Dodaj do ulubionych

przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki

27.11.13, 08:50
za kilka dni Andrzejki, zaprosiliśmy gości ..... na sobotę. Moja córka, która zawsze coś przy takich okazjach stara się upiec .... teraz akurat w sobotę ma egzamin, więc nie pomoże mi. Poza tym fajnie byłoby pochwalić się nowym przepisem a wśród zaproszonych osób będą kuzynki, które pieką pyszności. Zależy mi na prostych przepisach już sprawdzonych na 2 rodzaje ciasta. Czasu pozostało niewiele, w piątek chciałabym już rozpocząc działania smile Podzielcie się proszę swoimi przepisami.....
Obserwuj wątek
    • baba-baba Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 09:06
      Ja bym nie eksperymentowała za wiele i upiekła "skubańca" albo biszkopt z bitą śmietaną,smak cappucino.Coś interesuje?
      • anirat Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 09:40
        Ja lubię cos ala jabłecznik z polewą chałwową. Pyszny i umiarkowanie trudny.
    • squirk Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 11:20
      Będzie prościej jeśli napiszesz co lubicie, czego nie, czy ma być z kremem, czy z owocami, bezą, cokolwiek.
      Z bardzo prostych polecam keks bananowy arabeskawaniliowa.blogspot.com/2009/12/keks-bananowy.html - dodaję furę bakalii, wierzch posypuję cukrem z cynamonem, szybkie i takie "jesienne".
      Poza tym, też banalne - przystole.blox.pl/2008/09/Czekoladowe-ciasto-z-coca-cola.html - bardzobardzoczekoladowe, na wierzch polewa, jeszcze ciepłą posypuję wiórkami kokosowymi ale można orzechami albo czym kto chce albo niczym wink
      www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka,-najlepsze też sprawdzone
      Napisz co Was interesuje, będzie łatwiej coś wybrać.
      smile
      • ivonn44 Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 13:10
        Jesteście SUPER ! Bardzo Wam dziękuję w imieniu swoim i córki , która też b. lubi słodycze. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo sie cieszę, że bedę mogła wykorzystać te przepisy od Was ! . Chetnie zapiszę sobie wszystkie te przepisy, będę wdzięczna i za ten na skubańca, jabłecznik, tort o smaku cappucino, naprawdę. Jezeli czegoś nie upiekę teraz to na inna okazję będę miała jak znalazł smile. Keks bananowy upiekę dla zięcia b. lubi banany , no i to ciasto czekoladowe- uwielbiamy tego typu wypieki tym bardziej teraz gdy chłodno na dworze- trzeba życie sobie umilać - w miare rozsądku oczywiście. Proszę o przepisy , dziekuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam !
        • ivonn44 Re: do squirk ciasta- Andrzejki 27.11.13, 13:20
          czy możesz mi napisać jaką kupić mąkę do tego ciasta bananowego ?
          • squirk Re: do squirk ciasta- Andrzejki 27.11.13, 19:36
            ivonn44 napisała:

> czy możesz mi napisać jaką kupić mąkę do tego ciasta bananowego ?

Najzwyklejszą pszenną, typ 450, 500, 550 i podobne, z razowszymi nie robiłam. Zwykła, najzwyklejsza mąka, w tej chwili najczęściej używam Szymanowskiej (typ 480). Im więcej bakalii tym mniej mąki, ciasto nie może być bardzo gęste i zbite.
            Jesli masz jeszcze jakies pytania to nie wahaj się, robię to ciasto przynajmniej 1-2 razy w m-cu, zdarzało mi się rozrzedzać je wodą, dodawać czekoladę, przyprawę do piernika, mam wrażenie, że uda się zawsze i zniesie wszystko. smile
        • budzik11 Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 13:35
          Polecam mój ostatni wypiek - Trzy Mleka: www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-tres-leches-czyli-ciasto-mleczne - smakuje jak doskonałe ponczowe ciastko, tylko nasączone mlekiem, z bitą śmietaną i podprażonymi wiórkami kokosowymi na wierzchu - pyszne! I bardzo proste.
          • baba-baba Re: skubaniec,szarpaniec,pleśniak 27.11.13, 14:26
            ciasta.info.pl/index.php/przepisy-na-ciasta-ciasto/286-pleniak-szarpaniec.html
            • baba-baba Re: biszkopt cappucino 27.11.13, 14:37
              biszkopt:4jaja,4łyżki cukru,4łyżki mąki,1łyżeczka proszku d.piecz.
              ubic białko na sztywno z cukrem,dodac mąkę z proszkiem i resztę składn.

masa cappucino:4snieżki na mleko,2,5szkl.mleka,1op.kawy cappucino 100-130 gram(z biedrony)1/4szkl.wody,2łyżki żelatyny
              mleko zagotowac z kawą,ostudzic
              zimne mleko ubic ze snieżkami na sztywno
              żelatynę rozpuścic w ciepłej wodzie i wlac do masy,zmiksowac

układamy warstwy:biszkopt,dżem z cz.porzeczki,masa cappucino,ubita smietana 30stka 2.op z op.fixu do śmietany,mozna inaczej np .przekroic biszkopt itp.

w smaku jest leciutki,kawowy,nie czu c tych kaloriismile
    • anirat Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 21:00
      wkuchennymoknie.blox.pl/2010/12/CIASTO-JABLKOWO-KOKOSOWE-Z-POLEWA-CHALWOWA.html
    • agulag76 Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 21:04
      proste i przepyszne !!!!!!!!! smile
      www.mojewypieki.com/przepis/kruche-ciasto-z-malinami-i-lekka-budyniowa-pianka
      równie proste i równie pyszne smile
      www.bistromama.pl/2013/01/torcik-truskawkowo-smietankowy-na.html#more
    • budzik11 Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 27.11.13, 21:38
      A może Szrek? To jest bardzo smaczne, proste, orzeźwiające i dość zaskakujące ciasto: mojeciacho.blox.pl/2012/05/Ciasto-Shrek.html
      albo Mleczna kanapka (ja nim kiedyś wygrałam konkurs na ciasto na pewnym festynie smile) - mięciutki biszkopt, pyszny krem z mleka w proszku i polewa czekoladowa: www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-mleczna-kanapka
      • ivonn44 Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 28.11.13, 09:07
        Jesteście jak zawsze niezawodne. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo jestem Wam WSZYSTKIM wdzięczna. Nie mam talentu do wypieków a tutaj tyle przepisów sprawdzonych, wielkie pole do popisu ! Tylko martwie sie o te kalorie smile Musimy to jakoś odpowiednio rozdzielić, zaplanować plus ćwiczenia i spacery, oczywiście . DZIĘKUJĘ raz jeszcze !
        • kedro-dasos Re: przepisy na sprawdzone ciasta- Andrzejki 29.11.13, 22:33
          1.biszkopt przekroić na pół,napączować, ubić 0,5l kremówki ze 3 śmietanfix-ami i 1 łyżką cukru pudru( można dodac jeszcze łyżke żelatymy rozpuszczonej w małej ilości wody) na wierzch toffi z puszki. Posypać uprażonymi migdałami. Tak proste, a nie ma osoby, która by się tym ciastem nie zajadała. Ja biszkopt kupuję w cukierni, bo pieką u nas rewelacyjne, więc czas robienia ciasta to około 5 minut.
          2.Hit każdej imprezy- Biała Pavlova. Niebo w gębie, czas ubijania białek 5 minut, kremówki 3 minuty, wyłożenie owoców minutka.
          3. Szarlotka na gorąco z lodami i bita śmietaną. Sernik na gorąco z malinami i bitą smietaną, albo konfitura wisniową na gorąco i z bita smietaną

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka