Dodaj do ulubionych

Jutro Tour de Pologne i utrudnienia w komunikacji

12.07.12, 13:47
zamknięty
W piątek 13 lipca, ulicami Katowic - w ramach IV etapu Tour de Pologne, będą ścigać się - kolarze. Będą mieli do przejechania sześć rund po 8,1 km. Początek: 15.15, planowane zakończenie: 17:00. Organizatorzy wyścigu ostrzegają, że tego dnia komunikacja po Katowicach (a także po Będzinie, Dąbrowie Górniczejm Sosnowcu i Siemianowicach Śląskich) będzie utrudniona.
Kolarze będą ścigać po Chorzowskiej, Rondzie im. gen. J. Ziętka, al. Korfantego, Moniuszki, Szkolnej, Warszawskiej, Damrota, Francuskiej, w okolicach lotniska na Muchowcu, Pułaskiego, Granicznej, Warszawskiej, Dudy-Gracza oraz al. Roździeńskiego. Meta będzie na al. Korfantego. To wystarczy, by w piątek 13 lipca komunikacja miejska i ruch samochodowy prowadzone były zmienionych zasadach.
Al. Roździeńskiego będzie zamknięta od godziny 5:00, a al. Korfantego i ulice: Moniuszki, Szkolna, Warszawska, Dudy-Gracza od około 12:30. Od godz. 13:00 zamknięty zostanie ruch IV etapu Tour de Pologne. W związku ze zmianami Komenda Wojewódzka Policji informuje:
• O godz. 12:45 zostanie wstrzymany ruch na trasie Mini Tour de Pologne, tj ul. Korfantego od Ronda Ziętka do ul. Moniuszki, ulica Moniuszki, Szkolna, Warszawska, Dudy Gracza, Al. Rożdzieńskiego. Start nastąpi o godz. 13:15 - dwie rundy.
• O godz. 14:00 pełne zamknięcie ruchu na trasie rundy przejazdu wyścigu, tj. ul. Korfantego od Ronda Ziętka do ul. Moniuszki, ul. Moniuszki, Szkolna,Warszawska, Damrota, Francuska, Lotnisko, Puławskiego, Graniczna, Dudy Gracza, Al. Rożdzieńskiego.
• O godz. 14:35 wjazd na rundę kolumny reklamowej.
• Ok. godz. 15:10 - wjazd kolarzy na rundę (kolarze mają do pokonania 6 rund).
• O godz. 14:00 zamknięcie ruchu na trasie jednokrotnego przejazdu kolarzy.
• Ok godz. 14:50 wjazd wyścigu w ul. Milowicką i przejazd ul. Pod Młynem i Strzelców Bytomskich - następnie wjazd na teren Siemianowic Śląskich.
• Ok. godz. 15:10 wjazd wyścigu w ul. Bytkowską i dalej ul. Agnieszki, Bukowa, Złota, Chorzowska do Ronda Ziętka, gdzie rozpoczyna się runda. Po przejechaniu w/w ulicami ruch zostanie wznowiony.
• Ok. godz. 16:45 planowany przyjazd zawodników na metę IV etapu.

Szczegółową mapkę ukazującą utrudnienia w ruchu drogowym moża zobaczyć na stronie internetowej śląskiej policji.

Również komunikacja miejska nie będzie pracowała jak codziennie. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że "nastąpią zmiany w funkcjonowaniu tramwajowej i autobusowej komunikacji miejskiej. W określonych godzinach ulice na trasie wyścigu będą całkowicie wyłączane z ruchu, a komunikacja miejska na nich wstrzymana. Dla wszystkich linii zostały przygotowane specjalne rozkłady jazdy...".

Miłośnikom kolarstwa komunikujemy, IV etap z Będzina do Katowic ma 127,8 km długośc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka