Dodaj do ulubionych

IPN zdobył w Moskwie rozkazy rozstrzelania Polaków

17.04.12, 21:03
"Wszystkich ujawnionych bandytów, w liczbie 562 ludzi, zlikwidować. W tym celu zostanie wydzielony zespół operacyjny i batalion wojsk Zarządu >Smiersz< 3 Frontu Białoruskiego, już przez nas sprawdzony w trakcie wielu działań kontrwywiadowczych. (...) Podczas operacji zostaną podjęte niezbędne kroki w celu zapobieżenia ucieczki któregokolwiek z bandytów. (...) Towarzysze Gorgonow i Zielenin to dobrzy i doświadczeni czekiści i to zadanie wykonają" - pisał generał pułkownik Abakumow, naczelnik Głównego Zarządu Kontrwywiadu ZSRR "Smiersz" w tajnym szyfrogramie z 21 lipca 1945 r., adresowanym do Ławrentija Berii, szefa całej stalinowskiej bezpieki.

- Te dokumenty potwierdzają, że doszło do zbrodni przeciw ludzkości. Zamordowano 600 akowców, w tym ok. 30 kobiet, w tym ciężarnych, oraz osoby niepełnoletnie, tylko za to, że byli akowcami. Zostali wyłapani w domach i na polach, nie walczyli z Armią Czerwoną - mówił na konferencji prasowej w centrum edukacyjnym IPN w Warszawie prokurator Zbigniew Kulikowski.
wyborcza.pl/1,75478,11556757,Oblawa_bialostocka_1945_r__Z_Moskwy_przyjechaly_rozkazy.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza
--
en.wikipedia.org/wiki/Cyberwarfare_by_Russian_state
solonin.org/
www.sovietstory.com/
abakus.salon24.pl/80548
Obserwuj wątek
  • mongol0kacap Re: IPN zdobył w Moskwie rozkazy rozstrzelania Po 17.04.12, 21:22
   Jednak duzo falszywek moj ziomek glowny archywista Swierdlowska Pychoja wyrobil na potrzeby swojego starego przyjaciela alkoholika Bor'ki Jelcyna - az do dzis ich pelne archywy. No to nic - kserokopiami tych sensacyjnych zrodl mozecie siebie dupe w toalecie wycierac. I originaly w archiwach rosyjskich jak zawsze to beda kawalki papieru bez slusznej registracji, z nieslusznymi i niemozliwymi datami, nazwyskami ludzi, ktore nie mieli i w zasadzie nie mogli miec do tej sprawy zadnego stosunku, z podejrzanymi podpisami, peczeciami i 100 niemozliwymi pomylkami na kazdym liscie - z nich 10 bladow historycznych - takich, co calkiem diskredituja podobny dokument. Nic innego wasz zesrany debilny znany w calym swiecie swoja paranoja IPN w rosyjskich archiwach otrzymac po prostu nie w stanie. Jeszcze raz Rosjanie pokpili sie nad polskimi durniami.
  • pimpus18 Re: IPN zdobył w Moskwie rozkazy rozstrzelania Po 17.04.12, 21:25
   A jak ci panowie się wcześniej nazywali i ilu z nich było Rosjaninami?

   Zawsze niewinnych rozstrzeliwali, którzy nie walczyli.

   A komu za komunę w Rosji i Rewolucję Październikową należałoby szczególnie podziękować?

   Te badania coś w ogóle nie posuwają się naprzód.

   Nawet po 100 latach!
   • asmall4 Re: IPN zdobył w Moskwie rozkazy rozstrzelania Po 18.04.12, 14:17
    1. Komuniści są internacjonalistami i nie mają narodowości.(lubisz wybielać komunizm to wiem)
    2. Żołnierze walczący w obronieswojego kraju ,kobiety w ciąży i dzieci do winnych chyba nie należą ??
    3. Kareńskiemu , Rosjanom ,którzy zdezerterowali z wojska i reszcie Rosjan.
    4. Historia komuny jest doszyć znana ,ale ciebie po prostu nie stać na książki ...
    --
    en.wikipedia.org/wiki/Cyberwarfare_by_Russian_state
    solonin.org/
    www.sovietstory.com/
    abakus.salon24.pl/80548
  • asmall4 Zbrodnia przeciw ludzkości nie ulega przedawnieniu 17.04.12, 22:18
   W grudniu 2011 r. IPN, który prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni, wystąpił o pomoc prawną do rosyjskiej prokuratury.

   - Obaj główni sprawcy już nie żyją, ale chcemy dostać ich akta osobowe. Może tam znajdą się wskazówki, gdzie dokonano egzekucji - mówił prokurator Kulikowski. - Wystąpiliśmy także o akta spraw karnych tych ludzi. Dotąd nie mamy odpowiedzi. Po ujawnieniu tych dokumentów strona rosyjska nie będzie mogła twierdzić, że żadnych dokumentów nie ma.

   - Skoro zachowały się rozkazy popełnienia zbrodni, są także na pewno raporty potwierdzające jej wykonanie - mówił prezes IPN.

   Śledztwo się toczy. IPN w Białymstoku przesłuchał już 700 osób. Cały czas zgłaszają się następne. Zbrodnia przeciw ludzkości nie ulega przedawnieniu.

   - Wierzę, że uda nam się odnaleźć miejsce, w którym spoczywają ofiary. Powinien tam być cmentarz - mówił prezes IPN.
   --
   en.wikipedia.org/wiki/Cyberwarfare_by_Russian_state
   solonin.org/
   www.sovietstory.com/
   abakus.salon24.pl/80548
   • mongol0kacap Re: Zbrodnia przeciw ludzkości nie ulega przedawn 17.04.12, 22:37
    IPN idioci. Jaka prokuraratura moze im dac akty osobiste rosyjskich pracownikow specsluzb w rece jednoznacznie wrogich do Rosji pseudo-historikow znanych w calym swiecie klamcow i paranoikow z nielicznymi urojeniami? Jesli tam byli jakis fakty, potrzebni dla dochodzienia, oni juz dawno zbadani i sprawdzoni. Jezeli prokuratura uwaza, ze nic ciekawiego w tych dokumentach nie ma czyli publikacja ich moze byc szkodliwa dla prestiza i bezpecznosci Rosji, wasi bezczelni IPN-owci moga choc spalic siebie choc powieszac sie u drwi prokuratury - khooya morsowego oni otrzyma i doczekaja sie. Duzo im chcie sie. Jesli chca dowiedziec sie naprawde co tam bylo i czy bylo w ogole co w Katyniu niechaj trzebuja u Amerykanow dostepa do ukradzionego przedwojennego archiwum miasta Smolenska, ktory USS-=owcy wzieli jak trofej w Niemcach i dotychcza nie oddaja w Rosje. I nic nie publikuja stad. Jelita za cienki trzebowac u amerykanow pokazac co u nich ma w sekretnych w Archiwach. Amerykanie za taka bezczelna prosbe tych durniow w ten sam dzien wyrzuca z kraju jak podejrzanych person - i nidgy im wiecej nie widac amerykanskiej wizy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka