Dodaj do ulubionych

Uroczystości w Aushwitz.

27.01.20, 19:09
No cóż, zdecydowanie lepiej zorganizowana uroczystość niż ta w Yad Vashem w Jerozolimie. Głównymi aktorami byli ocaleni, oni przemawiali a było ich ponad 200 osób i to z całego świata. Przemówienia tych ocalałych niezwykle przejmujące, generalnie godne upamiętnienie maltretowanych i pomordowanych więzniów Auschwitz. Świetne przemówienie Laudera, niezłe Dudy i na szczęście nie było tam zbyt dużo historii. Było tylko przypomnienie o walce Polaków na wszystkich frontach i na wkładzie AK w tę walkę, najlepiej zorganizowanej partyzantki w całej Europie(nawiasem mówiąc zwalczanej tak samo przez hitlerowców jak i przez sowietów) oraz o tym, że raczej nie powinno się wykorzystywać takich rocznic do załatwiania bieżących interesów politycznych(jak to miało miejsce właśnie w Jerozolimie).
Ta uroczystość w Yad Vashem to głównie hołd oddany Putinowi i Rosji a centralną częścią uroczystości było spóznienie się Putina i nagłośnione poinformowanie wszystkich - proszę państwa, przybył Prezydent Rosji Władimir Putin. Gigantyczna żenada, niesmak i całkowite wypaczenie charakteru uroczystości zorganizowanej przez oligarchę, znaczy się złodzieja rosyjskiego o żydowskim pochodzeniu - Kantora.
Lauder przy Kantorze to mąż stanu. Żydzi, Izraelczycy, . . . . już chyba o tym wiedzą który lepszy. Ten z USA czy ten z Rosji?
Obserwuj wątek
   • czizus Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 19:36
    malkontent6 napisał:

    > Podobno ambasador Rosjii wygłosil głupie przemowienie.

    Nie, ambasador Rosji w ogóle nie wygłaszał przemówienia w czasie uroczystości. Ta głupia wypowiedz to gdzieś daleko, w kuluarach.
   • polski_francuz Szukanie formuly 27.01.20, 19:40
    "Podobno ambasador Rosjii wygłosil głupie przemowienie."

    Przegrani - Niemcy siedza cicho i nie podskakuja. Wygrani - Rosjanie chca budowac na zwyciestwie i zapomniec kiepskie poczatki i przyjacielski sojusz z mordercami masowymi. Polska jest nowym graczem, ktory szuka dla siebie roli. Jest troche zbyt mala na zwyciezce. I jest troche za duza by ja olewac jak to robia Rosjanie.

    Szukamy ciagle odpowiedniej formuly na Polske. PiS gra chyba zbyt wysoko i trzeba albo: (i) obnizyc mniemanie o sobie; (ii) albo tez miec kilka duzych sukcesow ekonomicznych by mniemanie o sobie dorownalo rzeczywistosci.

    Bylbym za tym drugim rozwiazaniem. Ale czas pokaze nasza realna wartosc.

    PF
    • czizus Re: Szukanie formuly 27.01.20, 19:52
     polski_francuz napisał:


     > Szukamy ciagle odpowiedniej formuly na Polske. PiS gra chyba zbyt wysoko i trze
     > ba albo: (i) obnizyc mniemanie o sobie; (ii) albo tez miec kilka duzych sukceso
     > w ekonomicznych by mniemanie o sobie dorownalo rzeczywistosci.


     Trzeba tylko mówić i pisać prawdę ale nie tylko o naszym bohaterstwie i naszej walce ale i o naszej niegodziwości co miało sporo miejsca w czasie II w.ś. Jak można negować mord w Jedwabnem, kiedy naukowcy i badacze historyczni dokładnie to zbadali(ale była minister edukacji A. Zalewska nic o tych badaniach nie wie). To samo pogrom Żydów Kielcach czy Radziwiłowie. To samo ze szmalcownikami, czy dość częstym wydawaniem ukrywanych Żydów na wsiach!!!
     Przyznanie się do niegodziwości to odwaga, takie pójście w zaparte i mataczenie jak to czyni Rosja to śmierdzące tchórzostwo. PIS-owi w zasadzie we wszystkim bliżej do Rosji.
     • polski_francuz Re: Szukanie formuly 27.01.20, 20:08
      "Trzeba tylko mówić i pisać prawdę ale nie tylko o naszym bohaterstwie i naszej walce ale i o naszej niegodziwości co miało sporo miejsca w czasie II w.ś."

      Ja sie z tym zgadzam i podobnie mysle. Tylko, ze ja sie nie staram o wldze w Polsce. I ci, ktorzy sie staraja graja inaczej. I tak juz chyba zostanie dluzszy czas. Jak dlugo? Ano, az nabierzemy pewnosci siebie. Bo zdobedziemy nagrode Nobla w fizyce, chemii czy medycynie, bo stworzymy wielki koncern z wlasnych produktow...

      PF
      • boomerang nasza niegodziwość 27.01.20, 21:37
       > "Trzeba tylko mówić i pisać prawdę ale nie tylko o naszym bohaterstwie i naszej
       > walce ale i o naszej niegodziwości co miało sporo miejsca w czasie II w.ś."

       Nie należy podciągać prywatnych bandyckich działań jednostek, albo nawet i zorganizowanych grup kolesiów, pod "naszą niegodziwość". O "naszej niegodziwości" to mogą mówić Francuzi, którzy oficjalnie, działaniem swojego rządu, wydawali Żydów Niemcom, docelowo do Auschwitz. Takiej niegodziwości nie dopuścił się nawet Mussolini. Można było? Można.
       • europitek Re: nasza niegodziwość 27.01.20, 22:09
        boomerang napisał:
        >Takiej niegodziwości nie dopuścił się nawet Mussolini. Można było? Można.

        Horthy chyba też wytrwale odmawiał wydawania węgierskich Żydów. I nie tylko węgierskich, bo tam się schroniło sporo z innych krajów.

        I w tej sprawie jest jeden istotny szczegół, na który nikt nie zwraca uwagi w należyty sposób. Dlaczego Polska (a raczej kadłubowa Generalna Gubernia) była jedynym miejscem, gdzie za pomoc Żydom lub nawet niezgłoszenie informacji o tym groziła kara śmierci dla całej rodziny i pacyfikacja całej wsi? To czysty przypadek, czy może konieczność (z punktu widzenia szkopów), żeby odstręczyć polską ludność od pomagania Żydom?
        • polski_francuz Re: nasza niegodziwość 28.01.20, 07:35
         "Dlaczego Polska (a raczej kadłubowa Generalna Gubernia) była jedynym miejscem, gdzie za pomoc Żydom lub nawet niezgłoszenie informacji o tym groziła kara śmierci dla całej rodziny i pacyfikacja całej wsi? To czysty przypadek, czy może konieczność (z punktu widzenia szkopów), żeby odstręczyć polską ludność od pomagania Żydom?"

         Tez uwazam, ze to nie byl przypadek. Dodam jeszcze, ze Niemcy nigdy nie zrozumieli polskiego ducha oporu. Im wiecej sie zabrania tym wiecej jest ludzi zabronione robiacych. I teraz mamy najwiecej Polakow Sprawiedliwych wsrod narodow swiata.

         A jaki opor zapanowal jak natolinscy Zydzi zawalczali w Polsce o wladze?

         Kto to zrozumie:)

         PF
    • engine8 Re: Szukanie formuly 27.01.20, 20:47
     "Przegrani - Niemcy siedza cicho i nie podskakuja. Wygrani - Rosjanie chca budowac na zwyciestwie i zapomniec kiepskie poczatki i przyjacielski sojusz z mordercami masowymi."

     I chca aby im zydzi nie wytykali ich niechlubnych posuniec i nie zadali (duzego) zadoscuczynienia.. wiec wskakuj na ich strone aby wspolnie gnebc tych po drugiej stroni.. i wywieszaja transparenty : "My wyzwalalismy Obozy"

     A kto jest po tej dugiej stronie ?
     No byli Niemcy... Ale Ci sie "wykupuli" i zwlili wine na jakies tam juz wymarle plemie "nazistow" - a wiec juz bez pozytku.
     Aha i sa jeszcze Polacy - Ci zyja, maja sie dobrze i maja kase oraz nie chca placic ?
     No wprawdzie legalnie "nie musza" ale mozna ich przeciez moralnie zmusic nakrecajc mocarstswa i beda jak w imadle ktore powoli sie dokreca - w koncu musz sie zdecydowac zwlaszcza jak zacznie to bokim wychodzic? No i nie "my" to imadlo krecimy - my najwyzej grzecznie przypominamy - ale to "oni" i to z wlasnych i szczarych i prawdziwych powodow.

     I tu juz masz odpowiedz na swoje pytanie ponizej.

     "Szukamy ciagle odpowiedniej formuly na Polske. "
   • gosc88 Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 20:41
    malkontent6 napisał:

    > Podobno ambasador Rosjii wygłosil głupie przemowienie.

    Tak. Oto ponizej te glupawe slowa tego ambasadora:

    - Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Gdyby nie było tego zwycięstwa, to nie byłoby na tej ziemi ani Polski, ani Polaków. Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jego narodowi - powiedział Andriejew. Dodał, że "z tego powodu, jeśli już mówić o długach, to Polska ma dług nie do spłacenia przed Rosją i przed innymi państwami byłego Związku Radzieckiego".

    Prawda, ze glupie ??

    wiadomosci.onet.pl/swiat/ambasador-rosji-bez-zwyciestwa-zsrr-nie-byloby-ani-polski-ani-polakow/lpgdwmp
    • malkontent6 Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 20:54
     gosc88 napisał:

     > Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jego narodowi - powiedział Andriejew.

     A jaki los temu narodowi gotował ZSRR?

     "wystarczyło krótkie natarcie wojsk niemieckich, a następnie Armii Czerwonej, by nic nie pozostało po tym bękarcie traktatu wersalskiego"

     pl.wikiquote.org/wiki/Wiaczes%C5%82aw_Mo%C5%82otow


     --
     "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
     • gosc88 Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 22:38
      malkontent6 napisał:

      > A jaki los temu narodowi gotował ZSRR ?

      Nie tylko gotowal ale i zgotowal. A zgotowal taki jakiego i ty i ja jestesmy swiadkami - wiec wiemy.

      A jaki by byl los Narodu Polskiego gdyby ZSRR przegral wojne z Niemcami to nie wiemy i nie bedziemy wiedziec.

      Mozemy oczywiscie bawic sie w spekulacje. Pod niemieckim butem Polakom/Polsce byloby tak samo/gorzej lub lepiej niz pod radzieckim - inne opcji nie ma.

      • europitek Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 23:29
       gosc88 napisał:
       > A jaki by byl los Narodu Polskiego gdyby ZSRR przegral wojne z Niemcami to nie
       > wiemy i nie bedziemy wiedziec.
       > Mozemy oczywiscie bawic sie w spekulacje.

       No dobra, to się pobawmy w te spekulacje.
       Proponuję zacząć od pospekulowania co było, gdyby ZSRR nie zawarł z Niemcami (jeszcze weimarskimi) umów o współpracy wojskowej, które pozwalały Niemcom omijać postanowienia demilitaryzacyjne Entanty. Umów, dzięki którym Niemcy mogły przez dekadę szkolić dwoje oficjalnie nieistniejące kadry pancerne i lotnicze w szkołach wojskowych w ZSRR i na radzieckich poligonach.
       Potem pospekulujmy jak potoczyłaby się historia, gdyby ZSRR nie zawarły z Niemcami (już hitlerowskimi) paktu z 23.08.1939 (wraz z tajnymi klauzulami).
       Następnie pospekulujmy o wpływie współpracy radziecko-niemieckiej w latach 1939-1941 na sytuację międzynarodową, potencjał Niemiec, sytuację na terenie ziem II RP i związane z tym zaangażowanie sił okupacyjnych.
       Pospekulujmy też w jakim stopniu znajomość radzieckich metod dowodzenia, strategii, taktyki, sprzętu oraz sposobu organizacji Armii Czerwonej ułatwiała Niemcom prowadzenie działań militarnych przeciwko ZSRR.

       Na razie wystarczy tematów. To zaczynaj, ale po kolei.
    • czizus Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 21:04
     gosc88 napisał:


     > - Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie św
     > iatowej. Gdyby nie było tego zwycięstwa, to nie byłoby na tej ziemi ani Polski,
     > ani Polaków. Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jeg
     > o narodowi - powiedział Andriejew. Dodał, że "z tego powodu, jeśli już mówić o
     > długach, to Polska ma dług nie do spłacenia przed Rosją i przed innymi państwam
     > i byłego Związku Radzieckiego".
     >
     > Prawda, ze glupie ??


     Zdecydowanie głupie ale i nieprawdziwe. Niemcy tak czy siak przegrałyby wojnę bo USA miały już bombę atomową. Tyle, że gdyby nie ZSRR to wyzwolenie przyszłoby ze strony aliantów, co z grubsza oznaczałoby los Polski zbliżony do tego jaki miały: Holandia, Francja, Belgia, . . . ! a mam wrażenie, że to zdecydowanie lepszy los niż ten który zgotowali nam sowieci.

     Wygląda na to, że kompletnie nie znasz historii i jakoś tak łatwo ulegasz rosyjskiej propagandzie, że to ZSRR wyzwoliła Europę od faszyzmu. .Jesteś z tego dumny?
     Owszem, ZSRR miał spory udział w walce z Niemcami ale nie decydujący. Bez wsparcia aliantów ZSRR poległ by już dość dawno.
     • 1.melord Re: Uroczystości w Aushwitz. 29.01.20, 01:39
      czizus napisal:

      >Zdecydowanie głupie ale i nieprawdziwe. Niemcy tak czy siak przegrałyby wojnę bo USA miały już >bombę atomową. Tyle, że gdyby nie ZSRR to wyzwolenie przyszłoby ze strony aliantów, co z >grubsza oznaczałoby los Polski zbliżony do tego jaki miały: Holandia, Francja, Belgia, . . . ! a mam wrażenie, że >to zdecydowanie lepszy los niż ten który zgotowali nam sowieci

      hmm...znaczy sie ZSRR wojne z Niemcami przegrala wiec Amerykanie wysadzili desant w Normandii by wyzwolic swojego najdrozszego sojusznika w Europie-Polske?

      jest jeszcze inna wersja czizusowych "rozwazan"...Ruscy uzgadniaja z Rooseveltem w Teheranie,ze po dotarciu do linii Curzona (tam ustalonej) zatrzymuja sie i mowia "chwacit"...podpisujac rozejm z Niemcami.( pakt bis Ribentrop-Molotow)
      W tej wersji ..... Roosevelt nie dowierza Stalinowi i rusza z Normandii wyzwalac Polscke

      kombinujesz jak kon pod gore.....


      --
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
      • czizus Re: Uroczystości w Aushwitz. 29.01.20, 09:21
       1.melord napisał(a):


       > hmm...znaczy sie ZSRR wojne z Niemcami przegrala wiec Amerykanie wysadzili desa
       > nt w Normandii by wyzwolic swojego najdrozszego sojusznika w Europie-Polske?
       >
       > jest jeszcze inna wersja czizusowych "rozwazan"...Ruscy uzgadniaja z Roosevelte
       > m w Teheranie,ze po dotarciu do linii Curzona (tam ustalonej) zatrzymuja sie i
       > mowia "chwacit"...podpisujac rozejm z Niemcami.( pakt bis Ribentrop-Molotow)
       > W tej wersji ..... Roosevelt nie dowierza Stalinowi i rusza z Normandii wyzwal
       > ac Polscke
       >
       > kombinujesz jak kon pod gore.....
       >

       Bredzisz jak zwykle zresztą. Jak było wiemy, ZSRR miał duży wkład w pokonanie Niemców. Dla aliantów utworzenie drugiego dużego frontu na wschodzie miało wielkie znaczenie z bardzo wielu powodów. Ale alianci głównie USA pomagały ZSRR dosłownie we wszystkim. Tam szły transporty i konwoje jeden za drugim i w znacznym stopniu dzięki nim Armia Czerwona odbudowała się, zbudowała całe zaplecze niezbędne do prowadzenia wojny, . . . . również w zakresie wyżywienia armii. Sami nie zrobiliby tego i o tym jest mowa. Bez tej pomocy ZSRR mógł przegrać wojnę z Hitlerem. Ale gdyby nawet, to USA mając bombę A. i tak wygraliby wojnę z Niemcami a wówczas wyzwolenie przyszłoby z zachodu. To oczywiście tylko rozważania teoretyczne ale nie nierealne i w takiej kontrze wobec twierdzeń Kremla, że to ZSRR wyzwolił Europę od faszyzmu. Miał w tym spory udział ale dzięki pomocy aliantów. Ale kłamcy na Kremlu nawet się nie zająkną n/t temat.

       Ps. Natomiast w przeciwieństwie do faktycznego wyzwalania przez aliantów Francji, Holandii, Belgii, . . . . . , A.Cz nie wyzwalała Polski a tylko walczyła z Niemcami na polskich terenach maszerując na Berlin, jednocześnie prześladując, ścigając, aresztując przywódców AK, czyli polskich bohaterów i bojowników walczących z hitlerowcami. To taki z grubsza dalszy ciąg tego co się działo na terenach zajętych przez A.Cz. po 17.09.1939 r.
       Czy alianci też prześladowali i aresztowali przywódców partyzantki francuskiej?
       • adria231 Re: Uroczystości w Aushwitz. 29.01.20, 15:41
        Nie chcę komentować , kto bardziej pokonał Niemców.O tym mówi historia.
        Chciałam tylko odpowiedzieć na pytanie bywszego2 " co to znaczy" ( chodziło o minę du.y w czasie przemówienia Turskiego).
        To znaczy, że du.a domyślił się( dziwne), że skierowane jest do niego i jego ferajny (szczególnie fragment dotyczący kłamstw historycznych i dyskryminacji mniejszości)
        • bywszy2 Re: Uroczystości w Aushwitz. 30.01.20, 22:51
         dziekuje!

         --
         Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
         Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
         I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
         Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • czizus Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 19:41
   Dodam jeszcze świetną mowę Marian Turskiego - polskiego historyka o korzeniach żydowskich, który przeżył Auschwitz. Z jednej strony tragiczne wspomnienia, olbrzymia wrażliwość i niezwykle mądra konkluzja - nie być obojętnym: na rasizm, na antysemityzm, na niszczenie demokracji, praworządności, konstytucji. W tym momencie mina Dudy była wręcz grobowa!!
   • polski_francuz Re: Uroczystości w Aushwitz. 27.01.20, 20:10
    Czytalem. Nie wiedzialem, ze byl Zydem chociaz go "od zawsze" w Polityce czytalem. I pochodzi z moich stron. Bardzo dobrze napisal o malych krokach od lawki "nie dla Zydow" az do masowych mordow. Temu i innemu trzebaby to dobrze w pale wbic...

    PF
   • bywszy2 Re: ?+ 27.01.20, 21:33
    czizus napisał:

    > Dodam jeszcze świetną mowę Marian Turskiego - polskiego historyka o korzeniach
    > żydowskich, który przeżył Auschwitz. Z jednej strony tragiczne wspomnienia, ol
    > brzymia wrażliwość i niezwykle mądra konkluzja - nie być obojętnym: na rasizm,
    > na antysemityzm, na niszczenie demokracji, praworządności, konstytucji.
    W tym momencie mina Dudy była wręcz grobowa!! - co to ma znaczyc?
    --
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • bywszy2 Re: mala uwaga? 27.01.20, 21:22
   czizus napisał:
   1.
   na szczęście nie było tam zbyt d
   > użo historii. Było tylko przypomnienie o walce Polaków na wszystkich frontach i
   > na wkładzie AK w tę walkę, najlepiej zorganizowanej partyzantki w całej Europi

   Nie bylo historii,tylko przypomnienie?
   A w czym roznica?Przypomnienie bez historii.
   Pozatym partyzantka najlepsza w historii?
   Udowodnij.
   Panie,panska egzaltacja osiagnela wyzyny.
   A partzantka radziecka czy jugoslawianska?
   2.
   że raczej nie powinno się wykorzystywać takich rocznic do załatwiani
   > a bieżących interesów politycznych(jak to miało miejsce właśnie w Jerozolimie)
   > .
   - a pan sie czym zajmuje?
   3.
   Gigantyczna
   > żenada, niesmak i całkowite wypaczenie charakteru uroczystości zorganizowanej
   > przez oligarchę, znaczy się złodzieja rosyjskiego o żydowskim pochodzeniu - Ka
   > ntora.
   > Lauder przy Kantorze to mąż stanu. Żydzi, Izraelczycy, . . . . już chyba o tym
   > wiedzą który lepszy. Ten z USA czy ten z Rosji?
   - a pan oczywisciw ei najlepiej.
   --
   Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
   Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
   I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
   Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
   • czizus Re: mala uwaga? 28.01.20, 09:51
    bywszy2 napisał:

    > czizus napisał:
    > 1.
    > na szczęście nie było tam zbyt d
    > > użo historii. Było tylko przypomnienie o walce Polaków na wszystkich fron
    > tach i
    > > na wkładzie AK w tę walkę, najlepiej zorganizowanej partyzantki w całej
    > Europi

    > Nie bylo historii,tylko przypomnienie?
    > A w czym roznica?Przypomnienie bez historii.
    > Pozatym partyzantka najlepsza w historii?
    > Udowodnij.
    > Panie,panska egzaltacja osiagnela wyzyny.
    > A partzantka radziecka czy jugoslawianska?

    Nie piszę, że w ogóle nie było historii a to że było jej tylko trochę. To przypomnienie o walce Polaków na wszystkich frontach jest istotne bo całkowicie o tym zapomniano w Yad Vashem a to był dość istotny wkład, większy np. od tego francuskiego.

    Jugosłowiańska tak ale radziecka? AK nie tylko walczyła z hitlerowcami ale zbudowała miezle funkcjonujące państwo podziemne. Są dane, statystyki, efekty, . . . . ! AK był również niszczona przez twoich ulubieńców Armię Czerwoną i żeby było śmieszniej Rosja domaga się żebyśmy tym oprawcom stawiali pomniki. Dobre co bywszy!

    > 2.
    > że raczej nie powinno się wykorzystywać takich rocznic do załatwiani
    > > a bieżących interesów politycznych(jak to miało miejsce właśnie w Jerozo
    > limie)
    > > .
    - a pan sie czym zajmuje?

    A Jerozolimie tylko to interesy polityczne się liczyły a Netanjahu promował Putina i Rosję oraz budował front antyirański. O ocalonych jakos tak zupełnie zapomniano. W Polsce było zupełnie inaczej To ocaleni byli najważniejsi.


    > 3.
    > Gigantyczna
    > > żenada, niesmak i całkowite wypaczenie charakteru uroczystości zorganizo
    > wanej
    > > przez oligarchę, znaczy się złodzieja rosyjskiego o żydowskim pochodzeni
    > u - Ka
    > > ntora.
    > > Lauder przy Kantorze to mąż stanu. Żydzi, Izraelczycy, . . . . już chyba
    > o tym
    > > wiedzą który lepszy. Ten z USA czy ten z Rosji?
    - a pan oczywisciw e
    > i najlepiej.


    Z pewnością nie wiem najlepiej, ja tylko wyrażam swoją skromną opinię.
    • bywszy2 Re: panie+ 28.01.20, 11:28
     na jakiej uczelni uczyli pana kaznodziejstwa?
     I mowienia na temat,na ktory nie ma pan pojecia.
     Wyjasnil pan stereotypy zyda.
     Ale ja panu nie bede wyjasnial okreslajace pana.
     Sam chyba pan wie.
     I co gorsza pokrywaja sie z rzeczywistaoscia.
     Co do partyzantki,to wycofal sie na temat jugoslowianskiej.
     Co do radzieckiej - piepszy pan od rzeczy.
     Co do armii majacej bron u nogi,czym sie odznaczyla?
     Jakie funkcjujace panstwo stworzyla,ktorym sie pan chwali?
     Owszem mie li cos,zrobili cos ale i to
     cos!
     zresta polecam panu do przeczytania tego wpisu z pewnoscia umocni pana w pojeciu panskiego stereotypu:
     Tekst linkuZ Pana książki dowiemy się, że z rąk AK-owców zginęła duża liczba Żydów. To przykład morderczego polskiego antysemityzmu?
     No moglo by byc i tak
     v.wpimg.pl/MTk4NjMyYjUKVjhZYgJvIEkObAMkW2F2HhZ0SGI2YmBcBTZce0liMEVDPgMgHmMkBxt_WHVMfGxZBntSYEp8bFoMfFp7QGI8Akc6BT8QLHkKRiMDLFQmJgpeIR0sVyckDBYz
     --
     Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
     Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
     I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
     Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
     • bywszy2 Re: P.S+ 28.01.20, 11:39
      skromne pytanie:
      czym sie to panstwo,dobrze funkcjonujace,zywilo?

      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
      • bywszy2 Re:no,+ 28.01.20, 11:44
       poprawienia panskiego
       humoru       --
       Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
       Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
       I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
       Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
       • czizus Re:no,+ 28.01.20, 13:23
        bywszy2 napisał:

        > poprawienia panskiego
        > humoru


        Ja nigdy nie twierdziłem, że nie było w Polsce antysemityzmu - przed wojną, w czasie okupacji czy po wojnie, również w szeregach AK. Pytanie jest takie - jaka była skala tej podłości? Temat jest złożony i trudny a tu w miarę przyzwoite wyjaśnienie:

        "Nasz rozmówca uważa, że przede wszystkim trzeba uważać z generalizowaniem. – Jedni przekonują, że prawda była taka, a drudzy, że zupełnie inna. Ja tymczasem uważam, że wówczas dochodziło po prostu do bardzo różnych sytuacji. Jednak mówienie o antysemityzmie Armii Krajowej jako organizacji w całości jest całkowitym nieporozumieniem – podsumowuje prof. Dudek."
        • bywszy2 ReSkal moze byc Kelwina albo Celsjusza+ 28.01.20, 15:02
         czizus napisał:

         > Ja nigdy nie twierdziłem, że nie było w Polsce antysemityzmu - przed wojną, w c
         > zasie okupacji czy po wojnie, również w szeregach AK. Pytanie jest takie - jaka
         > była skala tej podłości? Temat jest złożony i trudny a tu w miarę przyzwoite w
         > yjaśnienie:
         >zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
         ale kur.wstwo na jedno wychodzi.I panski stereotyp swoj udzial ma.
         Prymitywne kretactwo.

         > "Nasz rozmówca uważa, że przede wszystkim trzeba uważać z generalizowaniem. – J
         > edni przekonują, że prawda była taka, a drudzy, że zupełnie inna. Ja tymczasem
         > uważam, że wówczas dochodziło po prostu do bardzo różnych sytuacji. Jednak mówi
         > enie o antysemityzmie Armii Krajowej jako organizacji w całości jest całkowitym
         > nieporozumieniem – podsumowuje prof. Dudek."
         - po profesorsku:piepszenie kotka,za pomoca mlotka.
         Przyzwoite zamydlanie oczu         --
         Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
         Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
         I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
         Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
     • czizus Re: panie+ 28.01.20, 15:37
      bywszy2 napisał:

      >
      > Wyjasnil pan stereotypy zyda.
      > Ale ja panu nie bede wyjasnial okreslajace pana.
      > Sam chyba pan wie.

      Nie wiem bywszy. A z tym stereotypem Żyda bywszy, to ja spotykałem się dość często niestety. Oczywiście nigdy nie podzielałem i nie podzielam podobnych opinii. Ale to zaangażowanie Kantora i Netanjahu w promowanie chuligana i kłamcy Putina, kosztem ocalałych nie wróży najlepiej i nie jest najlepiej postrzegane przez opinię publiczną, również w Izraelu. Również manipulacje Kantora z tymi mapami pokazującymi nieprawdę. To wszystko może bywszy prowadzić do negatywnych wniosków n/t Żydów w ogóle. Temat jest delikatny, walczymy wszyscy z antysemityzmem ale ta uroczystość w Jerozolimie może dać pole dla antysemitów, bo sporo tam nakłamano. Ale może nie, zobaczymy!
      Jednak w polskich uroczystościach nie było kłamstw.
      • bywszy2 Re: kto wyzwolil Oswiecim?+ 28.01.20, 15:45
       i jaki kretyn z muzeum,organizator,potomka wyzwolicieli nie zaprosil?
       To tez okresla stereotyp Polaka.
       Ajezeli pan nie wie,jaki on jest,to do ... nedzy co pan w ogole wie?
       --
       Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
       Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
       I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
       Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
       • czizus Re: kto wyzwolil Oswiecim?+ 28.01.20, 17:10
        bywszy2 napisał:

        > i jaki kretyn z muzeum,organizator,potomka wyzwolicieli nie zaprosil?

        Brak konkretnego zaproszenia dla Putina do Oświęcimia był oczywistym błędem. Ale brak tego zaproszenia nie tłumaczy kłamstw i manipulacji poczynionych w Jerozolimie.
        • bywszy2 Re: no to i wyszlo tak na tak+ 28.01.20, 17:46
         czizus napisał:
         > Brak konkretnego zaproszenia dla Putina do Oświęcimia był oczywistym błędem. A
         > le brak tego zaproszenia nie tłumaczy kłamstw i manipulacji poczynionych w Jero
         > zolimie.

         zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
         Tam organizatorzy Putina nie zaprosili,a tam Dudzie tacy sami glosu nie dali.
         No i ja tez klamstwa czytalem,jak to doborowe oddzialy Wojska Polskiego Berlin zdobywaly.
         W czym im Armia Radziecka dzielnie pomagala.
         Nawiasem mowiac panscy krajanie w euforii,ze ich do NATO dopuscili,wojsko to jako Polskojezyczne Formacje Wojskowe okreslili.
         Klamac to mistrzami jestescie:
         Nu.Wydus z siebie wreszcie:"Kto Oswiecim wyzwolil"?'
         Wydus z siebie wreszcie,ze to Walesa Solidarnosc tworzyl.
         No i wydus z siebie wreszcie,ze zydzi i Zydzi brali udzial w kampanii wrzesniowej.
         No i wydus z siebie wreszcie,ze amatorzy-krajanie twoi wymordowali miedzy 200 000 a 300 000 zydow.
         A potem zydow przestaniesz pouczac.
         No i slusznie czy nieslusznie:
         Deklaracja polsko-niemiecka o niestosowaniu przemocy (zwana też niesłusznie deklaracją o nieagresji)
         Dodajmy do tego Zaolzie.
         --
         Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
         Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
         I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
         Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
        • bywszy2 Re: dla poprawienia+ 28.01.20, 17:52
         humoru
         pana cizusia
         --
         Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
         Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
         I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
         Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • jk2007 Armia Czerwona wyzwoliła 28.01.20, 18:23
   „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie” [Ga 3, 28]
    • bywszy2 Re: nieprawda+ 28.01.20, 18:45
     boavista4 napisał(a):

     > jak mozna obrazac Zydow, wspominajac Jezusa Chrystusa! on byl i jest wrogiem nu
     > mer jeden Judaizmu,

     zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

     on wymyslil nowa konkurencyjna sekte zydowska.
     Jak niejaki Luter wymyslil nowa konkurencyjna sekte zydowsko-chrzescianska.
     Apotem te sekty zaczely sie mnozyc jak kroliki.
     --
     Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
     Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
     I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
     Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
      • bywszy2 Re: nieprawda+ 30.01.20, 22:55
       europitek napisał:

       > bywszy2 napisał:
       > > on wymyslil nowa konkurencyjna sekte zydowska.
       >
       > Jak to możliwe, żeby ta sekta żydowska była antyżydowska?

       zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
       jak to jest mozliwe,ze zydowska chrzescianska sekta katolicka jest antychrzescianska zydowskiej sekty chrzescianskiej protestanckiej?       --
       Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
       Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
       I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
       Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • gadolinn Re: Uroczystości w Aushwitz. 29.01.20, 04:40
   Zalosne jest to, ze na uroczystosci upamietniajacej mordowanie ludzi w czasie drugiej wojny swiatowej netanjahu namawial swiat, zeby ignorowal mordowanie ludzi przez izrael ti i teraz. Ktos nazwal to muzeum "pralnia mordercow" - chyba slusznie.
  • szwampuch58 Re: spór o Stolpersteiny 30.01.20, 21:40
   W Polsce nazywane są „kamieniami pamięci”. Upamiętniają ofiary nazistowskich Niemiec, głównie Żydów, ale także Romów, socjaldemokratów czy homoseksualistów zgładzonych w obozach śmierci. W chodniki europejskich miast wmurowano już około 70 tys. Stolpersteinów.
   Sa w Niemczech także w Austrii, Holandii, Norwegii czy Czechach. ,,,,,,,w Polsce nie ma zgody Instytutu Pamięci Narodowej.
   szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25647837,szczecin-potyka-sie-o-kamienie-pamieci-80-lat-po-pierwszej.html#s=BoxWyboMT
   --
   www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
   • bywszy2 Re: spór o Stolpersteiny 30.01.20, 23:55
    a co ma IPN do tego?
    Czy jakis instytut w Polsce zadzi?
    Wprawdzie u nas czasami sie mowi,ze to jest Idealogiczne Gestapo.Wpierw nie wiedzialem o czym mowa.

    --
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
     • szwampuch58 Re: spór o Stolpersteiny 31.01.20, 11:27
      nie musisz udowadnia 2 wpisami zes przyglup,jeden wystarczy
      pl.wikipedia.org/wiki/Stolperstein#/media/Plik:Stolperstein_f%C3%BCr_Chaim_Zylberberg_(Bia%C5%82a_Podlaska).jpg
      --
      www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
     • bywszy2 Re: chodzi o + 04.02.20, 17:23
      engine8 napisał(a):

      > No bo IPN dba o to aby nikt nie stapal po "nagrobkach" poleglych w czasie holok
      > austu


      zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      Holokaust spowodowany panstwowy niemiecki czy amatorski polski.


      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
    • karbat Re: spór o Stolpersteiny 31.01.20, 11:35
     engine8 31.01.20, 01:41

     No i nie dziwota....Polacy mysla.
     Potem sie okaze ze jak wbudowano w chodnik kamien Holokaustu to to formalnie robi ulice - ulica Zydowska i za przejazd trzeba bedzie placic.

     co niektorym sie okazuje ( w rojeniach ) ,
     tym powinien … zajac sie jakis specjalista .


  • bywszy2 Re: pragnie sie byc zaproszonym?+ 04.02.20, 17:20
   do lepszego towarzystwa?
   A noz niezaproszony w koncu zostanie zaproszony.
   A potem dojdzie do wniosku,ze zgryzka bedz9e mu nie w smakI na zlosc mamie nie pojedzie?
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25664271,rosja-kreml-wciaz-nie-zaprosil-wladz-polski-na-obchody-dnia.html#a=63&c=160&s=BoxNewsLink
   --
   Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
   Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
   I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
   Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
   • bywszy2 Re: tez sie pytam?odpowiedzi brak!+ 08.02.20, 14:54
    krzy-czy napisał:

    > może wyjaśnijcie -potomkowie "bohaterów"- dlaczego tylko w jednym jedynym język
    > u na świecie istniej piękne słowo:
    > S Z M A L C O W N I K??
    --
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
    • danillko Szmalcownicy z rowerami 08.02.20, 17:25
     bywszy2 napisał:

     > > u na świecie istniej piękne słowo:
     > > S Z M A L C O W N I K??

     Może ich się zapytaj:

     pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst#/media/Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-134-0792-28,_Polen,_Ghetto_Warschau,_Ghettopolizei.jpg
     Powinni wiedzieć. Swoją drogą, jak się mówi szmalcownik w jidisz?
     • caesar_pl Re: Szmalcownicy z rowerami 08.02.20, 17:40
      Zydzi to Polacy albo nie Polacy?Bo jesli Zydzi to Polacy to znaczy ze Ghettopolizei to byli Polacy,a jesli Zydzi to nie Polacy to oznacza, ze podczas 2 wojny zginelo tylko 1,2 mln osob narodowosci Polskiej.
     • bywszy2 Re: Szmalcownicy + 08.02.20, 19:50
      danillko napisał:

      > Może ich się zapytaj:

      <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
      to sie zapytalem
      ale odpowiedzi wyslali mnie na cztery litery.

      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
     • bywszy2 Re: o ile wiem+ 08.02.20, 19:56
      danillko napisał:
      Swoją drogą, jak się mówi szmalcownik w jidisz?


      <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
      slowo to nieprzetlumaczalne.
      okresla osobnika
      pewnego rodzaju katolika polskiego


      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
      • danillko Szmalcownicy na targu w Węgrowie 08.02.20, 22:51
       bywszy2 napisał:

       > danillko napisał:
       > Swoją drogą, jak się mówi szmalcownik w jidisz?


       > slowo to nieprzetlumaczalne.
       > okresla osobnika
       > pewnego rodzaju katolika pols
       > kiego


       Aha, czyli to o tych chodzi?

       pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst#/media/Plik:Jewish_Police_W%C4%99gr%C3%B3w.jpg
  • caesar_pl Re: Uroczystości w Aushwitz. 08.02.20, 16:33
   Ostatnio czytalem gdzies w niemieckim medium,ze Rosjanie jak wyzwolili nazistowski Vernichtunslager Auschwitz to NKWD zorganizowalo w nim,w tym co tam pozostalo pozostalo,natychmiast oboz dla Niemcow.Ooz Rosyjski dla NIEMCOW egzystowal jeszcze nawet w 1946.Tak Rosjanie byli zli na Niemcow.....ha,ha,ha......
  • bywszy2 Re: ktos pragnie byc zaproszonym+ 08.02.20, 16:43
   bywszy2
   Re: pragnie sie byc zaproszonym?+
   04.02.20, 17:20
   do lepszego towarzystwa?
   A noz niezaproszony w koncu zostanie zaproszony.
   A potem dojdzie do wniosku,ze zgryzka bedz9e mu nie w smakI na zlosc mamie nie pojedzie?
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25664271,rosja-kreml-wciaz-nie-zaprosil-wladz-polski-na-obchody-dnia.html#a=63&c=160&s=BoxNewsLink

   <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
   No,a jak bedzie z przemowieniami?
   --
   Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
   Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
   I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
   Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • bywszy2 Re: tez nie rozumiem?+ 08.02.20, 21:10
   polski_francuz
   Re: nasza niegodziwość
   28.01.20, 07:35
   "Dlaczego Polska (a raczej kadłubowa Generalna Gubernia) była jedynym miejscem, gdzie za pomoc Żydom lub nawet niezgłoszenie informacji o tym groziła kara śmierci dla całej rodziny i pacyfikacja całej wsi? To czysty przypadek, czy może konieczność (z punktu widzenia szkopów), żeby odstręczyć polską ludność od pomagania Żydom?"

   Tez uwazam, ze to nie byl przypadek. Dodam jeszcze, ze Niemcy nigdy nie zrozumieli polskiego ducha oporu. Im wiecej sie zabrania tym wiecej jest ludzi zabronione robiacych. I teraz mamy najwiecej Polakow Sprawiedliwych wsrod narodow swiata.

   A jaki opor zapanowal jak natolinscy Zydzi zawalczali w Polsce o wladze?

   Kto to zrozumie:)

   PF

   zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
   a szmalcowniki gdzie dzialali?
   Na jakich terenach?
   nie zrozumieli polskiego ducha oporu. Im wiecej sie zabrania tym wiecej jest ludzi zabronione robiacych. - a o szmalcownikach i innych,ktorzy wymordowali 200 000 do 300 000 pan zapomnial?<komu oni sie opierali?
   I teraz mamy najwiecej Polakow Sprawiedliwych wsrod narodow swiata. - bo w Polsce bylo najwiecej zydow.
   A ci sprawiedzliwi najwiecej bali sie swych sasiadow.
   no i na koniec:
   www.historycy.org/index.php?showtopic=109527
   --
   Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
   Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
   I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
   Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
   • danillko Szmalcownicy na Kresach II RP 08.02.20, 23:01
    bywszy2 napisał:


    > a szmalcowniki gdzie dzialali?
    > Na jakich terenach?

    Ano, na Wschodnich Kresach II RP było tych szmalcowników mnóstwo.
    Szmalcownicy wypędzają i rabują polską ludność cywilną:
    www.wsm.archibial.pl/wsm65/wywozki.jpg
    • bywszy2 Re:danilczyk, ma pan na mysli Wolyn kresowy?+ 09.02.20, 02:19
     danillko napisał:

     > Ano, na Wschodnich Kresach II RP było tych szmalcowników mnóstwo.
     > Szmalcownicy wypędzają i rabują polską ludność cywilną:

     zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
     to nie byli szmalcownicy.
     Widac,ze pan umyslu scislego nie posiada.I wiele rzeczy nie kojarzy.
     I dlatego mysli pan jak ta stara ....!
     Skup sie pan.I naprez pan chociaz raz jeden resztki swgo umyslu.
     Musze panu dopomoc:
     [[url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmalcownik]b]Szmalcownik – w czasie niemieckiej okupacji ziem polskich osoba szantażująca lub wymuszająca okup na ukrywających się Żydach lub pomagających im Polakach.[/b][/url]
     --
     Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
     Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
     I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
     Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
     • bywszy2 Re:danilczyk, ma pan na mysli Wolyn kresowy?P.S+ 09.02.20, 02:21
      Przyklad na danilke szmalcowniczke:
      pl.wikipedia.org/wiki/Szmalcownik
      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka