Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem

11.09.15, 19:21
Wizjonerzy z portalu wpolityce.pl tak widza ocene tego zwycistwa nad muzulamnani w podrecznikach historii w roku 2039:
Pogrom pod Wiedniem – czarna karta z historii Polski. Ksenofobiczna katolicka monarchia Habsburgów nie chciała wpuścić nieszczęśników na swe terytorium

W marcu 1683 roku z Azji Mniejszej i Bałkanów zaczęła napływać w kierunku Europy Zachodniej i Północnej fala uchodźców, głównie pochodzenia tureckiego. Niepewni jutra, zagrożeni wojnami, dotknięci nędzą, podróżowali w poszukiwaniu życia wolnego od strachu i poniżenia. Tej rzeszy imigrantów politycznych przewodził niejaki Kara Mustafa. Najpierw zawędrowali do Belgradu, potem udało im się przedostać na Węgry, gdzie zatrzymali się na postój w Szekesfehervar, jednak granica z Austrią okazała się dla nich zamknięta.

Ksenofobiczna katolicka monarchia Habsburgów nie chciała wpuścić nieszczęśników na swe terytorium. Tym samym wykazała się rażącym brakiem tolerancji oraz islamofobią. Austriaków poparli niestety Polacy, którzy posługując się mową nienawiści zachęcali władze w Wiedniu, by zamknięto granice przed masami uchodźców. Król Jan III Sobieski nie był w stanie zrozumieć, że mogą oni ubogacić kulturowo i duchowo kontynent europejski.

Niestety, w czarny scenariusz wpisał się również papież Innocenty XI, który zamiast zachęcić parafie katolickie w Europie, by przyjmowały imigrantów, wzywał, by odesłać ich z powrotem do domów. Tym samym zaprzeczył podstawowej zasadzie chrześcijaństwa, która mówi, by kochać bliźniego jak siebie samego.

Uchodźcy wkroczyli jednak na teren Austrii i zaczęli maszerować w kierunku Wiednia. Mieszkańcy stolicy egoistycznie zamknęli przed nimi bramy miasta. Zmęczeni i wygłodniali przybysze rozbili więc swe namioty wokół miejskich murów i czekali na rozwój sytuacji.

Wówczas doszło do wydarzenia, które śmiało nazwać można jednym z najbardziej haniebnych w historii Polski. 12 września 1683 roku król Jan III Sobieski napadł niespodziewanie na obozowisko uchodźców koczujących pod Wiedniem. Na czele swych szwadronów zwanych husarzami dokonał pogromu nieszczęsnych imigrantów, a nawet zrabował ich dobytek. Część przybyszów została z zimną krwią zamordowana, a pozostali musieli ratować się ucieczką.

Dziś, jako ludzie bardziej świadomi i stojący na wyższym poziomie rozwoju, musimy nie tylko potępić ten bestialski wyczyn króla, ale także prosić naszych muzułmańskich braci o przebaczenie.

Fragment z podręcznika do historii dla klasy II liceum z 2039 roku, zatwierdzonego przez Ministerstwo Oświaty i Ministerstwo Poprawności Politycznej .
    • wasyl_szuja Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 02:20
      Na zachodzie są grupy, które rozumieją wartość Victorii Wiedeńskiej (ściszyć dźwięk w głośnikach!):
      www.youtube.com/watch?v=ACv4qiZ0qqs
    • gosc_ze_smolenska Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 10:33
      Porownywanie obecnych uchodzcow z turecka inwazja z roku 1683 jest szczerze mowiac co najmniej niesmaczne i juz na pewno nie smieszne.
    • eva15 Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 10:59
      Rozmiękczoni pseudohumanizmem Gutmenschen nie rozumieją, że i dziś chodzi o to samo, tylko innymi metodami. Inwazja z bronią w ręku byłaby pewnie klęską. Inwazja ludzi i pozoru bezbronnych będzie sukcesem.
      • gosc_ze_smolenska Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 11:03
        Najpierw wysoce cywilizowany swiat funduje pieklo , ale pozniej dziwi sie , ze nie kazdy chcialby sie tam smazyc.
        • eva15 Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 11:10
          Ta inwazja nie składa się tylko z ludzi uciekających przez rozpętanymi przez Zachód wojnami.

          Do Europy/Niemiec gnają także setki tys. wkrótce miliony ludzi, którzy uważają, że im się na niemieckim socjalu poprawi. Merkle już powiedziała, że niemieckie miłosierdzie nie będzie znać granic dla nikogo.
          • gosc_ze_smolenska Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 12:26
            Nie kazdy uchodzca siedzi na socjalu. Zdecydowana wiekszosc uczciwie pracuje. Podobne rzeczy opowiadalo wczesniej o Polakach a pozniej o Rumunach i Bulgarach. Ale to jest nieprawda.
            • eva15 Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 12:37
              Nie masz racji wrzucającwszystkich imigrantów do jednego wora, bo różnice są kolosalne.

              Polacy faktycznie w większości pracują, odsetek siedzących na socjalu nie jest pewnie wyższy niż 20 % . Dokładnie odwrotnie kształtuje się sytuacja wśród większości muzułmanów, z wyjątkiem Turków - tu odsetek siedzących na socjalu jest podobny do polskiego odsetka.
            • eva15 Obcokrajowcy a socjal w Niemczech 12.09.15, 12:53
              Tu masz tabelę Min. Pracy z roku 2014 r. (nowszej jeszcze nie ma):

              www.focus.de/finanzen/news/grosser-vergleich-so-viel-hartz-iv-kassieren-auslaender-wirklich_id_3877990.html


              A tu dane procentualne z 2011 r. (to samo źródło). Okazuje się, że czasem prawie każdy siedzi w Niemczech na socjalu. W przypadku Libańczyków 90% wszystkich żyjących w Niemczech pobiera socjal.

              de.europenews.dk/Tabelle-Hartz-IV-Empfaenger-nach-Nationalitaeten-in-Deutschland-lebender-Auslaender-80246.html
      • czuk1 Re: Jutro rocznica zwyciestwa pod Wiedniem 12.09.15, 11:15
        Nie da się ukryć evo15 , że twój Putin, Rosja i ty popierająca ten układ (Asada jako dyktatora Syrii) przyłożyliście się do inwazji Syryjczyków do Europy. Mało tego teraz zaczynacie grać rolę wybawcy od IS.
      • mara571 Gutmensche to jedno, a chec zarobku to drugie 12.09.15, 12:09
        Francoise Olcay jest wprawdzie tylko francuskim konsulem honorowym w Bodrum, ale postanowila zarobic na uchodzcach.

        niezalezna.pl/70821-francuska-konsul-w-turcji-sprzedawala-imigrantom-lodzie-na-ktorych-plyneli-do-grecji
        • nachlany_wolak Gutmensche to po jakiemu? 12.09.15, 17:10
    • zwyczajny Newsweek przedstawia turecki punkt widzenia 12.09.15, 14:09
      Jeszcze nie ma Kalifatu Europejskiego (a w kazdym razie Polska nie należy do niego) ale już musimy zmieniac punkt widzenia?
      • zwyczajny ciekawy wywiad ale ... 12.09.15, 14:29
        Na samym początku przykład wiarygodności tureckiego historyka: "Osmanowie nigdy nie postrzegali bitwy pod Wiedniem jako (...) krucjaty przeciw chrześcijaństwu (...) i nie przeprowadziliby konwersji na islam".

        Czyżby historyk nie wiedział, że w pierwszej odezwie Kara Musfafy do Wiedeńczyków jest stwierdzenie, że przed "mieczem (czyli śmiercią), propozycja przyjęcia islamu".

        Wywiad już kilkuletni ale chyba zyskał na aktualności.
        • wojciech.2349 Re: ciekawy wywiad ale ... 12.09.15, 15:05
          Chyba chodzi o ten wywiad.
          historia.newsweek.pl/turecki-historyk-o-bitwie-pod-wiedniem,95958,1,1.html
          To prawda co pisze ten historyk.
          Muzułmanie pokojowo jak na początki ich podbojów
          przekonali mieszkańców Afryki północnej do islamu.
          • kaszebe12 -Dlatego , Maro... 12.09.15, 18:11
            ...tak wolno i opieszale dochodzimy do pefciowej "doskonalosci przez multi-kulti".
    • pijatyka Re: "Wizjonerzy z portalu wpolityce.pl" 12.09.15, 18:16

      LOL
Pełna wersja