Dodaj do ulubionych

UWAGA Od jutra przebudowa rynku w Katowicach

04.03.12, 10:12
zamknięty
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w Katowicach informuje, że w związku ...

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w Katowicach informuje, że w związku z przebudową torowisk tramwajowych w rejonie katowickiego Rynku, oraz infrastruktury drogowej wykonywanej dla potrzeb wielofunkcyjnego dworca kolejowego od 3 marca 2012 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w zakresie linii tramwajowych nr: 6, 16, 19, 23 oraz linii autobusowych nr: 51, 600, 672, 672N, 673, 674, 910.Komunikacja tramwajowa Linie tramwajowe nr 6 i 19 nie będą kursować do Brynowa. Linia tramwajowa nr 6 skierowana zostanie w kierunku Zawodzia, natomiast linia tramwajowa nr 19 skierowana zostanie do Placu Wolności. Od 7 marca przejazdy do Brynowa realizować będzie linia tramwajowa nr 16 (częstotliwość co 7-8minut). Zawieszeniu ulegnie funkcjonowanie linii tramwajowej 23. Aby ułatwić przesiadanie się z linii 6 i 19 na linię 16 przystanek tramwajowy „Katowice Rynek” (stanowiska obecnie zlokalizowane w rejonie DH „Zenit”wink zostanie przesunięty o kilkadziesiąt metrów w stronę Ronda (przed Muzeum Śląskie). Z uwagi na konieczność zabudowy tymczasowych układów torowych informujemy, że od godziny 00:00 3 marca do godziny 24:00 6 marca 2012 r. (od soboty do wtorku włącznie) na odcinku Brynów – Rynek funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-16. Autobusy komunikacji zastępczej kursować będą z centrum Katowic od tymczasowego przystanku początkowego „Katowice Rynek” (przy DH „Zenit”wink. W kierunku do Brynowa autobusy pojadą ulicami: Rynek, 3 Maja, przez pl. Wolności, następnie Sądową, Mikołowską, Andrzeja, Skłodowskiej–Curie, Kopernika, do pl. Miarki, dalej ul. Kościuszki do pętli na Brynowie. W kierunku do centrum Katowic ulicami: Kościuszki, przez pl. Miarki, ul. Kochanowskiego, św. Jana do Rynku. Obecne przystanki tramwajowe (m.in. na ul. 3 Maja, Wolności, pl. Miarki oraz ul. Kościuszki) wykorzystywane będą dla potrzeb autobusowej komunikacji zastępczej. Nie będzie obsługiwany przystanek autobusowo–tramwajowy „Katowice Konopnickiej Dworzec” stanowisko w kierunku do Brynowa. Pasażerowie udający się do Dworca PKP będą mogli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej do ul. Andrzeja (przystanek „Andrzeja Dworzec”wink.

Komunikacja autobusowa Linie autobusowe nr 600, 672, 672N i 910 zamiast przez Rynek pojadą ul. Mickiewicza z obsługą przystanku „Katowice Mickiewicza”, następnie do ul. Sokolskiej przez plac Wolności, ul. Sądową, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie, Kopernika do Placu Miarki do włączenia na swoją dotychczasową trasę. Linie autobusowe nr: 51, 674 skierowane zostaną bezpośrednio z ul. Chorzowskiej w ul. Sokolską, przez plac Wolności, ul. Sądową, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie, Kopernika do Placu Miarki do włączenia na swoją dotychczasową trasę. Informujemy jednocześnie, że przy ul. Sokolskiej w rejonie Filharmonii Śląskiej uruchomione zostanie nowe stanowisko przystankowe zapewniające zintegrowane odjazdy wszystkich ww. linii autobusowych.Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy linii tramwajowych nr: 6, 11, 16, 19 oraz autobusowych nr: 51, 600, 672, 672N, 673, 674, 910.

www.kzkgop.com.pl/news/p-1-katowice-zmiany-w-organizacji-przejazdow-komunikacji-tramwajowej-i-autobusowej-w-zwiazku-z-rozpoczeciem-przebudowy-katowickiego-rynku-od-3032012-r2086.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka