Dodaj do ulubionych

Rosyjski politolog zagadal skandalicznie

22.01.20, 14:17
Gadu gadu gadu ...
Obserwuj wątek
      • walter622 wypowiedzi 22.01.20, 18:09
        czizus napisał:

> Ps. Coraz lepiej rozumiem antysemityzm.

Bynajmniej nie zamierzam bronić Satanowskiego (jego wypowiedź od: 1.59.00), w której określa stalina mianem tyrana i kata.

Nie rozumiem przyczyn udzielania takiej uwagi narodowości Satanowskiego, zapominając wspomnieć, że jest on
        nieprzejednanym krytykiem .... Putina.
        W tym "narodowościowym" kontekście wypada wspomnieć innego publicystę, uczestniczącego w tej dyskusji - również Żyda - Grigory Amnuel'a (jego wypowiedź od: 1.39.00), niejednokrotnie publicznie prezentującego i wypowiadającego się w obronie polskiego stanowiska. Również nieprzejednanego krytyka Putina.
        Prowadzący ten program - A. Sołowiow - również jest Żydem i zagorzałym zwolennikiem Putina.

www.youtube.com/watch?v=4ga1-b7UVz0
        • jk2007 Re: wypowiedzi 22.01.20, 20:24
          walter622 napisał:
          > W tym "narodowościowym" kontekście wypada wspomnieć innego publicystę, uczestniczącego w tej dyskusji - również Żyda - Grigory Amnuel'a (jego wypowiedź od: 1.39.00), niejednokrotnie publicznie prezentującego i wypowiadającego się w obronie polskiego stanowiska.

Кавалер польской "Золотой медали имени Иоанна Павла II ("за заслуги перед Краковской метрополией"), награждён Первой премией Чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в Российской Федерации и почётной грамотой "Польский Пегас".
          general-ivanov1.livejournal.com/468528.html
          • walter622 Re: wypowiedzi 22.01.20, 20:49
            jk2007 napisał:

> Кавалер польской "Золотой медали имени Иоанна Павла II ("за заслуги перед Крако
            > вской метрополией"),

Kawaler łotewskiego orderu "Trzy Gwiazdy", nagrodzony medalem "Obrońca Wolnej Rosji".
            • amunicyjny1 Re: wypowiedzi 22.01.20, 20:53
              Żydzi sa nie zastąpieni....A i ocena łatwiejsza jak się komuś w rozporek zaglądnie

--
              borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
              • walter622 Re: wypowiedzi 22.01.20, 21:27
                amunicyjny1 napisał(a):

> Żydzi sa nie zastąpieni....

Grigory Amnuel jest ciekawą postacią - syn hiszpańskiego Żyda ( z "dzieci Republiki") i łotewskiej Niemki .
                Na dodatek - katolik.

"Когда я пришёл в первый класс, мне объяснили, что я, с одной стороны, «жидовская морда»,
                так как я Григорий Маркович, а с другой — «фашист»".
                "Kiedy przeszedłem do pierwszej klasy to mnie waśniono, że ja z jednej strony "żydowska morda",
                ponieważ Grigori Markowicz, a z drugiej "faszysta".

ttps://www.youtube.com/watch?v=U1jXkDHnxWI&list=RDQM3GdhKYwgHOQ&index=21
                • amunicyjny1 Re: wypowiedzi 22.01.20, 21:46
                  walter622 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
                  >
                  > > Żydzi sa nie zastąpieni....
                  >
                  > Grigory Amnuel jest ciekawą postacią - syn hiszpańskiego Żyda ( z "dzieci Repub
                  > liki") i łotewskiej Niemki .
                  > Na dodatek - katolik.
                  >
                  To taki sam żyd, ja ja Jaćwing, Tatko pewnie z tych, co to w 16 wieku dostali propozycje nie do odrzucenia
                  • walter622 Re: wypowiedzi 22.01.20, 22:02
                    amunicyjny1 napisał(a):

> Tatko pewnie z tych, co to w 16 wieku dostali propozycje nie do odrzucenia

Nie wiem co masz na myśli . "Dzieci Republiki" ewakuowano gdy mieli po 7-10 lat.
                    W sumie bardzo tragiczna historia.

www.youtube.com/watch?v=tqe7LpBUzqU
                    • amunicyjny1 Re: wypowiedzi 22.01.20, 22:29
                      walter622 napisał:

>
                      > > Tatko pewnie z tych, co to w 16 wieku dostali propozycje nie do odrzuceni
                      > a
                      >
                      > Nie wiem co masz na myśli . "Dzieci Republiki" ewakuowano gdy mieli po 7-10 lat
                      > .
                      > W sumie bardzo tragiczna historia.
                      >
                      > www.youtube.com/watch?v=tqe7LpBUzqU

Chodzi mi o jego ojca, stawiam na to ze byl mirratem [nie pamiętam dokładnie jak ich nazywano] ale chodzi o przymusowych konwertytów

--
                      borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
                      • walter622 Re: wypowiedzi 22.01.20, 22:45
                        amunicyjny1 napisał(a):

> byl mirratem [nie pamiętam dokładnie jak ich nazywano] ale chodzi o przymusowych konwertytów

marrani

www.youtube.com/watch?v=KlTNz9Iek-k&list=RDw_Twgu63nAQ&index=7
        • europitek Re: wypowiedzi 24.01.20, 04:56
          walter622 napisał:
          > W tym "narodowościowym" kontekście wypada wspomnieć innego publicystę, uczestni
          > czącego w tej dyskusji - również Żyda - Grigory Amnuel'a (jego wypowiedź od: 1
          > .39.00), (...) Prowadzący ten program - A. Sołowiow - również jest Żydem i zagorzałym
          > zwolennikiem Putina.

A licencję od bywszego na swoją żydowskość to oni mają? Bo może oni jak Natanjahu, czyli są nieprawdziwi.
          • bywszy2 Re:co do zydowkosci+ 26.01.20, 18:45
            europitek napisał:

> A licencję od bywszego na swoją żydowskość to oni mają? Bo może oni jak Natanja
            > hu, czyli są nieprawdziwi.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            to nie wiem.
            Ale sa jewriejami.
            A tutaj pytanie do pan:
            czy pan jest pewien swojej polskosci?
            Tyle set tysiecy zolnierze radzieccy polki pogwalcili.
            owoce tych gwaltow musieli sie gdzies podziac?

--
            Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
            Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
            I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
            Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
            • europitek Re:co do zydowkosci+ 27.01.20, 06:00
              bywszy2 napisał:
              > czy pan jest pewien swojej polskosci?

Całkowicie - jestem rodowodowy.

> Tyle set tysiecy zolnierze radzieccy polki pogwalcili.

Ale nie w Warszawie. U nas na Pradze tylko kradli zegarki, patefony i naciągali frajerów na zakup rowerów.
              A na zachodnim brzegu Wisły były tylko gruzy, więc raczej ich gwałcenie nie byłoby zbyt pociągające nawet dla takich napaleńców.
              Tak spokojnie było tylko w Generalnej Guberni, gdyż polskie tereny przyłączone do Rzeszy były traktowane jako niemieckie... i hulaj dusza, piekła nie ma.
      • bywszy2 Re:moze pan wytlumaczy blizej+ 22.01.20, 20:58
        czizus napisał:
        Ps. Coraz lepiej rozumiem antysemityzm.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
        albo zrzuci maske?

--
        • jabbaryt Re:moze pan wytlumaczy blizej+ 23.01.20, 00:21
          tja ale bywszy oczywiście nie potępi swojeo rodaka, choćby niewiadomo jakie swiństwo popełnił. Wszystkiemu złemu na tym świecie są winni Polacy bo jak wiadomo każdy Polak to antysemita co to wyssał antysemityzm z mlekiem matki. Nu, tylko nie każdy jeszcze Polak ujawnił swój antysemityzm. I tu jest rola bywszego
          • bywszy2 Re:moze pan wytlumaczy blizej+ 23.01.20, 12:09
            jabbaryt napisał:

> tja ale bywszy oczywiście nie potępi swojeo rodaka, choćby niewiadomo jakie swi
            > ństwo popełnił. Wszystkiemu złemu na tym świecie są winni Polacy bo jak wiadomo
            > każdy Polak to antysemita co to wyssał antysemityzm z mlekiem matki. Nu, tylko
            > nie każdy jeszcze Polak ujawnił swój antysemityzm. I tu jest rola bywszego

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Nu jakzez nie potepiam?Np.Morela(ktory nigdy nie byl moim rodakiem).Byl jednym z komendantow polskich powojennych obozow koncetracyjnych.A bylo ich podobno 500.Z tym ze 499 - to katolicy.Byl nedzna kreatura niejakiego Dzierzynskiego.
            A zcego winni sa Polacy?Gdzie i kiedy ja to stwierdzilem.Panie,bujna ma pan wyobraznie.
            Ja osobiscie moge komentowac tylko rok 1968.I po tym czuje tylko niesmak.

--
        • czizus Re:moze pan wytlumaczy blizej+ 23.01.20, 10:38
          bywszy2 napisał:

> czizus napisał:
          > Ps. Coraz lepiej rozumiem antysemityzm.

> zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          > albo zrzuci maske?

Nikt nie zrzuca żadnej maski. Ja nie jestem antysemitą, interesuję się odradzającą się w Polsce kulturą zydowską, . . .! Moi znajomi generalnie również, ale jest pewna część tych znajomych która zawsze wyrażała nieufność wobec Żydów ; że są wyrachowani, że sprzedadzą każdego, że nienawidzą Plaków bardziej niż Niemców bo Niemcy ich finansują, że mocno kolaborowali z sowietami kiedy ci mordowali Polaków , . . . itd.
          Oczywiście było bardzo różnie bo np. z sowietami kolaborowali zarówno Żydzi jak i Polscy i to mniej więcej w podobnym zakresie. Itd., itd., itd.

Ale ta obecna sytuacja kiedy to Netanjahu wyraznie przyjazni sie z Putinem, mocno go promuje i pozwala oligarchowi rosyjskiemu na organizację ważnego święta upamiętniającego wyzwolenie Oświęcimia i oddanie czci pomordowanym, jednocześnie nie pozwala się polskiemu prezydentowi zabrać głos na tej uroczystości, to co to jest???
          Przyjażń z Putinem, jego promowanie a tym samym akceptowanie rosyjskich kłamstw to co to jest jak nie kupczenie historią. Bo Rosja jest ważna, ponieważ jest w Syrii ale już to że bombarduje szkoły, szpitale, zabija cywilów w tej Syrii i zmusza ich do emigracji to nie jest ważne. Aneksja Krymu, napaść na Gruzję też nie jest ważna. A kłamstwa Putina to już zupełnie nie jest ważne. Okazuje się, że dobrzy są Niemcy, dobrzy Francuzi, dobrzy Rosjanie a najgorsi to Polacy, którzy jak wiadomo przyczynili sie do wywołania II w.ś. i do holocaustu.

To wszystko firmuje Żyd Netanjahu, premier Izraela. . Więc jak mamy oceniać Izrael i Żydów w ogóle??
          Przecież wszyscy ci którzy mieli wątpliwości co do wiarygodności Żydów powiedzą " a nie mówiłem/łam. I już tak mówią.

Polacy generalnie pozbyli się antysemityzmu i Izrael cieszył się spora sympatią w Polsce co było widać min. na meczu reprezentacji piłkarskich Polski i Izraela w Polsce w Warszawie, kiedy to cały stadion zaczął w sposób zmasowany bić brawa w czasie hymnu izraelskiego, wobec nielicznych gwizdów jakie się pojawiły. Media w Izraelu były zszokowane bo były przyzwyczajone że hymn izraelski i Izrael są wygwizdywani w Europie.

Nasze stosunki były coraz lepsze, wykonano gigantyczna pracę ale Netanjahu i niejaki Katz zburzyli to kilkoma ruchami. Nie zdziwi jak do głosu i u nas zaczną coraz częściej dochodzić ci prawdziwi antysemici co przyjmę z dużym ubolewaniem.

• bywszy2 Re:panie szanowny+ 23.01.20, 12:30
              jabbaryt napisał:

> 'Ja nie jestem antysemitą'. Ba, j a też tak kiedyś myślałem do momentu kiedy
              > nie wdałem się z żydami w dyskusję na temat okupacji stalinowsko-hitlerowskiej
              > i miałem inne zdanie niż oni.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
              A kogo to ... obchodzi kim pan jest.
              Ja tez do ksiezy nic nie mialem.
              A teraz jak zobacze,to mysl:"Pedofil"!

--
          • bywszy2 Re:moze pan wytlumaczy blizej+ 23.01.20, 12:27

Nikt nie zrzuca żadnej maski. Ja nie jestem antysemitą, interesuję się odradzającą się w Polsce kulturą zydowską, - ja tez lubie sasiedzkie pieski.Czasami ich poglaskam.Szczegolnie jak opiekunka pieskaJest dosc ladna pani.
            są wyrachowani, że sprzedadzą każdego - opisuje pan wlasna mentalnosc?
            Ale ta obecna sytuacja kiedy to Netanjahu wyraznie przyjazni sie z Putinem, mocno go promuje i pozwala oligarchowi rosyjskiemu na organizację ważnego święta upamiętniającego wyzwolenie Oświęcimia i oddanie czci pomordowanym, jednocześnie nie pozwala się polskiemu prezydentowi zabrać głos na tej uroczystości, to co to jest??? - jak to co to jest?
            W Polsce obchody organizuje nie prezydent i nie premier,a jakies muzeum.
            Putina nie zaprosili.
            W Izraelu nie Netaniachu organizuje,ale jakis Moska(okreslenie forumowicza) z Rosji.
            Nie dal glosu Dudzie.
            To wszystko firmuje Żyd Netanjahu, premier Izraela. . Więc jak mamy oceniać Izrael i Żydów w ogóle?
            Przede wszystkim Netaniachu nie jest Zyd .On jest Izraelczyk.Byc moze jest zyd-Tak samo,jak Polak moze byc katolik.
            A jak pan ocenia?A g...o to kogo obchodzi?Pokazal pan gebe,jak zrucil maske.
            I nie udawaj pan w przyszlosci ...!

--
      • kylax4 Re: Rosyjski politolog zagadal skandalicznie 25.01.20, 21:58
        Świat się rozwija, a tymczasem w Polsce "coraz lepiej rozumieją antysemityzm" i "wieczne cierpienie". Kraj i społeczeństwo na drodze upadku.

--
        1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
        2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
    • bywszy2 Re: jak to w koncu bylo?+ 23.01.20, 13:04
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25625383,mosze-kantor-o-nieobecnosci-andrzeja-dudy-na-swiatowym-forum.html#s=BoxMMt3
      --
      • boavista4 Re: A dlaczego nikt sie nie oburza 23.01.20, 14:55
        To nie politolog , ale wybitny przedstawiciel swojego wyznania. To co powiedzial jest wlasnie powiedzeniem prawdy co on mysli nie tylko o Katynia, ale o Rewolucji , o mordzie 100 milionow obywateli imperium. Nikt przed nim nie byl tak otwarty.
      • walter622 PFN w natarciu 23.01.20, 20:42
        gosc88 napisał:

> o Stalinie i Katyniu ???

Niestety, sytuacja jest coraz bardziej żenująca.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25627428,kuriozalny-pomysl-pfn-mowi-stalin-do-hitlera-mamy-taki-dyskretny.html#s=BoxOpImg2
        • danillko Re: PFN w natarciu 23.01.20, 20:54
          walter622 napisał:

> Niestety, sytuacja jest coraz bardziej żenująca.
          >
          > <a href="wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25627428,kuriozalny-pomysl-pfn-mowi-stalin-do-hitlera-mamy-taki-dyskretny.html#s=BoxOpImg2" target="_blank"

A to dlaczego? Przecież wspólne konferencje funkcjonariuszy Gestapo i NKWD w Zakopanym i Krakowie na temat zwalczania polskiego podziemia i rozwiązania "problemu polskiego" były faktem
          pl.wikipedia.org/wiki/Konferencje_Gestapo-NKWD
          • amunicyjny1 Re: PFN w natarciu 23.01.20, 21:01
            danillko napisał:

> walter622 napisał:
            >
            >
            > > Niestety, sytuacja jest coraz bardziej żenująca.
            > >
            > > <a href="wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25627428,kuriozalny-pomysl-pfn-mowi-stalin-do-hitlera-mamy-taki-dyskretny.html#s=BoxOpImg2" target="_blank"
            >
            > A to dlaczego? Przecież wspólne konferencje funkcjonariuszy Gestapo i NKWD w Za
            > kopanym i Krakowie na temat zwalczania polskiego podziemia i rozwiązania "probl
            > emu polskiego" były faktem
            > pl.wikipedia.org/wiki/Konferencje_Gestapo-NKWD

Nie ma żadnego kwitu o czym tam gadano, większość konferencji była w zakopanym, A z tamtad jest relacja, chlano przy skrzypeczkach . Także z ''faktami '' ostrożnie

--
            borrka napisał:

• danillko Re: PFN w natarciu 23.01.20, 21:16
              amunicyjny1 napisał(a):

> Nie ma żadnego kwitu o czym tam gadano, większość konferencji była w zakopanym,
              > A z tamtad jest relacja, chlano przy skrzypeczkach . Także z ''faktami '' ostr
              > ożnie
              >
              No, paczpan - nie ma pisma, nie ma sprawy?!
              Jakoś bez pisma od 1943 wiedzieliśmy kto wymordował naszych w Katyniu i na czyje polecenie. Nawet kwity Burdenki nie pomogły Sowietom.
              Zresztą, jak o niczym tam nie gadano, to niech otworzą archiwa i pokażą te kwity, a nie kwity jakiegoś kapitana Olega Ciul Wie Skąd...
              • amunicyjny1 Re: PFN w natarciu 23.01.20, 21:28
                danillko napisał:

>
                >
                > > Nie ma żadnego kwitu o czym tam gadano, większość konferencji była w zako
                > panym,
                > > A z tamtad jest relacja, chlano przy skrzypeczkach . Także z ''faktami '
                > ' ostr
                > > ożnie
                > >
                > No, paczpan - nie ma pisma, nie ma sprawy?!
                > Jakoś bez pisma od 1943 wiedzieliśmy kto wymordował naszych w Katyniu i na czyj
                > e polecenie. Nawet kwity Burdenki nie pomogły Sowietom.

Może temu , ze była tam komisja czerwonego krzyża, i to nie niemieckiego

> Zresztą, jak o niczym tam nie gadano, to niech otworzą archiwa i pokażą te kwit
                > y, a nie kwity jakiegoś kapitana Olega Ciul Wie Skąd...

To o jakich faktach piszesz?
                znane są dwa lakoniczne meldunki AK, i relacja z popijawy. Nic więcej

--
                borrka napisał:

• amunicyjny1 Re: PFN w natarciu 24.01.20, 14:44
                    danillko napisał:

>
                    >
                    > > znane są dwa lakoniczne meldunki AK, i relacja z popijawy. Nic więcej
                    >
                    > No, i wystarczy. Przynajmniej na razie.

A to akurat pewne, niedługo wstawka o której pisał mój przedmówca, będzie przytaczana jako fakt

--
                    borrka napisał:

• amunicyjny1 Re: PFN w natarciu 23.01.20, 20:54
          walter622 napisał:

> gosc88 napisał:
          >
          > > o Stalinie i Katyniu ???
          >
          > Niestety, sytuacja jest coraz bardziej żenująca.
          >
          > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25627428,kuriozalny-pomysl-pfn-mowi-stalin-do-hitlera-mamy-taki-dyskretny.html#s=BoxOpImg2

To są tuzy... intelektu

--
          borrka napisał:

• walter622 Re: A dlaczego nikt sie nie oburza 25.01.20, 17:50
        gosc88 napisał:

> na słowa tego Rosjanina o tym co powiedział o Stalinie i Katyniu ???

By formułować jakiekolwiek opinie odnośnie wypowiedzi Satanowskiego trzeba wpierw
        zapoznać się z jej treścią. Niestety, jest ona dostępna tylko w j. rosyjskim - jej nie
        przetłumaczono na j. polski. Tym samym wypowiedź ta jest faktycznie niedostępna
        forumowym nielotom.
        Generalnie wypowiedź bezmyślna, szkodliwa i bardzo pokrętna.
          • walter622 Re: A dlaczego nikt sie nie oburza 25.01.20, 20:48
            swiblowo napisała:

> Moge przetlumaczyc, jak ktos chce.
            > Oczywiscie odplatnie :)

Dbaj o ekologię - tłumaczenie takich bredni to jest zaśmiecanie internetu.
            W ogóle się dziwię i podziwiam cierpliwość Rosjan - cierpieć to niekończące się
            wodolejstwo "publicystów" i terror muzykalnych mafiozów (wieczne primadonny).

Jedyne co można oglądać to programy Dimy Komarowa na "pjatnica".
              • walter622 hotel Art Wojkowskaja 25.01.20, 21:46
                swiblowo napisała:

> Ale jak ktos lubi...

Z innej beczki. Jakoś dzisiejszy incydent w hotelu Art Wojkowskaja mnie
                nie dziwi.
                Tydzień temu leciałem z Szeremietiewa (!8.40) i byłem praktycznie jedyną
                bardzo "bladą twarzą" z pośród pasażerów tego rejsu. Startowaliśmy z
                gate 5 - z gate 4 startowali do Rygi i też w tym rejsie nie dostrzegłem
                błękitnookich blondynek. Z jeszcze jednego gate startowali do Pekinu -
                tam była para polskich turystów , pozostali - wiecznie uśmiechnięci,
                objuczeni mnóstwem pakunków, strasznie hałaśliwi i bezpardonowi.
                Wszyscy byli w papierowych maseczkach na twarzach - kompletny
                surrealizm.
                Na ścianach - sporawych rozmiarów plakaty, reklamujące rosyjską
                wódkę - napisy , rzecz jasna po chińsku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka