Dodaj do ulubionych

Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii?

08.02.20, 13:54
Uważam, że tak.
5 lat temu uznałbym to za arogancję "zachodnich", rozpieszczonych dobrobytem eunuchów, ale dziś postrzegam to inaczej.
Ten brak dojrzałości jest dwojaki: głupota bezpośrednia tzw.suwerena i bezradność ludzi myślących.

Oczywiście, podstawą tak krytycznego osądu są szaleństwa mojego żoliborskiego sąsiada.
Zresztą nie dotyczy to tylko Kraju nad Wisłą - gdzie nie spojrzeć pie..li się na potęgę, tyle, że bliższa koszula ciału.

Pańszczyźniani nie wyrażają sprzeciwu upojeni ochłapami socjalnymi, Kościół Katolicki przezywa swój łabędzi śpiew i piękny to upadek, że użyję toku myślenia Greka Zorby:).

Jedynym balsamem na zbolałą dumę narodową - a mam jej w nadmiarze - jest brexit i Kalifat Zaodrzański.
Inni są, jak widać tak samo głupi.
(to o głupocie to konkluzja brytyjskiego historyka Normana Daviesa, rozważającego analogie nad Tamizą i nad Wiśłą)

Howgh.

--
Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
Obserwuj wątek
    • borrka Powiem więcej 08.02.20, 13:57
      Ci wszyscy Polacy, Węgrzy, Rumuni, a i "Czechosłowacy" bliscy są wykończenia Unii.
      I jednym głosem będą potem narzekać na swą niedolę raba.
      --
    • j-k To Unia powoli zamienia sie w ZSRR 08.02.20, 15:17
      narzucajac swoj jednolity system wartosci wszystkim jej czlonkom.

- nic dziwnego, ze Anglicy sie zbuntowali.

nie uwazam, ze byl to bunt ostatni.

- gdyz mentalnosci "jednego Panstwa i jednego Prawa" w obecnych pokoleniach narodow Europejskich jeszcze nie ma.

pragnalbym zwrocic uwage, ze nawet w USA , ktore sa jednolitym Panstwem od ponad dwoch stuleci, sa stany, gdzie obowiazuje kara smierci i takie - gdzie jej nie ma.
    • polski_francuz Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 15:59
      Polska i jej sasiedzi z demoludow maja demokracje i demokratycznie wybieraja. Ich (Polakow) wybor padl na glupawego manipulatorka i nic sie na to nie poradzi. Spoleczenstwo powoli dojrzewa i za kilkadziesiat lat moze wybranie zostany ktos znajacy jezyki, rozumiejacy swiat i potrafiacy pokazac Polakom przyszlosc bez zbednego przypominania o martyrologii czy o obronie Czestochowy i zawalczyc o wazne problemy jak np. o poprawe stosunkow miedzyludzkich.

Troche inaczej jest u zachodnich sasiadow, do ktorych czynisz pierwsza aluzje. Brakuje im rak do pracy. I stad pewnie wpuscili w sposob niekontrolowany dzika emigracje. Ciezko za to placa i politycznie, bo stare demony w nowym przybraniu wylazly z kata i strasza i socjalnie bo ludzie stracili duzo spokoju ducha. Tu wina obarczylbym elity.

Druga aluzja wynika jeszcze z czegos innego. A mianowicie, ze nieumiejetnosci dostosowania sie do nowych czasow w ktorych UK ma podrzedna role. Juz nie krolowki na szachownicy narodow ale wiezy czy nawet gonca. I to tez wina demokracji czyli ludu, jak i w Polsce.

Pierwsze pytanie czy demokracje jest be? Alez nie jest. Wystarczy popatrzec na wschodnich sasiadow, ktorzy maja szefuncia niedopozbycia sie i ani szczesliwi nie sa, ani niezbyt wiadomo co i kto po szefunciu przyjdzie.

W skali europejskich mamy biedniejsze i bogatsze panstwa. Jak i w Stanach gdzie jest biedne Idaho, rasistowska Alabama i bogata Kalifornia. I jakos funkcjonuja.

PF
      • jabbaryt Re: Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 17:40
        Ich (Polakow) wybor padl na glupawego manipulatorka i nic sie na to nie poradz - no ale jak to możliwe taki głupiutki malipulator rozgonił na cztery wiatry tych tak zwanych mądrych. Moze oni jeszcze głupsi?
      • borrka Obstawałbym przy swoim 08.02.20, 17:59
        Kac postimperialny swoją drogą, ludzka głupota swoją.
        Już Wańkowicz pisał o angielskich kompleksach imperium, w którym słonce już nie tylko zachodzi, ale nawet Kanada krółowej przestała sluchać.

Miałem sporo do czynienia zawodowo z Anglikami i byli fachowo dobrzy, ale nie potrafią się przestawić na nową pozycje, jak Rajch się przestawił po Adolfie.
        Ten Rajch mi długo imponował, ze taki sprytny, ale dziś gdy biegam wieczorem po Charlottengradzie mam taki feeling, że Aniela lubi bajki z 1001 nocy!
        Charlottenburg of Arabia.

--
        • polski_francuz Re: Obstawałbym przy swoim 08.02.20, 22:44
          "ale nie potrafią się przestawić na nową pozycje, jak Rajch się przestawił po Adolfie."

Tylko porazki zmuszaja do zmiany strategii. Anglicy wygrali. Powiedzmy raczej, ze udalo im sie wygrac. Ostatni raz pewnie...

PF
      • engine8 Re: Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 17:59
        Ale gwarantuje ci ze gdybym ci zawiazal oczy i zawiozl do jedengo z tych Stanow do jakiegos tam - typowego a nie unijlanego miasta to mialbyc dlugo problem aby zgadnac gdzie jestes. Roznimy sie ale jestesmy tez bardzo podobni.
      • felusiak1 Re: Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 19:32
        Drogi pf czy nie zechcialbyś sobie doczytać bo tego co napisaleś nie da sie czytać.
        "biedne Idaho, rasistowska Alabama i bogata Kalifornia". To pasowaloby do lat 60-tych ubiegłego wieku.
        A co do demokracji to zacznijmy od tego, ze Unia Europejska nie ma nic wspolnego z demokracja.
        • polski_francuz Re: Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 22:40
          "A co do demokracji to zacznijmy od tego, ze Unia Europejska nie ma nic wspolnego z demokracja."

Nie mamy tez demokratow. BTW radio nam zdradzilo gdzie wasi demokraci dali ciala. Uzywali do zliczania glosow aplikacji, ktora niezbyt skapowali.

PF
          • engine8 Re: Idaho czy Kalifornia? 08.02.20, 23:11
            No wy demokratow nie macie - Wasi "progresywni" sa chyba jeszcze bardziej lewicowi?
            No i nie nasuwaj sie wnioski ze im bardziej na lewo tym gorzej?
            Jak widac nasi demokraci uwazaja ze ich glownym celm w wyborach i przed jest przegadac Trumpa..
            Zalozmy ze go przegadaja i wygraja - i co wtedy? Zwolaja Powwow, zapla jointa i sie zastanowia co dalej robic?
            • polski_francuz Re: Idaho czy Kalifornia? 09.02.20, 09:28
              "No wy demokratow nie macie - Wasi "progresywni" sa chyba jeszcze bardziej lewicowi? "

Ciagle jeszcze klasa srednia jest wystarczajaco silna by na lewice nie glosowac. Problemem generalny w Europie jest emigracja (malo kto jej chce) i nacjonalizm (po wiekach i wiekach wojen trza teraz sasiadow polubic...trudna sprawa).

W koncu, borrka pisze o krajach, ktore maja od niedawna demokracja. I chca wierzyc, ze im spadla z nieba i chca sie nia nacieszyc. I nie chca ein Stückchen (cytuja za Schröderem) niezaleznosci oddac. A bez tego oddania EU nie powstania. To tak, jakby Alabama wprowadzilo znow prawo ustalace, ze czarni sa rasa nizsza i moga przechodzic w stan niewolnictwa:)

PF
              • borrka Staram się nazywać rzeczy po imieniu 09.02.20, 10:00
                Krajom Ostbloku brakuje demokratycznego doświadczenia i tego ich elity nie uwzględniły w swych planach .
                A teraz przykre doświadczenia, bo Polska, Węgry, w gruncie rzeczy wszystkie kraje środkowoeuropejskie z dederowem na czele nie pasują do zachodnich wyobrażeń "Maul halten weiter machen", znaczy cieszyć się z pomocy i cicho siedzieć.

To było do przewidzenia, bo o ile (na ogół) z otwartymi ramionami witamy Ukraińców i Białorusinów, członków swoistego Commonwealthu sprzed lat, to obywatele Maghrebu budzą mniejszy entuzjazm.
                Są konkretne analogie historyczne - Finlandia długo broniła się przed modelem szwedzkim "afrykanizacji", będąc jednocześnie dość otwarta dla pokrewnych etnicznie Estończyków.
                Ci sami Finowie wręcz zalewali niegdyś Szwecję z finką w karmanie i flaszką zawsze pod ręką, ale ich znoszono w imię jakiejś wspólnoty nordyckiej.

Oczywiście klasyka to polska imigracja do Rajchu cierpiana heroicznie przez rasę panów, bo "zawsze tak było".

A przypominam: od tego zaczęło się pisowskie szczucie seweryna.
                Od straszenia obcymi.

--
                • bywszy2 Re:Od poczatku histFinlandia byla czescia Szwecji+ 09.02.20, 12:32
                  www.google.com/search?q=jezyk+szwedzki+w+finlandii&oq=jezyk+szwedzki+w+finlandii&aqs=chrome..69i57.1668j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8zzzzzzzzzzzzzz
                  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1519600,1,szwedzki---jezyk-urzedowy-finlandii.read
                  --
                  Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
                  Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
                  I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
                  Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
          • felusiak1 Re: Idaho czy Kalifornia? 09.02.20, 00:20
            To jest glebszy problem. Dems robią wszystko aby wyrzucić Sandersa i ta aplikacja po to była. Ale, ze partacze z silicone valley to robili nie zachwyca. Takze możesz być pewny: Sanders zostanie wykończony a Biden już jest wykończony.
      • boomerang Re: Idahówką go czy Kaliforem? 09.02.20, 03:55
        > Brakuje im rak do pracy. I stad pewnie wpuscili w sposob niekontrolowany dzika emigracje.

Rąk do pracy brakuje w globaliźmie? Przecież jeśli brakuje rąk do pracy w Niemczech, to przenosimy produkcję tam gdzie pieprz rośnie, czyli tam gdzie te ręce do pracy są. Przecież to głosi idea globalizmu. Dlaczego Niemcy złamali tę zasadę? Czyżby mieli jakąś dodatkową agendę ponad globalizmem?

• bywszy2 Re:co w polskiej prasie wyczytalem+ 08.02.20, 16:21
      borrka napisał:

borrka
      Powiem więcej
      08.02.20, 13:57
      Ci wszyscy Polacy, Węgrzy, Rumuni, a i "Czechosłowacy" bliscy są wykończenia Unii.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      jestw Polsce taki fakir,Waszczykowski sie nazywa.
      Jakas pani,bodajze z PO i czegos tam jeszcze,stwierrdzilla,ze polska moze kare pieniezna z UE otrzymac czy mniejsze dotacje dostac.Min.jako reakcjja na wynik wizyty w Polsce Jourowskiej.
      Waszczykowski stwierdzil:no to obnizymy wysookosc naszej skladki.
      I to w tym czasie,keidy UE chce od malenkiego(liczebnie) panstewka zwiekszenia skladki o 40%?
      Panowie szlachta,toz to o pomste wola,bym ja emeryt zywil pasozyta chamskiego?
      Mysle,ze jednak juz czas by stworzyc UE "A" i UE "B".Poniewaz z wypedzeniem kogos z obecnego jest sprawa prawie niemozliwa.Pijawki tak sie przyssaly,ze pozbyc ich juz nie mozna.
      "B" pozostawic jak jest.Stworzyc nowe cialo UE "A" - zupelnie niezalezne.I na czlonkow przyjmowac panstwa takie,jak np.zalozycieli obecnego "A".Potem dolaczac inne panstwa,badac przy tym bardza wybrednym.
      --
      • bywszy2 Re:P.S.Bog mi swiadkiem,chociaz agnostyk+ 08.02.20, 16:29
        Szacunek moj do stanu umyslu niektorych bywszych ministrow z nad Wisla upada.
        I pomyslic,taki frajer polityka Polski kierowal.
        Nu,powidzcie,dlaczego mam go zywic?
        Do kopalni parszywca.Niech prad w wiadrze do przodka nosi!
        --
      • borrka Nie roztkliwiałbym się zbytnio nad Szwecją 08.02.20, 17:31
        Znam rejony Europy, gdzie do dziś straszy się dzieci Szwedami, a w co drugim polskim mieście są "Szwedzkie Górki", czyli stare okopy .
        Szwedzi się dramatycznie ucywilizowali i ustatkowali - z paneuropejskiego bandyty do oazy postępu wszelkiego, ale dobrze im robi , gdy płacą za swój święty spokój.
        Bo za to właśnie płacą, a że drożeje?
        W moim osiedlowym sklepie też drożeje jak diabli!
        Więc chyba też się do Szwedów zwrócę:)
        --
        • bywszy2 Re: panska sprawa.Byc na cudzym garnuszku.+ 08.02.20, 17:53
          sluszna uwaga:
          borrka
          Powiem więcej
          08.02.20, 13:57

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          a ja wlasnie nie chce sie dzielic z wami moja i innych emerytura.
          Czas zmienic nasz rzad.I ku temu sie toczy.Nie wyglada by dluzej pociagnal.Obym sie nie mylil.
          A ze drozeje?
          pasozytow teraz w UE jest coraz wiecej.
          Zaraza sie rozprzestrzenia.
          A poniewaz nie mozna jej wygonic,trzeba od nowa zorganizowac cos swego.To jest na czasie.
          A pasozyci niech sami sie gryza.
          A ze pan do Szwedow sie zwroci?Moze sie okazac,ze nadaremnie..
          Szedzi sie juz nauczyli.I potrafia cwaniakow odroznic.
          powodzenia.

--
        • bywszy2 Re:ma pan na mysli+ 08.02.20, 19:42
          engine8 napisał(a):

> A wiec tak samo jak nad Jordanem - nie da sie polaczyc dwoch spolecznosci?

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          z jednej strony spolecznosci Starej i tej dosluzowanej "Nowej" destruktywnej?

--
    • borrka Po miłych off topic (cwiszenruf po giermańsku) 08.02.20, 18:19
      Wracam do tematu.
      Naprawdę rozczarowałem się Narodem znad Wisły.

Jestem optymistą - poradzimy sobie z sewerynem, szczególnie jak kiszki zabraknie i seweryn, w zależności od płci albo nogi rozłoży, albo w miasto kraść pójdzie.
      Bo seweryn tak ma.

Ale będzie to olbrzymia strata czasu.
      Howgh.

--
    • bywszy2 Re: czytajac,co powyzej,dochodzi sie do pytania:+ 09.02.20, 02:07
      nu,kto z e spolecenstwami destruktywnymi i pasozytami z wymaganiami chce sie wiazac?
      A UK inna droge wybralo:naser mater tok... wyslalo.
      Zaplacilo drogo,ale "swoim" droge pokazalo.
      Moze zaczac zakladac "Nowe UE" i byc ostroznym w doborze nowych czlonkow.
      Szkoda tylko,ze te przykre doswiadczenia kosztowaly tyle pieniedzy i czasu.
      --
      • borrka "Pasożytów" wielu bywało 09.02.20, 10:14
        Odbiorcy lend&lease, beneficjenci Planu Marshala jakoś łatwo zapomnieli o źródle powojennego dobrobytu, a wspomniana Szwecja miała jeszcze.. hmmm ... inne źródla, niezbyt chwalebne.
        Wiec ja pozostanę we względnym zadowoleniu z pasożytnictwa krajów postkomunistycznych.
        --
    • jabbaryt Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 09.02.20, 11:36
      Tu miesza się dwie różne kwestie. Czy mieszkańcy Europy Środkowowschodniej dojrzeli do UE a druga kwestia czy dojrzeli do demokracji. Do unii europejskiej nie dorośliśmy, bo weszliśmy pozbawienie własnych i silnych gospodarek narodowych. Bez własnego przemysłu, własnych firm, z własnym R&D. Wejście do UE tylko pogłębiło ta patologie. Czy dorośliśmy do demokracji. Jakoś demokracja u nas działa, natomiast jest pytanie czy władze UE dorosły do demokracji. Ja mam tutaj poważne wątpliwości.
      • borrka Uwaga słuszna 09.02.20, 12:02
        Lecz dotyczy okresu wstępnego.
        Nikt nie przewidział powstania cudacznych reżimków w rodzaju Kaczyńskiego.
        Ja w każdym razie wyżej ceniłem ludzi doświadczonych komunizmem.
        Nie doceniałem destrukcyjnego charakteru komuny, a przecież bylo to dość oczywiste - oczekiwanie że "wadza" coś da.
        I ta straszliwa nieudolność i teatralność!
        Rząd w rękach groteskowych prostaków wymaga terroru.
        A terroru (póki co) brak.
        --
        • wojciech.2345 Re: Uwaga słuszna 09.02.20, 12:19
          borrka napisał:
          > Nikt nie przewidział powstania cudacznych reżimków w rodzaju Kaczyńskiego.
          > Ja w każdym razie wyżej ceniłem ludzi doświadczonych komunizmem.
          ---------------------------
          Myślę inaczej. Przez przypadek do Smoleńska nie poleciał Jarkacz.
          Jestem przekonany, że gdyby poleciał, to i tak mielibyśmy politycznie to co mamy.
          Donaldu był szkodnikiem.
    • pijatyka Borka, stawiasz tezę i od razu sam jej przeczysz. 09.02.20, 13:08

Skoro silne populistyczne zawirowania są i u nowych, i u starych członków to trudno posługiwać się tym argumentem przy obiektywnej ocenie rozszerzenia UE (co innego praktyka polityczna - tu faktycznie ten czy ów może grzać temat "co myśmy zrobili przyjmując tych dzikusów" ale to już kalizm)

W różnych konkretnych, bieżących sprawach (jak praworządność) jedne państwa mogą mieć swoje zdanie na temat drugich, ale lepiej jak zachowują wstrzemięźliwość (jak Macron: "Nie przyjechałem aby was pouczać"); od zobiektywizowanych opinii, krytyki czy ew. sankcji są już instytucje unijne.
      • wojciech.2345 Re: Borka, stawiasz tezę i od razu sam jej przecz 09.02.20, 14:32
        pijatyka napisała:
        > W różnych konkretnych, bieżących sprawach (jak praworządność) jedne państwa mog
        > ą mieć swoje zdanie na temat drugich, ale lepiej jak zachowują wstrzemięźliwość
        > (jak Macron: "Nie przyjechałem aby was pouczać"); od zobiektywizowanych opinii
        > , krytyki czy ew. sankcji są już instytucje unijne.
        ---------------------
        Na moje oko Makaron myśli jak ułomny Wolter.
        Szkoda gadać.
      • borrka Pewnie masz rację, ale 09.02.20, 16:15
        Jakby trochę inne objawy tego populizm. Np. angielski w gruncie rzeczy bardziej szkodliwy, polski bardziej kompromitujący.
        --
    • jorl Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 09.02.20, 16:59
      borrka napisał:

> Uważam, że tak.
      > 5 lat temu uznałbym to za arogancję "zachodnich", rozpieszczonych dobrobytem eu
      > nuchów, ale dziś postrzegam to inaczej.

Takie rozumowanie, to rozpieszczenie eunuchow zachodnich to slysze od takich Polakow co nie znaja tak naprawde Zachodu. Bo w pracy, takiej powaznej napewno, zachodniej, nie ma rozpieszczenia czy zycia z tego co bylo. Jak ci niby rozpieszczenie eunuchy przychodza do pracy, a przychodza, to w pracach jest ciagly stres, zapieprz jak cholera, jak ktos chce byc eunuchem to najpierw dostaje kopa aby zasuwal a jak nie rozumie to wylatuje z roboty.
      Taki Polak jak borrka jak sobie mysli ze ludzie na Zachodzie po pracy czy na urlopach sa rozluznieni to nie maja pojecia ze ci rozluznieni w pracach kompletnie nie sa rozluznieni a skoncentrowani na pracy.
      My tu mamy kapitalizm, naprawde, i on funkcjonuje doskonale, a jak kapitalizm funkcjonuje to w pracach nie ma eunuchow ani rozpieszczonych.

Twoje borrka pisane to wlasnie swiadczy ze w zadnej powaznej pracy na Zachodzie nie pracowales. I tak jak juz pisalem znasz Zachod z wozenia samochodow z Niemiec do Polski na sprzedaz czy innych starych mebli.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
        • jorl Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 09.02.20, 17:17
          wojciech.2345 napisał:

> Jorl,
          > pogadaj z Poznaniakami lub Holendrami o Niemcach.
          > Niemiec = próżniak + alkoholik.
          >
          > Miej proporcje Mocium Panie.

Ja 35+ lat pracowalem w Niemczech, nie potrzebuje kogos co mi cos ma opowiadac.

--
          Pozdrowienia

• jorl Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 09.02.20, 18:03
              wojciech.2345 napisał:

> Szwagierka mojej żony Poznanianka urodziła się przed wojną.
              > Co ona może wiedzieć o Niemcach?

A moja mama urodzila sie przed wojna i byla Poznaniaka.
              I wlasnie to co mowila to spotkalem wlasnie w Niemczech.

Np. moja mama mowlila do nas synow ze masz dobrze pracowac a pieniadze to jest nastepna sprawa. Beda i pieniadze jak bedziesz dobrze pracowal. I to wlasnie spotkalem w Niemczech. W Kongresowce to praca, jej jakosc mniej wazna, wazniejsze sa pieniadze. Dosc niewazne jak zdobyte. I to ja po dziesiecioleciach spotkalem w Niemczech juz osobiscie

A np. jej ojciec, moj dziadek, pracowal na kolei niemieckiej. Od 1920 pracowal juz w polskiej, byl kierownikiem pociagu. Jego wkurw.alo jak byla druzyna z Kongresowki to pociag przed jakosc stacja zwalnial. Dlaczego zwalnial? Bo na stacjach trzeba bylo przejsc po przyjezdzie z biletem kolo budki z kolejarzem ktory bilet sprawdzal. I druzyna z Kongresowki brala pasazerow na gape, naturalnie za oplata, i oni wyskakiwali przed stacja bo by wpadli w kontroli.

I sporo roznych podobnych spraw.

--
              Pozdrowienia

• wojciech.2345 Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 12.02.20, 16:46
                jorl napisał:
                > A moja mama urodzila sie przed wojna i byla Poznaniaka.
                ------------------------
                Poznanianki i Ślązaczki to inne Polki. Są wspaniałe, ale czasami bardziej uparte niż osły. Znajomy Krakus pojął za żonę Ślązaczkę. Mieszkali w Krakowie. Żona Ślązaczka co tydzień myła okna. Nie dała sobie wytłumaczyć, że nie ma potrzeby myć tak często okien. To nieracjonalne. Znajomy był załamany i mówił, że chciałby by ktoś jej wytłumaczył, że wystarczy myć okna co 2 tygodnie.
        • borrka Nie uogólniałbym - różni są Niemcy 09.02.20, 18:30
          Od 20 lat podlegają przemianom w kierunku korporacyjnym i ta hybryda amerykańsko-niemiecka nie jest zbyt udana.
          Korpo-Niemcy są ciency, promocja miernot i wazeliniarzy.

Ale ciągle spotyka się świetnych i utalentowanych inżynierów, których korporacyjne obszczymury jeszcze nie zagryzły.
          A z alkoholem, to narodowy sport.

--
    • jorl Re: Czy państwa comeconu nie dojrzały do Unii? 09.02.20, 17:16
      borrka napisał:
      > Aniela przekroczyła wszelkie granice.

Zgadza sie, tez tak uwazam. Bo powinna tego pamietnego 2015 polowa sierpnia zamknac granice pomiedzy Wegrami a Austria. Szybko stare ploty z czaus Zimnej Wojny odnowic i niech ten prawie milion Arabow co ich Putin wyslal poprzez Turcje, Grecje, Macedonie, Serbie na Wegry na Wegrzech zostawic. Moze by Polska bratankom pomogla? OK, pytanie jak mialaby pomoc. Bo jedna sprawa pareset tys Arabow przejac albo wraz z Wegrami zbudowac obozy koncentracyjne dla nich na Wegrzech.

> Park w którym biegam (jak jestem w Charlottenburgu) wygląda niczym spacerniak n
      > ad Eufratem, tylko że to Szprewa.

Jedziesz na jeden dzien do Berlina ale wieczoren trenujesz? Nie, klamiesz o tym.

> Moja czteroosobowa Rodzina w Rajchu już trzykrotnie została napadnięta przez no
      > wych, cennych.
      Hm.. ja tu tez mieszkam i jakos nikt mnie nie napadl. Podobno sa tacy co tak wygladaja ze przyciagaja chetnych aby im mordy otluc. Fajtlapy z daleka rozpoznawalne?

> A trzeba dodać, i ż Charlottenburg uchodził za porządną dzielnicę.

E tam, jakos nie pamietam aby byla jakas porzadna dzielnica nigdy. Ja mieszkalem do 1/2 roku temu w Schönebergu, podobnie jak Charlottenburg mysle.
      Teraz mieszkam pare kilometrow na poludnie od granicy Berlina, juz w bylym DDR. Ladniutko tutaj, domy nowe rosna dookola a byly przed paru laty tu ugory.
      Ale pare km stad jest duzy oboz z tymi immigrantami tak ze i tu sie kreca. Tez zadne problemy.

Ale zeby nie bylo, duzo bardziej bym wolal jakby Merkel ich z Wegier nie puscila. Chetnie bym zobaczyl jakie zwierzeta by z Ostblokowcow sie zrobily.

--
      Pozdrowienia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka