Dodaj do ulubionych

1 czerwca Dzień Dziecka!

• madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 31.05.19, 22:49
      Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
      - Jasiu! Co się stało?!
      - Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
      - Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
      - Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 31.05.19, 23:59
      Jasio patrzy zafascynowany, jak jego mama kładzie maseczkę na twarz.
      - Po co to robisz, mamusiu? - pyta.
      - Bo chcę być piękna.
      Po pewnym czasie mama zaczyna zmywać maseczkę.
      - Co się stało? - pyta Jasio. - Poddałaś się?!
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 01.06.19, 00:21
      Romuś słyszał rodzinną legendę, że jego ojciec, dziadek, a nawet pradziadek w dniu swoich urodzin chodzili po pobliskim jeziorze, jak Jezus bez mała. Postanowiwszy przekonać się o jej prawdziwości w swoim przypadku, wypłynął w dniu swoich urodzin łódką na środek jeziora - przełożył nogi przez burtę ... i omal się nie utopił.
      - Romuś - westchnęła babcia, kiedy go przywieziono do domu - twój ojciec i - świeć panie nad ich duszami - dziadek i pradziadek, urodzili się w styczniu, ty - w lipcu.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 01.06.19, 00:30
      - Ojcze, czy dzisiaj wraz z córką twą a moją siostrą, jedziemy do babci Gandzi?
      Zadumał się ojciec i odrzekł:
      - A którą to babcię nazywasz Babcią Gandzią?
      I odpowiedział mu junior:
      - No babcię Marysię...
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 01.06.19, 00:33
      - Dzień dobry sąsiedzie! Jak tam wasz chłopczyk?
      - Dziękuję, wszystko w porządku. Narzekamy tylko na brak snu. Czujemy się z tego tytułu dość podle.
      - A jak Natasza?
      - Natasza to ja! Wania wygląda jeszcze gorzej...
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 29.05.20, 14:09
      TORT OPONKA

biszkopt : 2 X
      -5 jajek -150 g. cukru -110 g.mąki tortowej -150 g.mąki ziemniaczanej -1 łyżeczka proszku do pieczenia
      krem z nutellą: -250 ml.śmietanki 30% -70 g. cukru pudru -1 śmietan-fix
      cd.-250 g. serka mascarpone -3 czubate łyżki nutelli -4 łyżeczki żelatyny -1/3 szklanki wody
      ganache:
      -200 g. czekolady gorzkiej -100 g. czekolady mlecznej -150 ml. śmietanki 30 % -50 g.cukru pudru
      masa plastyczna: -gotowa lub samoróbka
      ozdoby: -garść kolorowych cukierków-mini piegów -kilkanaście cukrowych perełek

biszkopt-Ubić białka z solą i cukrem. Dodać po żółtku i ubić. Do ubitych jajek przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia. Lekko wymieszać łopatką. Nie mieszać długo, żeby nie opadło. Wylać do tortownicy 27 cm.wyłożonej krążkiem papieru tylko na dole. Piec ok.25-30 min. w 175*.Trochę ostudzić, obkroić nożem wokół obręczy tortownicy.Obrócić zdjąć papier.
      Drugi biszkopt upiec tak samo z takich samych składników.
      W obu biszkoptach, szklanką wyciąć środek. Boki nożem pościnać, formując zaokrąglenie.
      Obrócić oba biszkopty i wydrążyć rowek na krem. Można nasączyć jakimś sokiem.
      krem-Żelatynę rozpuścić we wrzątku i schłodzić do letniego.Zimną śmietanki ubić z pudrem i fixem. Dodawać porcjami ,serek, nutellę i zmiksować.Na koniec krótko zmiksować z letnią żelatyną. Krem przełożyć do rękawa cukierniczego. Wycisnąć do obu rowków
      i wyrównać. Złączyć oba biszkopty, spodami i schłodzić. ganache-Czekoladę połamać w kostki. Rozpuścić nad parą w śmietance, wymieszać, dodać przesiany puder i znowu wymieszać.Ostudzić do gęstniejącej konsystencji i posmarować cały tort. Przenieść na czystą paterę i znowu schłodzić. masa plastyczna- Miękką masę rozwałkować i wyciąć faliście płat. Środek naciąć kilka razy. Przenieść masę na tort, będzie to imitacja spływającego lukru. Udekorować cukierkami, wciskając w masę. Kroić ostrym nożem.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 29.05.20, 14:34
      𝔻OMOWE LODY NA PATYKU

40 ml serka waniliowego np. Danio
      50 ml śmietanki kremówki (36%)
      25 g cukru puderu
      1 łyżeczka cukru wanilinowego

Do wysokiego naczynia wlewamy serek, śmietankę. Dodajemy oba cukry. Miksujemy ok 7 min tak aby wszystkie składniki się ze sobą połączyły. Po tym czasie przelewamy masę do foremek lodowych. Wstawiamy do zamrażalnika na 5-6h.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 29.05.20, 14:55
      TORT Z TRUSKAWKAMI

biszkopt:
      -7 jajek -220 g.cukru -130 g. mąki tortowej -130 g. mąki ziemniaczanej -1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
      nasączenie: -1/2 słoiczka dżemu wiśniowy-tj.180 g. -1/3 szklanki wody
      krem jogurtowy: -150 ml. śmietanki 30 % -50 g. cukru pudru -1 śmietan-fix
      cd.-1 jogurt grecki- 250 g. -1/2 op. serka mascarpone tj. 125 g. -13 g. żelatyny -1/3 szklanki wody
      krem jagodowy: -150 ml. śmietanki 30 % -50 g. cukru pudru -1 śmietan-fix
      cd.-125 g. serka mascarpone -175 g.twarogu -200 ml. frużeliny jagodowej -13 g. żelatyny -1/3 szklanki wody
      krem,bita śmietana: -330 ml. śmietanki 30 % -250 g. serka mascarpone-250 g. -100 g. masła
      cd.-1 śnieżkę -1 krem śmietankowy do tortów w proszku -30 g. cukru pudru
      dekoracje: truskawki, gorzka czekolada., liście mięty, chabry (jadalne)

biszkopt-Ubić białka z solą i cukrem. Dodać po żółtku i ubić. Do ubitych jajek przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia. Lekko wymieszać łopatką. Nie mieszać długo, żeby nie opadło. Wylać do tortownicy 27 cm.wyłożonej krążkiem papieru tylko na dole. Piec ok.25-30 min. w 175*.Po przestygnięciu, przekroić na 3 blaty. nasączenie- Dżem wymieszać z gorącą wodą i połową polać biszkopt w tortownicy. krem jogurtowy-Żelatynę rozpuścić we wrzątku i schłodzić do letniego.Zimną śmietanki ubić z pudrem i fixem. Dodawać porcjami jogurt,serek i zmiksować.Na koniec krótko zmiksować z żelatyną.Wyłożyć na biszkopt w tortownicy. Przykryć drugim blatem biszkoptowym. Nasączyć resztą dżemu.
      krem jagodowy-Żelatynę rozpuścić we wrzątku i schłodzić do letniego.Zimną śmietanki ubić z pudrem i fixem. Dodawać porcjami serek, jogurt, frużelinę i zmiksować.Na koniec krótko zmiksować z żelatyną.Zaraz wyłożyć na biszkopt w tortownicy. Przykryć trzecim blatem biszkoptowym i schłodzić kilka godzin w lodówce. Zdjąć obręcz z tortownicy i zabezpieczenia. krem,bita śmietana-Zmiksować schłodzoną śmietankę z pudrem, potem ze śnieżką i kremem i miękkim masłem.2/3 bitej śmietany posmarować cały tort.
      Z reszty bitej śmietany zrobić rozetki wokół tortu. Owoce, umyć, niektóre odpowiednio pokroić i osuszyć na papierowych ręcznikach. Tort udekorować w/g własnej fantazji owocami. Tort przetrzymywać w lodówce. Kroić ostrym i ciepłym nożem
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 29.05.20, 15:16
      KOLOROWE PUCHARKI

1 galaretka truskawkowa lub wiśniowa
      1 galaretka agrestowa
      1 galaretka pomarańczowa
      1 galaretka cytrynowa
      300g słodkiej 30% śmietanki
      3 kostki czekolady deserowej
      2 łyżki cukru pudru
      Ok 10 truskawek
      50g borówek
      ⅕ granatu
      Listki mięty do dekoracji

Każdą galaretkę rozpuszczamy w ½l gorącej wody. Pozostawiamy do lekkiego przestudzenia.
      Na spód każdego pucharku dajemy po 2 pełne łyżki (15mlx2) galaretki np. czerwonej i wstawiamy do lodówki. Do pozostałej dodajemy 3 łyżki śmietanki i jak tylko pierwsza warstwa dobrze zastygnie wlewamy także po 2 łyżki. Chłodzimy. Tak samo postępujemy z każdą następną galaretką. Najpierw po 2 łyżki zwykłej, a następnie po tyle samo galaretki ze śmietanką. Na ostatniej warstwie układamy pokrojone cząstki owoców. Resztę śmietany ubijamy z cukrem. Czekoladę topimy i przestudzoną dodajemy do połowy śmietany. Umieszczamy w rękawie cukierniczym po jednej stronie zwykłą, po drugiej czekoladową i okrężnym ruchem z końcówką np. gwiazdki wyciskamy na każdy pucharek. Dekorujemy miętą. Podajemy schłodzone.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 29.05.20, 16:04
      DOMOWA BUBBLE TEA

Do zrobienia bubble tea w domu będziemy potrzebować:
      zieloną herbatę
      Sok malinowy
      granulki tapioki ok. 1/2 szklanki
      kostki lodu
      mrożone owoce lub świeże
      3/4 szklanki cukru
      Zieloną herbatę zalałam gorącą wodą ok. 80 stopni. Odstawiłam by się zaparzyła i ostygła, wstawiłam do lodówki. Zagotowałam wodę z cukrem i wyspałam do niej tapiokę. Gotowałam 1 godzinę do momentu aż kuleczki zrobiły się przezroczyste. Wyłączyłam ogień pod garnkiem i pozostawiłam kuleczki w gorącej wodzie jeszcze przez 15 minut. Odcedziłam po tym czasie. Do szklanki nakładałam po 3 kostki lodu, po 3 – 4 łyżki kuleczek i zalałam zieloną herbatą. Dodałam na koniec mrożone owoce oraz sok malinowy.
    • madohora Re: 1 czerwca Dzień Dziecka! 30.05.20, 16:29
      OPONKI SEROWE LUKROWANE

oponki: 2 kostki sera białego, 6 żółtek,
      2 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 szklanki mąki, 2 łyżki masła, 2 łyżki jogurtu,
      lukier: 1 białko, 1 szklanka pudru, sok z cytryny,
      dodatkowo: masło lub smalec do pieczenia, barwnik, kolorowe posypki

Mąkę przesiewamy na stolnicę, dodajemy proszek, żółtka, masło, jogurt i ser.
      Całość dokładnie zagniatamy.
      Posypujemy delikatnie mąką i wałkujemy na cienkie ciasto.
      Szklanką wykrawamy kółka, i robimy dziurkę w środku.
      Na walentynki - oponki serduszka.
      Na patelni rozpuszczamy kostkę masła.
      Oponki smażymy z dwóch stron na rumiano.
      Uwaga! szybko są gotowe!
      Osuszamy na ręczniku papierowym.
      Białko ubijamy na sztywną pianę, dodajemy sok z połowy cytryny.
      Następnie cały czas miksując dodajemy stopniowo puder.
      Część lukru miksujemy z czerwonym barwnikiem.
      Lukier nożem nakładamy na oponki, ozdabiamy kolorową posypką.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka