Dodaj do ulubionych

4 listopada jest Dzień Taniego Wina

06.10.11, 18:00
zamknięty
4 listopada Dzień Taniego Wina

Dzień Taniego Wina – święto obchodzone 4 listopada w całym Wszechświecie, ale najhuczniej w Rzeczpospolitej Polskiej. Tego dnia miliony naszych rodaków wylegają na ulice, by w geście solidarności wspólnie celebrować święto najwspanialszego symbolu polskości – taniego wina.
Jest to jedyny w swoim rodzaju dzień, w którym cały naród jednoczy się, połączony uwielbieniem dla niepowtarzalnego smaku naszego narodowego trunku. Na co dzień hermetyczne grupy smakoszy tanich win, jak na przykład żule czy studenci, 4 listopada otwierają się na świat, gotowe wypić z każdym za zdrowie producentów jaboli.
Na mocy ustawy Sejmu RP O obchodach Dnia Taniego Wina wprowadzono następujące przywileje:
4 listopada sprzedawca nie zapyta cię o dowód, o ile cena kupowanego wina nie przekracza 4 złotych
4 listopada policja nie przyczepi się do ciebie, jeśli zmęczony świętowaniem zaśniesz nas ławeczce w parku
4 listopada w punkcie informacji turystycznej możesz zaopatrzyć się w mapkę prezentującą najlepsze miejsca do spożycia jaboli
--
Jak chcesz poznać przyjaciela
Upij sie z nim w jakoś niedziela

https://forum.gazeta.pl/forum/03,49353.html
  • balzack Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 06.11.11, 12:55
   zamknięty
   Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
   Nie zajmuje to wiele czasu

   Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!
   Konsument o tanim winie
   Wino z siarą moją wiarą!
   Sławne powiedzenie

   Chcesz mieć dzieci silne, zdrowe? Kup im wino owocowe!

   Propagandowe hasło

   Tanie wino, Châteaux de Yabeaulle,Alpage de la'patik, Wino marki Wino – napój orzeźwiający spożywany w Polsce, produkowany ze świeżo wytłoczonych owoców sadowych lub leśnych. Jeden z najpopularniejszych afrodyzjaków. Im starszy, tym gorzej nadaje się do wypicia. Najlepiej smakuje dwa dni od daty produkcji.
   --
   Jak chcesz poznać przyjaciela
   Upij sie z nim w jakoś niedziela

   https://forum.gazeta.pl/forum/03,49353.html
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:47
   zamknięty
   Jak każdy szanujący się wynalazek i przełomowe odkrycie, również tanie wino powstało zupełnie przypadkiem, kiedy żona Ziemowita zostawiła w wannie kilogramy jabłek, które ładnie zgniły i zmieszały się podczas kąpieli Mieszka z szamponem i wodą. Nic dziwnego, że Mieszko The First został później pierwszym władcą Polski. Państwowemu monopolowi na tanie wina nie dane było jednak żyć wiecznie. Za panowania Bolesława Krzywogębnego (to pewnie od wina) pięciu jego synów poznało tajniki produkcji praprzodka Komandosa.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:47
   zamknięty
   Bitwa pod Grunwaldem (Zakon krzyżacki odpokutowywał kaca na słońcu, co dało naszym przewagę).
   Cud nad Wisłą (Rosjanie popełnili błąd, przechwytując wyszkowski transport Leśnego Dzbana).
   Działalność opozycyjna wina Komuna podczas stanu wojennego („I ty możesz obalić Komunę!”wink.
   Wywołanie choroby filipińskiej u Aleksandra Łaskawego (Poprzez dosypanie dodatkowej porcji siarki do Komandosa).
   Mecz z Portugalią w Chorzowie (Oprócz taniego wina do hotelu Portugalczyków wysłano także Ukrainki i żubrówkę).

   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:49
   zamknięty
   Jeżeli udało ci się nie wyszczerbić noża, nie złamać zęba, nie zwichnąć nadgarstka i nie utrącić szyjki, a w okolicy rozeszła się kwaśna woń – gratulacje, udało ci się otworzyć butelkę. Pić można na wiele sposobów, jednak my zajmiemy się jedynie trzema najbardziej popularnymi:
   Pojedynczo trochę nudno, ale po połowie flaszki zawsze można pogadać, zakładając, że uważasz siebie za interesującą osobę.
   W grupie za przetrzymywanie butelki może grozić kop w dupę i strata kolejki. Raczej rób wszystko, aby spotkał cię „karniaczek”. Jeżeli zdarzy ci się napoczynać butelkę, skrzyw się przezornie, jak na męczennika ograniczonego budżetu przystało.
   Dla wyjątkowych smakoszy, zespół naukowców z superótajnego laboratorium na Pomorzu poleca zmieszanie taniego wina z tanią colą w proporcji 2:1. Cola powinna być tania, ponieważ związki siarki z wina i chemia taniej Coli biorą udział w reakcji polepszania smaku, w wyniku czego uzyskujemy tzw. Cherry Wino. Jeśli zmieszamy je w proporcji 1:1, jest możliwość, iż tania kola pozbawi wino łatwo rozpoznawalnego zapachu siarkowych landrynek. Pomaga to nawracać niewiernych na siarczaną stronę mocy.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:51
   zamknięty
   Jeżeli pijemy z osobą tej samej płci, zagrożenie zajściem w ciążę jest minimalne. Jeśli zaś osoba z którą pijemy jest przeciwnej płci... Wtedy zagrożenie niechcianą ciążą wzrasta do 100%. Skutki picia taniego wina bywają rozmaite. Ze względu na ilość spożytego napitku możemy wyróżnić objawy nadpitne (zaobserwowane u osobników którym zdarzyło się wypełnić łożysko naczyniowe winem w stosunku do krwi obwodowej 4:1) oraz niedopitne (osobnik ma znaczny niedomiar wina w krwiobiegu). W pierwszym przypadku można zaobserwować wyjątkową erudycję i barwność wypowiedzi osobnika; dworskie wręcz maniery oraz zazwyczaj towarzyszące temu efekty specjalne jak tzw rigoletto, inkontynencja, ginekomastia, wypadanie bańki odbytniczej etc. Objawami niedopitnymi są często pojawiające się efekty uboczne (np. kac) objawiające się zespołem nadwrażliwości na wszelkie dźwięki.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:53
   zamknięty
   Tanie wino niszczy wolne rodniki, dzięki czemu osoby je pijące mają jędrną oraz zdrowo zarumienioną cerę. Niemieszane tanie wino może prowadzić do ekscesu zwrotno-wywietrznego, połączonego z niezłą bujaką. Mieszane prowadzi z kolei do podnieceń lepszych niż opiaty zmieszane z LSD połączone z jazdą na diabelskim młynie.
   Tanie wino umożliwia także spanie w niemal każdej pozycji, nawet w zwisie z ławki podpierając się baniakiem, naturalnie do momentu przetrącenia karku lub przyjazdu misiów, którzy zawiozą delikwenta do najdroższego hotelu w okolicy. Tanie wino sprzyja także przyrostowi naturalnemu w danej gminie. Uwaga! Nadmierne spożycie trunku może prowadzić do "zalania robaka", co znaczy, że po wypiciu ma się potrzebę oddania moczu podłoże próbuję przywalić osobnikowi w głowę. Dzieje się to często w miejscach zamieszkanych przez różnego rodzaju robactwo.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:54
   zamknięty
   Waha się od 2,50 zł (wersja wzbogacana siarką), 2,80 zł (Rzeszów, Katowice), przez 5,50 zł (np. Leśny Dzban, Komandos), do 7,00 zł (nalewki, wersja luksusowa 1l). Najbardziej skrajnym przypadkiem zanotowanym w dziejach ludzkości jest napój o dźwięcznej nazwie Wiśniowy Gul - cena 2,20 zł z butelką. Jest to endemiczny twór z okolic Swornychgaci w pomorskim, ponoć całego nikt żyw nie dopił...
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 10:56
   zamknięty
   Promotorem tego trunku na cały świat jest polski zespół metalurgiczny Acid Drinkers, zawożący polskie tradycje winolecznictwa do najdalszych zakątków globu.
   Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.
   Jabole to jedyne wina na świecie, które posiadają datę przydatności do spożycia.
   Wino czyni głupca z mędrca i mędrca z głupca.
   Tanie wino ma swoje święto – Dzień Taniego Wina.
   --
   Madohora
  • madohora Tanie wina 07.11.11, 10:59
   zamknięty
   Beczka – napój winopodobny, rocznik bieżący. Występuje kilka smaków, jednak najczęściej spotykanym jest wiśniowy. Cena jest kolosalna jak na tanie wino (ok. 5 zł). Jej plastikowa butelka jest poręczna i całkiem młodzieżowa, a dzięki opływowemu kształtowi znakomicie mieści się do plecaka. Wino to jest najlepsze na drogie imprezy... wystarcza dwa i po chłopie... wchodzi jak miodek, tyle ze na drugi dzień morduje jak psa.... Albo gorzej. Plusem plastikowej butelki jest także to, że zawsze po imprezie donieśmy cały, niezbity przysmak całej rodziny.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 11:00
   zamknięty
   Biały Kielich – legendarny trunek firmy Kolwin położonej w malowniczej krainie Kolumnie. Tam na ulicy Piekarniczej powstaje ten magiczny nektar. Jak głoszą plotki jego smak zmienia się tak często jak kalosze panów depczących jabłka pod moszcz owocowy. Jednak to tylko złośliwe uwagi górali z Dobronia, którzy i tak potajemnie spijają to boskie wino. Najlepiej smakuje schodzone w nurcie rzeki Grabii. Z gwinta, z plastikowego kubeczka, jak kto lubi. Idealny na grilla, ognisko, czy majówkę. Biały Kielich to coś więcej niż wino, to słowiański duch łączący pokolenia.
   --
   Madohora
  • madohora Re: 4 listopada jest Dzień Taniego Wina 07.11.11, 11:00
   zamknięty
   Bycza Moc – tanie wino w przedziale cenowym od 3,20 do 3,80 PLN. Wyprodukowane przez firmę Kamparex, zawiera 18% alkoholu. Skutkiem picia mogą być rozdwajające się piękne kobiety w oczach i chęć spania lub przespania się z kimś. Najlepiej spożyć przy cieście lub krakersach. Dobre na wieczorki kawalerskie i panieńskie. Nawet w stanie głębokiego upojenia pozwala odróżnić damę od pasztetu.
   --
   Madohora
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka