyba kosmetyki ci nie pływają.
      • hela6 Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 10.07.13, 10:03
        Ściany przed polożeniem glazury impregnuje się preparatem uszczelniającym i po bólu.
        Impregnat nie jest dzisiejszym wymysłem, funkcjonuje na rynku od dawna.
        • kamunyak Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 10.07.13, 10:54
          serdecznie dziekuję za "zainteresowanie".
          Jakby co to ja nie jestem budowlańcem, mam całkiem inny zawód i to bardzo daleki od budowlanki. Po to biorę ekipę, i jej placę, żeby nie musiec mysleć o budowie, montażu oraz uszczelnianiu kabiny. Oraz jak długo na rynku funkcjonuje impregnat.
          Ale rozumiem, ze uznałas za niezbędne poinformowanie mnie o tym.
          Będę pamiętać.
          Przy okazji, kabine prysznicową, przed polożeniem glazury, montażem brodzika, uszczelniamy folią w płynie a narożniki specjalną taśmą i najlepiej położyć fugę epoksydową.
          Po trzech remontach łazienki to i jestem mądra.
    • kksia Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 10.07.13, 01:55
      Mam trzy takie wnęki, mają chyba lekki spadek, bo jak przy sprzątaniu wodą z prysznica poleję, to mi spływa i szybko schnie. Ale jest to zupełnie niewidoczne gołym okiem. Wnęki nie przysparzają mi żadnych problemów. Ale przy prysznicu nie są zalewane wodą - strumień wody jest skierowany w inną stronę. Coś tam kapnie, ale nie tak, że na nie leje się bezpośrednio strumień wody.
    • aniawroclaw1 Re: wnęka na kosmetyki pod prysznicem - kto posia 19.07.13, 13:01
      mam z spadkiem.
      Jest dobrze.
Pełna wersja