Dodaj do ulubionych

Remont Pałacu Młodzieży

25.10.12, 21:04
zamknięty
Dzięki unijnemu dofinansowaniu Katowice na remont Pałacu Młodzieży mniej pieniędzy wydadzą z miejskiego budżetu. Modernizacja zabytkowego budynku potrwa do sierpnia 2013 roku.
Unijne pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację Pałacu Młodzieży. Ściany zostaną obłożone styropianem, dodatkowo zostaną ocieplone dylatacje i wymienione okna. Jak podkreśla Joanna Górska z katowickiego magistratu, dotacja nie zwiększy zakresu zaplanowanych prac, ale pozwoli zaoszczędzić pieniądze z budżetu miasta.

Remont Pałacu Młodzieży, który rozpoczął się na początku 2011 roku, będzie kosztował 30,5 mln zł. Budynek jest w rejestrze zabytków, więc wszystkie prace trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków. We wnętrzach zostały wymienione wszystkie instalacje. Teraz są czyszczone posadzki i mozaiki oraz odtwarzane brakujące elementy, a elewacja zostanie w całości wypiaskowana. Wyremontowana została już m.in. sala teatralna. Obecnie trwa modernizacja basenu, który ma zostać oddany do użytku w listopadzie.

Więcej... katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12737413,Katowice_dostaly_5_7_mln_zl_na_remont_Palacu_Mlodziezy.html#ixzz2AL5ScomC
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka