Dodaj do ulubionych

chyba administracja troche przesadza....

IP: *.uBRgrb01.supercable.es 21.01.04, 21:19
z pomyslem wycinania postow z cytatami w innych jezykach.

a. to forum o swiecie, norma wiec jest, ze sie cytuje wiadomosci ze swiata, a
nie wszedzie po polsku pisza...

b. konkretnie na podstawie ktorego punktu regulaminu forum administracja ma
prawo usuwac posty z cytatami w innych jezykach?

przeczytalem dwa razy. skoro wymaga sie od nas, zebysmy sie do niego
stosowali, to uczciwosc nakazuje samemu robic to samo, a tam, zdaje mi sie,
nic nie ma o nakazie pisania po polsku.

c. chyba najrozsadniej bedzie poprosic o skracanie cytatow, ale nie o ich
tlumaczenie. przeciez to paranoja w momencie, kiedy wszyscy tu wlasciwie mowia
po angielsku.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

d. pytanie probno-techniczne: czy ktorys z postow marcusa crassusa
skierowanych do mnie pod koniec ponizszego watku kwalifikuje sie do wyciecia?

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=10149376&s=1
pzdr, m.
Obserwuj wątek
    • tma34 Re: chyba administracja troche przesadza.... 21.01.04, 21:26
      Forum nazywa się świat, ale jest na polskim portalu. Jeśli chcesz zamieścić
      artykuł z portali zagranicznych -wystarczy link. W polskich wiadomościach w TV
      lub radio też nie mówi się po angielsku, tylko po polsku - niezależnie,
      jakiego kraju i z której agencji pochodzą wiadomości. Na tym dyskusję uważam
      za zamkniętą.
      • goldbaum do admina 21.01.04, 21:30
        Sluszny postulat! A co z artykulami z zagranicznych zrodel PRZETLUMACZONYMI na
        polski - z rownoczesnym podaniem linku? To wydaje mi sie jak najbardziej w
        porzadku.

• goldbaum Re: uzupelnienie 21.01.04, 21:31
          goldbaum napisal:

> Sluszny postulat! A co z artykulami z zagranicznych zrodel PRZETLUMACZONYMI
          na
          > polski - z rownoczesnym podaniem linku? To wydaje mi sie jak najbardziej w
          > porzadku.

..... zwlaszcza jesli chodzi tylko o wazny fragment (przetlumaczony) a link
          jest tylko dla tych, ktorzy chcieliby przeczytac calosc??????
        • tma34 Re: do admina 21.01.04, 21:40
          To jak najbardziej. Linki mile widziane, tłumaczenia artykułów też. Nam chodzi
          o to, żeby unikać naprawdę długich tekstów obcojęzycznych, jeśli można do nich
          zamieścić link.
          • Gość: mirmil no tak - a co w takim razie z krotkimi textami??? IP: *.uBRgrb01.supercable.es 21.01.04, 21:56
            tma34 napisała:

> To jak najbardziej. Linki mile widziane, tłumaczenia artykułów też. Nam chodzi
            > o to, żeby unikać naprawdę długich tekstów obcojęzycznych, jeśli można do nich
            > zamieścić link.

dlugich tekstow obcojezycznych sie unika, proszac o rezygnacje z zamieszczania
            takowych.

a co z dlugimi cytatami tekstow polskich? mozna zamieszczac? nie? to dlaczego by
            nie zabranic pisania po polsku?

jeszcze raz uprzejmie prosze: nie popadajmy w paranoje. w regulaminie tego forum
            nic nie ma o zakazie wklejania tekstow obcojezycznych. jesli ze wzgledow
            technicznych chce redakcja narzucic ograniczenia co do dlugosci wklejanych
            cytatow, to mozna chyba to zrobic w sposob opisany powyzej...
          • Gość: sp;lit Re: do admina IP: *.nas27.tukwila2.wa.us.da.qwest.net 21.01.04, 22:34
            Tlumaczyc mozna , tylko jak uniknac interpretacji mysli autora ,... Kazdy z nas
            ma swoje krzywe zwierciadlo , orginalny text mozna interpretowac dla siebie i
            dyskutowac z kims kto widzi to inaczej , na tym polega dyskusja .

Pozatym podany text w innym jezyku dopinguje do nauki tegoz ,... Produkt
            uboczny na konto GW :) Troche edukacji przy slownych nawalankach .

UKLONY
      • Gość: Mosze Co za argogancja na granicy chamstwa. IP: 5.5R* / *.as2532.sol.superonline.com 21.01.04, 21:46

“Na tym dyskusję uważam za zamkniętą.”

Panie tma34 nie tylko ze jest pan nie wychowany ale brakuje panu wyobrazni.
        Wiele stron ktore tu cytujemy sa robione w ramkach ktore uniemozliwiaja
        kopiowanie linku ktorejs tam strony danego portalu. Link otwiera tylko
        pierwsza strone. Jak sobie pan to wyobraza? Czasami tez chce sie zwrocic uwage
        tylko na maly kawalek danego artkulu I jak to zrobic linkiem. Bedziemy podawac
        linki z dwu stronnymi instrukcjami?

Przyklad takiej strony.

www.1tv.ru/
        Prosze tam wejsc I podac mi link na ktorykolwiek artykul
        • tma34 Re: Co za argogancja na granicy chamstwa. 21.01.04, 22:07
          To nie jest arogancja, tylko zdecydowanie. Dyskutowanie prostej zasady w kilku
          wątkach mija się z celem. Jeśli chce się zacytować fragment artykułu, można go
          skopiować we tej części do której chce się Pan odnieść, albo streścić go z
          podaniem linku i autora tekstu. Może się też Pan pokusić o jego tłumacznie,
          oczywiście z podaniem linku do tekstu źródłowego. Zdajemy sobie sprawę z tego,
          że wielu z Państwa pisze spoza Polski, ale zarazem jest to polski portal - i
          językiem urzędowym i stosowanym w Polsce jest język polski. Wielu z naszych
          forumowiczó może akurat nei znać języka angielskiego i w ten sposób nie
          mogliby brać udziału w dyskusji, mimo, że być moze mieliby coś ciekawego do
          powiedzienia.
          • arnold7 Re: Co za argogancja na granicy chamstwa. 21.01.04, 22:38
            tma34 napisała:

> To nie jest arogancja, tylko zdecydowanie. Dyskutowanie prostej zasady w
            kilku
            > wątkach mija się z celem. Jeśli chce się zacytować fragment artykułu, można
            go
            > skopiować we tej części do której chce się Pan odnieść, albo streścić go z
            > podaniem linku i autora tekstu. Może się też Pan pokusić o jego tłumacznie,
            > oczywiście z podaniem linku do tekstu źródłowego. Zdajemy sobie sprawę z
            tego,
            > że wielu z Państwa pisze spoza Polski, ale zarazem jest to polski portal - i
            > językiem urzędowym i stosowanym w Polsce jest język polski. Wielu z naszych
            > forumowiczó może akurat nei znać języka angielskiego i w ten sposób nie
            > mogliby brać udziału w dyskusji, mimo, że być moze mieliby coś ciekawego do
            > powiedzienia.

Prosze o ustosunkowanie sie do mojej wypowiedzi:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=10304945&a=10305393
            • Gość: ANka To jest zasada tego portalu IP: *.ifn-magdeburg.de 21.01.04, 22:46
              i zostala wyjasniona arnoldzie. Jezyk urzedowy w Polsce jest polski i nie
              wmawiaj innym, ze Slazacy go nie znaja. Bo ja troche Slazakow tez znam moj drogi.
              Po drugie okreslen gwarowych i etnicznych zapewne nikt nie bedzie usuwal. Ani
              kartofli, pyr, czy fajrantow. Admini mowia zas o forum Swiat wiec badz laskaw
              sie odniesc do niego. Bo choc forum Gliwice czy Katowice to Twoj Swiat - tu jest
              jednak to forum krajowe- tak sadze...
              • arnold7 Re: To jest zasada tego portalu 21.01.04, 22:57
                Gość portalu: ANka napisał(a):

> i zostala wyjasniona arnoldzie. Jezyk urzedowy w Polsce jest polski i nie
                > wmawiaj innym, ze Slazacy go nie znaja. Bo ja troche Slazakow tez znam moj
                drog
                > i.
                > Po drugie okreslen gwarowych i etnicznych zapewne nikt nie bedzie usuwal. Ani
                > kartofli, pyr, czy fajrantow. Admini mowia zas o forum Swiat wiec badz laskaw
                > sie odniesc do niego. Bo choc forum Gliwice czy Katowice to Twoj Swiat - tu
                jes
                > t
                > jednak to forum krajowe- tak sadze...

Ktos uzyl slowa portal, to raz, a dwa, to ze jesli chodzi o portal, to do tego
                stwierdzenia odnosil sie moj post.
                Poza tym - slaski i niemiecki nie sa gwarami, a wiekszosc Slazakow nie mieszka
                na obecnym obszarze Polski, natomiast Katowice, Gliwice i Opole to nasz Heimat.

I jeszcze poza tym - nie jest to forum, na ktorym bywam. Oczekuje tylko
                odpowiedzi na temat uzywania jezykow niepolskich na forach regionalnych.
                • Gość: ANka W kwestii organizacji IP: *.ifn-magdeburg.de 21.01.04, 23:08
                  macie tam pewno swoich adminow - meczcie ich. Jak podgladalam Poznan sie
                  zorganizowal i kontakt ma.
                  A w takich sytuacjach jak piszesz pewno mozna dwu-jezykowo.. Bo czy twierdzisz
                  np ze WSZYSCY mieszkancy gornego Slaska znaja niemiecki? Mialabym watpliwosci..
                  No ale to nie moja sprawa.. Przyznaje, ze z zewnatrz wyglada to troche jakbys
                  sie tu chcial ´pokazac´ na wypadek gdyby zapomniano.
                  A slaski jest gwara chyba ze bawarski twoim zdaniem tez nia nie jest.. Ale nie
                  chce sie wdawac w te dyskusje. Masz pewno swoje racje- to nie miejsce. Dobranoc
                  • arnold7 Re: W kwestii organizacji 22.01.04, 15:42
                    Gość portalu: ANka napisał(a):

> macie tam pewno swoich adminow - meczcie ich. Jak podgladalam Poznan sie
                    > zorganizowal i kontakt ma.
                    > A w takich sytuacjach jak piszesz pewno mozna dwu-jezykowo.. Bo czy twierdzisz
                    > np ze WSZYSCY mieszkancy gornego Slaska znaja niemiecki? Mialabym
                    watpliwosci..
                    > No ale to nie moja sprawa.. Przyznaje, ze z zewnatrz wyglada to troche jakbys
                    > sie tu chcial ´pokazac´ na wypadek gdyby zapomniano.
                    > A slaski jest gwara chyba ze bawarski twoim zdaniem tez nia nie jest.. Ale nie
                    > chce sie wdawac w te dyskusje. Masz pewno swoje racje- to nie miejsce.
                    Dobranoc

Mozemy to wszystko przedyskutowac na stosownym forum - zapraszam:

Forum - Slask, Slazacy, Narodowość Śląska
          • Gość: Dziki ______TO jest nie LOGICZNE_______________ IP: *.mad.east.verizon.net 21.01.04, 23:00
            Prosze mi wybaczyc ale to jest nie logiczne:

Napisal pan:
            "Wielu z naszych forumowiczó może akurat nei znać języka angielskiego i w ten
            sposób nie mogliby brać udziału w dyskusji, mimo, że być moze mieliby coś
            ciekawego do powiedzienia."

I jak w tym wpisywanie linkow zamiast kopiowanie artykulu pomoze? Ktos kto nie
            zna danego jezyka nacisnie na link i co? Nagle zrozumie ten jezyk poniewaz
            przeszedl przez link? Pzynajmniej jak otworzy post w ktorym jest cos w obcym
            jezyku nie bedzie musial marnowac czasu na otwieranie jakis linkow zeby
            dowiedziec sie ze to jest w obcym jezyku.

2.
            Czy mozna zrozumiec przez pana pierwsza czesc wypowiedzi ze kopiowanie
            artykulow, czy tylko czesci, z podaniem linku i autora jest dozwolone?

Zgory dziekuje za odpowiedz.

• Gość: ANka O Boze............ja wspolczuje IP: *.ifn-magdeburg.de 21.01.04, 23:14
              1. - wszystkie komentarze razem wziete beda krotsze.
              2- latwiej bedzie wylowic z masy to co sie czyta - ci co nie znaja jezyka pomina
              odnosniki, ktorych nie zrozumieja, ale nie bedac brnac przez tasiemcowe posty
              szukajac tego, ktory zrozumieja.
              To drugie to juz zostawiam adminom - zeby nie bylo ze sie wtracam - ale wydaje
              sie ze odpowiedzieli.
              Niezla zabawa...-crassus ma racje..
              • Gość: Dziki Współczuje braku zrozumienia tak prostego tematu. IP: *.cyber.net.pk / 202.163.115.* 22.01.04, 02:55
                Ja o kozie a ty o wozie.
                On zasugerował w podsumowaniu ze wklejanie linkow do artykułów w obcym języku
                zamiast samych artykułów pomoże ludziom którzy nie znają języka:

„Wielu z naszych
                forumowiczó może akurat nie znać języka angielskiego i w ten sposób nie
                mogliby brać udziału w dyskusji, mimo, że być moze mieliby coś ciekawego do
                powiedzienia.”

To jak to cos zmieni dla ludzi którzy nie znają języka? Zobaczysz link i
                będziesz musiała czekać aż się cala strona załaduje tylko po to żeby się
                dowiedzieć ze strona jest w języku którego nie znasz.

A ty o czym bredzisz? :
                „ci co nie znaja jezyka pomina odnosniki, ktorych nie zrozumieja, ale nie bedac
                brnac przez tasiemcowe posty
                szukajac tego, ktory zrozumieja.”

Jak to pominiesz myślicielko?

Gdyby admin napisał ze chodzi mu o skrócenie ładowania się stron portalu to cos
                innego. Ale on napisał ze chce pomoc tym którzy nie znają obcych jeżyków
                ponieważ to jest polski portal. Po co taka niezręczna maskarada>

Na drugi raz czytaj uważnie zanim zajmiesz glos.

• Gość: ANka Garkow w mojej kuchni nie ma. IP: *.ifn-magdeburg.de 22.01.04, 10:58
                  a rade mozna polecic szanownemu. Sa rozne fora w wersji dla chlopcow.. Np co to
                  jest lewarek - jak przykrecic zarowke, Honda czy Toyota, brunetka czy blondynka
                  itd...
                  Bez argumentow nie ma dyskusji.
                  TAm mozecie narzekac na straszliwy swoj los, na to ze musicie byc zdanie na
                  ´garki´kogos innego itd.. i na to ze natura obdarzyla was nikla
                  spostrzegawczoscia i domyslnoscia niestety...

• Gość: jewhater do tma 34 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.04, 02:32
        sluchaj tma34

Piszesz,ze mamy uzywac jezyka ojczystego bo to 'polski portal'
        Jezyki obce nie beda tolerowane - piszesz dalej.

Sam jednak uzywasz wyrazow OBCYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Uzywasz wyrazow angielskich - TV , jest skrotem od Television.

PO POLSKU PISZE SIE >>>> TELEWIZJA

Napisales : ' W polskich wiadomosciach w TV lub radio.....'

A powinno byc...W polskich wiadomosciach w TELEWIZJI lub radio

PS. czlowieku, nie kompromituj sie ze swoimi przyszywanym patriotyzmem
        lingwistycznym. Nie zyjemy w latach 1950`s

Nastepna sprawa to twoj nick. tma34.
        Nie znam wyrazu polskiego o takim brzmieniu.
        tma34 - jest nazwa rosyjskiej rakiety ktora wyniosla stacje Soyuz w kosmos.
        Robisz z siebie blazna. Spadaj, bo psami poszczuje

jewhater - ten co nienawidzi zydow
      • oralhella Re: chyba administracja troche przesadza.... 22.01.04, 03:10
        tma34 napisała:

> Forum nazywa się świat, ale jest na polskim portalu. Jeśli chcesz zamieścić
        > artykuł z portali zagranicznych -wystarczy link. W polskich wiadomościach w
        TV
        > lub radio też nie mówi się po angielsku, tylko po polsku - niezależnie,
        > jakiego kraju i z której agencji pochodzą wiadomości. Na tym dyskusję uważam
        > za zamkniętą.

Nie w RADIO!!!!tylko w R A D I U !
    • Gość: mirmil a mi sie wydaje, ze powinnismy sie kierowac regula IP: *.uBRgrb01.supercable.es 21.01.04, 21:33
      regulaminem forum, gdzie wymienione zostaly przypadki, w ktorych gazeta
      zastrzega sobie prawo do usuwania wiadomosci. obawiam sie, ze punktu o jezyku
      polskim tam nie ma.

korzystajac z okazji chcialbym sie wiec zapytac, czy "forum swiat" kieruje sie
      wlasnie tym regulaminem czy tez istnieja jakies osobne zasady? jesli tak, to
      chcialbym rowniez wiedziec, kto ustalil te zasady i na podstawie ktorego punktu
      regulaminu forum osoba, ktora zasady te ustalila, miala prawo tak postapic.
      • arnold7 Tylko polski? 21.01.04, 21:42
        To pachnie komunistycznymi praktykami odgornej unifikacji wszystkich obywateli.
        Na Slasku mieszkaja dwie najwieksze w granicach panstwa polskiego mniejszosci
        narodowe - slaska i niemiecka. Jezyki slaski i niemiecki sa tam jezykami
        pierwotnymi w porownaniu do polskiego, tak wiec nie bardzo mi sie widzi
        zastosowanie zasady uzywania tylko jezyka polskiego na forach Katowice, Opole,
        Gliwice, gdzie pisze wielu ludzi nie uzywajacych praktycznie na codzien jezyka
        polskiego. Sprawa dotyczy rowniez for prywatnych zwiazanych ze sprawami
        slaskimi.

Pyrsk!
        Arnold
    • Gość: Tomson Daj spokój mirmił, admini to kumple crassusa. IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 21.01.04, 21:34
      Gdy zaczeliśmy tępić tą szuję za jego neonazistowskie zboczenia i chamstwo,
      gościu ostro się zdołował i poszedł do kumpli na skargę, stąd nagle poznikała
      połowa postów atakujących crassulę. Jednak admini zachowali resztki
      przyzwoitości i poszli z crassulą na pewien układ.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=10301559
      Mimo wszystko uznaję to za nasz sukces. Ostre ataki na marcusa crassusa to nic
      innego jak pochodna jego ordynarnego chamstwa i neonazistowskich poglądów.
      Crassus się załamał i poszedł na powyższy układ, przez co będzie musiał
      ograniczyć swoje prostackie teksty, w których był tak rozkochany :o)
      • Gość: mirmil nieeee :))))))))) IP: *.uBRgrb01.supercable.es 22.01.04, 01:34
        > Krasula ma prawo robic z siebie przyglupa , dlaczego chcesz mu zabronic tego ?
        >
        > Nie pros o cenzure , bo dzisiaj on a jutro ty >
        >
        > uklony

nikt nie ma prawa uzywac wulgaryzmow. nawet jak sie za nick przyjelo
        Marek_Prostak. nie kryje satysfakcji z faktu, ze bidule bedzie musial
        zrezygnowac ze swojego ulubionego zajecia, czyli bluzgania na forum.

choc obawiam sie, ze nie majac takowej mozliwosci, forum to szybko mu sie znudzi
        i gotowa jest jeszcze nas nasza maskotka oposcic...

moje jeszcze nizsze, m.
        • marcus_crassus pudlo mirmil,totalne 22.01.04, 03:07
          zobacz moje wczesniejesze posty...byly bluzgi????byly wyzywania???nie!!!!...no
          chyba ze wyzwac kogos od orangutana i zasugerowac ze ma IQ ryjowki :))))..(tak
          jak ty)..ale zadnych bluzgow...bluzgi pojawily sie wlasnie przez to ze zrobil
          sie tutaj chlew,ty mogles gadac swoje glupoty,gaal i rozne abe mogly sadzac
          antysemickie tresci...no to ja zaczalem bluzgac..bo w takim chlewie to bylo
          wlasnie to...jak sie jest miedzy swiniami to sie uzywa oryginalnej swinszczyzny
          w dobrym dialekcie...

mam nadzieje ze moje przeklinanie i wyzywanie wszystki przyspieszylo nieco
          zajecie sie problemem chlewu na forum.

dla mnie przeklinanie nie jest konieczne...dzis swietnie sie bawie beda milutkim
          :))))zniknie z forum bydlo,znikna bezsensowne posty,zniknie wtedy i potrzeba na
          odpowiadanie na co glupsze... :)))))))

a ja caly czas bede mogl piac o wyzszosci kultury zachodu nad innymi,nad
          zaletami buszyzmu,nad wspanialosciami kapitalizmu i nad wielkoscia izraela i
          wspolczesnego swiata techniki i dobrobytu :))))))))))))))))))

i kazdy kto odniesie sie do moich postow ktore jednak zawsze mialy spora tresc
          (te moje samoloty,info o wzroscie indexu dow jones,kolejnych sukcesach US w
          iraku)w brzydki sposob zostanie spuszczony z forum :)))))

a ja wtedy bede szalal z radosci :))))))

ogladales "naga bron I"...pamietasz jak leslie zrozumial co moze robic na
          finalowym meczu i zrobil sobie show ??:)))))))))

przygotuj sie na pelny show MC :)))))))))))))

a jak pojawi sie konkurs z nagroda etc to ;)))))))))))))

hasta la vista baby :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

a teraz cmoknij mnie w tylek :)
          • Gość: sp;lit Re: pudlo mirmil,totalne IP: *.nas29.tukwila2.wa.us.da.qwest.net 22.01.04, 16:05
            Twoj problem crassus ,... Ogladasz za duzo Hollywood ,... Za duzo gadasz i za
            malo sluchasz jak ktos moze ci cos powiedziec na temat ktory ty znasz tylko z
            filmow a inni z racji ze tu mieszkaja i z zycia .

Pozyteczne virtue w zyciu to "mniej gegac wiecej sluchac" - No , teraz skoro
            juz wiesz skad to powiedzonko "glupi jak ges" postaraj sie zamknac jape na
            chwile i sluchaj co starsi mowia moze cos "kupisz" ,... Moze nie nie za pozno .

uklony

================================================================================

ogladales "naga bron I"...pamietasz jak leslie zrozumial co moze robic na
            finalowym meczu i zrobil sobie show ??:)))))))))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka