Dodaj do ulubionych

Chuligan światowy czyli Rosja

28.08.13, 16:03
po raz kolejny szykuje polityczne embarga na polską żywność. Było już mięsa, owoce i warzywa a teraz sery.
wyborcza.biz/biznes/1,100896,14507633,Rosja_kwestionuje_jakosc_serow_z_Polski.html#BoxSlotII3img
Widać, że zbliża się data ewentualnego podpisanie przez Ukrainę Umowy Stowarzyszeniowej z UE a Polska mocno wspiera europejskie ambicje Ukrainy.

Śmiać się czy płakać.? Oj tak, ten rynek rosyjski jest po prostu fantastyczny.
W Rosji bez zmian!
Obserwuj wątek
    • romrus Sprawa jest bardzo prosta 28.08.13, 16:11
      przyjacielameryki napisał:
      > po raz kolejny szykuje polityczne embarga na polską żywność. Było już mięsa, owoce i warzywa a teraz sery.
      > Widać, że zbliża się data ewentualnego podpisanie przez Ukrainę Umowy Stowarzyszeniowej z UE a Polska mocno wspiera europejskie ambicje Ukrainy.

Czym wspiera? Kasa?

> Oj tak, ten rynek rosyjski jest po prostu fantastyczny.

To po tam sie pchac?
      Wprowadzcie w odpowiedzi embargo na dostawy zywnosci do Rosji.
      Chyba to proste, nie?
      Czemu co raz taka histeria?

Ja mam prawo w jednym sklepie kupowac, a w innym nie, i nie muse nikomu tlumaczyc z jakiego powodu sprzedawca mi sie nie podoba.

• przyjacielameryki Re: Sprawa jest bardzo prosta 28.08.13, 16:25
        romrus napisał:

>
        > > Oj tak, ten rynek rosyjski jest po prostu fantastyczny.
        >
        >
        > To po tam sie pchac?
        > Wprowadzcie w odpowiedzi embargo na dostawy zywnosci do Rosji.
        > Chyba to proste, nie?
        > Czemu co raz taka histeria?
        >
        Jaka histeria? To tylko nazwanie rzeczy po imieniu. Rosja jak przystało na prawdziwego chuligana szasta na lewo i prawo embargami kiedy chce i jak chce, nie liczy się tam prawo, jakieś zasady, itd. A róbta co chceta.
        Ja cały czas dziwię się niektórym naszych przedsiębiorcom którzy tak liczą na ten "rosyjski rynek" Ale jest ich już na szczęście coraz mniej. Szykuje się duże otwarcie rynku chińskiego i arabskiego na świetną polską żywność.
        Zawsze mówiłem, że z chuliganami nie można się zadawać!
        • romrus Jeszcze raz dla nielotow 28.08.13, 16:37

> Jaka histeria? To tylko nazwanie rzeczy po imieniu. Rosja jak przystało na prawdziwego chuligana szasta na lewo i prawo embargami kiedy chce i jak chce, nie liczy się tam prawo, jakieś zasady, itd.

Jeszcze raz i powoli.

Kupuje w tym sklepie, w ktorym chce, i nie kupuje tam, gdzie sprzedawca mi sie nie podoba.
          Chociaz i bylem, i jestem chuliganem, akurat w tym przypadku nie uwazam to za chuliganstwo. Nie podoba mi sie mina sprzedawcy, wiec glosuje nogami i portfelem i to moje swiete prawo.

> Ja cały czas dziwię się niektórym naszych przedsiębiorcom którzy tak liczą na ten "rosyjski rynek" Ale jest ich już na szczęście coraz mniej.

Bardzo dobrze.
          Jablka bedziecie sprzedawali na Ukrainie, sery we Francji.
          • przyjacielameryki Re: Jeszcze raz dla nielotow 28.08.13, 17:00
            romrus napisał:

> przyjacielameryki napisał:
            >
            >
            > > Jaka histeria? To tylko nazwanie rzeczy po imieniu. Rosja jak przystało
            > na prawdziwego chuligana szasta na lewo i prawo embargami kiedy chce i jak chce
            > , nie liczy się tam prawo, jakieś zasady, itd.
            >
            > Jeszcze raz i powoli.
            >
            > Kupuje w tym sklepie, w ktorym chce, i nie kupuje tam, gdzie sprzedawca mi sie
            > nie podoba.
            > Chociaz i bylem, i jestem chuliganem, akurat w tym przypadku nie uwazam to za c
            > huliganstwo. Nie podoba mi sie mina sprzedawcy, wiec glosuje nogami i portfelem
            > i to moje swiete prawo.

Masz takie prawo. A ja mam prawo nazwać działania Rosji czy nie mam zgodnie z moim systemem wartości? Ja nauczony jestem rzetelności, uczciwości, praworządności, . . . i w mojej hierarchii wartości takie dowolne interpretowanie rzeczywistości, takie "widzi mi się", uzależnione zazwyczaj od polityki to barbarzyństwo. Rosja więc jest w mojej ale przypuszczam, że całego zachodu opinii zwyczajnym chuliganem.
            Możecie robić co chcecie ale sami cały czas i systematycznie eliminujecie się z Europy i kultury europejskiej.
            Ty na prawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy?

A polska żywność faktycznie już przeciera szlak do Chin i państw arabskich.
    • kaszebe12 Dobrze piszesz , "przyjacielu" ! 28.08.13, 16:15
      ...pisz tak dalej , chcemy wiecej ! -Jeszcze ! -Juz mamy dosyc pladrowania i zagladzania Afryki przez Rosjan , rosyjskim agresjom w Mali , Libii , Iraku , Syrii mowimy stanowcze "Stop!", ruskie lapy precz od Izraela ! -Rosyjskie fundusze inwestycyjne nie beda juz spekulowac na zywnosci dla uczciwych ludzi ! -Monsantonow przestanie nas truc !...co tam jeszcze mozna znalezc na tych Ruskich ?
    • igor_uk Przygup proamerykanski,nie masz za grosz wstydu. 28.08.13, 16:34
      Jak by miales troche godnosci,to zalozyles by watek pod takim tytylem:
      "Romrus i inni Rosjanie,bardzo Was przepraszam".
      A w samym watku by napisales:
      " Po raz kolejny polskie nieuczciwe przedsiebiorce probowali was wyrolowac,sprzedajac towar z niewiadomego zrodla,poslugujac sie etykietkami znanej firmy ( pod etykietami tej firmy znaleziono oznaczenia zakładów, które nie są na liście zakładów posiadających certyfikat na eksport swoich produktów do Rosji oraz państw związanych z Rosją umową o unii celnej, czyli Białorusi i Kazachstanu )

p.s. Na miejscu wladz polskich przeprowadzilem by natychmiast kontrole "Polmlek" ,a za ujawnione falszerstwo zakazal by im dzialalnosc w handlu miedzynarodowym,zeby i innym nie chcialo sie psuc dobre imie Polski.
      • przyjacielameryki Re: Przygup proamerykanski,nie masz za grosz wsty 28.08.13, 16:48
        igor_uk napisał:

>
        >
        > p.s. Na miejscu wladz polskich przeprowadzilem by natychmiast kontrole "Polmlek
        > " ,a za ujawnione falszerstwo zakazal by im dzialalnosc w handlu miedzynarodowy
        > m,zeby i innym nie chcialo sie psuc dobre imie Polski.
        >

Tępy sowiecki przygłupie, w Rosji możecie tylko pomarzyć o tak dobrej i wysokiej jakości żywności jak ta polska. Zarówno owoce, warzywa, mięso jak i sery spełniają najwyższe światowe normy jakości i wszyscy chętnie kupują te produkty. Tylko nie Rosja! Cha!, cha!
        Przecież u was nie funkcjonują żadne standardy jakości, warzywa produkujecie w terenach napromieniowanych po podziemnych próbach jądrowych.
        Przez takich głupoli którzy rządzą Rosją, otumanieni Rosjanie będą wcinać chińskie pomidory wielkości arbuza a Chińczycy będą spożywać świetne polskie produkty.
        Chory kraj, chore społeczeństwo!
            • przyjacielameryki Re: idiota,naucz sie czytac. 28.08.13, 17:17
              wojciech.2345 napisał:

> Wszyscy oszukują Matuszkę Polska, Ukraina, Białoruś, ....
              > Ciekawe kto nie oszukuje?

Mam nadzieję, że przedsiębiorcy europejscy wyciągną wnioski z działań chuligana. Zawsze tak jest - mieczem walczysz od miecza giniesz!

Białoruś do UE!
              • igor_uk Nu i popatrz przyglupie. 28.08.13, 18:00
                Co na to polskie sluzby panstwowe:
                "Wiceszef weterynarii poinformował, że już polecił, by lekarze nie wydawali tej firmie tzw. świadectw zdrowia (certyfikatów), co oznacza wstrzymanie eksportu produktów mleczarskich do Rosji. Ponadto została zlecona kontrola zakładu."
                Nie mogles zaczekac pare dni,dopoki dowiesz sie o wynikach kontroli? Nie musisz zaczynac szczekac za kazdym razem,jak tylko widzisz slowo Rosja.
    • romrus Znow naiwpierw matactwo, a potem histeria 28.08.13, 20:39
      > po raz kolejny szykuje polityczne embarga na polską żywność. Było już mięsa, owoce i warzywa a teraz sery.

"Według (Rossielchoznadzor) zakwestionowane sery dostarczyła firma Polmlek. Ale według rosyjskich inspektorów pod etykietami tej firmy znaleziono oznaczenia zakładów, które nie są na liście zakładów posiadających certyfikat na eksport swoich produktów do Rosji oraz państw związanych z Rosją umową o unii celnej, czyli Białorusi i Kazachstanu".

Tyle w temacie.

> Śmiać się czy płakać.?
    • cargo8 Re: Chuligan światowy czyli Rosja 04.02.16, 23:00
      Polska żywność jest wysoko ceniona w świecie zwłaszcza wysokiej jakości owoce i warzywa i embargo Rosji nie wpłynie istotnie na zmniejszenie sprzedaży. Może początkowo ale później po znalezieniu innych rynków nasi producenci powetują sobie straty całkowicie odwracając się od wschodniego rynku.
      Badania biura ekspertyz wykazały wysoką jakość krajowych owoców i warzyw, mięsa oraz żywności przetworzonej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka