Dodaj do ulubionych

Błędy, które popełnić należy

• ilonka001988 Re: Błędy, które popełnić należy 22.05.14, 23:09
      Ale się spłakałam, dodam kilka od siebie.. dużo tego, dużo smile

1. Wybuchowe przetwory. Na wakacjach u babci zrobiłyśmy z mamą jakieś smażone papierówki do słoików. Wpakowałyśmy te słoiki do takiego starego kredensu z litego drewna na dolną półkę. Za miesiąc wujek siedział przy tym kredensie coś jedząc i w tym czasie rozerwało jeden słoik i nastąpiła rekacja łańcuchowa big_grin kredens podniosło do góry, drzwiczki odskoczyły i przywaliły z całej siły wujkowi w nogę i lekko go ogłuszyło, huk był niesamowity a sąsiedzi byli przekonani że wybuchła butla z gazem. Pamiętam jak przy remoncie wywalaliśmy ten kredens, no ruszyć się go nie dało - jaka to wtedy musiała być siła...

3. Dziadzio winko robił, uznał że winko w ogóle nie "chodzi" big_grin To dawaj zaruszamy go - winko się spieniło tak, że po prostu wypłynęło całe górą z dość dużego balona. Myli na zmianę podłogę w kuchni przez chyba tydzień, taka lepka była big_grin za kilka lat robiliśmy remont i za szafkami dalej było lepko. A ja się dziwiłam że mi muchy się tam tak bardzo pchają.

2. Ja w czasach nastoletnich napełniałam drukarkę atramentem strzykawką - w pewnym momencie coś mi się zacięło więc ja inteligentnie docisłam z całej siły - odskoczyła strzykawka, atrament wyprysnął na mnie, na biurko, na ścianę i na firankę. Pół niedzieli spędziłam w łazience szorując buźkę z czarnych kropek i byłam przekonana że przez następny tydzień z domu nie wyjdę... pięć peelingów pod rząd dało radę.

3. Moja mamusia chcąc zobaczyć jak pięknie będzie wyglądał zimny ogień na choince - choinka cała była obłożona watą mającą udawać śnieg koncertowo stanęła w płomieniu bo mama bawiąc się zapałkami i drucikami nie zachowała odpowiedniej odległości. Tata zerwał najpiękniejszą świąteczną kapę z łóżka teściowej i gasił tym choinkę, firanki też ponoć się stopiły. Była młodsza niż ja teraz, a to była pierwsza czy druga wigilia młodych smile

4. Na podłodze leżał podpięty do prądu przedłużacz i a zaraz obok szalał mały kociak. Babcia nie skojarzyła że kota trzeba wywalić z kuchni albo odłączyć przedłużacz. Mały ponoć wpiął pazurki równo w dziurki i robiąc fikołki w powietrzu wyleciał na dwór. Potem jedzenie trzeba mu było wynosić do sieni bo za żadne skarby nie chciał wejść do domu.

• kasia.par Re: Błędy, które popełnić należy 28.05.14, 16:44
        Czytam ten wątek na raty, jak najlepszą powieść kryminalną. big_grin
        Zanim skończę ostatnie kilkaset postów, wrzucam coś od siebie:

- Wystać przez tydzień w kolejce (za komuny), odfajkowując się codziennie na tzw. liście społecznej pierwszą w życiu pralkę automatyczną. Załadować pierwsze pranie i zasiąść na zamkniętym kibelku, żeby pogapić się w "telewizor" tego cudu techniki i poczytać sobie instrukcję. Wyjąć pranie po zakończeniu cyklu. Wkurzyć się niemożebnie, gdyż bielizna okazała się bardziej niedoprana, niż po praniu w pralce typu Frania. Głośno się zastanawiać, komu opchnąć wadliwą pralkę produkcji radzieckiej i za ile, jednocześnie dzwoniąc do ciotki, która Franię zabrała sobie na działkę, że niestety, ale zostanie jej ona odebrana,
        Wreszcie przypomnieć sobie, że... ojagupiapipa! ...zapomniało się wsypać proszku. smile (starring - moja mama)

- (starring mua&małżon) Napalić w nowo kupionym domu, w nowym kominku po raz bodajże trzeci, czy czwarty drewnem, pochodzącym z nowego źródła. Wcześniej, po nocy, wygarnąć popiół do metalowego wiaderka. Siedzieć przez cały wieczór i zachwycać się zapachem płonącego drewna, potakując sobie wzajemnie, że jednak, co dąb to dąb i nie ma porównania z tą brzozą, czy inną olchą, którą się paliło na próbę. Wstać następnego dnia rano i stwierdzić, że jednak ten dąb trochę przegina ze swoim zapachem, albo coś jest nie tak z przewodem kominowym, bo w gardle drapie i oczy szczypią dziwnie. W celu wygarnięcia popiołu chwycić za szufelkę, tkwiącą we wiaderku. Wyciągnąć gorący, ciągnący się glut, gdyż szufelka była plastikowa. Stwierdzić, że to właśnie ona była źródłem "dębowego" zapachu. Pognać z wiaderkiem do jeszcze nie urządzonego ogródka w celu pozbycia się popiołu. Nie zauważyć, że mocno wieje wiatr, i że popiół, ten z wczoraj nadal nie wystygł, a wręcz przeciwnie - lecą z niego iskry. Spalić nie tylko zarastające ogródek suche chaszcze, lecz również drewnianą starą wygódkę sąsiada. Wezwać straż pożarną.
        Umierać ze strachu, czy się w międzyczasie nie zajmie nasz dom, bądź garaż sąsiada, bo jarało się fest.
        Umierać ze strachu, co powie sąsiad.
        Na szczęście powiedział, że i tak miał w planach rozebranie tej spróchniałej budki i tylko ułatwiliśmy mu zadanie. smile
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 02.07.14, 22:39
      Podczas ulewy, w obawie przed wybiciem kratki w pralni (piwnica) pozbierać z podłogi posortowane pranie i poupychać we wszelkie dostępne pojemniki. Przez kolejny miesiąc zastanawiać się, dlaczego tak szybko kończą się czyste majtki i staniki. Znaleźć zapchane w kącie pralni wiadro pełne brudnej bielizny.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 03.07.14, 07:58
      Razem z różowymi i czerwonymi rzeczami wrzucić do pralki kolorową torbę z czarną podszewką. Wyjąć całe pranie w tonacji zbliżonej do fioletów. W celu wysuszenia odwrócić torbę na lewą stronę i znaleźć tam wszywkę "Dry clean".
    • quba Re: Błędy, które popełnić należy 04.07.14, 22:08
      Zgubić zegarek, przeszukać systematycznie cały dom.
      W końcu zakupić nowy zegarek,
      Po powrocie do domu, z nowym zegarkiem na ręku, podnieść z fotela przed komputerem, rzuconą koszulę flanelową, z kieszeni której, wypadnie zgubiony zegarek.
      To ja, dzisiaj.
      smile
      • aagata4 Re: Błędy, które popełnić należy 12.08.14, 00:56
        W pracy odebrać telefon od męża z zapytaniem, gdzie są jego spodnie. Zdenerwować się tym że zawraca głowę w pracy. Po godzinie będąc w WC zauważyć, że guzik od własnych spodni nie chce się tak łatwo rozpiąć ... oczywiście okazało się, że spodnie męża mam na sobie.

usłyszeć rozmowę przez telefon w tramwaju:
        cześć,
        ...
        nie bo otwarcie drzwi w czasie jazdy grozi wypadkiem
        ...
        w tramwaju

• autumna Re: Błędy, które popełnić należy 24.09.14, 08:00
      W obcym kraju nabyć "na oko" mięso mielone, ignorując etykietę. Zdziwić się, że kotlety mielone są dziwnie twarde, ciemne i wonieją osobliwie. Wyjąć ze śmietnika opakowanie, sprawdzić wreszcie w słowniku i odkryć, że kupiło się wołowe zamiast wieprzowego.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 29.09.14, 08:18
      Postanowić zrobić rano łatwy do odgrzania obiad, żeby po zaplanowanej wycieczce rowerowej mieć go za 5 minut na stole. Wykombinować sobie eksperyment kulinarny, który okazał się niewypałem. W panice główkować, jak szybko przyrządzić coś jadalnego z tego, co jeszcze zostało w lodówce.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 30.10.14, 09:31
      Zaplanować na obiad bakłażana z pomidorami. Pod koniec pichcenia wyjąć z szafki ostatni składnik dania - puszkę pomidorów krojonych. Odkryć, że jest to puszka bez "kluczyka", wymagająca otwieracza do konserw, którego się do tej pory na nowe gospodarstwo nie kupiło...
    • marikooo Kawę z cynamonem sobie zrobić 06.01.15, 11:50
      Ale przekombinować i zamiast do filiżanki, ten cynamon wsypać razem z kawą hojnie do takiego dzbanka:
      https://kawiarki.pl/photos/bodum-kafetiera-zaparzacz-do-kawy-herbaty-1l-2339333310.jpg

Zalać wrzątkiem i po chwili spróbować docisnąć sitko. Ni hu hu. Docisnąć mocniej.
      Poparzyć się tryskającą pod ciśnieniem kawą, sprzątnąć kawę z cynamonem z blatów i szafek w promieniu półtora metra.

Cynamon zalany wrzątkiem zamienia się w kleistą paćkę zatykającą sitko. Już to wiem.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 12.08.15, 11:28
      Po drodze na spacer kupić dżem w nietypowym opakowaniu - ładnej puszce z luźną pokrywką. Być przekonanym, że w środku jest słoiczek (tak jak to bywa np. przy alkoholach - ozdobna puszka, wewnątrz butelka). Przysiadłszy na ławeczce, z ciekawości zdjąć pokrywkę i odkleić znajdujące się pod spodem złotko. Przez cały pobyt z dzieckiem na placu zabaw pilnować, by w torbie nie wylał się dość rzadki dżem, zapakowany jednak po prostu bezpośrednio w puszkę...
    • odnawialna Re: Błędy, które popełnić należy 24.10.15, 23:20
      * na stacji benzynowej wyrzucić kluczyki samochodowe do śmieci w celu zablokowania stanowiska, słuchania klątw czekających kierowców, a następnie wybuchów śmiechu obsługi pomagającej otworzyć pojemnik ze śmieciami (koleżanka)

* w drodze na wakacje zgubić kluczyki samochodowe, przeszukiwać przez godzinę stację benzynową, mcdonalda, kibelki, plac zabaw, wypytywać obsługę, przekopać kosze na śmieci (vide błąd koleżanki) i znaleźć kluczyki w najmniejszej kieszonce torebki przeznaczonej na komórkę (ja)

* próbować napić się tężejącej galaretki prosto z miski, a następnie zastanawiać się jakież właściwości odżywcze może mieć maseczka z galaretki (inna koleżanka)
    • nasturcja3838 Re: Błędy, które popełnić należy 15.04.16, 11:08
      Należy myć podłogę mopem parowym i koniecznie być na boso. Absolutnie koniecznie. Zapatrzeć się w tym samym czasie na ulubiony teledysk i podjechać mopem tuż obok gołej nogi. Koniecznie też wyprawiać dziś wieczorem przyjęcie, na którym miało się wystąpić w nieznacznie niewygodnych butach- teraz już bardzo niewygodnych z powodu postępującego opuchnięcia. Tak tylko piszę - ku przestrodze ??
    • ananke666 Re: Błędy, które popełnić należy 24.04.16, 01:18
      Piec w nocy piernik, który można od razu po upieczeniu jeść, tzn nie osiąga najpierw twardości chleba krasnoludów. Wykonać karmel. Odkryć, że błyskawicznie skamieniał. Wykonać drugi karmel, wymieszać z miodem, masłem, karmelem i przyprawami, zostawić do ostudzenia. Kolejnym krokiem miało być dodanie cukru, a następnie mleka. Odkryć, że wonna mieszanina ma konsystencję świeżego asfaltu i mieszadła miksera ślizgają się po niej urągliwie, nie przebijając powierzchni. Wykonywać różne sztuki, mieszać łyżką siłowo, podgrzewać, przecierać przez sito, robiąc dookoła syf i prowadząc bardzo niecenzuralny monolog wewnętrzny.
      Piernik bardzo dobry, ale do tej pory nie wiem, co poszło nie tak, drugi raz się nie odważyłam cholerstwa piec.

Zapomnieć, że na płyn do czyszczenia popularnej marki ma się uczulenie, w upalny dzień zmywać mopem podłogę beztrosko na bosaka. Przejść po mokrej podłodze parę razy, ponieważ potrzebowało się natychmiast jakiegoś przydasia. Przez tydzień podziwiać swoje obłażące ze skóry podeszwy stóp.

Nastawić fasolę w garnku, wyjść sklepu, wrócić i podziwiać kłęby dymu, koszmarny smród i czarną warstwę przy dnie garnka. Wyrywając włosy z głowy stwierdzić, że pominęło się krok "zakręcić gaz". Fasolę wywalić, garnek wyczyścić, dwa dni wietrzyć.
    • pyzzi Re: Błędy, które popełnić należy 06.11.16, 19:08
      Jeszcze należy zjeść kawałeczek żółtego sera, pozostawiony na wierzchu pustego już opakowania, które leży na blacie i prosi o wyrzucenie i ze dwie godziny później dowiedzieć się od syna, że ten kawałeczek wcześniej wypluł pies.
    • ewa_2009 Re: Błędy, które popełnić należy 06.03.17, 23:02
      Wyrabiać rękami pasztet z grochu przeznaczony do zabrania na Sylwestra. Nie zdjąć pierścionka z oczkiem (być może brylantowym). Po upieczeniu pasztetu zorientować się, że w pierścionku nie ma oczka. Zostawić pasztet w domu i szukać w nim oczka przez kilka dni, bez skutku. Znaleźć oczko po 10 miesiącach w .... szufladzie z bielizną zimową.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 09.08.18, 12:55
      Postanowić usunąć ziemię z koszyka na ziemniaki odkurzaczem i wciągnąć przy tym niechcący zgniłego kartofla. Gimnastykować się następnie przy czyszczeniu rury, żeby przestało cuchnąć przy odkurzaniu.

Przed wyjazdem zapomnieć zlikwidować słój po małosolnych i po powrocie od progu zastanawiać się nad przyczyną osobliwego zapachu niewietrzonego trzy dni mieszkania.
    • autumna Re: Błędy, które popełnić należy 27.12.18, 10:47
      Robić mus dynia/jabłko. Zblendować ugotowane składniki i postawić bez pokrywki jeszcze na moment na kuchenkę, żeby się zagotowało przed wlaniem do słoików. Zignorować kilka głośnych "blob!" wydobywających się z garnka. Po skończonej pracy odkryć, że biała ściana metr na lewo od gara (malowana farbą zwykłą, niezmywalną) zyskała gustowne pomarańczowe wzorki.
    • anu_anu Re: Błędy, które popełnić należy 30.06.20, 21:09
      Przed wyjściem z pracy spojrzeć na aplikację pokazująca lokalizację tramwaju linii 8.
      Stwierdzić, że aplikacja znowu leży bo pokazuje tramwaj ciągle w tym samym miejscu.
      Zezłościć się, że badziewie!
      Zejść na przystanek. Zobaczyć tramwaj linii 8 już za skrzyżowaniem – ale w szeregu iluś wozów.
      Puścić się biegiem do następnego przystanku.
      W połowie trasy stwierdzić, że tramwaje ruszają. Przyśpieszyć! Energicznie!
      Zdążyć przed właśnie nadjeżdżającą ósemką.
      Wsiąść z zadowoleniem.
      Roześmiać się głośno i wysiąść.
      Zignorować spojrzenia rodaków.
      Wrócić na parking po samochód.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka