lubat
05.12.11, 20:56
i dotyka już nie tylko pastuchów afgańskich, ale w coraz większym zakresie także własnych obywateli. Nie trzeba specjalnie wysilać wyobraźni, by się domyślić, jakiej kategorii obywateli.
Najdowcipniejsze w tym dilu jest to, że w tej jaskini demokracji wystarczy, że się komuś nie spodoba czyjaś gęba i można go będzie zupełnie bezkarnie przetrzymywać w więzieniu dożywotnio. Nie ma bowiem wymogu uzasadnienia "podejrzenia o terroryzm". Innymi słowy - nie potrzebny żaden dowód, zeznania świadków ani tym bardziej jakieś czyny "terrorysty".
Najważniejszym i wystarczającym powodem, by zamknąć człowieka bezterminowo będzie "przekonanie" zamykacza.
Jakże by się przydał taki instrument "prawny" naszym PiS-iorom, oczywiście będącym u władzy. Ileż to problemów politycznych było by rozwiązanych.
A z drugiej strony te zacofane Ruskie. Nie mogli to wcześniej wpaść na pomysł takiego "prawa"? A przecie terrorystów ci u nich dostatek.
tvp.info/wiadomosci/tematy/nadzwyczajne-uprawnienia-amerykanskich-wojskowych/5800581
wyborcza.pl/1,86746,10745597,Amerykanscy_terrorysci_poza_prawem.html