Dodaj do ulubionych

Parlament Ukrainy odrzucił pakiet antykryzysowy!!!

27.03.14, 17:50
Parlament Ukrainy zaakceptował w czwartek poprawki do budżetu państwa na bieżący rok, odrzucił jednak rządowy pakiet antykryzysowy, uzgodniony z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Celem pakietu antykryzysowego jest niedopuszczenie do katastrofy finansowej państwa oraz stworzenie podstaw dla rozwoju gospodarczego. Ustawa w tej sprawie nie uzyskała jednak wymaganej większości; pakiet poparło jedynie 189 deputowanych w 450-osobowej Radzie Najwyższej
a ja na to powiem jedno:
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Obserwuj wątek
   • rem170 Re: Parlament Ukrainy odrzucił pakiet antykryzyso 27.03.14, 18:09
    solaqua.333 napisał:

    > parlament odwazyl się być niezależnym i pokazal samozwnacowi zdrajcy srodkowy p
    > alec.
    >
    po prostu nikt przed wyborami nie zgodzi się na krok który nie da mu zwycięstwa w wyborach
    po wyborach zrobią co chcą do wyborów będą grac obrońców ludu
    ale do czasu wyborów mogą mieć kilka majdanów
    ta władza nie cofnie się przed niczym zastrzelenie muzyczki pokazuje że janukowycz przy nich to mały miki był...
  • rem170 Re: Parlament Ukrainy odrzucił pakiet antykryzyso 27.03.14, 18:47
   W zmianach do budżetu obniżono między innymi jego dochody o 20 miliardów hrywien, czyli 7 miliardów złotych. Zwiększono dług wewnętrzny i zewnętrzny. Zamrożono wzrost minimalnej pensji, minimum socjalnego i zmniejszono Fundusz Emerytalny. Zwrot podatku VAT ma być kompensowany specjalnymi obligacjami. Przewidziana jest inflacja w wysokości 12-14% i cena rosyjskiego gazu 480 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.

   Jednocześnie deputowani nie przyjęli projektu ustawy „o przeciwdziałaniu katastrofie finansowej i stworzeniu warunków dla wzrostu gospodarczego”. Znalazła się tam propozycja liniowego podatku od dochodów przedsiębiorstw w wysokości 18% i 20-procentowego VATu. Opłata za korzystanie z surowców naturalnych miała wzrosnąć dwukrotnie. Przewidziano w nim także wzrost podatków za ekskluzywne samochody i motocykle oraz wzrost akcyz na alkohol i tytoń. Najważniejszą zmianą było jednak wprowadzenie progresywnej skali podatkowej z czterema progami: 15, 17, 20 i 25%. Do wprowadzenia tych niepopularnych reform namawiał rano premier Arsenij Jaceniuk zapewniając, że jeżeli władze nie zdecydują się na ten krok, Ukrainie grozi bankructwo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka