Dodaj do ulubionych

Co to za silne i niezalezne panstwo,

19.12.14, 21:58
...którego gospodarka i wartosc rodzimej waluty, tak bardzo uzalezniona jest od dzialan panstw trzecich, które niekoniecznie musza byc przyjaciolmi. ....

Such a desire has been noticed, it’s a small secret,” Fradkov - a former prime minister - told Bloomberg on Thursday. “No one wants to see a strong and independent Russia.”

He also attributed the more than 30 percent drop in oil price partly to US actions. Lower prices on one of Russia's main exports placed immense pressure on the ruble, which is also suffering from sanctions. The ruble has lost 39 percent of its value against the dollar so far this year.

Foreign investment funds are “taking part” in ruble speculation via intermediaries, Fradkov said. “Any speculation has specific schemes and the schemes have a number of participants.

rt.com/news/211599-ruble-oil-sanctions-russia/
--
Rosja dogoni W.Brytanie,z chwila kiedy ruble beda sprzedawane na funty...
Obserwuj wątek
      • yurek11111 Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 19.12.14, 22:15
        Z niecierpliwoscia oczekuje kiedy Kreml, tak przypierniczy amerykanskim imperialistom, ze ich dolar w trzy miesiace straci polowe wartosci, przeciez Ci na Kremlu glupsi od tych z Waszyngtonu nie sa. ...-)
        --
      • yurek11111 Re: Zgaduje: 19.12.14, 22:25
        Ty,jak zwykle, z pozycji uzytecznego, oderwanego od realii. ...-)

j-k napisał:

> Canada, Australia ?
        > - no bo przecie nie Indie , czy Brazylia ?
        --
      • wojciech.2349 Re: Zgaduje: 19.12.14, 22:34
        Mara pisała, że chodzą słuchy, że to Kitajce
        tak huśtały wrublem. Nigdy w życiu nie widziałem
        takiej zabawy na ważniejszej walucie.

Takie coś jest możliwe chyba tylko na walucie
        jakiegoś afrykańskiego państewka.
        • yurek11111 Re: Zgaduje: 19.12.14, 22:45
          Najsmieszniejsze sa kremlowskie oswiadczenia- my wiemy kto za tym stoi, ale jedyne co mozemy zrobic, to bezskutecznie topic miliardy dolarów jak na swiatowe mocarstwo przystalo....
          -)))
          wojciech.2349 napisał(a):

> Mara pisała, że chodzą słuchy, że to Kitajce
          > tak huśtały wrublem. Nigdy w życiu nie widziałem
          > takiej zabawy na ważniejszej walucie.
          >
          > Takie coś jest możliwe chyba tylko na walucie
          > jakiegoś afrykańskiego państewka.
          --
    • melord Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 19.12.14, 23:24
      yurek11111 napisał:

> ...którego gospodarka i wartosc rodzimej waluty, tak bardzo uzalezniona jest od
      > dzialan panstw trzecich, które niekoniecznie musza byc przyjaciolmi. ....
      >
      napewno bardziej silne i niezalezne niz Kanada czy Australia
      Zapewne to widzisz i o tym wiesz,tylko boisz sie z tym wychylic.
      Popatrz do kogo FAKTYCZNIE (nie z nazwy) naleza najwieksze przedsiebiorstwa /kopalnie w Kanadzie?
      W Australii moge cie zapewnic,ze napewno nie do Australijczykow...jesli juz to w mniejszosciowym udziale-decyzje(spekulaje) podejmowane sa poza granicami AU
      Rosja sie martwisz hehe...tak jakbys w niej zyl.

--
      "Generalowie sa zawsze gotowi na poprzednia wojne"
        • melord Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 19.12.14, 23:42
          yurek11111 napisał:

> Nie to zebym sie o Rosje martwil, przeciez widze ze rubla 'obronila ' przed smi
          > eciowa
          > wartoscia. ..-)
          > To kiedy Putin rublem zdetronizuje dolara US ?-)

mnie to nie interesuje kiedy Putin...
          martwi mnie natomiast,ze "przyjazne" kraje/ludzie spekuluja waluta i cenami surowcow kraju w ktorym mieszkam....dzieki tym poczynaniom Australii grozi recesja,bardziej mnie wiec interesuje jak obroni sie AU przed "przyjaciolmi"....z wrogami zapewne da sobie rade

--
        • melord Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 20.12.14, 00:31

> Rosja została ośmieszona.
          > Wrubel fruwał jak listek w czasie wichury.

ty dalej nic nie rozumiesz co napisalem....
          mnie gowno obchodzi wrubel.....nie mylic ze "starym wroblem"
          mnie obchodzi spadajacy $ AU tak jak ciebie powininna obchodzic spadajaca Zlotowka
          obie waluty fruwaja jak listek......dzieki "przyjaznym" spekulantom,nie wrogim of course

> I to ma być silna ekonomia?

ty patrz na polska dolujaca ekonomie,ja bede obserwowal australijska....wiec ta w ktorej my zyjemy i nasze rodziny
          Rosja nie z takich tarapatow wychodzila.......bez naszej pomocy tzn.Twojej i mojej

--
          • wojciech.2349 Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 20.12.14, 00:49
            melord napisał:

> mnie obchodzi spadajacy $ AU tak jak ciebie powininna obchodzic spadajaca Zlotowka
            > obie waluty fruwaja jak listek......dzieki "przyjaznym" spekulantom,nie wrogim
            > of course
            --------------------------------------
            Złotówkę trzeba zestawiać z euro.
            Euro dla Polaków jest droższe (rok do roku) +2.66%.
            Nic się nie dzieje.
            --------------------------------------
            > ty patrz na polska dolujaca ekonomie,....
            -------------------------------------
            O czym Ty piszesz?

NBP: eksport wzrósł o 3,2 proc., import wzrósł o 3,4 proc.
            www.pb.pl/3972633,20005,nbp-eksport-wzrosl-o-3-2-proc-import-wzrosl-o-3-4-proc
            • melord Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 20.12.14, 01:10

> O czym Ty piszesz?
              >
              > NBP: eksport wzrósł o 3,2 proc., import wzrósł o 3,4 proc.
              > www.pb.pl/3972633,20005,nbp-eksport-wzrosl-o-3-2-proc-import-wzrosl-o-3-4-proc

nie bede wnikal w zawilosci polskiego "eksportu" i statystyk...

jak powiedzial podobno Churchill:
              "Ja nie wierze zadnym statystykom ,ktorych sam nie falszowalem"

z mojego podworka..
              kilka kopalni boksytow(aluminium)posiada i eksploatuje potezna amerykanska kompania Alcoa
              jak myslisz gdzie wplywaja wyplaty za "australijski" eksport,gdzie placi podatki?

From its operational base in Pittsburgh, Pennsylvania in the United States, Alcoa conducts operations in 31 countries
              --
              • wojciech.2349 Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 20.12.14, 01:17
                Masz bardzo prosty argument, który dowodzi, że się mylisz.
                Polska jeszcze 5 lat będzie na kroplówce UE. I wskaźniki
                ex definitione muszą być cacy. Tak więc nie używaj takich
                argumentów. A co do sytuacji Australii, to nie znam realiów.

Natomiast na temat sytuacji w Rosji masz artykuł nie byle kogo.
                Zobacz.
                forum.gazeta.pl/forum/w,50,155948738,155948738,noblista_Rosja_nie_ma_pieniedzy.html
                • melord Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 20.12.14, 01:32

> Natomiast na temat sytuacji w Rosji masz artykuł nie byle kogo.
                  > Zobacz.
                  > forum.gazeta.pl/forum/w,50,155948738,155948738,noblista_Rosja_nie_ma_pieniedzy.html

jak juz pisalek setki razy....Rosja mnie nie obchodzi,mieszkam w Australii

odnosze sie jedynie do Rosji kiedy robi sie idotyczne porownania
                  Rosja slaba,Kanada,Australia mocna o Polsce nie wspomne... jak w tym wypadku

skad ty wiesz co Krugman naprawde powiedzial/napisal...z GW ??
                  z tego najwbardziej badziewnego dziennika w Polsce w ktorym jedyna prawdziwa i wiarygodna inf. jest data(dzien tygodnia)
                  podeslij to kzet(owi)...on to lyknie
                  --
      • yurek11111 Re: Co to za silne i niezalezne panstwo, 19.12.14, 23:34
        Nie maja argumentow, przeciez wszyscy widza ze Kreml, tfu, krol jest nagi. ...-)
        0rkan napisał:

> Web-brygada dyskutować w tym wątku nie chce, a raczej nie może. U nich każdy te
        > mat musi być zatwierdzony przez centralę.
        --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka