Dodaj do ulubionych

Amerykańska sprawiedliwość.

24.01.12, 20:10
Wszysci milosniki radzieckich komedie napewno pamjetaja scene w sadzie radzieckim i te slowa:
"дa здрaвcтвyет нaш cyд, caмый гyмaнный cyд в мире!" (Niech zyje nasz sad, najbardziej humanitarny sad na Swiecie!).To samo mozno powiedziec o sadzie i w USA,w kontekscie sprawy zabojstwa 25 irackich cywile przez amerykanskich zolnierze :
"Niech żyje amerykański sąd, najbardziej humanitarny sąd na świecie!"

19 listopada 2005 roku (ponad 6 lat temu !!!!!) jednostka Marine Corps ,pod dowodztwem Franka Wutericha , byla ostrzelana z lekkiej broni ,przy tym jeden z zolnierze poderwal sie na minie,co poskutkowalo jego smiercia.Frank Wuterich rozkazal przeszukac okoliczne domy, zeby odszukac napastnikow,stosujac zasade - najpierw strzelaj,a dopiero pozniej pytaj.Nie spotkawszy zadnego oporu,amerykanskie zolnierze ,w ciagu 45 minut rozstrzelali, 25 Irakijczykow.Sam Frank Wuterich wyroznil sie tym,ze oproznil magazynek,strzelajac do kobiety z dzieckiem (zgineli obaj). Sprawa jest stara i powszechnie znana i mozno bylo by oczekiwac,ze zbrodniarze beda surowo osadzeni ,ale nic bardziej mylnego -nie bedzie amerykanski zolnierz za byle irakijczyka odpowiadac ,jak za prawdziwego czlowieka.
Wlasnie dzis,24 stycznia 2012 roku ,na bazie piechoty morskiej w Camp Pendleton ( California) odbylo sie posiedzenie trybunala wojskowego i zapadl wyrok.Frank Wuterich dostal mandat,w wysokosci 3/4 wynagrodzenia,3 miesiaca aresztu i degradacja do stopnia szeregowego.Tak lagodny wyrok morderca dostal dla tego,ze zgodzil sie na wspolprace z wymiarem sprawiedliwosci (co to do cholery za sprawiedliwosc?!) i na skutek tego zarzuty o morderstwa cywili byli z niego zdjete.
Oprocz Franka Wutericha ,przed trybunalem wstalo jeszcze 7 zolnierze amerykanskich.Z tego zarzuty przeciwko 6 nie byli trybunalem przyjete do rozprawy,a jeden uniewiniony.
I tak okazalo sie,ze za zabojstwo 25 cywili,obojga plci ,w tym dzieci,nikt nie odpowie.
Czyli moral taki:
Jak chcesz zaspokoic swoi instynkty mordercze,musisz to robic w mundurze United States Armed Forces,zeby uniknac kary.

p.s. Wiem,ze zaraz wszysci demokraty forumowe zaczna pisac o zbrodniach rosyjskich,ale mnie to wisi.Morderca jest morderca i czy to Rosjanin,czy Amerykanin,powinien odpowiedziec za swoi czyny.
Obserwuj wątek
        • igor_uk Re: Wiem. 24.01.12, 22:18
          Nie ,majka,dodac tu nie ma co.
          Chcialem tylko,zeby ten temat ruszyl,a na to (wybacz za nieskromnosc) moj nick daje wiecej szans (he,he).Po prostu mnie bardzo "lubia" i napewno wiele zechce cos o mnie napisac,ale jest szansa,ze moze ktos cos napisze i w temacie.
    • jk2007 amerykański Sewastopol i Morze Czarne 24.01.12, 20:19
      y причaлa Мoрcкoгo вoкзaлa Севacтoпoля oшвaртoвaлcя фрегaт Вoеннo-Мoрcких Сил США «Джoн Л. Хoлл», кoтoрый yже не первyю неделю бoрoздил прocтoры Чернoгo мoря. Следoм были «Анциo» и «Мoнтеррей». А минyвшей ocенью в пoрт Севacтoпoля c неoфициaльным визитoм прибыл oгрoмный 173-метрoвый гигaнт - крейcер ВМС США CG58 «Филиппин Си». Нa бoртy вcе тa же бoевaя инфoрмaциoннo-yпрaвляющaя cиcтемa «Иджиc» и ocнoвнoе oрyжие - рaкеты «Тoмaгaвк», cпocoбные неcти ядерные бoегoлoвки и oблaдaющие дaльнocтью дo 2500 км. Вcегo CG 58 oблaдaет 122 ячейкaми для рaкет, в тoм чиcле «Аcрoк», SM-1, «Гaрпyн» и нoвейшей RIM-161 Standard Missile 3, кoтoрaя cбивaет cпyтники. Очереднoй yдaрный бoрт Шеcтoгo флoтa ВМС Сoединенных Штaтoв, крейcер «Веллa Гaлф» зaшел в Кoнcтaнцy, чтoбы зaтем coвершить перехoд в Одеccy и Севacтoпoль. Укрaинcкий рейд бyдет прoдoлжaтьcя дo 2 феврaля. Рaзрешение aдминиcтрaции Янyкoвичa пoлyченo. Дaлее янки yйдyт к грyзинcким coюзникaм в Бaтyми.
      Еcть еще oдин веcкий пoвoд aмерикaнcкoгo вoяжa. 30 янвaря – ширoкo oзвyченнaя дaтa вoзмoжнoгo нaчaлa вoйны c Ирaнoм. «Веллa Гaлф» имеет 26 единиц крылaтых рaкет «Тoмaгaвк», cпocoбных из вocтoчнoй чacти Чернoгo мoря oбcтреливaть вcю ирaнcкyю территoрию. Егo прoтивoрaкеты «Стaндaрт» гoтoвы cбить ирaнcкие бaллиcтичеcкие рaкеты, якoбы нaпрaвленные нa aмерикaнcкие oбъекты в Тyрции.
      Нa кoрaбельнoм гербе крейcерa нaпиcaнo «Move swiftly, strik
    • j-k Polska sprawiedliwość. 24.01.12, 21:42
      No dobrzi... (jak mawiaja nasi starsi bracia Czesi)

Polskich zolnierzy, ktorzy zatlukli kilku islamskich bandytow
      tez kilka lat ciagali po sadach.

w koncu jednak ich uwolnili.

Goria, czy ja mam pretensje do sovieckiej intervencji w Afganistanie ?

Dzialaliscie na wlasna szkode.
      Ale dzieki temu Polska Solidarnosc
      mogla sie rok czasu uchowac.
      Chwala wam za Afganistan.
    • romrus Watek dla przyjacelaameriki i reszty 24.01.12, 21:46
      igor-53uk napisał:
      > Oprocz Franka Wutericha ,przed trybunalem wstalo jeszcze 7 zolnierze amerykanskich.Z tego zarzuty przeciwko 6 nie byli trybunalem przyjete do rozprawy,a jeden uniewiniony.

Z tworzosci PA:
      "winni amerykańscy żołnierze staną przed sądem i pójdą na długą odsiadkę do paki a rosyjscy zabójcy są chronieni przez państwo rosyjskie i zajmują wysokie stanowiska - są członkami Dumy.
      Najważniejsze jest to jak są rozwiązywane problemy a nie same problemy które zawsze się pojawiają. Ten w/w przykład pokazuje przepaść prawną i cywilizacyjna pomiędzy USA i Rosją".
      forum.gazeta.pl/forum/w,50,132305876,132324591,Re_Znow_murzynow_bija.html
      W tamtym watku akurat o tej sprawie go pytalem:

"Masakra w Al-Hadisie - incydent z udziałem amerykańskich żołnierzy w mieście Al-Hadisa w Iraku, do którego doszło 19 listopada 2005 roku.
      Amerykańscy żołnierze dopuścili się wtedy brutalnego mordu na 24 Irakijczykach. Wśród zamordowanych znalazły się kobiety i dzieci."

"On May 9,Sergeant Sanick De la Cruz, who received immunity in return for testimony, testified that he watched Staff Sergeant Frank Wuterich shoot five Iraqis who were attempting to surrender. Cruz further testified that both he and Wuterich fired into the bodies of the five after they were dead, and that he had urinated on one of the dead Iraqis."

Ten Wuterich nie tylko pozabijal cywilow, ale rowniez oddal mocz na trupy zabitych im ludzi, dokladnie tak samo jak bylo ostatnio.
      www.tvn24.pl/-1,1731136,0,1,skandal-w-armii-usa-snajperzy-oddawali-mocz-na-swe-ofiary,wiadomosc.html
      Na moje pytanie:
      > Opowiedz w jaki sposob zostali ukarani w USA 8 oskarzonych o masakrze w Al-Hadisie przestepcow wojennych, ktorzy zabili 24 cywilow, w tym kobiety i dzieci, i co niamniej jeden z nich rowniez oddawal mocz na ciala ofiar..

PA odpowiedzial:
      >Odpowiadam - nie wiem, nie znam sprawy. Jak poznam to ci odpowiem.
      >W USA sądy są niezależna w Rosji wykonują rozkazy Pana płk. Putina. To można odnieść do każdej sprawy.
      forum.gazeta.pl/forum/w,50,132305876,132347081,Re_Dosc_pustego_pitolenia.html

Ulatwilesz mu zycie, Igor.
      Teraz nie bedzie musial szukac odpowiedzi na moje pytanie.

W jaki sposob ukarano?
      W zaden.
      • zlotamajka Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 24.01.12, 22:02
        Tez o tej wymianie zdan myslalam zakladajac moj watek o tej sprawie. Ale jakos watpie by ten ciec i jemu podobni to zaczeli jarzyc. O zrozumieniu nie ma mowy on dalej bedzie bredzil o rosyjskich zbrodniach i ignorowal amerykanskie. Tak juz zaprogramowany a ten program powtarza jedna kasete.
        • igor_uk majka. 24.01.12, 22:29
          yureczek juz w imieniu ptrzyjacieli ameryki odpisal:
          "moral ,nie fikaj do USArmy, bo ci nawet ciaza nie pomoze... "
          Co mozno o nich powiedziec? tylko jedno -dupolizy,co Pan zrobi,zawsze jest dobrze.Ciekawo,co beda mowic,jak dostana od Pana kopa w doope?Dziekuje za masaz?
      • przyjacielameryki Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 08:45
        Romrus, poszperałem w internecie i znalazłem różne informacje n/t temat. To jedna z nich:
        www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/usa;sierzant;piechoty;morskiej;oskarzony;o;zabojstwa;w;iraku,198,0,211142.html
        Konkluzja i linia obrony była taka, że to nie było morderstwo z premedytacją, zaplanowane itd, tylko w afekcie jako efekt zastawionej na Amerykanów pułapki w czasie której zginął żołnierz amerykański. Amerykanie mimo wszystko popełnili jedna przestępstw, sprawę nagłośniły media a prokuratura wszczęła śledztwo. Procedury były takie jak w każdym demokratycznym państwie, niczego nie zamiatano pod dywan, oskarżeni bronili się a sąd po uwzględnieniu wszystkich okoliczności wydał taki a nie inny wyrok. To jednak jest wojna i w bezpośrednim starciu giną również cywile wśród których często ukrywają się terroryści.
        W Rosji w Czeczenii były na porządku dziennym gwałty młodych kobiet dokonywane przez oficerów i żołnierzy rosyjskich i mordy cywilów ale nie koniecznie w trakcie walk. Ci ludzie byli od początku ochraniani przez wszystkie instytucje państwowe w Rosji a dziennikarka która to ujawniała - Politkowska została zamordowana.
        W USA dziennikarze którzy ujawnili zabójstwo Irakijczyków żyją i mają się dobrze.

Ps. Jeżeli dalej chcesz porównywać prawo i sądy w USA i w Rosji to znaczy że masz coś z głową.
        • darekvtb Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 10:30
          Dobry link!
          "W ramach kontrakcji Amerykanie zastrzelili pięciu ludzi, jadących taksówką w kierunku miejsca incydentu, a następnie obrzucili granatami i ostrzelali wnętrza okolicznych domów, zabijając kolejnych 19 osób, w tym kobiety i dzieci. "
          "..poprzez wydanie żołnierzom rozkazu, by wchodząc do domu "najpierw strzelali, a potem pytali". "
          "Maksymalna kara za przestępstwa wymienione w akcie oskarżenia to dożywotnie więzienie."
          A wyszlo? - 3 miesiace?

Panie kochany! Toc-to Budanow na jego tle - niewinna owieczka!
          "Jeżeli dalej chcesz porównywać prawo i sądy w USA i w Rosji to znaczy że masz coś z głową."
          (c) przyjacielokupanta
          A teraz porownajmy:
          1.Budanow za jedna 18-letnia dziewczyne dostal w Rosji 10 lat wiezienia
          2.Wuterich za 24 trupy - 3 mies!
          I tlumaczenie: no.. bo.. to bylo "w afekcie!"
          Zastanow sie - 24 trupy "w afekcie" !???
          • darekvtb Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 10:41
            Nie baczac na to ze z duzym prawdopodobienstwam Elza byla akurat tym snajperem ktory zastrzelil kilku zolnierzy Budanowa i u niego puscily nerwy - rosyjski sad nie uznal tego za "zabojstwo w afekcie".
            Za to Wuterich stracil jednego zolnierza i zamordowal.. 24 niewinnych!
            a teraz porownajmy:
            Rosjanin Budanow - stracil kilku zolnierzy - zamordowal 1 dziewczyne (prawdopodobnie snajpera) - wyrok 10 lat wiezienia
            Amerykanin Wuterich - stracil jednego zolnierza - zamordowal 24 niewinnych - wyrok 3 mies odsiadki
            Sa jeszcze jakies pytania?
            • przyjacielameryki Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 11:08
              darekvtb napisał:

> Rosjanin Budanow - stracil kilku zolnierzy - zamordowal 1 dziewczyne (prawdopod
              > obnie snajpera) - wyrok 10 lat wiezienia
              > Amerykanin Wuterich - stracil jednego zolnierza - zamordowal 24 niewinnych - w
              > yrok 3 mies odsiadki
              > Sa jeszcze jakies pytania?

Klasyczna sowiecka bezrozumna propaganda. To w rosyjskich sądach coś takiego jak materiał dowodowy nie istnieje??Na jakiej podstawie oceniasz decyzje sądu amerykańskiego, znasz materiał dowodowy? W sądach amerykańskich, ale i polskich, niemieckich itd. o winie decydują dowody i świadkowie. Rozumiem, że w rosyjskich nie zajmują się takimi drobnymi sprawami jak materiał dowodowy. Żenada!
              • romrus Co ty tu piepszysz? 25.01.12, 19:48
                przyjacielameryki napisał:

> Na jakiej podstawie oceniasz decyzje sądu amerykańskiego, znasz materiał dowodowy? W sądach amerykańskich, ale i polskich, niemieckich itd. o winie decydują dowody i świadkowie.

A na jekiej podstawie ty oceniasz decuzje amerikanskiego sadu?
                Na podstawie wiary w wielkiego Boga zza oceanu?

Ja wiem co to material dowodowy.

Byl naoczny swiadek sergeant De la Cruz:
                "On May 9,Sergeant Sanick De la Cruz, who received immunity in return for testimony, testified that he watched Staff Sergeant Frank Wuterich shoot five Iraqis who were attempting to surrender. Cruz further testified that both he and Wuterich fired into the bodies of the five after they were dead, and that he had urinated on one of the dead Iraqis."

Oceniam w prosty sposob:
                -sad wojskowy, prokuratura wojskowa;
                -majac naocznego swiadka prokuratura wycofala oskarzenie;
                -nie bylo werdiktu przysieglych bo wladzy nie pozwolili na rozpatrzenie sprawy przez przysieglych.

To wszystko razem wlasnie sie nazywa pozamiatac pod dywan.

Za masakre 500 cywilow w Mỹ Lai porucznik William Calley odsiedzial 3 lata pod aresztem domowym.
                Nic sie nie zmienia, chociaz 50 lat minelo.

pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Mỹ_Lai
                pl.wikipedia.org/wiki/William_Calley

> Żenada!

Zenada to twoja patologiczna chec liznac jankiesow w doope przy kazdej okazji.
          • przyjacielameryki Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 10:47
            darekvtb napisał:

> Panie kochany! Toc-to Budanow na jego tle - niewinna owieczka!
            > "Jeżeli dalej chcesz porównywać prawo i sądy w USA i w Rosji to znaczy że masz
            > coś z głową."
            > (c) przyjacielokupanta
            > A teraz porownajmy:
            > 1.Budanow za jedna 18-letnia dziewczyne dostal w Rosji 10 lat wiezienia
            > 2.Wuterich za 24 trupy - 3 mies!
            > I tlumaczenie: no.. bo.. to bylo "w afekcie!"
            > Zastanow sie - 24 trupy "w afekcie" !???

A skąd wiesz jaki był materiał dowodowy?? Byłeś na sali sądowej, widziałeś dokumenty, znasz argumenty obrony??? O winie decydują dowody, konkretne materiały, świadkowie itd. a sąd w oparciu o te dowody wydaje taki lub inny wyrok. Na sądy w USA nikt nie naciska bo nie ma takiej możliwości - są całkowicie niezależne.
            W Rosji sędziowie odczytują gotowe wyroki przygotowane na Kremlu(np. w sprawie Chodorkowskiego). Ze sprawą Katynia do dzisiaj nie potrafią się uporać kompromitując się dogłębnie. Szkoda czasu na dalszą dyskusję. Myśl sobie co chcesz!
            • darekvtb Re: Watek dla przyjacelaameriki i reszty 25.01.12, 12:05
              "Na sądy w USA nikt nie naciska bo nie ma takiej możliwości - są całkowicie niezależne"

Drogi przyjacieluokupanta!
              Tak sie pechowo dla Pana sklada ze ja akurat jestem od dawna zaprzyjazniony z pewna rosyjskojezyczna dama ktora jest.. skromna milionerka (eurowa). Od prawie 20 lat prowadzi interesy w Londynie, Rzymie, a obecnie i w Paryzu. Widzimy sie kilka razy w roku. Kiedy ostatnio goscila mnie w Paryzu, zagadalismy o korupcji w Rosji. O sadach i przeplaconych wyrokach. A ona mnie od razu uspokoila - opowiedziala jak sie sadzila w NY z nieuczciwym partnerem. Chociaz sprawa byla oczywista, prawo bylo po jej stronie i adwokaci nie zawidli, to.. O dziwo! Sprawe przegrala! Musiala sie dwukrotnie odwolywac aby w koncu prawo zwyciezylo. Ja sie zdziwiem - jak to bylo mozliwe w USA!?? Ona mi wyjasnila ze.. jej oponent jako "miejscowy" mial "wyjscie" na sedziego i dlatego wygral w pierwszej instancji. Pozniej mu zabraklo albo forsy na lapowki, albo "wyjscia" i moja znajoma wygrala.
              Zachodni system wiekami "szlifowal" metody lapowkarskie. Tamtejsze "elity" sa kasta dosc hermetyczna i dlatego wazny czlowiek wezmie kase nie od pierwszego-lepszego. Zeby na zachodzie "posmarowac" potrzebne sa nie tylko fundusze - trzeba miec okreslony status, otoczenie, renome i obrac sie w stosownym srodowisku. Tylko wtedy znajdzie sie okreslony kanal dla sfinansowania potrzebnej decyzji.
              W Rosji takich tradycji nie ma i dlatego to samo odbywa sie znacznie prymitywniej.
              • zlotamajka korupcja zachodnia 25.01.12, 14:24
                Otoz to. Na zachodzie lapowkarstwo nie tylko istnieje ale kwitnie. Tylko ze nie jest to takie lapowkarstwo gdzie za pol litra czy 50tke policjant odposci mandat. Takie cos jest nie do pomyslenia. Na zachodzie lapowkarstwo jest na wysokich szczeblach i wrecz systemowe. Najlepszym przykladem systemowego lapowkarstwa jest lobbying. Ale sa i inne formy tylko osiagalne dla ludzi b. bogatych i b. dobrze ustawionych. Dla biednych i klasy srednie to lapowkarstwo nie istnieje i jest nieosiagalne. A tak zwana walka z korupcja wrecz sluzy aby tych ludzi trzymac w dolku. W takim porownaniu tak zwana korupcja rosyjska jest o wiele bardziej demokratyczna.
                • przyjacielameryki Re: korupcja zachodnia 25.01.12, 15:04
                  zlotamajka napisała:

> Otoz to. Na zachodzie lapowkarstwo nie tylko istnieje ale kwitnie. Tylko ze n
                  > ie jest to takie lapowkarstwo gdzie za pol litra czy 50tke policjant odposci ma
                  > ndat. Takie cos jest nie do pomyslenia. Na zachodzie lapowkarstwo jest na w
                  > ysokich szczeblach i wrecz systemowe. Najlepszym przykladem systemowego lapowka
                  > rstwa jest lobbying. Ale sa i inne formy tylko osiagalne dla ludzi b. bogatych
                  > i b. dobrze ustawionych. Dla biednych i klasy srednie to lapowkarstwo nie ist
                  > nieje i jest nieosiagalne. A tak zwana walka z korupcja wrecz sluzy aby tych l
                  > udzi trzymac w dolku. W takim porownaniu tak zwana korupcja rosyjska jest o wi
                  > ele bardziej demokratyczna.

Koślawa, cokolwiek napiszesz, to będzie to miało taką samą wartość jak Twoja niezwykle twórcza i kłamliwa informacja n/t wiz Polaków do USA. Tamto kłamstwo, i inne Twoje kłamstwa są zaplanowane i świadome. Typowe sowieckie mieszanie. Sama chyba rozumiesz, że twoje posty są zupełnie bezwartościowe a efekty tych kłamstw i matactw zerowe.
          • j-k NIE 24.01.12, 22:37
            jako dzialacz "S" z 1981
            mam prawo sobie jaja z Ciebie robic.

bo wiedzalem w 1981 doskonale, ze jutro moge NIE ZYC.
            • igor_uk Janusz. 24.01.12, 22:42
              Wiem,ze to nie twoja wina,starczeski marazm dopada zbyt duzo ludzi w podeszlym wieku,ale sprobuj jednak zrozumiec,ze robisz jaja nie ze mnie,a z tych Irakijczykow,ktorych od tak sobie pozabijali.
              • zlotamajka Re: Janusz. 24.01.12, 22:45
                Igor, oczekujesz szacunku dla zycia ludzkiego od tych balwanow. Patrz na moja sygnaturke co jeden z faszystow/nazistow napisal. Reszta podziela te jego mordercze porywy. I cenzura ich za to nie gnebi choc to jawny HATE CRIME AND INCITMENT TO VIOLENCE.
                • igor_uk majka. 24.01.12, 22:50
                  czy naprawda tak zle o mnie masz zdanie? Juz w poscie otwierajacym watek pisalem,ze wiem co oni beda pisac,ale mnie to jest obojetnie,co te klauny wypisuja,wystawiajac sobie oceny.
                  Ja wiem co sam o tym sadze i dobrze wiem,co o tym sadzisz Ty.To jest wazne dla mnie.
                  • zlotamajka Re: majka. 24.01.12, 23:01
                    Alez Igor, na Twoj temat to mam jak najlepsze zdanie. Mnie bardziej chodzi o tych cieciow. Im dluzej tu jestem tym bardziej mi brzydna. Zeby tak nisko moc spac. Juz mi sie tu uczestniczyc nie chce. Bo po co sie z nimi spierac?! Dla mnie nie tylko szkoda czasu ale wrecz obrzydza jak czytam te ichniejsze brednie. Jeszcze tu jestem tylko ze wzgledu na bardzo niewielu ktorych szanuje.
                    • igor_uk Re: majka. 24.01.12, 23:06
                      To zapraszam na forum "Rosja".Mozemy tam gadac o wszystkim,zapewniam ciebie,ze jak zalozysz watek o Izraelu,to ja go na forum BW nie wywale.
                      • zlotamajka Re: majka. 24.01.12, 23:13
                        Dziekuje. Ale tu nie chodzi tyle o cenzure ale raczej o pewnych uczestnikow tego forum ktorzy jakby nie bylo uczestnicza tez na forum Rosja. Od czasu do czasu tam wejde i przejze ten czy inny watek ;). A zabronic im uczestniczyc to tez nie mozna bo w koncu za wolnoscia slowa jestem.
      • igor_uk jk2007. 24.01.12, 22:22
        Ten watek nie jest o mnie,a tylko o strasznej zbrodnie.Jak masz chec napisac cos o mnie osobiscie,mozesz to zrobic,zakladajac osobny watek.

p.s.juz pisalem do ciebie,ze uslyszec od takiego ,jak ty,ze jestem glupi,dla mnie to zadna ujma,poniewaz nie uwazam ciebie za kogos,czyje zdanie bylo by dla mnie wazne.
          • igor_uk jk2007. 24.01.12, 22:34
            Powtarzam jeszcze raz,tematem watka jest zbrodnia na irackich cywilach,jak rowniez calkowita bezkarnosc mordercow w najbardziej demokratycznym Panstwie Swiata,ktore probuje sluzyc dla innych wzorem moralnosci.
            Jak chcesz porozmowiac o mnie,to zaloz osobny watek.Mozesz to zrobic nawet na forum "Rosja",tam napewno on nie zniknie.
                • de_oakville Prawo silniejszego 25.01.12, 12:16
                  Na wojnie zawsze obowiazuje prawo silniejszego. Amerykanska sprawiedliwosc (cywilna) mozemy zatem oceniac nie na podstawie wojny, tylko na podstawie wymiaru sprawiedliwosci wewnatrz USA i porownywac ja ze sprawiedliwoscia w innych krajach, na przyklad wewnatrz Rosji. Anglo-saska tradycja przestrzegania prawa np. w Wielkiej Brytanii ma bardzo dobra opinie na swiecie i jest wrecz wzorcem dla reszty swiata. Zblizona jest do skandynawskiej, a USA jako "corka Anglii" niewiele od tego odbiega.
                  Wracajac do wojny. Na wojnie z ludzi wychodza rozne instynkty i zachowania, czasami te najgorsze. Nikt z nas nie wie, co by z niego samego w skrajnej sytuacji "wylazlo". Chrzescijanin ma wprawdzie pewne "drogowskazy" zapisane w Biblii, tym niemniej, kiedy chodzi o zagrozenie wlasnego zycia, czesto najprymitywniejsze instynkty daja o sobie znac.
                  Jak powiedzial de Gaulle "Przy pierwszym blysku mieczy uklad wartosci zostaje zburzony".
                  W armiach kazdego kraju znajda sie zawsze "czarne owce". Rzecz w tym, aby byly za zbrodnie karane, a nie chwalone, albo do zbrodni wrez "podzegane". Jakis Stalin krytykujacy Ameryke i stawiajacy sie sam w roli tego "sprawiedliwego" budzi jedynie niesmak.
                  • mongolszuudan Re: Prawo silniejszego 25.01.12, 16:30
                    Ty nie porowniwaj, hypokricie, czasow Stalina z terazniejszej situacja w USA. Akurat mowa idzie o tym ze dzisiaj!!!!! amerykanska 'sprawiedliwosc' robi bezkarnymi wojennych przestepcow i rzuca do wiezien bez sada obywatelow wlasnego i innych panstw. Jesli wspominac czasy sStalina mozna wspomnic jeszcze i Dresden, Hiroshime z Nagasaki, obozy koncentracyjnie dla obywatelow USA japonskiej i niemieckiej narodowosci na terenu USA w czasy 2 WS.
                  • igor_uk Re: Prawo silniejszego 25.01.12, 19:46
                    de_oakville,czyli Rosja,jako Panstwo zdecydowanie silniejsze od wiekszosci Panstw na Swiecie,rowniez moze sobie na wiecej pozwolic,nie narazajac sie przy tym na twoja krytyke?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka