Dodaj do ulubionych

Zabito ich z Hotelu Ukraina - Dr Kaczanowski

25.11.15, 20:25
Zabito ich z Hotelu Ukraina - Dr Kaczanowski analizuje nowe informacje ws. masakry na Majdanie
Ukraiński politolog wykładający w Kanadzie dr Iwan Kaczanowski, zajmujący się naukowo sprawą masakry na kijowskim Majdanie w lutym 2014 roku, opublikował dokładne omówienie ujawnionych niedawno wyników analiz balistycznych. Przekonuje, że różne badania specjalistyczne dowodzą, że co najmniej 10 demonstrantów nie zostało zabitych przez funkcjonariuszy Berkutu, ale przez strzały oddane z budynków kontrolowanych przez majdanowców.
12 listopada br. podczas procesu funkcjonariuszy Berkutu po raz pierwszy upubliczniono wyniki specjalistycznych analiz balistycznych, dotyczących wydarzeń na Majdanie. Przeprowadzono je w marcu ubiegłego roku. Wykazały one, że 11 protestujących zginęło z tej samej broni kal. 7,62x39. Mógł to być zarówno karabin Kałasznikowa, jak i broń myśliwska oparta na karabinku AKMS. W swojej wcześniejszej analizie dr Kaczanowski wykazywał, że dokładnie te same osoby zginęły od kul wystrzelonych nie z pozycji zajmowanych przez oddziały Berkutu, ale z Hotelu Ukraina, który był całkowicie kontrolowany przez demonstrantów.

PRZECZYTAJ: Kto odpowiada za masakrę na Majdanie? Publikujemy cały raport dra Kaczanowskiego.

W raporcie organizacji pozarządowych zajmujących się sprawą Majdanu oraz prawników reprezentujących rodziny ofiar stwierdzono, że jedna z nich – Ołeksander Chrapaczenko, zginął od strzału oddanego z Hotelu Ukraina. Potwierdzają to zeznania świadka, Wołodymyra Pastuszoka, który razem z zabitym był członkiem Sotni Wołyńskiej Samoobrony Majdanu. W tym samym rejonie i czasie ranny został inny członek tego oddziału – strzał również padł z budynku hotelu.

Według relacji Pastuszoka, śledczy przekazali mu, że zgubili jego pierwsze zeznania na ten temat i próbowali przekonać go, by zeznawał jeszcze raz. Chcieli jednak, by tym razem powiedział, że strzał nie padł z hotelu. Pastuszok odmówił. Jaka była reakcja prokuratury? Otóż zwyczajnie pominęła ona w akcie oskarżenia sprawę śmierci Chrapaczenki i oskarżyła funkcjonariuszy Berkutu o zabicie nie 11, a 10 protestujących. Stwierdzając jednocześnie, że strzały padły z różnych miejsc. Mimo tego, że jak wcześniej stwierdzili biegli, Chrapaczenko i pozostali zostali zabici z tego samego egzemplarza broni.

Podczas wcześniejszych zeznań przed sądem, brat innego z demonstrantów, Andrija Sajenki, zeznał, że zginął on nie w wyniku strzału oddanego z pozycji Berkutu, ale z najwyższego piętra Hotelu Ukraina. Do takiego wniosku doszedł na podstawie pozycji brata na nagraniu, które zarejestrowało jego śmierć, lokalizacji rany wlotowej i jej stromo biegnącego kanału. Razem ze swoim prawnikiem w październiku 2014 roku przekazał prokuraturze nagranie jako dowód, jednak prokuratura oskarżyła o śmierć jego brata członków Berkutu. Ujawnione podczas procesu nagrania i lokalizacje ran wlotowych wskazują, że dwaj inni demonstranci (Serhij Bajdowski i Serhij Kemski) także zostali zastrzeleni z Hotelu Ukraina. Dr Kaczanowski już wcześniej publicznie omawiał szereg dostępnych dowodów, w tym nagrania wideo, wyniki analiz medyków sądowych czy zeznania świadków. Wskazywały one, że wszystkich jedenastu demonstrantów zastrzelono z Hotelu Ukraina. Snajper bądź grupa snajperów operujących w tym budynku, używając tej samej broni, była w stanie zabijać protestujących znajdujących się z różnych stron hotelu niemal od początku masakry po sam jej koniec.

Więcej:

www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/zabito-ich-z-hotelu-ukraina-dr-kaczanowski-analzuje-nowe-informacje-ws-masakry-na-majdanie
Obserwuj wątek
  • piter_rom_rus To jasne, ze Putin strzelal z hotelu Ukraina,... 25.11.15, 21:03
   danillko napisał(a):
   > Zabito ich z Hotelu Ukraina - Dr Kaczanowski analizuje nowe informacje ws. masakry na Majdanie


   ...a Janukowicz podnosil amunicje.


   Nawet maly dzieci wiedza czyja to sprawa i kto ponosci odpowiedzialnosc.
   Oprocz UE i USA.
  • brat_kryzysa Prawda napewno wyjdzie na jaw 26.11.15, 10:53
   Wowczas organizatorzy jej zawisna

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka