Dodaj do ulubionych

Napis na scianie (w internecie)

16.11.15, 18:09
Ten artykul napisano 4 lata temu .

"Dobry wieczor , Europo
Witaj drogi kontynencie. Chciałbym napisać Ci kilka słów, jako że jestem kimś bliskim tutaj na Bliskim Wschodzie i kocham podróżować przez Twoje piękne krajobrazy, a moje korzenie tkwią głęboko w Tobie.

Europo, byłaś naszym domem przez tysiąclecia, a zwłaszcza przez ostatnie milenium. Były to czasy dobrych sąsiedzkich relacji oraz ekonomicznego, kulturalnego i duchowego rozwoju. Były też trudne dni nienawiści, wypędzeń, poniżenia, no i oskarżeń o mord rytualny.

Jakimś sposobem przetrwaliśmy, tak my, jak i Wy. To co dla nas jest żalem, a dla Was wstydem, to kwestia naszego rozstania. Trzeba powiedzieć, że to nie my zdecydowaliśmy się zakończyć tę znajomość. Plan został nakreślony na Waszej ziemi, tam zbudowano obozy i tam kursowały pociągi śmierci. Groby wykopano na Waszej ziemi, a krew lała się do Waszych rzek. Przez krótki czas udało się Wam przeciąć znaczącą (bo tysiącletnią) żydowską obecność. Zamordowaliście i wypędziliście miliony lojalnych żydowskich obywateli. Nie tylko ich samych, ale także ich udział w kulturze, ekonomii, sztuce, naukach humanistycznych, życiu uniwersyteckim, literaturze, medycynie, szkolnictwie, przedsiębiorczości, bankowości i życiu jako takim.

Europo, od dawna chciałem do Ciebie napisać, ale ciągle jakoś mi nie wychodziło. Jednak w tym tygodniu po zobaczeniu dwóch rzeczy w końcu się zdecydowałem.

Po pierwsze zobaczyłem raport napisany przez ekspertów od demografii i socjologii, którzy twierdzą, że Ty, Europo, stajesz się muzułmańska.

I rzeczywiście próbujesz jakoś się bronić. Zakazujesz minaretów w Szwajcarii, burek we Francji, ograniczasz liczbę imigrantów itp. Musisz zdać sobie sprawę, że tego pociągu już nie da się zatrzymać. Nikt nie będzie w stanie zabronić muzułmance noszenia chusty. I w rzeczy samej liberalna, oświecona i roznegliżowana Europejka zaczyna sobie zdawać sprawę, że kiedyś ta impreza może się skończyć.

Druga rzecz, która mnie uderzyła, to fakt licznych ostrzeżeń płynących z wielu krajów do turystów udających się do Europy. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne. Ktoś już kiedyś zauważył (niekoniecznie Żyd) pewną prawidłowość, która mówi, że o ile większość muzułmanów nie ma nic wspólnego z terroryzmem, to jednak większość terrorystów to muzułmanie.

Powoli zaczynasz sobie zdawać sprawę z tego z czym masz do czynienia i zaczynasz rozumieć kulturę, która przyszła wraz z radykalnym islamem. Nagle odkrywasz fenomen szahidów-męczenników, nietolerancję i izolację. Alienowanie się od demokracji i pogardę dla praw człowieka czy kobiet w szczególności.

Nagle się okazało, ze radykalny islam stanął Ci kością w gardle, której nie potrafisz usunąć, bo to momentalnie podniosłoby płacze i apele o przestrzeganie praw człowieka. Tej kości nie możesz też połknąć, bo biała, demokratyczna i chrześcijańska kultura Europy nie może zawierać takich radykalnych elementów. To się zakończy wybuchem i to na wielu płaszczyznach.

Europo, świat nie znosi próżni. Wymordowaliście i wypędziliście nas, a w zamian dostaliście muzułmański świat. Na początku było całkiem miło z tą bliskowschodnią bryzą, ale z upływem czasu pojawił się radykalny islamski huragan, który może Cię zdmuchnąć, drogi sąsiedzie.

Jak sobie pościelesz, Europo, tak się wyśpisz. Nagle odkrywasz kobiety w chustach, żarliwe spojrzenia i meczety na każdym rogu. Niespodziewanie musisz się uporać z wysokim przyrostem naturalnym muzułmanów (który sama wyhodowałaś) oraz z terroryzmem i przemocą (to akurat ignorowałaś).

Nie możesz już temu zaprzeczyć. To zderzenie już jest u Ciebie. Niestety, my też się na tym świetnie znamy, choć i u nas nie brakuje naiwniaków przekonanych o swojej prawości.

Kiedy Stwórca zdecydował się pierwszy raz rozprawić ze światem na skutek naszych niegodziwości, to dał jeszcze ludziom drugą szansę. Poprosił Noego o zbudowanie arki, by postawić świat na nowych fundamentach i stworzyć bardziej etyczną ludzkość. To była druga szansa i schronienie.

Czy zatem droga Europo starczy Ci mądrości, by się przygotować zawczasu na nową arkę i przetrwać? A może Twoja arogancja, agresja i hipokryzja nie pozwolą Ci przyznać się do katastrofy, którą sama na siebie ściągnęłaś? Zegar tyka. "Avi Rath

Żydowski sąsiad z Bliskiego Wschodu

[Avi Rath jest dziennikarzem i naukowcem z Uniwersytetu Bar Ilan, tłumaczenie izrael.org.il]
Obserwuj wątek
  • czizus Re: Napis na scianie (w internecie) 16.11.15, 18:25
   Ciekawy, przejmujący tekst.

   "Europo, świat nie znosi próżni. Wymordowaliście i wypędziliście nas, a w zamian dostaliście muzułmański świat. Na początku było całkiem miło z tą bliskowschodnią bryzą, ale z upływem czasu pojawił się radykalny islamski huragan, który może Cię zdmuchnąć, drogi sąsiedzie."

   Otóż, nas wypędziliście a w zamian przyjęliście świat muzułmański, . . . . . . . !

   No cóż, dużo prawdy w tyk tekście. Mam nadzieję, że Europa obudzi się w końcu i przygotuje się jednak stosownie na nową arkę.
  • kylax1 Tekst ciekawy, choć pomija dwa aspekty. 16.11.15, 20:13
   1. Geografia. Muzułmanie imigrują do Europy, bo to jedyny, bogaty obszar niemuzułmański, gdzie łatwo się dostać. Do USA, Australii i Kanady dostępu strzegą wielkie oceany, zatem nie ma fizycznej możliwości masowej, niekontrolowanej imigracji.

   2. Geopolityka. Gdyby Europa (obok USA i Rosji) przez stulecia, a przynajmniej dekady nie mordowała mieszkańców Bliskiego Wschodu, poprzez interwencje i wspieranie dyktatorów (miliony ofiar), tamtejsi mieszkańcy nie czuliby do Europy takiej nienawiści, tak jak nie czują jej wobec Japonii, Australii, Brazylii, czy Kolumbii.
  • krzysiozboj Re: Napis na scianie (w internecie) 16.11.15, 20:24
   3.ndd, naprawdę lubię poczytać to co piszesz, ciężko Tobie odmówić i racji i sensu, rzeczowego podejścia do historii i współczesności, też i dystansu do własnego narodu. Ale starczy mi zobaczyć co wyprawia Michnik w kwestii imigrantów, też Żyd. Ty uczciwie przestrzegasz przed islamizacją Europy, to samo robią nasi Tatarzy, muzułmanie jakby nie było, a media kierowane przez Michnika jak oszalałe chwytają się czego mogą by Polskę wrobić w to co ma Francja czy Niemcy. Twój głos, podobnie jak i Tatarów, nie zostanie usłyszany, to co wyprawiają media kierowane przez Żydów pójdzie szeroko w świat.

   Też i wiele razy tu pisałem, że podoba mi się podejście Izraela czy Szwajcarii do kwestii imigracji czy narodowościowych, tyle że od innych narodów wymaga się czegoś dokładnie odwrotnego.
  • malkontent6 Re: Napis na scianie (w internecie) 16.11.15, 20:37
   "Wymordowaliście i wypędziliście nas..."

   Ten pan stosuje odpowiedzialność zbiorową. Jego zdaniem to nie Niemcy wymyślili i przeprowadzili Holokaust lecz Europejczycy. Inni Europejczycy też przy okazji ginęli, ale tego pan Avi Rath nie zauważył.
   • 5magna Re: Napis na scianie (w internecie) 16.11.15, 20:45
    J-k by powiedzial. A co chcecie od zyda? Jak mozna znalezc innych chetnych do pomocy do walki z arabami to dlaczego nie.....Najpierw niech Europa odseparuje sie od USA a potem moze cos beda mogli zrobic, chociaz szanse sa male....Tak w niedalekiej przyszlosci to EU sie rozleci....
   • piter_rom_rus Przestan plesc bzdury 16.11.15, 20:58
    malkontent6 napisał:
    > "Wymordowaliście i wypędziliście nas..."

    > Ten pan stosuje odpowiedzialność zbiorową. Jego zdaniem to nie Niemcy wymyślili i przeprowadzili Holokaust lecz Europejczycy. Inni Europejczycy też przy okazji ginęli, ale tego pan Avi Rath nie zauważył.


    Odpowiedzialnosc zbiorowa stosuje absolutnie uzasadniono i nie trzeba udawac z siebie dziewice, ze Niemcy byli be, a reszta cacy.


    Po stronie III Rzeszy byli:
    Wlochi
    Rumunia
    Francja Vichy
    Carstwo Bułgarii
    Słowacja
    Węgry
    Finlandia
    Chorwacja


    Wojska SS skladali sie z przedstawiceli:

    Albania 26 tys.
    Belgia 15 tys.
    Chorwacja 30 tys.
    Dania 10 tys.
    Estonia 20 tys.
    Węgry 15 tys.
    Łotwa 39 tys.
    Holandia 50 tys.
    Norwegia 6 tys.
    Francja 8 tys.
    Włochy 20 tys.
    Galicja 25 tys.
    Rumunia 3 tys.
    Serbia 15 tys.


    pl.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS
   • czizus Re: Napis na scianie (w internecie) 16.11.15, 21:02
    malkontent6 napisał:

    > "Wymordowaliście i wypędziliście nas..."
    >
    > Ten pan stosuje odpowiedzialność zbiorową. Jego zdaniem to nie Niemcy wymyślil
    > i i przeprowadzili Holokaust lecz Europejczycy. Inni Europejczycy też przy oka
    > zji ginęli, ale tego pan Avi Rath nie zauważył.


    Ale temu Panu nie chodzi tylko o Holokaust. Żydzi byli przepędzani przez cały okres ich masowego pobytu w Europie. A zaczęło się już w średniowieczu, min. w hiszpańskiej Cordobie, skąd wypędzeni Żydzi około 1340 r. dotarli również do Polski. Ale stale byli prześladowani i wyganiani, że tylko wspomnę o słynnej Inkwizycji. Holokaust to takie "ukoronowanie" tych prześladowań i wypędzeń.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka