Dodaj do ulubionych

To nie Syria i wcale nie Rosja ...

07.04.12, 16:18
... absorbuje moje postrzeganie Swiata przez ostatnie dni. Wszystkie moje zmysly dzieki skladaja dzis:

- Nowej Zelandii za jej wysublimowana jagniecine, a konkretnie: golen i udziec. Pierwszy (sztuk 6) bedzie duszony w czerwonym winie, drugi bedzie mial posmak nieco bliskowschodni, bo pieczony na mode libanska.

- Francji, a zwlaszcza Burgundii i winnic z Pays d' Oc. Cabernet Sauvignon od barona Phillipe de Rothschilda przyda swiatecznemu stolowi odpowiedniego uroku w ten dzien Zmartwychwstania. Bedac przy Francji nie wypada nie wspomniec o serach .... Camembert z Normandii zapiekany z zurawinami z Kanady.

- Australii i jej Shiraz z McLaren Vale za niepowtarzalny czar i bukiet, ktory jest wysmienitym akompaniamentem do ... jagnieciny.

- Izraelowi za swieze figi, ktore w znakomity sposob podkreslaja wynioslosc deski z serami: miedzy innymi z holenderskim Old Amsterdam i wloska Gorgonzola.

- Polsce za bigos i zurek z biala kielbasa oraz jej przepiekne i smaczne mazurki.

- Austrii za jej przeslawny sernik wiedenski.

- Mojej tesciowej ... za przepyszna pieczen wolowa, ktora przyprawiona na mysliwska mode nie miala sobie rownych w okolicy.

A wiec moi Szanowni Forumowicze: Niech to swieto upamietniajace smierc i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa uplywa w atmosferze filozoficznej zadumy, rodzinnej radosci i kulinarnej tradycji domu rodzinnego.

Radosnego Alleluja.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka