Dodaj do ulubionych

Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również szarady

24.06.22, 12:35
ROK SZKOLNY KOŃCZY 570 TYSIĘCY UCZNIÓW - www.wnp.pl - 24.06.2022
Obserwuj wątek
    • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 12:41
      OSTANIE WAKACJE Z BONEM TURYSTYCZNYM - Moje Katowice - 24.06.2022
      • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 12:42
        KONKURS FOTOGRAFICZNY WAKACYJNE ŚLADY JANA PAWŁA II - www.kuratorium.katowice.pl - 24.06.2022
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 12:43
          MODELOWY PROGRAM NAUCZANIA - www.kuratorium.katowice.pl - 24.06.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:38
            Podczas egzaminu nauczyciel powiedział: „Ocenię waszą szczerość i pracę zespołową. Po prostu wyjdę z sali, jak tylko zacznie się sprawdzian”. Byliśmy tak zdesperowani, że wszyscy ściągaliśmy. Belfer wrócił 5 minut przed końcem i zapytał: „I jak, udało wam się to wspólnie rozwiązać?”. Odpowiedzieliśmy, że tak. A on stwierdził: „Dobrze. Jako że jesteście szczerzy i pokazaliście, że potraficie współpracować jako klasa, zwalniam was wszystkich z tego sprawdzianu'
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:46
            Nauczyciel angielskiego napisał nam piosenkę i zagrał ją ostatniego dnia szkoły. Dziękował nam w ten sposób za wspólnie spędzony czas i nie mógł się doczekać, aż zobaczy, jak osiągniemy pełnię potencjału. Byliśmy bardzo trudną klasą. Z początkowej czterdziestki uczniów została nas raptem dwunastka
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 18:06
            Siusiu – wielkie ma znaczenie,
            Jeśli o ciałokształt chodzi.
            To, że nie ma GDZIE go zrobić –
            To siusiania nie obchodzi.
            Zwłaszcza gdy człek jest na plaży.
            Morze zimne i wzburzone...
            Przeto niczym kot z pęcherzem
            Gna przez wydmy w lądu stronę.
            Hura! Jest!!! Nadmorski szalet!
            W tym szaletu tkwi zaleta
            Że uwalnia od balastu
            Kiedy wrzucisz weń TRZY ZETA.
            Są sytuacje, gdy oszczędność
            Na plan dalszy schodzić musi!
            Wiedzą o tym Poznaniacy,
            Także Szkoci i Krakusi.
            Szalet księciem jest biznesu.
            Nadbałtycka ta ohyda
            Z dużą wprawą bierze piątkę,
            Ale dwójki już nie wyda!
            Można niezłe mieć profity
            Przy klozecie (jak się zdaje),
            Który sprawnie łyka piątki,
            Ale reszty nie wydaje.
            Gdyby ktoś chciał wejść w szczegóły,
            By biznesu znać esencję –
            Ja za drobne dziesięć procent –
            Udostępnię mu licencję.

Maurycy Polaski
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 25.06.22, 17:14
            OD DZIŚ ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY - Radio Katowice - 25.06.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 27.06.22, 21:54
            Można je też podzielić na instrumentalne i ucieczkowe. Te pierwsze mogą mieć charakter przygodowo-rozrywkowy, koleżeński, kompensacyjny (np. potrzeba akceptacji), a nawet przestępczy, a drugie stanowią mechanizm obronny, ucieczkę przed sytuacją konfliktową, lękową lub stresową
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 28.06.22, 17:16
            WROCŁAW. CYKL KONCERTÓW ORGANOWYCH W BAZYLICE ŚWIĘTEJ ELŻBIETY - Radio Rodzina - 28.06.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 29.06.22, 22:03
            BEZPIECZNY WYJAZD NA WAKACJE - Radio Katowice - 29.06.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 29.06.22, 22:12
            JAK CIEKAWIE SPĘDZIĆ LATO W MIEŚCIE I POMÓC ZWIERZĘTOM - Nasze Miasto - 29.06.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 01.07.22, 14:21
            WYNIKI EGZAMINU OŚMIOKLASISTY - Gazeta - 01.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 02.07.22, 13:25
            RADIO NA FALI - Radio Katowice - 02.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 03.07.22, 14:43
            POLICJA APELUJE O ZACHOWANIE ROZSĄDKU NAD WODĄ - Radio Katowice - 03.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 09.07.22, 17:44
            ZORGANIZUJ WAKACJE Z KARTĄ DUŻEJ RODZINY - Śląska Opinia - 09.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 09.07.22, 17:54
            POLICJANCI I STRAŻNICY MIEJSCY CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM - Dziennik Zachodni - 09.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 10.07.22, 14:26
            Jasio wraca do domu po akademii z okazji końcu roku szkolnego. Rodzice stoją w drzwiach i pytają: - Jak tam oceny? - Co tam oceny! Ważne, żebyśmy zdrowi byli!
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 15:10
            BASEN BUGLA ZAMKNIĘTY - Dziennik Zachodni - 16.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 16:26
            PRZYJECHAŁO WIĘCEJ MEDIÓW NIŻ TURYSTÓW - Interia - 16.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 20:27
            Pewna kobieta wyjechała na wakacje na Karaiby sama, bez męża. Ledwie przyjechała, a już zawarła bliską znajomość z miejscowym, szczodrze wyposażonym przez naturę mężczyzną. Po gorącej nocy kobieta pyta się kochanka:
            - Jak się nazywasz?
            - Nie mogę Ci powiedzieć? - ten odpowiada.
            Każdej nocy spotykali się, uprawiali miłość, kobieta każdej nocy ponawiała pytanie, jej kochanek każdej nocy odmawiał podania swojego imienia. W końcu jednego wieczora kobieta mówi:
            - To już nasza ostania noc, jutro wracam do swojego kraju, może w końcu mi powiesz, jak się nazywasz?
            - Nie mogę, będziesz się śmiać ze mnie? - on odpowiada.
            - Ależ nie, nie będę? - nalega kobieta.
            - Dobra, mam na imię Śnieg.
            Kobieta zaczyna się szaleńczo śmiać, jej kochanek wpada w złość:
            - Wiedziałem, że tak będzie.
            Kobieta mu odpowiada:
            - Nie śmieję się z Ciebie. Mój mąż nigdy mi nie uwierzy, kiedy mu powiem, że codziennie na Karaibach miałam trzydzieści centymetrów śniegu.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 21:10
            Szkot wysłał żonę na wakacje na Karaiby. Po tygodniu otrzymuje depeszę z hotelu:
            ”Pańska żona się utopiła STOP Jej zwłoki oklejone krewetkami wyłowiła straż przybrzeżna STOP Co robić? STOP”.
            Szkot idzie na pocztę i nadaje telegram:
            ”Krewetki sprzedać STOP Pieniądze przelać na moje konto STOP Przynętę zarzucić ponownie STOP”.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 21:42
            Jasio przyszedł na rozpoczęcie roku ubrany na czarno. Widząc to nauczycielka pyta się Jasia.
            - Jasiu, co się stało, że jesteś cały na czarno?
            - Mam żałobę - odpowiada Jasio płaczliwym głosem.
            - O Boże! Po kim?
            - Po wakacjach.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.07.22, 22:12
            Idzie mama z Jasiem na ulicy i widzą nauczycielkę.
            Nauczycielka mówi:
            - Dzień dobry.
            Mama odpowiada:
            - Dzień dobry.
            Mama się pyta Jasia:
            - Jasiu czemu nie powiedziałeś pani nauczycielce dzień dobry?
            Jasiu odpowiada:
            - No coś ty mamo w wakacje!
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 17:28
            Kowalski pyta jak było na wakacjach w Meksyku
            - Jechałem na chu....chu...chu...żym ośle, potem spadłem na du...du...du...ży kaktus..a potem bolały mnie ja...ja....jabłka w kolanach...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 19:13
            Borowik
            otrzymuje skrzat, który należał do gromadki przez 3 lata, mówi sam modlitwy po polsku, wie, że Orzeł Biały jest godłem Polski, często robi tajemnicze dobre uczynki, powie sam Prawo Skrzatów, sam zaśpiewa 2 piosenki i powie wierszyk, narysuje obrazek do kroniki, umie bawić się zgodnie, jest uśmiechnięty i wesoły, hoduje roślinkę oraz opowie ulubiony urywek o skrzatach z Marii Konopnickej "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi".
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 19:36
            Znaczek zucha – odznaka zuchów, członków organizacji harcerskich, wręczany po złożeniu Obietnicy zucha.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 19:54
            Instruktorki i instruktorzy ZHR mają takie same prawa i obowiązki jak pozostali członkowie organizacji. Ponadto mają obowiązek czynnego udziału w pracy wychowawczej ZHR.
            Instruktorki i instruktorzy ZHR wpisani na listy instruktorek i instruktorów - mianowani lub wybrani na określoną funkcję wychowawczą w ZHR oraz posiadający określony przydział służbowy, posiadają czynne prawo wyborcze do wszystkich władz Związku.
            Instruktorki i instruktorzy ZHR posiadają bierne prawo wyborcze do władz ZHR z następującymi ograniczeniami:
            do władz naczelnych ZHR mogą kandydować instruktorki i instruktorzy w stopniu harcmistrzyni, harcmistrza, podharcmistrzyni lub podharcmistrza,
            na funkcję Przewodniczącego ZHR, Naczelniczki Harcerek i Naczelnika Harcerzy oraz komendantki chorągwi harcerek i komendanta chorągwi harcerzy, mogą kandydować instruktorki w stopniu harcmistrzyni albo instruktorzy w stopniu harcmistrza.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:01
            obozy stałe (najczęściej spotykane) – takie obozy harcerskie organizuje się w środku kompleksów leśnych, z daleka od miast i większych skupisk ludzkich[3], niekiedy w stałej bazie obozowej (stanicy obozowej, ośrodku); harcerze nocują zwykle w wojskowych namiotach (popularnych „dziesiątkach”), pod którymi samodzielnie budują prycze (rodzaj łóżka), półki, szafki i inne meble z drewna;
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:02
            obozy zagraniczne.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:23
            Do gry potrzebne są:
            blok rysunkowy
            coś do pisania (mazaki, długopisy itp.)
            wstążka lub nitka do przyczepiania kartek do drzew lub słupów
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:24
            Nazwa pochodzi od zasad. Drużyna uciekająca wychodzi 15-30 minut przed szukającą i zostawia ślady oraz wskazówki. Po około godzinnym marszu odszukuje kryjówkę. Oczekuje na drużynę szukającą i – jeśli ci ich wcześniej nie zauważą – atakuje ją. Jeśli jednak szukający ich wytropią, to oni muszą napaść uciekinierów.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:35
            W październiku 2009 roku wystartowała strona Geocaching Polska związana z serwisem Geocaching.com. W założeniu jest ona odpowiedzią na potrzeby coraz prężniej rozwijającego się środowiska geokeszerskiego, publikującego skrytki w tym międzynarodowym serwisie. 10 lutego 2011 roku opublikowana została nowa wersja tej strony. 25 lutego 2012 roku Zarząd Główny PTTK, w porozumieniu z serwisem Geocaching.pl, w celu upowszechnienia Geocachingu ustanowił Odznakę "PTTK Geocaching Polska”
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 21:59
            Quiz – skrytka, do której można dotrzeć tylko po rozwiązaniu zagadki. Zagadką może być równanie matematyczne, rebus lub każde inne zadanie, które należy rozwiązać, aby znaleźć skrytkę.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 22:05
            CITO – jest to typ aktywności ściśle związany z geocachingiem. W trakcie poszukiwań skrytek, zbieramy śmieci leżące po drodze i przeznaczamy je do właściwej utylizacji. Wydarzenia Cache In Trash Out są znacznie większymi akcjami oczyszczania środowiska, w które zaangażowana jest szersza społeczność.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 22:11
            https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/GK-swat-b.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 22:16
            Najstarszą grą miejską w Łodzi są Poetyckie Gry Uliczne – organizowane od 2008 roku przez Ośrodek Literacko-Wydawniczy Łódzkiego Domu Kultury. Organizowana co roku w maju zabawa polega na odnajdowaniu ukrytych w przestrzeni miejskiej fragmentów wiersza. Przykładem gier miejskich w Łodzi są też gry organizowane przez Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 22:19
            przedziurkowanie odpowiedniego pola karty startowej kasownikiem, obecnym na punkcie kontrolnym
            wpisanie do odpowiedniego pola karty startowej odpowiednich znaków kredką, obecną przy lampionie
            wpisanie do odpowiedniego pola karty startowej odpowiedzi na zadanie terenowe zastępujące punkt kontrolny
            zbliżeniem posiadanego przez uczestnika chipu do elektronicznego urządzenia zainstalowanego w punkcie kontrolnym (technologia bezprzewodowa)
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 19.07.22, 22:25
            Pole biwakowe (pole namiotowe) – miejsce ogrodzone, umożliwiające nocleg w namiocie, które nie jest strzeżone. Na polu biwakowym znajdują się punkty poboru wody pitnej, podstawowe urządzenia sanitarne i tereny rekreacyjne. Pola biwakowe zapewniają m.in. zbiorową umywalnię i szalety.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 17:04
            W Polsce w okresie międzywojennym uprawiano owcze szałaśnictwo w Beskidzie Limanowskim używając m.in. prymitywnych kolib z gałęzi choiny opartych o dwa skośne płotki. Szałasy stanowiły często zupełne prowizorki nie nadające się do stałego zamieszkania, odpowiadały natomiast koczowniczemu trybowi życia. Bardzo proste budy pasterskie, popularne w XX w. na Łemkowszczyźnie ustawiano na granicy pól i lasów. Można je było konstruować z byłe jakiego materiału. Na Łemkowszczyźnie gorlickiej pasterze używali też niewielkich szopek na kołach. Zdarzały się niekiedy kamienne koliby z luźno ułożonych kamieni.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 17:05
            Gorczańskie bacówki i tatrzańskie koliby reprezentowały wyższy stopień rozwoju technicznego, ze względu na trwalszy materiał i ciesielską konstrukcję. Bacówką w Limanowskiem zwano mały, jednoizbowy zrębowy budynek z dwuspadowym dachem. Szałasy i szopy pasterskie na Polanie Podokólne w Jurgowie na Pogórzu Spiskim, które powstały po 1920 roku, wyróżniają się ze względu na rodzaj architektury i poprzez to są niepowtarzalne. Szałasy pasterskie po obu stronach Tatr są wkomponowane w krajobraz, ale ich wielkość, sposób budowy, usytuowanie i rola ogniska wewnątrz były podporządkowane określonym celom i nie miały charakteru rozwojowego.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 17:32
            Schronisko turystyczne (w Polsce ustawowo: schronisko) – obiekt hotelarski zlokalizowany poza obszarami zabudowanymi, przy szlakach turystycznych, świadczący minimalny zakres usług związanych z pobytem klientów: przeznaczony dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, zapewniający miejsce odpoczynku, schronienia przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Większość schronisk zapewnia noclegi i usługi gastronomiczne oraz punkt informacji turystycznej. Czasami mają dodatkowo wypożyczalnię sprzętu turystycznego, sportowego czy dyżurkę służb ratowniczych.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 17:40
            Koncepcja budowy bacówek została przyjęta w 1974 przez Dyrekcję Zrzeszenia Gospodarki Turystycznej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie. Koordynatorem projektu został Edward Moskała, inicjator ich powstania i propagator turystyki kwalifikowanej. Projekt i dokumentacja techniczna pierwszej z bacówek została opracowana przez architekta Stanisława Karpiela z Zakopanego. Większość obiektów została wybudowana według tego projektu. Wyjątkiem jest Bacówka nad Wierchomlą, która mieści się w spichlerzu przeniesionym ze Złockiego oraz Bacówka pod Bereśnikiem, gdzie jej budynek wzniesiono z wykorzystaniem i przebudową istniejącej tam wcześniej drewnianej chaty.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 17:49
            Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).
            W myśl polskich standardów, hotele muszą dysponować liczbą co najmniej 10 pokoi, w większości jedno- i dwuosobowych. Jednocześnie powinny oferować szeroki zakres usług związanych z pobytem turystów.
            Termin „hotel” (obiekt hotelowy) bywa często mylony z szerszym pojęciem – „obiekt hotelarski”
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 20.07.22, 19:11
            Strefa regeneracyjna, do której zalicza się filtr bagienny, może zostać zredukowana do ok. 35% – 40% pow. zbiornika. Przy zastosowaniu tzw.jonitów wymiennych (np. zeolity klinoptyolitowe) adsorberów fosforanów itp. możliwa jest dalsza redukcja powierzchni stref bagiennych do ok. 25% – 30%. W obiektach intensywnie użytkowanych jak stawy komunalne nie stosuje się jednak tak małych filtrów. Obiekty kąpielowe tego typu mogą być kształtowane podobnie jak konwencjonalne baseny, a do ich czyszczenia stosować można roboty znane z konwencjonalnych technik basenowych. By wydłużyć sezon kąpielowy stosuje się czasami ogrzewanie bądź lokalizuje obiekty w oszklonych pomieszczeniach. System ten stosować można nie tylko w obiektach kąpielowych, ale również w zbiornikach dekoracyjnych i obiektach wodnych stosowanych np. w ogrodach zoologicznych, hodowli ryb itp.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 21.07.22, 22:43
            Upal mi wypalił mózg, bo zaczęłam się zastanawiaćbig_grin
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 22.07.22, 20:41
            Pani wychowawczyni klasy złości się na Mądralę:
            - Dlaczego znów się spóźniłeś?!
            - Bo miałem iść na ryby itata mi nie pozwolił...
            - l bardzo dobrze! Na pewno ci powiedział, że nie wolno opuszczać lekcji..?
            - Nie! Powiedział, że dla dwóch nie wystarczy robaków...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 22.07.22, 22:01
            Irena bardziej swojsko
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 25.07.22, 18:35
            GOŚCIE WYŁĄCZAJĄ MYŚLENIE. HOTELARZOM PUSZCZAJĄ NERWY - www.msn.com.pl - 25.07.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 26.07.22, 21:58
            Nazbierałem grzybów w lesie. Przyjechałem do domu i ugotowałem zupę. Na wszelki wypadek wykąpałem
            się, ogoliłem, włożyłem białą koszulę i czarne spodnie. Teraz siedzę i jem...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 27.07.22, 19:10
            WAKACJE 2022 NA PÓŁMETKU - Wyborcza - 27.07.2022
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 28.07.22, 21:07
            POGODA
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 28.07.22, 21:14
            GRA
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 28.07.22, 21:58
            URNA
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 12:31
            BURZA
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 12:55
            SPÓD
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 17:23
            Dzisiaj mi jest szkoda
            Gdzie ta piękna pogoda?!
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 18:30
            Podczas opadu gradu należy spodziewać się serii następujących po sobie wyjątkowo ciekawych zależności polegających na przejściu od stanu rozgoryczenia i frustracji, do stanu radości, a nawet euforii, aby znów pogrążyć się w pesymizmie. Grad jest więc przyczyną intensywnie wpływającą na samopoczucie człowieka, z tym zastrzeżeniem, że człowiekiem tym musi być Polak. Aby wytłumaczyć to zjawisko niezbędna jest analiza zachowań:
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 18:55
            Przez cały świat
            Przeszedł dziś wiatr
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 19:01
            https://www.gify.net/data/media/1657/wiatr-ruchomy-obrazek-0005.gif
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 20:26
            Mgła może występować zarówno przy temperaturze dodatniej, jak i ujemnej. Gdy temperatura jest dodatnia, mgła składa się z drobnych kropelek wody, w temperaturze poniżej 0 °C mgła może składać się z drobnych kropelek przechłodzonej wody lub kryształków lodu, ewentualnie z mieszaniny przechłodzonych kropelek wody i kryształów lodu
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 20:31
            W taki skwar
            Chcesz na skwer
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 20:39
            Światowy rekord temperatury to +56,7 °C w cieniu, odnotowany w Dolinie Śmierci (Kalifornia, USA) dnia 10 lipca 1913.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 22:10
            Uosabiał łagodny, ciepły, wilgotny wiatr, wiejący z zachodu. Wiosną budził do życia przyrodę, a upalnym latem przynosił orzeźwiające ochłodzenie. W starożytnej Grecji jego imieniem oznaczano jedną ze stron świata – zachód
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 30.07.22, 22:15
            W sztuce przedstawiany jest zwykle jako młody mężczyzna z wielkimi skrzydłami u ramion, lekko ubrany (lub nagi), z kwiatami, najczęściej w towarzystwie nimfy Chloris.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 05.08.22, 16:58
            OTWARTE KĄPIELISKA W KATOWICACH - Nasze Miasto - 05.08.2022
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 08.08.22, 18:17
            Solenizant z 24 grudnia
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 08.08.22, 18:43
            KRZYŻÓWKA MAGICZNA

• madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 08.08.22, 20:07
            Według Małego Jasiu

To nie jest podnóżnik proszę pana
            Używasz go z wieczora i zaraz z rana

R _ _ _ _ _ _(7 liter)

Jasiu ma swoją własną filozofię określania rzeczy. Czasem są to nie istniejące wyrazy, czasem przeciwieństwa danego słowa.
            • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 11.08.22, 15:00
              RĘCZNIK
              • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 15:51
                Nie mów tego przed nikim
                Uwielbiam duże ręczniki
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 08.08.22, 22:53
            Multipleks lub studyjne
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 09.08.22, 17:30
            Zagrywka w tenisie
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 11.08.22, 14:29
            MANK
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 11.08.22, 15:04
            https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pe/gc/rxw2/slgatcsIVqctfPqSX.jpg
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 12.08.22, 15:13
            AKR
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 13.08.22, 22:49
            Ja ci nie wróg
            To najważniejszy bóg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 13.08.22, 22:51
            Prom – statek wodny służący do przewozu osób i towarów.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 15:39
            Czekam już wiek
            Na ten stek!
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 17:01
            Dominującą zasadą funkcjonowania tych obiektów jest zaspokajanie podstawowych potrzeb gości, tj. zapewnienie czystych, wygodnych i tanich miejsc noclegowych. Kierują swoją ofertę przede wszystkim do osób szukających tańszego noclegu w pokoju o standardzie gwarantującym wygodny pobyt, ale bez zbędnych luksusów. Dział gastronomii ograniczony jest zwykle do oferowania śniadań.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 17:51
            https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/Mrze%C5%BCyno_Polska_-_panoramio_%283%29.jpg/330px-Mrze%C5%BCyno_Polska_-_panoramio_%283%29.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 18:02
            Na pomysł wypożyczania koszy na plażach wpadła żona wynalazcy, Elisabeth Bartelmann. Pierwszą wypożyczalnię otworzyła w roku 1883 w Warnemünde, a wkrótce z pomocą dzieci uruchomiła filie w kolejnych kurortach. Wilhelm, który uważał się przede wszystkim za rzemieślnika nie opatentował swojego pomysłu, przez co inni twórcy szybko zaczęli wykorzystywać podobne kosze w różnych miejscowościach nad Morzem Bałtyckim i Północnym, wkrótce także poza Niemcami.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 20:30
            Obecnie coraz bardziej popularny staje się carpooling, czyli kojarzenie ze sobą kierowcy i pasażera jadących na tej samej trasie przy pomocy specjalnie do tego celu stworzonych serwisów internetowych.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 21:20
            Myślę rok
            Po co mu był ten skok w bok
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 21:40
            KREM

• madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 21:42
            W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 14.08.22, 21:46
            Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj. ok. 20% lipidów. Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających. Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp.
            • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 16.08.22, 21:20
              Myślę cały czas
              Gdzie się podział las
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 14:17
            LAS
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 14:26
            HASŁO: HARCERZ NIE ŚWINIA ZJE WSZYSTKO
            • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 14:47
              https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pe/gc/rxw2/9x02SoVEF41VbQlWX.jpg
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 15:21
            KAT.
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 15:57
            HASŁO: KOLEJKA GÓRSKA
          • balzack Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 15:58
            https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pe/gc/rxw2/UBtS9DBcnAbSxaIbX.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 21:02
            Pierwszy hostel (schronisko młodzieżowe) otwarty został przez Richarda Schirrmanna w Niemczech w roku 1912
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 21:11
            Hostele istnieją praktycznie na całym świecie, są bardzo popularną alternatywą dla hoteli, bywają zorganizowane w sieci, jak np. niemieckie A&O Hotels and Hostels.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 21:16
            Zaletą boteli jest ich niezwykłe położenie, zarówno wynikające ze specyfiki ich umiejscowienia na wodzie, a więc w dość oryginalnych warunkach, w niezwykłej atmosferze i z widokami nieosiągalnymi z miejsc na lądzie, jak i ze względu na dowolność i tymczasowość umiejscowienia, co umożliwia sytuowanie tych hoteli w samym centrum miasta, lub też bardzo blisko innych atrakcyjnych miejsc – szczególnie podczas imprez czasowych.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 15.08.22, 22:02
            Często w pobliżu gorących źródeł zakładane są kąpieliska termalne lub lecznicze, ze specjalnie przygotowanymi basenami do zdrowotnych kąpieli. Przykładem kąpieliska termalnego jest kompleks w Beszeniowej (słow. Bešeňová) na Słowacji. Także kąpielisko w Rajcu korzysta ze źródeł wód termalnych, o temperaturze 38 °C.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 14:59
            W Polsce rozwój badmintona przypada na lata 70. XX wieku. Już w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku była rozgrywana w Akademickim Ośrodku Sportowym przy Politechnice Gdańskiej, przez studentów uczelni. 7 listopada 1977 r. powstał Polski Związek Badmintona. W Polsce badminton najbardziej popularny jest w Suwałkach, Białymstoku, Głubczycach, Dębnicy i Słupsku.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 15:02
            Przecież o tm wiemy
            Że to podstawowy czynnik materii
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 15:05
            https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/360_Aircraft_repair_plant_06.jpg/330px-360_Aircraft_repair_plant_06.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 15:41
            Przez jedną chwilę
            Łapałam motyle
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 15:44
            Motyle, inaczej łuskoskrzydłe (Lepidoptera – z stgr. λεπίς lepis, dopełniacz λεπίδος lepidos – „łuska” i πτερόν pteron – „skrzydło”) – rząd owadów uskrzydlonych, blisko spokrewniony z chruścikami.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:06
            Pod względem przeznaczenia lokomotywy parowe można podzielić ogólnie na osobowe (pasażerskie) i towarowe. Podziałowi temu, oznaczającemu do prowadzenia jakich pociągów są przystosowane, odpowiadają ich cechy konstrukcyjne, przede wszystkim układ osi i wielkość kół. Pociągi osobowe są lżejsze, natomiast wymagana jest dla nich większa prędkość, przez co do ich prowadzenia preferowane były konstrukcje lokomotyw posiadające koła napędowe o dużej średnicy[5]. Większe prędkości wymagają też stosowania kół tocznych dla lepszego prowadzenia parowozu w torze[6]. W przypadku lokomotyw towarowych znaczenie miała duża siła pociągowa, co prowadziło do zwiększania liczby kół napędowych, mających mniejszą średnicę[7]. Część lokomotyw parowych była wyspecjalizowana do tak określonych zadań, a część miała bardziej uniwersalne charakterystyki, dopuszczające stosowanie do różnych rodzajów pociągów[a]. Szczególną odmianą parowozów pasażerskich są pospieszne, optymalizowane do utrzymywania wysokich prędkości i posiadające koła o największych średnicach[7]. Odmianą lokomotyw towarowych są z kolei lokomotywy przemysłowe, służące do przetaczania składów na niewielkie odległości – najczęściej tendrzaki, zabierające mniejszy zapas paliwa i wody i przystosowane do jazdy w obu kierunkach oraz pokonywania ciaśniejszych łuków[8]. Analogiczne maszyny mogły być używane też jako manewrowe na stacjach. Specyficzną grupę stanowią lokomotywy parowe wąskotorowe, w zasadzie nie dzielone na osobowe i towarowe z uwagi na małe koła i niskie rozwijane prędkości[b].
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:07
            Podstawowym sposobem klasyfikacji lokomotyw parowych jest ich podział z uwagi na układ osi, oznaczany w różnych państwach literami i cyframi, samymi cyframi lub nazwami opisowymi. W notacji niemieckiej, przyjętej także w Polsce i większości Europy, liczbę osi tocznych w jednej grupie oznacza się cyframi arabskimi, liczbę osi napędowych w jednej grupie kolejnymi literami, zgrupowanie osi w wózku oznacza się dodatkowo apostrofem, a grupy osi w parowozach wieloczłonowych ujmuje się w nawiasach[9]. Na przykład układ z dwoma osiami tocznymi z przodu, trzema osiami wiązanymi i jedną osią toczną z tyłu, oddawany graficznie jako ooOOOo, określany jest jako 2'C1' w notacji niemieckiej, 2-3-1 w notacji rosyjskiej (spotykanej także w Polsce), 4-6-2 w notacji anglosaskiej Whyte′a, 231 we francuskiej i nosi nazwę Pacific w USA[10]. W polskim systemie oznaczeń parowozów normalnotorowych dwie lub trzy litery oznaczenia serii zawierają od razu informacje o przeznaczeniu lokomotywy i jej układzie osi (pierwsza litera O oznacza parowozy osobowe, P – pospieszne, T – towarowe, ewentualna środkowa litera K oznacza tendrzak, a ostatnia mała litera to kod układu osi)
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:07
            Pod względem rozróżnienia, gdzie przewożony jest zapas paliwa i wody do kotła, lokomotywy parowe dzielą się na stanowiące większość parowozy z tendrem doczepnym, mieszczącym paliwo i wodę, oraz parowozy beztendrowe (tendrzaki), przewożące zapas paliwa i wody na lokomotywie. Zaletą tendrzaków jest lepsze przystosowanie do jazdy w obu kierunkach, gdyż tender zazwyczaj nie pozwala na rozwinięcie pełnej prędkości konstrukcyjnej przy jeździe do tyłu, natomiast mają one mniejszy zasięg bez uzupełniania wody i paliwa[12]. Dzięki temu odpowiednie były między innymi do obsługi krótkich linii podmiejskich, z koniecznością jazdy w obu kierunkach bez odwracania
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:09
            Za przełomową konstrukcję jest powszechnie uważany parowóz Rocket (Rakieta) George’a Stephensona, który w październiku 1829 roku wygrał konkurs w Rainhill na parowóz dla linii Liverpool – Manchester[16]. Łączył on umiejętnie najlepsze dotychczasowe rozwiązania, wprowadzając nowość w postaci kotła z 25 płomieniówkami, którymi przepływały gorące gazy wydajniej podgrzewające wodę[20]. Parowóz Rocket miał zasadnicze podzespoły, które w unowocześnionej formie dotrwały do końca ery parowozów, przede wszystkim kocioł płomieniówkowy, odsprężynowane osie, napęd przenoszony bezpośrednio z silników na korby kół osi napędowej przesunięte względem siebie o 90° i dyszę pary odlotowej w kominie[23]. Rozwiązania te były następnie powielane i ulepszane w dalszych konstrukcjach lokomotyw, masowo już budowanych w latach 30. XIX wieku. Również klasyczny stał się układ konstrukcyjny prezentowany przez Rakietę – kocioł o poziomym walczaku, z dymnicą i kominem umieszczonymi w przedniej części, a paleniskiem i pomostem dla obsługi w tylnej części, z której to strony był doczepiony specjalny wagon na węgiel i wodę – tender. W 1830 pojawił się kolejny parowóz Stephensona typu Planet, z cylindrami poziomo umieszczonymi z przodu pod kotłem, napędzającymi wykorbioną oś napędową przeniesioną na tył lokomotywy (układ osi 1A)[24]. Był to pierwszy parowóz zbudowany w większej liczbie[25]. W końcu Stephenson skonstruował w 1834 roku trzyosiowy parowóz typu Patentee, o układzie osi 1A1, który stał się typową konstrukcją dla lokomotyw pasażerskich kolejnego dwudziestolecia[24][26]. Poziome lub lekko nachylone umieszczenie cylindrów z przodu stało się powszechnym standardem, aczkolwiek napęd za pomocą osi wykorbionej (wewnętrzny) został od lat 40. XIX wieku w większości konstrukcji i krajów wyparty przez mający więcej zalet napęd za pomocą korb na zewnętrznej powierzchni kół (zewnętrzny)[26]. Rozwiązania brytyjskie wywarły duży wpływ na początki konstrukcji parowozów w innych państwach europejskich i USA, a także bezpośredni wpływ na rozwój kolei w koloniach brytyjskich
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:09
            Lokomotywy parowe podlegały rozwojowi technicznemu do końca produkcji, zachowując jednak na ogół zasadę działania i główne zespoły analogiczne jak w parowozie Rocket[28]. Dostrzegalną innowacją zewnętrzną stało się dodanie budki maszynisty. Początkowo obsada lokomotyw nie była niczym chroniona; później zaczęły się pojawiać czołowe ściany osłaniające jednak tylko przed wiatrem[29]. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku parowozy zaczęły być powszechnie wyposażane w budkę chroniącą maszynistę i palacza przed wpływami atmosferycznymi, chociaż w wielu krajach jeszcze przez dziesięciolecia stosowano budki szczątkowe lub częściowo odkryte (zwłaszcza w Wielkiej Brytanii), natomiast w USA już w latach 40. XIX wieku wprowadzono obszerne, zamknięte budki[29]. Dojrzałą formę parowóz uzyskał około lat 70. XIX wieku, po czym trwał proces jego dalszego doskonalenia
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:12
            Wynalezienie i doskonalenie parowozu umożliwiło powstanie kolei i związane jest nierozłącznie z pierwszym stuleciem funkcjonowania i rozwoju sieci kolejowej. Spotykane są opinie, że żaden inny wynalazek nie wywarł tak wyraźnego wpływu na rozwój techniczny i społeczny cywilizacji[30]. Parowóz umożliwił rewolucję przemysłową XIX wieku i mobilność społeczeństwa[30]. Dopiero od końca XIX wieku praktyczną konkurencją dla niego stały się lokomotywy i pociągi elektryczne, a od lat 30. XX wieku także spalinowe, lecz musiały zyskać dojrzałość konstrukcyjną i początkowo były mało rozpowszechnione – a w przypadku elektrycznych, wymagały budowy sieci trakcyjnej[61]. Główną wadą parowozów w porównaniu z innymi typami trakcji była mała sprawność energetyczna – jedynie do 8-10% zużywanej przez nie energii przeznaczane jest na pracę użyteczną[62]. Parowozy mimo to nadal były podstawowym rodzajem lokomotyw w większości krajów przez kilka dalszych dziesięcioleci. W 1961 roku zbudowano ostatnie parowozy dla kolei państwowych w Europie[41]. W USA przejście na lokomotywy spalinowe dokonało się już do końca lat 50, natomiast w Europie parowozy pozostały w służbie liniowej w zmniejszających się liczbach przez kolejne dekady – w Wielkiej Brytanii do 1968 roku, w Niemczech Zachodnich do lat 70, a w NRD do końca lat 80[63]. Polskie Koleje Państwowe w 1975 roku miały 2582 czynne parowozy, odpowiadające za około 30% przewozów, a w 1984 roku jeszcze 948 czynnych parowozów[64]. Z normalnej służby na PKP wycofano je w 1993 roku, pozostawiając nieliczne parowozy w wydzielonych parowozowniach[41]. Do końca XX wieku parowozy prowadziły pociągi dalekobieżne w Indiach, a w 2005 roku wycofano je ze służby liniowej w Chinach[65]. Jako atrakcja, ocalałe parowozy utrzymywane w sprawności nadal kursują na niektórych kolejach na świecie, zwłaszcza wąskotorowych, lub prowadzą pociągi specjalne[66]. Przyczyną utrzymywania lub wprowadzania trakcji parowej na kolejach turystycznych jest jej większa atrakcyjność (z badań Instytutu Gallupa z lat 90. wynikało, że 79% ich pasażerów woli pociągi ciągnięte przez parowozy, a tylko dla 18% jest to obojętne)
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:12
            Lokomotywa parowa składa się ogólnie z trzech podstawowych zespołów: kotła, podwozia i silnika parowego wraz z mechanizmem ruchu[67]. Na skutek spalania paliwa, w kotle wytwarzana jest pod ciśnieniem para wodna, a energia cieplna pary zamieniana jest w silniku parowym na energię mechaniczną, przenoszoną przez mechanizm napędowy na koła podwozia[12]. Ponadto parowóz posiada na ogół budkę maszynisty, samodzielne urządzenia pomocnicze, oraz zapas paliwa i wody, przewożony najczęściej w specjalnym wagonie – tendrze Poniżej opisane są typowe podzespoły używane w większości typów parowozów.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:24
            W 1918 po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w wyniku repartycji znalazły się w kraju parowozy ze wszystkich dawnych zaborów. W 1920 roku Polska posiadała 4762 parowozy ponad 160 typów – w tym 3012 z Niemiec, 1474 z Austro-Węgier i 276 z Rosji. Wiek niektórych maszyn przekraczał 40 lat, a konstrukcje (o 2 lub 3 osiach napędowych z kotłami na parę nasyconą) były przestarzałe i nieekonomiczne
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:38
            O co te krzyki
            Z niej kosmetyki
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 17:55
            Ależ na tym tagu dobroci
            Tutaj nawet coś się złoci
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:07
            https://img33.demotywatoryfb.pl//uploads/202208/1659622957_k1dh1z_600.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:17
            https://img31.demotywatoryfb.pl//uploads/202207/1657896429_eq2f27_600.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:17
            https://img10.demotywatoryfb.pl//uploads/202207/1657870509_8dgeyy_600.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:32
            https://img3.dmty.pl//uploads/202206/1654187759_mcrmjk_600.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:33
            https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/202205/1653735669_yrmtyx_600.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 18:37
            Szkoła to dobrze zorganizowana strata czasu
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 20:43
            Od pilota podczas jego mowy powitalnej do pasażerów: "Z przyjemnością informujemy, że wśród naszej załogi są najlepsi stewardzi i stewardessy w branży... Niestety, nikt z nich dziś z nami nie leci!"
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 20:47
            NO TO LECIMY
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 20:53
            Handlowiec wybrał sie do Kaliforni w interesach i zatrzymał się w motelu. Następnego dnia rano recepcjonista zauważył, że handlowiec ma strasznie nieszczęśliwa minę i pyta:
            - Wszystko w porządku, Sir? Czy coś było nie tak w pańskim pokoju?
            Handlowiec odpowiada:
            - O drugiej nad ranem obudził mnie wielki kowboj, który usiał na mojej klacie, przystawił mi broń do skroni i zagroził, że jeśli nie zrobie mu laski, to odstrzeli mi łeb swoim wielkim rewolwerem...
            - To straszne, Sir! I co Pan zrobił?!
            - A słyszałeś jakieś cholerne strzały?!
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:05
            Gdy wybierasz się na plażę nudystów, pamiętaj o przestrzeganiu jednej zasady: nie schylaj się po leżące na piasku banknoty, bo to nie fortuna się do ciebie uśmiecha
            Moja żona jest taką gadułą, że nad morzem najbardziej opaliła sobie język
            Kelnerka do klienta: – Och, przepraszam, długo pan czekał?
            Klient: – Nie, nie, nie ma problemu. Ale czy wiedziała pani, że na suficie jest 3296 płytek?
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:31
            Zwyczaje dożynkowe odnosiły się do pierwszego i ostatniego zebranego z pola snopu zboża. Rozpoczęcie żniw, nazywane zażynem, miały obrzędową oprawę. Pierwsze kłosy ścinał gospodarz, rozpoczynając tym samym pracę. Pierwszy snop nazywano szczęściem i był on zanoszony do domu. Natomiast ostatnie kłosy (zwane przepiórkami) zostawiano na polu. Zostawiano na niego najładniejsze kłosy i przystrajano polnymi kwiatami. Ziarno z tego snopa mieszano z ziarnem siewnym. W obrzędach dożynkowych brały udział przede wszystkim kobiety ze względu na ich dominującą rolę przy żęciu zbiorów sierpami.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:36
            En fait, les températures journalières augmentent de façon marquée quelques semaines avant le solstice d'été, qui correspond à l’ensoleillement maximal, la terre et la mer mettant un certain temps à se réchauffer. À cette période de l'année, début juin, l'été météorologique exclut le risque de gel tardif (gelées blanches).
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:37
            Du point de vue météorologique, l'été correspond donc à des dates plus précoces que l'été astronomique, ainsi la période la plus chaude de l'année, dans l'hémisphère nord, se situe aux mois de juin, juillet et août, précisément pour les météorologues du 1er juin au 31 août
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:37
            Dans l'hémisphère sud, l'été météorologique est inversé et comprend donc les mois de décembre, janvier et février, autrement dit du 1er décembre au 28 ou 29 février.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:40
            L'été est la période de fructification pour la plupart des plantes, elle précède l’automne au cours duquel la nature entre dans une phase de déclin. L’été est donc fréquemment utilisé comme une métaphore d’une période faste, d’un apogée.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:44
            Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września). Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia lub września po zakończeniu żniw
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 21:45
            Zwyczaj ten, praktykowany przez Słowian i plemiona bałtyckie, w różnych stronach Polski określany był jako wyżynki, obrzynki, wieniec, wieńcowe, okrężne. Na Śląsku opolskim nazywane żniwniok[3]. Obrzęd dożynek prawdopodobnie związany był pierwotnie z kultem roślin i drzew, potem z pierwotnym rolnictwem. Wraz z rozwojem gospodarki folwarczno-dworskiej w XVI wieku dożynki zagościły na dworach majątków ziemskich. Urządzano je dla żniwiarzy (służby folwarcznej i pracowników najemnych) w nagrodę za wykonaną pracę przy żniwach i zebrane plony
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:09
            Ceremoniom dożynkowym przewodniczą Starosta i Starościna dożynkowi. Najpierw wnoszone są wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie Starosta i Starościna wręczają bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów Gospodarzowi dożynek. Gospodarzem najczęściej jest kapłan, a w przypadku dożynek świeckich przedstawiciel lokalnej administracji państwowej bądź samorządowej. Następnie składane są symboliczne dary z najnowszych plonów, przetwory mięsne, owoce – często stanowią one wystawę osiągnięć lokalnych rolników. W przypadku kiedy uroczystość ma charakter religijny, odprawiany jest obrzęd liturgiczny. Dożynki kończy najczęściej festyn ludowy.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:11
            https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/78/Harvest-home_in_Sandomir_color.jpg/336px-Harvest-home_in_Sandomir_color.jpg
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:15
            Rohypnol - kiedy tradycyjne metody randkowania zawodzą...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:20
            EUROPEJKA śRODKOWO-WSCHODNIA:
            Pierwsza randka: Wypełniasz formularz zgłoszeniowy na którym uwzględniono wszystkie Twoje dochody.
            Druga randka: Idziesz z nią do parku, a cała jej rodzina podąża za nią.
            Trzecia randka: Twierdzi, że jest dziewicą i odmawia sexu.
            Czwarta randka: Ona nadrabia wszelkie zaległości w seksie za ostatnie dziesięć lat. Ciebie odwożą do szpitala.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:22
            - Tato, chciałam ci powiedzieć, że jestem zakochana. Adama poznałam na eDarling, potem zostaliśmy przyjaciółmi na Facebooku, często gadaliśmy na WatsApp, teraz oświadczył mi się przez Skype.
            - Córeczko, wobec tego weź ślub na Twitterze, dzieci kupcie na eBay, a jak ci się mąż znudzi, to wystaw go na Allegro...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:24
            Jest skutkiem ogólnego uspokojenia atmosfery półkuli północnej w okolicach równonocy jesiennej z powodu stosunkowo małych kontrastów termicznych między południem, które już nie jest tak usłonecznione, a północą, która nie zdążyła się jeszcze wychłodzić. Dodatkowym czynnikiem stabilizującym jest nagrzany w okresie letnim ocean.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:46
            Konduktor zatrzymał pasażera jadącego bez biletu:
            - Proszę Pana - powiada konduktor - pasażer w pociągu musi przestrzegać dwóch zasad - musi mieć ważny bilet i nie wolno mu przekupić konduktora. Tą pierwszą zasadę już pan złamał...
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:47
            Pociąg z dwoma silnikami przemierzał Amerykę. Po przejechaniu pewnej odległości jeden z silników się zepsuł. Żaden problem pomyślał maszynista i zmniejszył prędkość pociągu o połowę. Po pokonaniu kolejnego dystansu, popsuł się drugi silnik i pociąg się zatrzymał. Maszynista uznał, że powinien o wszystkim powiadomić pasażerów, więc w tym celu przygotował poniższe oświadczenie:
            Panie i Panowie, mam dobrą i złą wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że oba silniki się popsuły i będziemy musieli tu tkwić przez jakiś czas. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że zdecydowali się Państwo na podróż pociągiem, a nie samolotem.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:47
            Dyrektor firmy spedycyjnej ochrzania dyspozytora:
            - Jak pan mógł wypuścić samochód w trasę z takim defektem?!
            - Ale o co Panu chodzi?! Kierowca był tak pijany, że niczego nie zauważył.
          • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 17.08.22, 22:48
            Leci stara baba na Wileńskim i z dala krzyczy do konduktora
            - Panie, panie, ten pociąg to na Tłuszcz ?
            - Nie, na prąd.
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:28
          https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/202206/gallery_1656057385_232403.jpg
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:34
          https://img9.demotywatoryfb.pl//uploads/202206/gallery_1656057385_417124.jpg
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:40
          Jeden z profesorów powiedział jasno, że jeśli umówimy się z nim na konsultacje i się na nich nie pojawimy, automatycznie obniży nam oceny na koniec roku. Próbowałem go znaleźć podczas jego godzin pracy, ale na próżno. Powiedziałem, że zasługuję na wyższą notę, ponieważ był nieobecny mimo deklarowanych godzin. Wykazał się uczciwością i zgodził się ze mną
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:46
          Nauczyciel informatyki uczył nas robić kable sieciowe. Potem podchodził do każdego stanowiska i przecinał leżące na biurku i gotowe przewody. Na końcu powiedział: „Rozwiążcie ten problem samodzielnie wszelkimi możliwymi sposobami. Jeśli wam się uda, możecie pograć w CounterStrike’a. Powodzenia!”. I zaczął pracować nad budżetem szkolnym
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 17:59
          Ostatni dzień roku szkolnego. Jasio wraca ze szkoły, a ojciec go pyta: - Gdzie jest twoje świadectwo? - Koleżance pożyczyłem, bo chciała postraszyć rodziców
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 24.06.22, 18:03
          Koniec roku szkolnego. Do domu wraca zapłakany Jasio. Matka się pyta: - Co się stało synku? Jaś na to: - Spóźniłem się do szkoły i zostało dla mnie najgorsze świadectwo
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 25.06.22, 15:16
          FALA UPAŁÓW W POLSCE - Gazeta - 25.06.2022
        • madohora Re: Żegnaj szkoło nie tylko na wesoło również sza 27.06.22, 11:29