Dodaj do ulubionych

ludziom jest zbyt dobrze

07.10.12, 23:32
i może świat potrzebuje kataklizmu, czegoś na miarę 2 wojny swiatowej aby wrócić do realiów.
Rozważam czysto teoretycznie i zdaję sobie sprawę, że tego nikt nie chce i ja też nie chcę.
Kiedy patrzę na ludzi dzisiaj, oni nie mają większych problemów. no może nie zupełnie ale nie mają problemów egzystencjalnych. Najważniejsze problemy to dobry samochór, manicure, pedicure i ciuch... no i oczywiście buty. wizyty w salonach, wax, laser hair removal.
Wi ekszość ludzi nie wie nic i nic nie chce wiedzieć. szkoła postrzegana jest przez młodzież jak syberyjska katorga. nie wiedzą ile jest 2 razy dwa ale wiedzą wszystko o justin bieber.
Część, bardziej ambitna idzie na studiw a po nich i po wielkich trudnościach znajdują pracę aby stwierdzić, że ich wykształcenie jest do tej roboty niepotrzebne.
kataklizm przywróciłby równowagę. ludzie zaczęliby zajmować się prawdziwymi problemami.
Może stosunki poprawiłyby się i stalibymy sie mniej samolubni jako społeczeństwo. Może ludzie zaczęliby pomagać jeden drugiemu. Nie wiem ale tak sobie myśle.....
Obserwuj wątek
  • igor_uk felus,nie wszysci maja twoi problemy. 07.10.12, 23:38

   1.Liczba głodujących na świecie wzrosła w ciągu roku o 40 milionów i wynosi obecnie blisko miliard. - wynika z raportu Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych (FAO) z siedzibą w Rzymie.
   2.Raport WHO: trzeba skupić się na podstawowej opiece zdrowotnej
   Na 136 mln kobiet, które w tym roku urodzą dziecko, 58 mln będzie musiało obyć się bez medycznej pomocy podczas porodu. A różnice w długości życia w najbogatszych i najbiedniejszych krajach nadal przekraczają 40 lat – mówi raport.
  • buldog2 Re: ludziom jest zbyt dobrze 07.10.12, 23:47
   Igor i Ty mówicie o różnych światach. O złotym miliardzie i o reszcie.
   Złotemu miliardowi trochę gorzej, ale b. dużo prawdy w tym jest.
   Nieszczęściem jest, kiedy wzięło się na kredyt dom, i nie sposób kredytu spłacić. Jednocześnie nie chce się normalnie pracować. Socjalizm - bierzemy, bo sienależy - w postaci wynaturzonej. Chyba każde społeczeństwo w którym sienależy, tak kończy.
   --
   Pozdrowienia
   bul.
   • zlotamajka Re: ludziom jest zbyt dobrze 07.10.12, 23:56
    Slyszales kiedys o working poor. W Kanadzie jest wielu takich co pracuja nie na caly etat ale na 3 i mieszkaja w samochodach bo na mieszkanie ich nie stac aby wynajem oplacic albo ledwo co. To samo w USA. W ostatnich 30 latach jestesmy swiadkami spadku plac, podwyzszeniu cen na wszystko. Nie mozna zwalac na konsumpcje. To tylko jeden aspekt.
    • dystans4 Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 11:02
     Pewne nieścisłości w tym widzę. Człowiek nie jest w stanie pracować na trzech normalnych pełnych etatach, bo by mu życia nie starczyło. Prawdopodobnie chodzi o trzy małe fuchy, a poza tym w grę mogą wchodzić uzależnienia itd. Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby normalnie pracujący człowiek nie mógł się tam utrzymać. Znałem małżeństwo, które w latach 90-ych wyemigrowało do Kanady (później do USA) i z czasem było im lepiej, nie gorzej.
     Ale mnie tu chodzi o co innego. Że problemy ludzi, nawet tych od foodstamps (ile tam jest kalorii na dzień?), są niczym w porównaniu z problemami ludzi w Somalii
     bul.
     • melord Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 11:10
      dystans4 napisał:

      > problemy ludzi, nawet tych od foodstamps (ile tam jest kalorii na dzień?), są niczym w >porównaniu z problemami ludzi w Somalii

      skad wiesz jakie problemy maja ludzie w Somalii skoro tam nie byles...pewnie z prasy,TV?
     • zlotamajka Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 17:22
      bul, tak mama na mysli trzy prace. Daruj sobie anegdoty z jakims malzenstwem. Jest bardzo wiele osob ktore ma jedna prace na pelny etat i dorabia sprzatajac czy napol etatu w eekendy itd. Innipracuja w sklepie, knajpie i moze dodatkowo sprzataja czy cos innego - tylko po to by wyzyc i zaplacic rachunki. Sklepy, knajpy itd zatrudniaja na pol etatu i placa grosze nie da sie z tego wyzyc.
   • igor_uk bul. 08.10.12, 01:10
    felus napisal,ze Swiat potrzebuje,a nie zloty miliard.Zreszta ten zloty miliard nie jest az tak zloty,w srodku juz znajduja inne metale.
  • spokojnaglowa33 Ludziom się pogorszy. 07.10.12, 23:58
   Ludziom Zachodu. Taki kryzys jak ten nie rozchodzi się po kościach. To pogorszenie może nastąpić w drodze stopniowej pauperyzacji, co usiłują wykonać rządy, szczególnie w strefie euro. Ale może to być również dramatyczne załamanie systemu finansowego, jak na Islandii. Także hiperinflacja lub wojna domowa, ale skutek będzie ten sam: obniżenie poziomu życia, największe w państwach z rozdętym socjalem. To pewne jak śmierć.
   Oczywiście Europejczycy-sybaryci próbują zaklinać rzeczywistość: myślą, że jak zrobią referendum i 99% wypowie się przeciwko oszczędnościom, to oszukają rachunek ekonomiczny. Nie dopuszczają myśli, że wtedy dostaną z innej mańki, np. przez inflację. Smutne.
   Kataklizm o którym piszesz - no cóż, mógłby mieć moc oczyszczającą. Potem byłoby już tylko lepiej. Ale czy mamy odwagę zaczynać od początku? No i nad kataklizmem nie da się zapanować, to się może zmienić w czarną dziurę, choćby w czarną dziurę światowej wojny.
   • spokojnaglowa33 A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 00:15
    Wszędzie na świecie dzieciaki postrzegają szkołę jako katorgę i mam wrażenie, że zawsze tak było :)
    Jednak są w USA szkoły średnie, gdzie młodzież żyje pod prawdziwą presją wyników i 40 punktów mniej na SAT to niemal powód do samobójstwa. Drogie szkoły, drogie korepetycje, bogaci rodzice. Potem Liga Bluszczowa, najlepiej wielka trójka: Yale, Harvard, Princeton. Tam się dostaje mniej niż 10% aplikujących, ale jak już się dostaniesz i skończysz, to praktycznie jesteś ustawiony na całe życie. Ci z najgorszymi wynikami idą do rządu i administracji :)
    Natomiast szkoły publiczne i stanowe uniwerki - tak, masz rację. Pracy po tym nie ma lub jest byle jaka, więc na tych studiach głównie się imprezuje.
    Szkolnictwo amerykańskie rozjeżdża się na dwa bieguny, w miarę jak rozjeżdżają się dochody najbogatszych i tych zwyczajnych.
    • mlody774 Re: A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 00:41
     Na studiach dla bogaczy nie liczą się wyniki ale przynależność do rożnych tajemniczych organizacji, celem ich kontroli(absolwenta studiów) do końca życia. Nawet ograniczeni są np. później prezydentami kraju itd, bo służą organizacji a nie sobie czy krajowi. Co ty powtarzasz (nie wiesz z doświadczenia), to papka dla biednych i naiwnych jeszcze. Podobnie jest w Europie i teraz w kryzysie widać jak ich się uczyło (nie dają sobie sami rade-trzeba ich prowadzić-zatrudniać) i kto dostaje stanowiska w korporacjach lub rządzie. Generalnie studia to miejsce indoktrynacji a nie świat nauki/wiedzy. O wiedzę trzeba zabiegać samemu.
     • spokojnaglowa33 Re: A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 01:08
      mlody774 napisał:
      > Na studiach dla bogaczy nie liczą się wyniki ale przynależność do rożnych tajem
      > niczych organizacji, celem ich kontroli(absolwenta studiów) do końca życia. Naw
      > et ograniczeni są np. później prezydentami kraju itd, bo służą organizacji a nie
      > sobie czy krajowi. Co ty powtarzasz (nie wiesz z doświadczenia), to papka dla
      > biednych i naiwnych jeszcze.

      Bez urazy, ale mam wrażenie, że ty też nie doświadczyłeś Ivy League. Za to na pewno oglądałeś hollywódzkie produkcje w rodzaju "Sekta 1,2,3 ..." :)
      A na serio - nie bardzo wiem, jaką papkę powtarzam. Ja tylko stwierdziłem, że po Yale dostaje się dobrą robotę. Uważasz, że to nieprawda?
      Co do poziomu nauczania tamże, to można się zastanawiać, czy Liga Bluszczowa nadal jest merytokracją, jaką na pewno była w latach 70s, 80s, 90s. Ale nie wiem czy warto, poza tym tu (w Polsce) już bardzo póżno, więc do następnego razu. Dobranoc.
      • kali301 Re: A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 21:41
       spokojnaglowa33 napisał: ... Ja tylko stwierdziłem, że p
       > o Yale dostaje się dobrą robotę....
       -
       USA ma ponad 320 milionów kandydatów na studia w O jej, i wszyscy dostają dobrą robotę. Człowieku, to nie Jej daje wykształcenie ale znajomości i układy. Słyszałeś o Eton? To nie dla ciebie, kochasiu!
       • spokojnaglowa33 Re: A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 22:06
        kali301 napisał:
        > USA ma ponad 320 milionów kandydatów na studia w O jej, i wszyscy dostają dobrą robotę.

        Kandydatów może być i 500 milionów, liczą się absolwenci.

        > Człowieku, to nie Jej daje wykształcenie ale znajomości i układy.

        Oj, kiepskie masz te znajomości ...

        > Słyszałeś o Eton?

        A ty słyszałeś o Anglii? Bo to tam jest Eton, nie w USA ...
     • zlotamajka Re: A propos szkolnictwa w USA. 08.10.12, 01:17
      Gdyby nie PANSTWOWE szkolnictwo nawet to amerykanskie to bylbys dzis kompletnym analfabeta i na tym forum nie moglbys sie udzielac. To tego wlasnie doprowadzi prywatyzacja szkolnictwa: podstawowa edukacja stanie sie poza zasiegiem zwyklego obywatela jak ty i ja. A Ivy League to calkiem inna para kaloszy i nie mieszaj UNIWERSALNEJ PODSTAWOWEJ I SREDNIEJ (dzis podstawowej) EDUKACJI z Ivy League.
  • mlody774 Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 00:02
   Kiedyś feministki twierdziły z PRZEKONANIEM ze wojny są, bo źli faceci istnieją. Zniszczenie każdego z nich miało uchronić ludzkość od woje i oczywiście od zagłady. Pozostałych przy życiu facetów miano trzymać w kątkach tak dla zachowania gatunku ludzkiego, a ich przyjemności seksualne miały być spełniane inaczej.
   Chyba nie Myślicie ze to same kobiety wymyśli jak i konieczna opiekę socjalna (kobieta spodziewa się opieki od zadu a nie od jej męża) itd? Oczywiście ze nie. Wymyślili to znani już naprawiacze świata, którzy wiedza lepie a przede wszystkim wiedza jak odwrócić uwagę od siebie.
   Felus a jakie jest twoje zadanie na forum dzisiaj?
    • misterpee Re: Dlatego potrzebny jest kataklizm (wojna nuk.) 08.10.12, 01:14
     wtedy biedni znikna z powierzchni globu , a bogaci beda miec zapewniona egzystencjie i automaty dla kazdej potrzeby. Felus i doktor j-k juz sie modla pod sciana o takie pokojowe rozwiazani.


     A female CNN journalist heard about a very old Jewish man who had been going to the Western Wall to pray, twice a day, every day, for a long, long time.

     So she went to check it out.

     She went to the Western Wall and there he was, walking slowly up to the holy site.

     She watched him pray and after about 45 minutes, when he turned to leave, using a cane and moving very slowly, she approached him for an interview.

     "Pardon me, sir, I'm Rebecca Smith from CNN. What's your name?

     "Morris Feinberg," he replied.

     "Sir, how long have you been coming to the Western Wall and praying?"

     "For about 60 years."

     "60 years! That's amazing! What do you pray for?"

     "I pray for peace between the Christians, Jews and the Muslims."

     "I pray for all the wars and all the hatred to stop."

     "I pray for all our children to grow up safely as responsible adults and to love their fellow man."

     "I pray that politicians tell us the truth and put the interests of the people ahead of their own interests."

     "How do you feel after doing this for 60 years?"

     "Like I'm talking to a fucking wall      • edek_vilola "Belíndia" 08.10.12, 03:36
       Znany ekonomista brazylijski Pedro Malan okreslil swoj kraj jako "Belíndia", czyli niejako dwa kraje w jednym. Jeden z nich jest jak Belgia z porownywalna liczba ludnosci, w sumie bardzo niewielki procent tego 200 milionowego narodu. Ta grupa zyje w wysoce cywilizowanym kraju i oplywa w dobrobyt. Ale obok istnieje inna Brazylia, ktora mozna by porownac raczej do Indii. 10% ludnosci Brazylii dysponuje 45% dochodu narodowego, natomiast 40% ludnosci z przeciwnego bieguna posiada zaledwie 11,4% dochodu. Sasiadujace ze soba skrajne bogactwo i gorzka bieda socjalna sa dla tego kraju bardziej charakterystyczne niz dla innych krajow Ameryki Poludniowej. Pomimo tych skrajnosci Brazylia jednak "da sie lubic".
       • edek_vilola Re: Pewnie nam wszystkim jest "za dobrze" 08.10.12, 04:07
        Gdyby nam bylo zle, to bysmy nie mieli czasu pisac na forum, tylko bysmy spali po codziennej ciezkiej pracy w kopalni lub w kamieniolomach. To wlasnie z takich wypoczetych i nie spracowanych "teoretykow szczescia" ludu, ktorzy sami nie maja odciskow od lopaty wylania sie co jakis czas nowy "Lenin". Wie kto ponosi wine za wszytko i jak ludzi uszczesliwic. I wymysla "lekarstwo" nierzadko gorsze od samej choroby.
        • kali301 Re: Pewnie nam wszystkim jest "za dobrze" 08.10.12, 21:52
         edek_vilola napisał(a): ... To wlasnie z takich wypoczetych i nie spracowanych "teoretykow szczescia" ludu, ktorzy sami nie maja odciskow od lopaty wylania sie co jakis czas nowy "Lenin" ...
         Jak widzisz na poniższej stronie to nie żaden Lenin tylko:
         ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%B9
       • j-k Sluszna uwaga 08.10.12, 12:36
        Dodam tylko, ze el Presidente Lula zrobil wiele - i dlatego jest tak lubiany.
        ale zrobil tylko tyle - ile mozna bylo zrobic.
        nie przesadzal.

   • felusiak1 Re: ludziom jest zbyt dobrze, słusznie, feluś 08.10.12, 08:32
    ewuniu, plujesz się zamiast dokonać refleksji. hiszpanie, portugalczycy i grecy mają o niebo lepiej niż na przykład brazylijczycy albo rosjanie. rosjanie nie wychodzą na ulice mając gorzej. szwajcarska młodzież też od czasu do czasu protestuje ale to inny protest niż na przykład na filipinach. wystarczy porównać życieprzed 100 laty z tym dzisiejszym i nie ulega kwestii, że mamy dobrze i nie doceniamy tego. jesteśmy butni i uważamy że się nam należy. nasza mentalność uległa zmianie i staliśmy się społeczeństwami roszczeniowymi. jesteśmy dużo bardziej leniwi. w społeczeństwach zachodu żyją miliony ludzi, którzy nie podejmują pracy i nigdy jej nie podejmą. nie szukają. social zabezpiecza im podstawowe potrzeby wobec czego po co pracować?
    a ci którzy mają pracę i zarabiają przyzwoite pieniądze, czyli klasa srednia ugania się za dobrami doczesnymi i wiekszym biustem a problemy w wiekszości są typu w co się ubrać na sobotni bal.
    • eva15 Re: ludziom jest zbyt dobrze, słusznie, feluś 08.10.12, 09:04
     felusiak1 napisał:

     > ewuniu, plujesz się zamiast dokonać refleksji. hiszpanie, portugalczycy i grecy
     > mają o niebo lepiej niż na przykład brazylijczycy albo rosjanie.

     Musisz to powiedzieć Portugalczykom, oni tego nie wiedzą i emigrują do swej byłej kolonii za pracą.

     >rosjanie nie wychodzą na ulice mając gorzej.

     Rosjanie to już praktycznie padli z głodu, więc nie mają jak wychodzić na ulice. Szczególnie w zapuszczonej enklawie -Kaliningradzie panuje głód jak podczas oblężenia Stalingradu. Całe szczęście, że Polacy organizują pomoc i paczki żywnościowe:

     www.gazeta.pl/0,0.html?utm_source=czapeczka&utm_medium=AutopromoCzp&utm_campaign=a_logoczapa
      • eva15 Re: ludziom jest zbyt dobrze, słusznie, feluś 08.10.12, 09:18
       Rosjanie zaczynają kupować na Pomorzu mieszkania - przed rokiem nabyli 6 lokali (według danych MSW), teraz tyle kupili w pierwszym półroczu, a prognoza mówi o 15 w tym roku. Obecnie co trzecie mieszkanie sprzedane obcokrajowcowi trafia do Rosjan, wkrótce będzie to co drugie.
       (...)
       - Z Kaliningradu przejeżdżają specjalne wycieczki na zakupy, bo u nas jest taniej i mamy większy wybór. Ruch jest duży i nie tylko my to odczuwamy - mówi asystentka ze sklepu z elektroniką Media Markt na Matarni. - Gdy przyjmujemy nowych pracowników, zwracamy uwagę, czy potrafią porozumiewać się po rosyjsku.

       Więcej... trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,12627462,Rosjanie_zdobywaja_Gdansk__I_dobrze.html#ixzz28goXGxI3       Feluś, zrób ty se wreszcie w główce up date, bo to co wypisujesz, jest już coraz bardziej śmieszne. Dajesz głos ze skansenu, gdzie czas stanął w miejscu.


    • g-48 Re: Felus nie bredez. 08.10.12, 10:07
     Pisze o bogatych Niemcach.
     12%oficjalnie bezrobotnych a drugie tyle na socjalu i jeszcze 30 procent upchanych po roznych szkoleniach nie wystepujacych w statystykach bezrobotnych. Powiedzmy 3/4 z tego to te paskudne lenie ktorym sie "pracowac" nie chce a wiec dajmy najpierw temu milionowi ktory chce pracowac miejsce pracy.
     1/3 zatrudnionych w RFN to ludzie z firm handlujacych sila pracownicza od lekarzy inzynierow po smieciarzy z tego znowu 1/3 to ludzie ktorzy zarabiaqja za malo i panstwo musi doplacac do tego aby mogli sie utrzymac na poziomie zebraczym bez autaq bez "luksusow" raz na miesiac do kina kawiarni nie jest mozliwe.
     Dlatego zadufany durniu uwazaj co tu piszesz bo Hameryka jest teraz troche "blizej" niz podczas IIWS.
    • mrs.courvoisier tak sobie feluś wyobraża Zachód 08.10.12, 10:50
     > w społeczeństwach zachodu żyją miliony ludzi, którzy nie podejmują pracy i nigdy jej nie podejmą. nie szukają. social zabezpiecza im podstawowe potrzeby wobec czego po co pracować?

     z "socjalu" można wyżyć, tak sobie wyobraża Felikschen!!!
  • superspec Mieszkam w Polsce 08.10.12, 10:30
   jestem bezrobotny od 1996 roku i nie zobaczyłem przez ten czas prawie żadnej złotówki pomocy socjalnej (oprócz składki zdrowotnej) skierowanej do mnie.
  • przyjacielameryki Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 18:07
   Bardzo słuszna uwaga. A już zawsze najgorszym rozwiązaniem jest dawanie czegoś za darmo, jak np. usługi medyczne. Ludzie tylko narzekają i nigdy nie szanują takich czy innych darmowych usług czy czegokolwiek za darmo. Nic nie powinno być za darmo.

  • malkontent6 Ciekawa ilistracja. 08.10.12, 18:20
   Felusiak, pisząc te słowa miałeś chyba na myśli społeczeństwa Zachodu, bo w innych częściach świata wygląda to inaczej.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12630156,Najlepsza_reklama_tego_roku__Haitanczycy__kpia__z.html
   • felusiak1 Re: Ciekawa ilistracja. 08.10.12, 18:56
    Oczywiście. Jest nam tak dobrze, ze nie znosimy jakichkolwiek trudności.
    Nieustannie narzekamy na wszystko. Nie marzyłem, ze będzie mi tak dobrze.
    Takie zycie ogladałem w kinie. I narzekam. Z tym, ze nie narzekam na to co mańka i efka.
    Narzekam na to, że mój swiat odszedł. Narzekam na wszechobecną głupotę i niekompetencje.
    W innym wątku mańka mówiła o tym, że powinniśmy sobe na wzajem pomagać. KO. ale te manifestacje w hiszpanii, portugalii i grecji nie są o pomocy lecz o wąsko pojątym interesie związkowców. a to nie oddadzą dnia urlopu, a to nie oddadzą godziny etatu, nie oddadzą emerytury w 50 lat. nie oddadzą nic. niech się wszystko zawali i spali.....
    • zlotamajka Re: Ciekawa ilistracja. 08.10.12, 19:03
     Te demonstracje w Hiszpani i Portugali sa o to by nie OKRADAC zwyklych ludzi po to by banksterzy, bondholders i shareholders nie stracili. W innym watku pisalam o tym jak rodzice w Grecji sa zmuszeni oddawac wlasne dzieci bo nie maja srodkow na ich utrzymanie. To oni kradiÉ To oni robili machlojeÉ NIE! Dlaczego wiec sa OKRADANI ze srodkow do zycia ba nawet z wlasnej rodzinyÉ

     Przestan pieprzyc felus. Jak ci tak dobrze to sie ciesz i modl by sie nie pogorszylo. Gorzej bedziesz cwierkac jak Romney wraz z Obama rozloza social security a twoje 401k i inne ìnwestyjce szlag na gieldzie trafi. Bedziesz tez z laseczka w Walmarkcie spiewal Welcome to Walmark za 7 (wtedy to juz minimalnej nie bedzie wiec moze mniej) na godzine na parttime bo fulltime nie ma.
     • malkontent6 Re: Ciekawa ilistracja. 08.10.12, 19:09
      zlotamajka napisała:

      > rodzice w Grecji sa zmuszeni oddawac wlasne dzieci bo nie maja sr
      > odkow na ich utrzymanie.


      Mańka, chyba już zadałem ci to pytanie, ale ponieważ nie odpowiedziałaś wieć powtórzę - czy ty rozmawiałaś ostatnio z jakimś Grekiem?
    • malkontent6 Re: Ciekawa ilistracja. 08.10.12, 19:15
     felusiak1 napisał:

     > Jest nam tak dobrze, ze nie znosimy jakichkolwiek trudności.

     W czasach PRL podróżowałem trochę na zgniły Zachód i to co mi się dość szybko rzuciło w oczy to przyczyny ich frustracji. Mnie ich problemy wydawały się trywialne, zmartwienia rozkapryszonych dzieci.
  • kali301 Re: ludziom jest zbyt dobrze 08.10.12, 21:27
   Feluś, zaręczam ci, że podczas i po wojnie gotowany kartofel będzie rarytasem. To już było przerabiane na lekcjach życia i w opowiadaniach babci.
   pl.wikipedia.org/wiki/Kali
   www.national-geographic.pl/foto/fotografia/bog-wojny-mars/
   www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/kali-zada-ofiarySpadam
   • misterpee Re: tepy felus 12.10.12, 03:02
    jako propagandysta talmudystow,´nie powinien zakladac takiego watku. Jest pewne ze na swiecie zaludnienie jest problemem, i mozna to ujac w inny sposob, byc moze powinna to zrobic Ewa albo Igor , i to pod innym katem , nie katastrofy, albo wojny, ale pod katem religijny, moralnym .

    tymczasem w Ameryce bezrobocie statystyczne jest ~zfabrykowane przez administracje i posluszne media. Prawdziwy procent bezrobotnych jest 28 procent. Tymczasem moja dobra znajoma, ktora nigdy nie pracowala i nie bedzie pracowac, podrozuje naokolo swiata, nigdy nie uzywa metra, przebywa w najlepszych samochod ach i cieszy sie ze ekonomia jest wspaniala. Nie musze wyjasniac jkto funduje jej takie wesole zycie , kilka domow w NYC, Chicago, Monte Carlo, Krakowie, Wilnie, i wiecej. Albo inny moj znajomy, ktory mial szczesie kupic i sprzedac cos w czasie 9;11, a w ostatnich tygodniach zyskal na swojej lichwie pewnie pol miliarda dolarow. Takich ludzi jest niewielu, a sekrety ich sukceso sa nam nieznane. Zreaszta mozecie o tych szczesciarzach czytac niemal codziennie w prasie, nie trzeba moich informacji. W prasie sa nazwiska.
  • ppo Re: ludziom jest zbyt dobrze 23.09.21, 17:53
   Wojna ma to do siebie, że obnaża w ludziach to co najgorsze jest najlepsze. Niestety, ci najlepsi bohaterowie najczęściej giną. Przetrwają cyniczne sk...syny. Porozmawiaj z ludźmi, którzy pamiętają jak to było po wojnie, jakie zdziczenie i wynaturzenie stosunków międzyludzkich. Nikt nikomu nie pomagał! Była bieda, głód i każdy dbał o siebie, kosztem innych, czasem nawet własnej rodziny. Ludzie szlido milicji, ubecji bo dostali tam jeść i porządne buty, a nie dla ideałów.
  • a.jej.rkoniak Re: ludziom jest zbyt dobrze 24.09.21, 02:01
   dlatego wymyślają globalne ocipienie, woke ideologię, cancel culture, lewactwo zalewa umysły, zwłaszcza młodych. Z drugiej strony miliardy żyją w biedzie, trwają wojny i wojenki, a amatorzy darmochy pchają się do miodu w Europie, USA czy Australii.
   Nie ma wolnej dyskusji opartej na logicynych argumentach, jest narzucona jednostronna ideologia wymagająca niekwestionowanej akceptacji.
  • vincento_mocca Re: ludziom jest zbyt dobrze 24.09.21, 12:29
   Przepraszam, ale nie rozumiem co dobrego dała nam II wojna? Wyścig zbrojeń? Stalinizm? Może plan Marshalla w Europie Zachodniej, czyli plan odbudowy tego co zrujnowano....
   Mam dobre życie, bez Justina bibera i manicure, ale życzę raczej całemu światu, by problemem ludzi było kiedy umówić się do fryzjera, a kiedy do kosmetyczki i czy obejrzeć mecz czy iść na siłownię, albo na koncert. Ludziom ma być za dobrze i kropka.
  • de_oakville Lewa-tywa, Prezerwa-tywa. Prawa-tywa? 24.09.21, 12:45
   "Lewą marsz" - jak napisal kiedys Majakowski.

   Istnieje cos takiego jak lewatywa i prezerwatywa. Nie istnieje prawatywa. Nie wiadomo, co to jest i czy warto sie temu poddawac. Moze to jest cos, co zrobili nieswiadomi "robociarze" w PRL-u swojemu koledze na budowie. Chcieli mu zrobic "kawal" i wsadzili mu gasnice w miejsce, gdzie robi sie lewatywe. Gosciowi kiszki rozerwalo i umarl. A oni, biedni, nie zdawali sobie wczesniej sprawy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka