Dodaj do ulubionych

Zmarł Jarosław Kukulski

13.09.10, 22:31
zamknięty
W wieku 66 lat zmarł w poniedziałek w Warszawie Jarosław Kukulski, kompozytor, autor m.in. takich przebojów, jak "Tyle słońca w całym mieście" i "Najtrudniejszy pierwszy krok" - poinformowała rodzina zmarłego.
Jarosław Kukulski w latach 60. był liderem grupy Waganci, której solistką w 1960 roku została jego późniejsza żona Anna Jantar. W latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar, to dla niej napisał takie przeboje jak "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Tyle słońca w całym mieście", "Moje jedyne marzenie". Po śmierci piosenkarki komponował dla córki Natalii Kukulskiej i wielu innych znanych polskich artystów: Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Felicjana Andrzejczaka, Bogdany Zagórskiej, Jadwigi Strzeleckiej i dla drugiej (byłej już) żony Moniki Borys (z tego związku urodził się syn Piotr).
Z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej w 2005 r. ukazała się płyta "Moje Piosenki" z jego największymi przebojami. W tym roku przypada 40-lecie, mówiło się o spektaklu z jego piosenkami w Teatrze Kapitol. "Jeżeli ktoś będzie chciał uczcić ten jubileusz, to proszę bardzo. Ja sam nie będę o to zabiegał" - mówił Kukulski w marcu w "Angorze". Jarosław Kukulski poważnie chorował na serce. "Super Express" przypomina, że w maju kompozytor przeszedł poważną operację w klinice chirurgii naczyniowej w niemieckiej Norymberdze, ponieważ w Polsce nikt nie chciał podjąć się tak skomplikowanego zabiegu. Operacja się udała, artyście wszczepiono specjalne urządzenie, którego zadaniem było udrożnianie tętnicy.
"Nawet staram się żartować, ale nie zawsze mi się to udaje. Przy gwałtownym osłabieniu nie umiem udawać, że nic mi nie jest" - mówił w marcu w "Angorze". Zapytany czego najbardziej żałuje w życiu, odpowiedział: "Tego, że Ania nie żyje, że nie może zobaczyć, jaką ma piękną i utalentowaną córkę i fantastyczne wnuki, które są moją radością

Więcej
muzyka.interia.pl/pop/news/jaroslaw-kukulski-nie-zyje,1531066
Źródło: Interia.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka