Dodaj do ulubionych

KZK GOP to się opłaca!? - komu?

15.08.12, 12:29
KZK GOP reklamuje się w taki sposób, podając obok przelicznik i odsyłając do kalkulatorów ileż to można zaoszczędzić podróżując komunikacją miejską. Zachwalają swoje usługi na wszelkie strony. No cóż, prawo firmy:
"Pięć czy nawet sześć złotych za litr benzyny to dla wielu osób cena zaporowa. Cóż może więc zrobić kierowca, którego kieszeń drenują wysokie koszty paliwa? Tańszą alternatywą może być dojazd do celu komunikacją miejską. O ile tańszą? Tego dowiedzieć się można z internetowego kalkulatora.

Prosty algorytm oblicza koszt paliwa, które samochód spala w ciągu miesiąca, a następnie porównuje go z ceną wybranego biletu okresowego komunikacji miejskiej. Wynik zazwyczaj nie pozostawia złudzeń, która opcja jest tańsza.

„Komunikacją miejską do pracy – to się opłaca!” – brzmi hasło przyświecające twórcom kalkulatora. Okazuje się, że opłacić się może nawet bardzo. Przykładowo, mieszkaniec Bytomia dojeżdżający do pracy w Katowicach po przesiadce do tramwaju zaoszczędzi minimum 100 zł. Pracownikowi jeżdżącemu codziennie z Dąbrowy Górniczej do Chorzowa, po zmianie środka transportu z samochodu na autobus, zostanie w kieszeni jeszcze więcej, bo co najmniej 150 zł. Zasada jest prosta: im dłuższa trasa do pokonania, tym bardziej opłaca się przebyć ją komunikacją miejską. Teraz każdy może przekonać się o tym sam. "
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka