Dodaj do ulubionych

Algierczyk odwracał w Swarzędzu uwagę od...

IP: *.anon-online.org 19.08.04, 02:27
innego planowanego zamachu?

www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040819/kraj/kraj_a_7.html
"Czy aresztowany na początku tygodnia 23-letni obywatel francuski podejrzany o udział w przygotowaniach do wysadzenia rozlewni gazu w Swarzędzu jest terrorystą?"

"Całym krajem wstrząsnęła wczoraj informacja o zatrzymaniu 23-letniego obywatela francuskiego, najprawdopodobniej Algierczyka z pochodzenia, podejrzanego o udział w przygotowaniach do wysadzenia rozlewni gazu. Poznańska Prokuratura Okręgowa przedstawiła mu zarzuty z rozdziału o przestępstwach przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu, a Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował go na 3 miesiące. Jak udało nam się ustalić Michael N. przyjechał do mieszkanki podpoznańskiego Swarzędza, z którą spotykał się od dłuższego czasu. Kobieta jest o 21 lat starsza od niego.

- Terroryści zwykle znajdują osobę, z którą układają sobie życie. Normalnie żyją, a w międzyczasie rozpoznają teren - wyjaśniają nasi rozmówcy z kręgów organów ścigania. - Tak mogło być i w tym przypadku."
Obserwuj wątek
  • Gość: czytelnik eksplozja zrównałaby z ziemią wszystko w promieniu IP: *.anon-online.org 19.08.04, 02:30
   "Leżał w trawie i robił zdjęcia

   Tymczasem to nie ochrona obiektu zatrzymała mężczyznę robiącego zdjęcia terenu, na którym obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania.

   Michael N. został zatrzymany w piątek, kiedy leżał w trawie i fotografował zbiorniki z gazem. Zauważyli go pracownicy PKP. W pobliżu rozlewni przebiegają tory. Mężczyzna próbował uciekać i zniszczyć film, ale kolejarze go zatrzymali i zawiadomili komisariat.

   Michael N. przyjechał na rowerze i przeskoczył ogrodzenie. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu natychmiast. Przyjechali także policjanci z CBŚ w Poznaniu. - Tam są zbiorniki, które znajdują się także pod ziemią. Wystarczyłoby wrzucić granat. Gdyby zapalił się jeden z nich, to po chwili płonęłyby już wszystkie. Eksplozja zbiorników zrównałaby z ziemią wszystko w promieniu kilkunastu kilometrów - mówią nasi rozmówcy."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka