Dodaj do ulubionych

Wykoleił się pociąg "Sobieski" Warszawa - Wiedeń

19.10.11, 19:36
zamknięty
Sobieski relacji Wiedeń-Warszawa wykoleił się pod Chybiem
Po godzinie 12 wykoleił się pociąg Eurocity "Sobieski". Do wypadku doszło w miejscowości Chybie w okolicach Pszczyny. - Nikt nie odniósł poważnych obrażeń w - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu pociągów.
- Skład miał siedem wagonów. Wykoleiło się pięć z nich, ale na szczęście żaden się nie przewrócił - powiedziała rzeczniczka. Pierwszy wagon pociągu, w którym podróżowało dziesięć osób pojechał dalej. 38 pasażerów z pozostałych wagonów trafiło do siedziby miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. - Są w tej chwili badani przez lekarzy. Część skarży się na bóle i potłuczenia. Ze wstępnych informacji wynika, że nikogo nie trzeba przewozić do szpitala - dodała.
Pasażerowie pociągu zostaną przewiezieni do Katowic autobusową komunikacją zastępczą, a stamtąd kolejnym pociągiem spółki PKP Intercity do Warszawy. Według informacji uzyskanych od kierownika pociągu, na pokładzie w chwili zdarzenia znajdowało się około 60 osób.
- Nie wiadomo, jak szybko uda się przywrócić ruch. Utrudniony będzie na pewno przejazd przez stację Chybie, czyli na trasie Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice. Uszkodzona została sieć trakcyjna w związku z czym czas przejazdu wydłuży się o ok. 90 minut. - powiedział Mirosław Siemieniec z PKP PLK.
Przyczyny zdarzenia zbada specjalnie powołana komisja. Na miejsce zdarzenia udali się przedstawiciele PKP Intercity.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10497215,Wykoleil_sie_pociag__Sobieski__relacji_Wieden_Warszawa.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka