Dodaj do ulubionych

Czyżby Putin lepiej znał Ukrainę niż Obama? :-)))

28.01.15, 23:32
Dziś w Krzywym Rogu ludność masowo podziękowała juncie za współpracę i zajęła Radę Miasta przepędzając z niej juntę.
W Kijowie protesty przeciw merowi - Kliczce, obok tego protesty przeciw prywatyzacji kopalń.
Tysiące młodych Ukraińców uciekają do Rosji (i nie tylko tam), bo nie chcą do wojska. Dziwacy jacyś - nie chcą ginąć za Jaza i Nuland.
Mobilizacja pada, więc Prawy Sektor chce wysyłać na front niepełnoletnich smarkaczy, całkiem jak Hitler pod koniec wojny, gdy zabrakło mięsa armatniego...

A Putin jak Budda, nic SPOKO. Czy to możliwe, że on zna Ukraińców i Rosjan ukraińskich lepiej niż USA i lepiej potrafi sobie wyobrazić dalszy rozwój wypadków?Obserwuj wątek
   • eva15 Re: Czyżby Putin lepiej znał Ukrainę niż Obama? : 29.01.15, 00:10
    vladexpat napisał:

    > Załóżmy, że Rosja odzyska protektorat na Ukrainą, choć by nawet z powodu bierno
    > ści zamęczonych wojną Ukraińców. Jak sądzisz, do jakiego stopnia zostaną wzmocn
    > ione antyrosyjskie sankcje? W jakim stanie będzie Rosja do czasu przejścia na c
    > hiński garnuszek?

    Uważam, że Rosji nie jest potrzebny protektorat nad całą Ukrainą. Galicja wg mnie nigdy nie będzie prorosyjska i należy ją "oddać" Polsce i EU.
    Co do reszty protektorat jest możliwy, chyba o to właśnie idzie, bo nie sądzę, by Kreml jeszcze wierzył w to, że agresywny zachód Ukr. i mordowany wschód kraju mogą stanowić jedność. To już chyba nawet w ramach luźnej federacji niemożliwe, zbyt wielu ludzi junta wymordowała . Pomijam tu fakt, że na federację USA się nie zgadzają.

    Powiedz ty mi - jakie sankcje EU może jeszcze na Rosję nałożyć? Co, zabroni kolejnym czynownikom wjazdu do EU?
    Niemccy agresywni Zieloni wariaci chcą w ramach sankcji zakazać budowy rosyjskich elektrowni w Finlandi i na Węgrzech.
    Podejrzewam, że jak Węgrzy i Finowie się wkurzą, to zażądają zakazu sprzedaży niemieckich aut, maszyn i urządzeń do Rosji.


  • wojciech.2349 Rosja nie wywołała 2 Wojny Światowej 28.01.15, 23:43
   Szczególne zaniepokojenie członkowie wyższej izby rosyjskiego parlamentu wyrazili z powodu - jak to ujęli - "obarczania jednakową winą za rozpętanie II wojny światowej Niemiec i ZSRR, stawiania na jednej płaszczyźnie katów i ofiar nazizmu".

   www.deon.plwww.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,20271,rosja-sprzeciw-wobec-falszowania-historii.html
  • brat_kryzysa Eva to troche nie tak 29.01.15, 08:38
   Ci co zajeli rade gossowieta to byla mieszanka huliganow i przyglupow spod znaku bandery
   To co tam sie stalo pokazuje rozklad struktur panstwowych i wiary w nie, tak sie dzieje po calej Ukrainie
   Co do Galicji to z tego co wiem i sa oddzialy walczace po stronie Donbasu, co do checi walki z 'moskalem' to raczej maja najmniesza, wola nawiac, pozatym,junta ma tam najslabiej dzialajace struktury panstwowe a co za tym idzie najwiekszy pobor jest w centralnych i wschodnich regionach Ukrainy
   Podzielam zdanie Igora, ze Ukraina musi byc cala a czy w dalszej perspektywie bedzie to juz mam watpliwosci ale o tym zadecyduja sami mieszkancy Ukrainy w wyborach
  • antyk-acap Rosja uczciła rocznicę dając Ukrainie krematoria 29.01.15, 09:16
   Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że krematoria zainstalowane w ciężarówkach Kamaz przyjechały z Rosji do Donbasu.

   Według informacji SBU, między 20 a 23 stycznia Rosjanie przywieźli do Donbasu 7 krematoriów zamontowanych na ciężarówkach Kamaz. Wcześniej podobne urządzenia widziano przy granicy rosyjsko-ukraińskiej w obwodzie rostowskim.

   Jak podaje szef SBU Walentyn Nalywajczenko, każde z krematoriów jest w stanie spalić dziennie od 8 do 10 ciał. Dodaje, że informację o przyjeździe urządzeń na Ukrainę zdecydowano się podać do publicznej wiadomości po otrzymaniu dowodów na to, że krematoria rzeczywiście wjechały do kraju.

   Nalywajczenko uważa, że w przeciwieństwie do strony rosyjskiej, Ukraińcy traktują z godnością ciała zabitych w walkach Rosjan. Zdaniem szefa SBU, należy zwracać ciała bliskim wraz z dokumentami i osobistymi rzeczami.

   Choć Rosja zaprzecza temu, by na wschodzie Ukrainy walczyli obywatele jej kraju, władze w Kijowie wielokrotnie pokazywały dowody na obecność na ich terytorium rosyjskich żołnierzy
  • wojciech.2349 Białoruś wyjdzie z Euroazjatyckiej Unii Gosp.? 29.01.15, 12:13
   Mleczne, mięsne lub cukierkowe wojny wewnątrz Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) nie powinny były mieć miejsca – powiedział Aleksandr Łukaszenka informacyjnej agencji BiełTA. Prezydent Białorusi nie wykluczył wyjścia swego kraju z tej utworzonej przez Rosję organizacji, jeśli nie zostaną dotrzymane złożone wcześniej obietnice.

   www.tvp.info/18640899/bialorus-wyjdzie-z-euroazjatyckiej-unii-gospodarczej-pewne-rzeczy-nie-powinny-byly-sie-wydarzyc
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka