Dodaj do ulubionych

Proste i szybkie ciasta dla dzieci

08.09.14, 09:35
Chodzi mi głównie o placki, które można wygodnie spakować dziecku do szkoły albo dać na pierwsze śniadanie ze szklanką mleka zamiast nudnego chleba. Do tej pory robiłam muffinki, ale już się "przejadły".
Obserwuj wątek
    • edziakrys Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 08.09.14, 10:18
      Mojej córce nie daję ciast na drugie śniadanie bo jest niejadkiem i deser dostaje dopiero po obiedzie. Ale myślę, że każde ciasto możesz zapakować w malutki pojemniczek, lub "posadzić" na papilocie od muffinek. Najmniej problematyczne jest drożdżowe z owocami (ja robię warstwowe bez wyrabiania) i na drugie śniadanie chyba mogłoby być.
      • iza.74 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 08.09.14, 13:28
        Jak robi się warstwowe drożdżowe bez wyrabiania? Ja chce czasem podać dzieciom śniadanie na słodko, bo wychodzę z założenia, że zawarta w nich mąka, jajka, mleko czy masło też są potrzebne a wole to niż słodycze ze sklepiku, które kuszą na przerwach.
    • squirk Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 08.09.14, 11:25
      iza.74 napisała:

> Chodzi mi głównie o placki, które można wygodnie spakować dziecku do szkoły alb
      > o dać na pierwsze śniadanie ze szklanką mleka zamiast nudnego chleba. Do tej po
      > ry robiłam muffinki, ale już się "przejadły".

Może pancakes? Robią się błyskawicznie, można dorzucić owoców czy orzechów, podać z jakimś sosem, miodem, syropem klonowym albo bez dodatków.
    • budzik11 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 08.09.14, 20:53
      W sumie każde ciasto, które nie ma delikatnego, rozpływającego się kremu. Ja osobiście nie lubię ciast suchych typu murzynek czy inna babka, które koniecznie musze popijać, a o "szklankę mleka" na szkolnej przerwie ciężko (u nas dzieci jedzą na korytarzu). Moje ulubione dla dzieci jest ciasto "Mleczna kanapka" www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-mleczna-kanapka . Ale wszelkie kruche z owocami, tarty, brownie, marchewkowe itp - nadadzą się.
      A poza ciastami - może bento? Dzieci lubią takie akrobacje a i dla nas może to byc frajda tworzyć cudeńka smile
      • edziakrys Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 09.09.14, 09:26
        Warstwowe drożdżowe: najlepsze ciasto na świecie! nie trzeba wyrabiać, dajesz owoce jakie lubisz, i co najważniejsze: zawsze się udaje! big_grin
        przepis:
        100g drożdży (kruszy się na spód miski)
        1 szkl cukru
        1 szkl mleka ( w temp pokojowej lub ciut podgrzane)
        1 szkl oleju
        4 jajka rozmącone
        4,5 szkl mąki (przesiana)
        Wszystko sypiesz warstwowo rozpoczynając od drożdży i odstawiasz na ok 2 godziny. W międzyczasie przygotowujesz okruchy (na całą porcję robię z kostki masła/margaryny) i owoce.
        Ciasto mieszasz łychą (drewnianą, plastikową) wykładasz na blachę i wstawiasz do zimnego piekarnika i dopiero wtedy ustawiasz temp 180st, pieczesz ok 50-60 min- musisz sprawdzić patyczkiem ale zazwyczaj 50-55 min wystarcza.
        Smacznego!

P.S. Właśnie piję kawę i podjadam drożdżowe ze śliwkami big_grin
    • nawalonych7krasnali Re: Proste i szybkie... indyjskie chapati 09.09.14, 19:57
      tu daję link do filma n YT

jest proste, szybkie. Przeciwników glutenu informuję, że wychodzi równie dobrze z mąką gryczaną. Zaraz po upieczeniu jest dość miękkie i można składając dać dam plasterek kiełbasy, posmarować miodem/dżemem lub cokolwiek. Pozostałość na drugi dzień wysycha na kształt chipsów, więc posypane lekko solą można zapakować w paczkę zamiast szkolnych chipsów.
      • tamaryszek44 Re: Proste i szybkie... indyjskie chapati 12.09.14, 14:00
        Witam serdecznie!
        Budzik napisała....
        >>Moje ulubione dla dzieci jest ciasto "Mleczna kanapka" <<

Dziś upiekłam te ciasto, ale obawiam się że krem wyszedł za słodki. Myślę że mleko Bebiko Junior które kupiłam, jest za słodkie.
        W przepisie jest >>2 szklanki mleka w proszku ('niebieskiego', pełnego)<< i mam pytanie....
        - Czy takie mleko można jeszcze gdzieś kupić? Sto lat temu karmiłam nim swoje dzieci, ale od dawna takiego w sklepach nie widziałam. Jakim mlekiem można je zastąpić?
        Z góry dziękuję za podpowiedziwink
        • budzik11 Re: Proste i szybkie... indyjskie chapati 12.09.14, 14:11
          tamaryszek44 napisała:

> Dziś upiekłam te ciasto, ale obawiam się że krem wyszedł za słodki. Myślę że ml
          > eko Bebiko Junior które kupiłam, jest za słodkie.

Bebiko??

> W przepisie jest >>2 szklanki mleka w proszku ('niebieskiego', pełnego)
          > << i mam pytanie....
          > - Czy takie mleko można jeszcze gdzieś kupić?

W każdym sklepie, nawet u mnie na wsi w małych sklepikach jest. Zarówno w tradycyjnym, niebieskim opakowaniu, jak i nowszym, firm Mlekovita, Łaciate. Nie polecam tylko Gostynia granulowanego, nawet pełnotłustego - musi być w proszku. Trzeba szukać tam, gdzie są dodatki do kaw, śmietanki, bita śmietana w spraju itp.
          Bardzo dobre są też wafle z kremem z mleka w proszku, takie: martexsweetdreams.blox.pl/2013/06/Wafle-z-mlekiem-w-proszku.html
    • solejrolia Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 24.09.14, 09:54
      -u nas królują muffinki, robie je na 100 sposóbów- w zalezności co mamw domu, od owocow (to najchętniej), po czekoladę, rodzynki,a nawet same, tylko posypane wiorkami kokosowymi
      -potem różne bułki drożdżowe, na 30sposobów (czyli znów- jest duzo sposobów, chociaż mniej niż muffinki)
      np z owocami, jabłko, sliwka, jagodowe, wiśnie, budyń, z serem, z cynamonem, rodzynkami, bez niczego, z ziarnami
      i o ile muffinki sa proste, to bułki drożdżowe ...tez są proste, wystarczy tylko nabrać nieco wprawy
      -potem to idą placki: murzynki, babka, zebra, piernik, czy zwykły biszkopt (z owocami, lub sam), dyniowe, marchewkowe,
      -nalesniki,
      -placuszki, np z cukinii,
      -tarty na słodko, lub niekoniecznie na słodko, np z cukinią,
      ostatnio nawet kawałek pizzy domowej nadawał się do śnaidaniówkiwink

ogólnie to jest tak, ze piekę często, i zawsze staram się jakąś część bułek drożdżowych zamrozić, jak nie ma w domu słodkiego, (albo jak nie ma pieczywa), to wyciągam z zamrażarki.
      • tamaryszek44 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 24.09.14, 12:50
        Ja nie piekę dzieciom, bo to wielkie chłopy i powyjeżdżali, ale dla męża do pracy owszem. łatwe ciasto z bananem, albo zamiast banana dodać jabłka....
        >>Ciasto bananowe

3 lub 4 dojrzałe banany
        1/3 szklanki oleju
        1 jajko
        3/4 szklanki cukru - ale zdecydowanie wystarcza mniej bo banany są
        1,5 szklanki mąki
        1 łyżeczka sody oczyszczonej
        1 łyżeczka proszku do pieczenia
        1 łyżeczka esencji waniliowej

Banany obieramy i rozgniatamy widelcem, dodajemy olej, rozmącone jajko, następnie cukier i esencję waniliową. Mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia i sodą, dodajemy do reszty składników. Mieszamy, przekładamy do keksówki (najlepiej 20x10) pieczemy w temp. 170 C przez 1 godzinę.<<
            • edziakrys Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 25.09.14, 08:34
              Ciekawy ten bananowiec! Będzie następny w kolejce. Zrobiłam ostatnio mleczną kanapkę podawaną wyżej i trochę się rozczarowałam; mój biszkopt nie wyszedł taki jak na zdjęciu (- ten bardziej przypomina murzynka) i rodzina zgodnym chórem orzekła, że za słodki.
              • shiva772 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 25.09.14, 10:50
                Piekę bananowca regularnie już ze dwa lata - dodaję do niego zamrożone czarne porzeczki, super pasują, polecam. Z resztą porzeczki pasują też do murzynka a nawet do sernika. Co do bananowca - rób od razu podwójna porcję, pojedyncza znika na pniu, i jeszcze coś nie próbuj go robić mikserem smile Będzie zakalec - bananowca się robi łyżką w misce.
                • shiva772 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 25.09.14, 10:54
                  Aha, zapomniałam - super proste i pyszne ciasto, do zrobienia mikserem to piaskowiec z owocami. Podklejam mój stary wpis:
                  Zawsze wychodzi, w mojej rodzinie robi się go z 20 lat już smile
                  chrupekk.bloog.pl/id,329971083,title,Piaskowiec-z-owocami-tak-pachnie-lato,index.html?smoybbtticaid=613822
                  Nasza ulubiona wersja to truskawki + rabarbar, piec 1 godzinę i 10 minut w 180C w opcji ciasto. Robię mikserem, zimą z mrożonymi owocami a latem z wszelkimi sezonowymi. Żadne inne nie dorównuje piaskowcowi smile Znika ekspresowo dlatego zawsze robię półtora porcji: 1,5 kostki masła, dwa budynie, 3 szklanki mąki, 1,5 szklanki cukru (do kwaśnych owoców), mocno czubata łyżeczka proszku do pieczenia, 5 jaj.
              • budzik11 Re: Proste i szybkie ciasta dla dzieci 25.09.14, 20:11
                edziakrys napisała:

> Zrobiłam ostatnio mleczną ka
                > napkę podawaną wyżej i trochę się rozczarowałam; mój biszkopt nie wyszedł taki
                > jak na zdjęciu (- ten bardziej przypomina murzynka) i rodzina zgodnym chórem or
                > zekła, że za słodki.

Mój też wyszedł nieco inny niz na zdjęciu u Dorotus, myślę, że to kwestia oświetlenia (ciasto bardziej brązowe niż czarne, krem bardziej żółty niż biały). co do słodkości, to kwestia gustu, u nas wszystkim bardzi smakuje, zwłaszcza dzieciom, a ja nim kiedyś wygrałam konkurs na najlepsze ciasto na lokalnym festynie, więc takie najgorsze chyba nie jest smile W każdym razie doskonale nadaje się do przechowywania i przenoszenia, nie rozwala się nie rozpływa. Tu u mnie jako tort urodzinowy z czekoladowymi serduszkami na polewie smile

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/jg/nj/czdy/l6J4QujaHCrMVMBabB.jpg
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka