Dodaj do ulubionych

Jarmark Sztuki już w niedzielę 15.07

11.07.12, 12:57
zamknięty
Art Naif Festiwal wychodzi na ulice - ArtJarmark już w niedzielę!

Kiermasz sztuki i rękodzieła, otwarty plener artystyczny, gry i zabawy dla dzieci, koncerty – to wszystko pojawi się już w niedzielne popołudnie, 15 lipca, na rynku w Nikiszowcu, a to za sprawą ArtJarmarku.

ArtJarmark stanowi część Art Naif Festiwalu, czyli międzynarodowego święta sztuki naiwnej, które już po raz piąty odbywa się w Galerii Szyb Wilson. Festyn na ulicach miasta jest propozycją na inne niż zwykle spędzenie niedzielnego popołudnia i przekonanie się, że sztuka może być radosna, kolorowa i interesująca dla każdego.

Jak co roku, w czasie imprezy będzie można przyjrzeć się artystom przy pracy podczas otwartego pleneru, w którym udział zapowiedziało kilka grup malarskich oraz wiele indywidualnych osób. Każdy może dołączyć do akcji uwieczniania charakterystycznej zabudowy rynku, organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą papieru i farb czy ołówka i wspólnego tworzenia.

Wiele atrakcji przewidziano dla najmłodszych uczestników – mogą podjąć śmiałą próbę zamalowanie rynku kredą lub zapełnienia bańkami mydlanymi pod wodzą kuglarzy, a w przerwach obejrzeć teatrzyk „Opowieść o ryżym hazoku”, a także wziąć udział w warsztatach plastycznych, być może dzięki sztalugom poczują się jak prawdziwi artyści.

Na jarmarku nie może zabraknąć możliwości kupienia czegoś – spodziewanych jest około 40 stoisk ze sztuką i rękodziełem, m.in. biżuterią (nie tylko tradycyjną, ale także z drewna, lnu, filcu), ceramiką, odzieżą, torebkami, produktami Fair Trade. To wyjątkowa okazja do nabycia przedmiotów, które są tworzone rękami, a nie maszynowo i powstają tylko w jednym egzemplarzu.

Na zgłodniałych będą czekać plenerowe kawiarenki, a stęsknieni smaków dzieciństwa będą mogli przypomnieć sobie smak waty cukrowej.

Przez cały dzień będzie przygrywać muzyka na żywo, zagra także orkiestra kopalni Wieczorek, a o godzinie 17.00 odbędzie się koncert zespołu Pisarski Trio.

Cały czas trwa również główne wydarzenie V Art Naif Festiwalu, czyli wystawa prac ponad 200 artystów z 32 krajów świata. Galeria Szyb Wilson to zaledwie 10 minut spaceru od rynku w Nikiszowcu, wizyta tam może stanowić dobre zakończenie popołudnia (galeria czynna jest aż do 19.00).

Impreza rozpoczyna się o 13.30, organizatorzy serdecznie zapraszają do spędzenia z nimi tej niedzieli, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nie wróci do domu z pustymi rękami!

InSilesia.pl jest patronem medialnym Art Naif Festiwal.

Więcej informacji także na www.artnaiffesitwal.pl.

insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14252/5/Art_Naif_Festiwal_wychodzi_na_ulice__ArtJarmark_juz_w_niedziele
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka