Dodaj do ulubionych

Putin w niemieckim zwierciadle

22.01.20, 19:32
Duzo sie dzieje w sprawach polsko-rosyjskich: nowe historyczne elementy, nowe ich ujecie, miedzynarodowe policzki wymierzane Polsce i jej reprezentantom...te elementy z czegos wynikaja i maja jakis sens. Najwazniejszym graczem polsko-rosyjskiej szachownicy jest Putin. I wazne jest by umiec zrozumiec co nim powoduje.

Pomocnym w tym zrozumieniu moze byc artykul w Spieglu (no. 1 z 28 grudnia 2019, str. 80-3) na temat Putina n/t 20 lat jego polityki. Oto wazne elementy tej analizy:

Rozczarowanie zachodem, ktory zupelnie olal interesy Rosji i realizowal swoj polityke w/s NATO, Balkanow czy Ukrainy.

Panstwo nie powinno pokazywac slabosci Putin przezyl atak demonstrantow na jego biuro w Dreznie w 1989 roku i nikt w Moskwie mu nie chcial pomoc.

Malo jest suwerennych panstw-graczy w swiecie takich jak Rosja, Chiny czy USA. I gra innych panstw jest zatem manipulowana przez wiekszych graczy

Gra wobec zachodu to mieszanie i popieranie przyjaciol Rosji jak Le Pen we Francji czy Salvini we Wloszech. By sie zrewanzowac za przyczyny wspomnianego rozczarowanie zachodem. I po to by zachod posmakowal podobnego rozczarowania, ktorego doznala Rosja.

Otwarcie na Chiny wynikajace po czesci z podobienstwo jego do szefa Chin Xi i z podobienstwa ich systemow. Putin uwaza, ze interesy ich panstw sa kompatybilne jako eksportera i importera surowcow.

Syria vs. Libia Putin uwaza, ze Libie pozbawiono szefa i powstal balagan. Popiera zatem w Syrii istniejacego szefa i go wzmacnia. I ta polityka przynosi sukcesy.

Co proponuje Rosja? Nie proponuje ideologii ale uzbrojenie, militarny know-how, zolnierzy do wynajecia. Tak tez chce pomagac i pomaga dyktatorkom w Syrii i w Wenezueli.

Jak sie w powyzszym swietle tlumaczy polityka wobec Polski w swietle zwierciadlanej analizy? Ano, pominawszy dosc specjalne stosunki polsko-rosyjskie i jako, ze Polska sie ustawila jako wierny sluga Stanow, Putin pokazuje wszystkim, ze Stany w niczym Polsce nie pomagaja i osmiesza nasz kraj, ktorym mial ambicje i zludzenia ze cos znaczy. Putin pokazuje, ze nie jestesmy samodzielnymy graczami i ze nasz mentor nam w niczym nie pomaga.

PF
Obserwuj wątek
  • engine8 Re: Putin w niemieckim zwierciadle 22.01.20, 20:19
   Putin ma niewile do stracenia...ale i zaczyna uwazaqc Polske jako powaznego gracza ktorego juz nie mozna ignorowac wiec nalezy go jesli nie wyeliminowac to przynajmniej oslabc. Kwestia tylko jak i gdzie..
   Stany w Polsce i do tego w mocnej politycznie i ekonomicznie to bardzo niewygodna sytuacja dla Rosji wiec probuje walic mlotkiem gdzie sie da i zobaczyc gdzi sie zacznie sypac aby tam przylozyc sie mocniej.
   Zaczyna od prob poroznienia Polski z EU (tu sie starac za bardzo nie musi), i Niemcami (tu podobnie) oraz USA - tu o wiele trudniej jako ze oba kraje dzile wspolne iteresy nastawine przeciwko Rosji.
   Ale skoro ni emozna bezposredni to probuje posrednio - jak zrobi zadre na odcinku Polska Izrael a najlatwiej Polska - Zydzi poniewaz tu juz sie zaczyna "kurzyc" od jakigs czasu i trzeba tylko podmuchac , to to sie latwo przeniesie na stosunki Polska USA.
   I teraz zobaczymy czy Polska da sie wciagnac w ta gre i zrobi jeden czy dwa zle pociganiecia...
   A ze wiadmo jak niezdarna i niedojrzla jest Polska polityka i politycy to szance na peknieci emuru wlasnie tutaj sa duze...
   • polski_francuz Re: Putin w niemieckim zwierciadle 23.01.20, 07:10
    "ale i zaczyna uwazac Polske za powaznego gracza ktorego juz nie mozna ignorowac"

    Uwaga jest celna i trafna. Czytajac artykul myslalem wlasnie o tym, ze Putin stara sie podniesc poziom rosyjskiej pewnosci siebie. Na swoj sposob rzecz jasna. Bo od zajecia Krymu metody sa juz bandyckie. I mimo calego krytycyzmu wobec szefuncia i jego metod, to sa o wiele bardziej cywilizowane.

    I um so besser.

    PF
   • czizus Re: Putin w niemieckim zwierciadle 23.01.20, 10:57
    engine8 napisał(a):


    > A ze wiadmo jak niezdarna i niedojrzla jest Polska polityka i politycy to szan
    > ce na peknieci emuru wlasnie tutaj sa duze...

    Niestety te obawy są mocno zasadne. Polską rządzą wyjątkowe miernoty i nieudacznicy a polityka zagraniczna to jedna wielka porażka i często po prostu wstyd. Ta słynna ustawa Jakiego o IPN , wycofana w pośpiechu pod naciskiem USA i Izraela, uczynienie z Brukseli głównego wroga, nie wystosowanie zaproszenia do Putina z okazji wyzwolenia Oświęcimia czy rocznicy wybuchu II w.ś.(pewnie by nie przyjechał ale zaproszenie byłoby w dobrym tonie i świat by to zauważył), . . itd., itd.

    W zasadzie sami politycy już nie powinni się specjalnie wypowiadać(poza jakimiś krótkimi oświadczeniami) a rolę instytucji prowadzącej polemikę z kłamstwami Putina i Kremla w ogóle powinna przejąć PISM(Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), . . . oczywiście w sposób bardzo spokojny i do bólu merytoryczny.
    • szwampuch58 Re: Putin w niemieckim zwierciadle 23.01.20, 11:09
     Polacy oddali los swój i kraju w ręce ludzi niekompetentnych, słabo wykształconych, małostkowych, zawziętych, nie rozumiejących świata ,do tego krzykliwych chamow . Właściwie to oddali za łapówę w wysokosci 500 zlociszy

     --
     www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
     • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 27.01.20, 08:02
      szwampuch58 napisał:
      > Polacy oddali los swój i kraju w ręce ludzi niekompetentnych, słabo wykształcon
      > ych, małostkowych, zawziętych, nie rozumiejących świata ,do tego krzykliwych ch
      > amow . Właściwie to oddali za łapówę w wysokosci 500 zlociszy

      Błąd! Najpierw oddali władzę, a dopiero później dostali 500+ i inne "łapówki". I na tym wygrali, gdyż ci drudzy (z takimi samymi wadami) też obiecywali kasę (i to więcej), ale nic by nie dali.
      Więc Polacy są na plusie.
      • czizus Re: Putin w niemieckim zwierciadle 27.01.20, 08:43
       europitek napisał:


       >
       > Błąd! Najpierw oddali władzę, a dopiero później dostali 500+ i inne "łapówki".
       > I na tym wygrali, gdyż ci drudzy (z takimi samymi wadami) też obiecywali kasę (
       > i to więcej), ale nic by nie dali.
       > Więc Polacy są na plusie.

       Ci drudzy jedna nie mieli takich samych wad. A ten plus to jest na krótka metę i krótki okres. Dewastacja państwa, jego praworządności, uczynienie z Brukseli głównego wroga, kompletna kompromitacja polityki zagranicznej i wydawanie bez opamiętania i jakiegokolwiek rozumu publicznych pieniędzy na socjał , . . . . wcześniej czy pózniej odbije się czkawką na tym "plusie".
       • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 27.01.20, 21:46
        czizus napisał:
        > Ci drudzy jedna nie mieli takich samych wad.

        Dokładnie tak, mieli i mają jeszcze gorsze. Dlatego stracili władzę oraz umoczyli już drugie wybory powszechne po rząd.

        > A ten plus to jest na krótka metę i krótki okres.

        Zawsze to lepiej niż nic. A może tak przedstawisz jakieś badania jak krótka to jest meta, bo to do do tej pory spotkałem to kupy bzdur lub wręcz kłamstw.

        > Dewastacja państwa, jego praworządności,

        Co to jest praworządność?

        > uczynienie z Brukseli głównego wroga,

        Bruksela sama się nim uczyniła. To jej wybór, to próba utrzymania dawnego układu sił w Unii. To próba skazana na klęskę, ponieważ w Unii doszło już do częściowej zmiany układu sił ekonomicznych i zmiana ta nadal się pogłębia. Balans sił politycznych za tymi zmianami podąża i będzie podążał, gdyż Unia została zbudowana na wspólnocie gospodarczej, do której ideologia jest tylko dodatkiem i czasami narzędziem sprzężenia zwrotnego do oddziaływania na sferę ekonomiczną.

        > kompletna kompromitacja polityki zagranicznej

        Masz na myśli sojusz z USA, trwanie w NATO i Unii Europejskiej? A może chodzi Ci o to, że Polska jeszcze nie została piątym stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ i Grupy G-7?

        > i wydawanie bez o pamiętania i jakiegokolwiek rozumu publicznych pieniędzy na socjał ,

        Czyli zupełnie jak w Szwecji, Danii, Niemczech, Beneluxie, Francji, Włoszech, Wlk. Brytanii i jeszcze kilku innych.Tak jest, masz całkowicie rację. Wiek emerytalny podnieść do 100 lat, 500+ zrobić w drugą stronę - niech wszystkie dziecioroby płacą państwu po 500 zł miesięcznie za każde posiadane dziecko, wprowadzić pogłówne od oddychania tlenem atmosferycznym i od przechodzenia jezdni ma przejściach dla pieszych (malowanie pasów i sygnalizacja elektryczna kosztują). Wprowadzić dziedziczność urzędów w sądach, parlamencie, administracji państwowej i służbach mundurowych!
        A najlepiej to wprowadzić "komunizm inkaski".

        > . . . . wcześniej czy pózniej odbije się czkawką na tym "plusie".
        Byłej partii władzy już się odbija, co widać choćby po liczbie głosujących w wyborach na jej szefa.
        Wiadomo przecież, że kto ma władzę ten ma kasę, a ta jest najważniejsza.
        • czizus Re: Putin w niemieckim zwierciadle 28.01.20, 12:50
         europitek napisał:


         > > A ten plus to jest na krótka metę i krótki okres.
         >
         > Zawsze to lepiej niż nic. A może tak przedstawisz jakieś badania jak krótka to
         > jest meta, bo to do do tej pory spotkałem to kupy bzdur lub wręcz kłamstw.

         Badania? Nie znam żadnych badań. Tyle, że bezmyslne wydawanie 40 mld zł na socjał(można np. tylko dla tych najbiedniejszych a nie dla wszystkich jak leci, tym bardziej że pomimo tak olbrzymich wydatków nie zwiększyła się dzietność polskich rodzin), zamiast np. na służbę zdrowia, na naukę, na edukację, na innowacje, . . . .etc. zawsze zle się kończy a jest na to wiele przykładów na świecie, chociażby Wenezuela. Socjaliści i komuniści jak widać kolejny raz, potrafią wydawać(bo PIS nie ma nic wspólnego z rządami prawicowymi, To komuniści którzy chodzą do kościoła)


         > > Dewastacja państwa, jego praworządności,
         >
         > Co to jest praworządność?


         Praworządność to rządy prawa, przestrzeganie konstytucji i trójpodział władzy, przestrzeganie prawa unijnego. Obecnie w Polsce Duda notorycznie łamie konstytucję a Ziobro pod zaszczytnym hasłem "reformy sądownictwa" chce sobie podporządkować sądy w sensie każdym a uwagi KE ma w doopie z czym nawet się nie kryje. KRS jest totalnie upolityczniona a nierozgarnięta Przyłębska(bardzo słaby sędzia w poprzednich latach) to najbliższa przyjaciółka J. Kaczyńskiego z którym uzgadnia wszelkie decyzje KRS-u. Cała ta PIS-owska fuszeriada gigantycznych rozmiarów została skrytykowana przez dosłownie wszystkie organizacje prawnicze, szkoły wyższe uczące prawa, instytuty, prawnicze organizacje międzynarodowe, zarówno europejskie jak i te z USA, przez UE. To oni wszyscy się mylą a Ziobro i Khantak mają rację??


         > > uczynienie z Brukseli głównego wroga,
         >
         > Bruksela sama się nim uczyniła. To jej wybór, to próba utrzymania dawnego układ
         > u sił w Unii. To próba skazana na klęskę, ponieważ w Unii doszło już do częścio
         > wej zmiany układu sił ekonomicznych i zmiana ta nadal się pogłębia. Balans sił
         > politycznych za tymi zmianami podąża i będzie podążał, gdyż Unia została zbudow
         > ana na wspólnocie gospodarczej, do której ideologia jest tylko dodatkiem i czas
         > ami narzędziem sprzężenia zwrotnego do oddziaływania na sferę ekonomiczną.


         Brednie. KE tylko zwraca uwagę i jak na razie dość subtelnie, na łamanie prawa unijnego. Te działania KE czy Komisji Weneckiej maja charakter doradczy i pomocniczy. Ale PIS- durnie obrażają się, lekceważą urzędników unijnych, lekceważą sędziów KW i obrażają się na Brukselę bo ingeruje w polskie sprawy. Nie nie ingeruje tylko doradza i ostrzega a ma do tego prawo bo jesteśmy członkiem UE i obowiązują nas te same wartości i taki sam charakter praworządności jak pozostałych członków UE. W czasie dyskusji w Parlamencie Europejskim n/t łamania praworządności w Polsce przedstawiciel Czech powiedział - że Czechy mogą nauczyć PIS jak się przeprowadza reformę sądownictwa. Była to odpowiedz na kłamstwa Czarneckiego - że w Czechach jest tak samo. Przedstawiciel Hiszpanii również zarzucił PIS-partaczom kłamstwa n/t prawa w jego kraju.

         > > kompletna kompromitacja polityki zagranicznej
         >
         > Masz na myśli sojusz z USA, trwanie w NATO i Unii Europejskiej? A może chodzi C
         > i o to, że Polska jeszcze nie została piątym stałym członkiem Rady Bezpieczeńst
         > wa ONZ i Grupy G-7?

         Jesteś żałosny. PIS tylko korzysta z tego co zrobili poprzednicy. Gdyby w latach 90-tych rządził PIS, nigdy nie weszlibyśmy anie do NATO anie do UE. Bylibyśmy w rosyjskiej strefie wpływów.
         A efekty tej polityki widzimy po stosunkach z Izraelem, braku Dudy w Jerozolimie, kompromitującej ustawy Jakiego o IPN, w pośpiechu wycofanej pod naciskiem USA i właśnie Izraela. Nie uczestniczymy w ogóle w dyskusji o przyszłości UE(nie wiem czy masz o tym pojęcie że taka dyskusja toczy się niezwykle intensywnie już od dłuższego czasu. A jaki jest głos PIS-u? Słyszałeś coś bo ja nic!) No i ten frontalny atak historyczny Putina na Polskę. Przecież to nie przypadek i w zasadzie wszyscy obserwatorzy są zgodni - to min. efekt słabnącej pozycji Polski w UE ale i na świecie.
         >
         > > i wydawanie bez o pamiętania i jakiegokolwiek rozumu publicznych pieniędz
         > y na socjał ,
         >
         > Czyli zupełnie jak w Szwecji, Danii, Niemczech, Beneluxie, Francji, Włoszech, W
         > lk. Brytanii i jeszcze kilku innych.Tak jest, masz całkowicie rację. Wiek emery
         > talny podnieść do 100 lat, 500+ zrobić w drugą stronę - niech wszystkie dziecio
         > roby płacą państwu po 500 zł miesięcznie za każde posiadane dziecko, wprowadzić
         > pogłówne od oddychania tlenem atmosferycznym i od przechodzenia jezdni ma prze
         > jściach dla pieszych (malowanie pasów i sygnalizacja elektryczna kosztują). Wp
         > rowadzić dziedziczność urzędów w sądach, parlamencie, administracji państwowej
         > i służbach mundurowych!
         > A najlepiej to wprowadzić "komunizm inkaski".

         Niemców czy Duńczyków stać na takie wyrzucanie pieniędzy w błoto bo już sami zbadali dość dawno, że efekty z tego socjału są mizerne a nawet szkodliwe. Beneficjenci pomocy już tak na dobre odchodzą od rynku pracy i rzadko na niego wracają a dzieci więcej się nie rodzi. To dobra polityka bo Niemcy i Duńczycy tak robią?
   • felusiak1 Re: Putin w niemieckim zwierciadle 23.01.20, 21:16
    Już tyle razy apelowalem do ciebie abyś przestał czytać Derszpigiel a ty ciagle brniesz.
    Pamietaj, ze Rosja nigdy nie popelnia bledow a tym bardziej zbrodni i zawsze stoi po stronie prawdy.
    Kiedy w EU uchwalono rezzolucje obwiniajaca Rosje za wybuch IIWŚ Putin musial zareagowac. Ale reakcja jest stricte polityczna. I tu nie ma lepszego chłopca do bicia niż Polska. Raz, ze Polska to odwieczny wrog, zdrajca a dwa, ze Polska ma na pieńku z Merkel i Macronem. Wstretni polacy nie chcą przyjmować tzw. uchodźców.
    Nie bedzie nam tu polaczek w Unii podskakiwal. Nie wzięli tzw. uchodźców to my im dopie8dolimy w innym miejscu. I nieustannie dopie8dalaja podcinajac gałaź na której siedzą ale w tym owczym pedzie są tak zaslepieni, ze tego nie widza.
    Po rezolucji EU Putin nie moze zaatakować Niemiec a tym bardziej Francji ale Polska pasuje jak ulal.
    Juz jest sklócona z niemiecko-francuską dyrekcja no to patyk w szprychy i kokieteria wobec Berlina.
    Zblizenie Rosji z Niemcami zawsze mialo złe skutki dla innych. Sztandarowym celem amerykańskiej polityki od zakończenia IIWŚ jest niedopuszczenie do rosyjsko-niemieckiego aliansu.
    Putin nie kokietuje Paryża bo nie musi. Gardzi francuzem przyczepionym do niemki. Polakiem tez gardzi ale też
    obawia się. Polska wyszla z tego samego poziomu co Rosja, Bialoruś i Ukraina. Dzisiaj porownanie z nimi nie wyglada dobrze. Polska blyszczy. I na użytek wewnetrzny należy ponownie pokazać, ze "przeki" to zdrajcy.

    PS. Może przestańmy krytykować polska polityke zagraniczną bo takiej Polska nie prowadzi. Czlonkostwo w Unii ceduje to na Brukselę (czytaj: Niemcy). Od tego jest Merkel i doczepiony do niej szeptun Macron.
    Bogu dzieki, ze w tej szaradzie glówną rolę odgrywa amerykanin bo niemka juz dawno pozbylaby się polskiego wrzoda.
  • ivergon Waga państwa zależy też od wagi jego wrogów 23.01.20, 11:52
   polski_francuz napisał:


   > Jak sie w powyzszym swietle tlumaczy polityka wobec Polski w swietle zwierciadl
   > anej analizy? Ano, pominawszy dosc specjalne stosunki polsko-rosyjskie i jako,
   > ze Polska sie ustawila jako wierny sluga Stanow, Putin pokazuje wszystkim, ze S
   > tany w niczym Polsce nie pomagaja i osmiesza nasz kraj, ktorym mial ambicje i z
   > ludzenia ze cos znaczy. Putin pokazuje, ze nie jestesmy samodzielnymy graczami
   > i ze nasz mentor nam w niczym nie pomaga.
   >
   > PF

   Waga państwa zależy też od wagi jego wrogów, Putin i Rosjanie cały czas pozycjonują Polskę do roli wroga głównego, przypomnę, że głównym świętem w Rosji jest wypędzenie Polaków z Kremla. Wściekłe ataki Moskwy na Polskę i Polaków tylko nam służą.
   Nie wiem skąd kompleksy niższości Rosja ma trochę ponad 3 razy więcej ludności, właściwie jest państwem Syberyjskim, czyli głównie Tundra i Tajga.

   &

   Dzięki współpracy i dwóm latom sojuszu CCCP i Hitlera mógł powstać Auschwitz, powstał gdy sojusz Hitlera i Stalina jeszcze kwitł.
   "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r."
   Psy pogryzły się dopiero rok później - "W niedzielę 22 czerwca 1941 o godz. 3:15 rozpoczęła się operacja „Barbarossa”


   --
   "I nie mówicie tego bo w to wierzycie, po babsku, lecz na podstawie poważnego fizycznego dowodu." ... Inaczej to co myśli i mówi eurolewacka patointeligencja "dziedziczna" to babskie plotki.
   przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/skad-sie-bierze-woda-w-kranie
   • polski_francuz Re: Waga państwa zależy też od wagi jego wrogów 23.01.20, 17:54
    "Waga państwa zależy też od wagi jego wrogów, Putin i Rosjanie cały czas pozycjonują Polskę do roli wroga głównego, przypomnę, że głównym świętem w Rosji jest wypędzenie Polaków z Kremla. Wściekłe ataki Moskwy na Polskę i Polaków tylko nam służą."

    Masz troche racji z pewnoscia. Nikt nie atakuje Albanii czy Grecji za historyczne bledy. Mysle rzeczywiscie, ze historia i kompleksy wobec Polski graja w Rosji duza role.

    "Nie wiem skąd kompleksy niższości Rosja ma trochę ponad 3 razy więcej ludności, właściwie jest państwem Syberyjskim, czyli głównie Tundra i Tajga."

    Ano, pewnie maja podobne kompleksy co my wobec Niemcow. Te kompleksy wynikaja pewnie z tego, ze cywilizacja, w naszej czesci swiata, przychodzila z zachodu.

    PF
  • karbat Re: Putin w niemieckim zwierciadle 24.01.20, 18:27
   amunicyjny1
   Re: Waga państwa zależy też od wagi jego wrogów
   23.01.20, 18:17
   polski_francuz napisał:

   >Mysle rzeczywiscie, ze historia i kompleksy wobec Polski graja w Rosj
   > i duza role.

   I z tego kompleksu założyłeś 1532 temat o.... Rosji......

   ;)

   balwany non stop
   wmawiaja sobie kompleksy Rosji wobec Polski
   mysla, ze inni w te ich bzdety, bzdurzenie uwierza .

    • polski_francuz Re: Putin w niemieckim zwierciadle 25.01.20, 11:22
     "podobno na Kremlu panika"

     Szefuncio zabral glos i to jest najwazniejsze. Mozna sie z nim zgadzac lub nie, ale wazne jest to ze powiedzial co ma do powiedzenie.

     Jego slowa do i o Rosji wydaja mi sie OK. Wybor pisma do rozmowy nie wyadaje mi sie dobry. Ale moze inne pisma nie chcialy z nim rozmawiac.

     PF
      • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 03:44
       No i to jest istotny element podsrywania Rosji, którego jej władze się obawiają, bo nie byłyby w stanie ich wypłacić nawet przy najszczerszych chęciach. Do tego też dochodzą sprawy wizerunkowe i zaprzeczenie całej dotychczasowej linii propagandowej. Rosja musi tak kombinować, żeby wychodzić na świętą lub przynajmniej mieć preteksty by to sugerować. Gdyby się udało tak wykręcić kota ogonem, że to Polska jest winna wybuchu II wojny światowej to nie byłoby problemu.
        • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 27.01.20, 06:42
         No i tu by się chłopaki na tym wyzwalaniu wyłożyłi. Bo nie 600 000 ludzi tylko znacznie mniej, gdyż nie wyzwalali niczego polskiego na wschód od Bugu i na zachód oraz północ od granicy Generalnej Guberni.
         Na wschód od Bugu wyzwalali od Niemców tereny które już wcześniej (w 1939 r.) wyzwolili spod jarzma polskiego i traktowali jak swoje własne. A na zachód i północ od GG była przeca III Rzesza i tak te tereny traktowali wchodząc na nie. Ewentualnie można by się potargować o Pomorze Gdańskie i Wielkopolskę, ale też z rabatem za udział polskich żołnierzy w walkach na przedwojennym terytorium III Rzeszy, udział w wyzwalaniu już radzieckich terytoriów na wschód od Bugu i bilansową stratę terytorium na rzecz ZSRR.
         Tak to wygląda, że te 600 000 na czysko to chyba nijak nie wyjdzie.
     • boomerang Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 00:47
      Jego slowa do i o Rosji wydaja mi sie OK.

      Zaskoczyłeś mnie.

      Wybor pisma do rozmowy nie wyadaje mi sie dobry. Ale moze inne pisma nie chcialy z nim rozmawiac.

      Bild "flies just under the nonsense threshold of American and British tabloids ... For the German desperate, it is a daily dose of high-resolution soft porn" - tak ich podsumował Der Spiegel w 2006.

      Tym razem zdesperowani czytelnicy Bilda zamiast dziennej dawki miękkiego porno dostali twardego Kaczora.
    • karbat Re: Putin w niemieckim zwierciadle 25.01.20, 12:29
     szwampuch58

     kaczynski-moze-spotkac-sie-z-putinem-ale-Putin- najpierw-musialby

     odlot totalny . on moglby, ale … po spelnieniu jego warunkow …

     >podobno na Kremlu panika

     pewnie powolano juz .. sztab kryzysowy ...

     jego spece licza dniami, nocami ile Polsce winne sa Niemcy,
     nie podal Bildowi, ile w koncu oni powinni zaplacic,, czemu konus robi z tego tajemnice ...
     przeciez czytelnik Bilda powinnien to wiedziec, musi zaczac odkladac, na odszkodowania dla Polski

      • karbat Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 01:23
       boomerang

       Może Rosja już nie jest takim supermocarstwem jak za czasów gdy podróżowałeś pociągami przyjaźni z młodzieżą z NRD.

       kaczorek gotow sie spotkac z Putinem

       kaczorkowi na kremlu powiedza , - odszkodowania rosyjskie .. my ci damy je juz dzis ,
       Lwow , Wilno twoje , wez je sobie kaczorku . i nie kwacz wiecej
       • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 03:52
        karbat napisał:
        > kaczorkowi na kremlu powiedza , - odszkodowania rosyjskie .. my ci damy je
        > juz dzis , Lwow , Wilno twoje , wez je sobie kaczorku . i nie kwacz wiecej

        Typowe... rozdawać cudze. Ale pogadać sobie na Kremlu mogą... to nic nie kosztuje.
        • karbat Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 15:13
         europitek
         karbat napisał:
         > kaczorkowi na kremlu powiedza , - odszkodowania rosyjskie .. my ci damy je
         > juz dzis , Lwow , Wilno twoje , wez je sobie kaczorku . i nie kwacz wiecej

         Typowe... rozdawać cudze. Ale pogadać sobie na Kremlu mogą... to nic nie kosztuje.

         ? . europiteki przez kilkadziesiat lat krzyczeli … ruskie nam zbrali !!!

         wez sobie ( z kaczorkiem ) … ruskie pewnie nie maja nic przeciw temu .
         juz wam przeszlo …

        • amunicyjny1 Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 19:28
         europitek napisał:


         >
         > Typowe... rozdawać cudze. Ale pogadać sobie na Kremlu mogą... to nic nie kosztu
         > je.

         To o co był płacz przez kilkadziesiąt lat? Te miasta się nie przeniosły


         --
         borrka napisał:

         > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
         • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 27.01.20, 04:51
          amunicyjny1 napisał(a):
          > To o co był płacz przez kilkadziesiąt lat? Te miasta się nie przeniosły

          "Płacz" był nie "po co ", ale "dlaczego".
          Żyły tysiące ludzi, którzy się tam urodzili i mieszkali. I zostali wyrzuceni. A miasta bez ludzi to kupy kamieni, betonu i asfaltu. Komu z Polski dzisiaj są realnie potrzebne te gruzowiska dawnego świata, którego już nie ma? Ktoś chce tam mieszkać i przenosi się z Polski? Przecież może od dekad.


     • europitek Re: Putin w niemieckim zwierciadle 26.01.20, 04:01
      karbat napisał:
      > przeciez czytelnik Bilda powinnien to wiedziec, musi zaczac odkladac,
      > na odszkodowania dla Polski

      On jest bardzo ludzki kaczor i nie chce, żeby czytelnicy "Bilda" z tych nerwów nie spali po nocy. Poza tym jest on kaczorem praktycznym i wie, że pracownik niewyspany gorzej pracuje, więc trudniej byłoby mu zarobić na te reparacje. To by czytelników "Bilda" (też są praktyczni) i ta gorsza wydajność jeszcze bardziej by ich denerwowała, jeszcze gorzej by spali, potem gorzej pracowali itd, itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka