Dodaj do ulubionych

Zbyt ciezki worek na plecy

10.02.20, 18:29
Pani Anegret Kramp-Karrenbauer, szefowa najwazniejszej partii koalicyjnej - CDU, nie chce juz starac sie o pozycje kanclerza po Angeli Merkel. Jej decyzja wynika z wyborow w Turyngii, gdzie neofaszystowska AfD zyskala liczbe glosow wystarczajaca do decydowania o przyszlym rzadzie.

Jej promocja na szefowa CDU i na kandydatke na kanclerza wynikala z gry na innej szachownicy politycznej. Na takiej, na ktorej kobiety na czele partii i panstwa byly dosc uprzywilejowane zas droga w przyszlosc pokojowa i zieleniejaca byla prosta i jasna. Niestety, wpuszczenie emigrantow w 2015 przewrocilo obecnie te szachownice. Wschodnie Niemcy odrzucily chec integracji imigrantow a zachodni cwaniacy polityczni, jak Gauland i Höcke, poczuli ze ta antyemigrancka fala moze ich doniesc do wladzy.

Wnioski? Ano sytuacja sie zmienila i niezbyt wiadomo co bedzie dalej i kto bedzie kanclerzem po pani Merkel. Dla polskich i francuskich interesow widzialbym chetnie Zielonych u wladzy. Czy maja wystarczajacy elektorat?

This is the question.

PF
Obserwuj wątek
      • polski_francuz Re: Zbyt ciezki worek na plecy 10.02.20, 18:48
        Ja tez jestem troche daltonista:).

A serio, europejska polityka i wrazliwosc jest bardzo inna. I trudno ja przeniesc do Tekasu. Zieloni i ich wzrost sa rezultatem ewolucji niemieckiej polityki. Tej ewolucji, ktora moge oceniac pozytywnie. Od 2015 zaczela sie inna ewolucja o ktorej pisze. Ta ewolucja niezbyt mi lezy.

PF
    • jorl Re: Zbyt ciezki worek na plecy 10.02.20, 18:45
      polski_francuz napisał:

> Wnioski? Ano sytuacja sie zmienila i niezbyt wiadomo co bedzie dalej i kto bedz
      > ie kanclerzem po pani Merkel. Dla polskich i francuskich interesow widzialbym c
      > hetnie Zielonych u wladzy. Czy maja wystarczajacy elektorat?

Bledne wnioski.
      Rozwiazanie dla CDU jest juz od dawna znane. Przed parudziesieciu i tak dalej laty tez tak bylo. Po prostu na prawo od CDU/CSU nie ma prawa byc nic innego jak sciana. Tak juz Josef Strauss mawial i inni. A Merkel przesunela CDU do srodka i w miejsce pomiedzy sciana a CDU sie pojawila AfD. Duzo miejsca bylo.
      Do tego to przesuniecie CDU do srodka oslabilo SPDbo zabralo jej sporo elektoratu.
      Ja mam nadzieje ze Merkel wyleci i to przed koncem urzedowania, bedzie taki ze zrobi to na prawo przesunie CDU i AfD spadnie do malych %.
      Jasne, trzeba bedzie zmienic dosc znacznie polityke. Jak? Np. pogadac z Putinem, uznac ze Assad to dobry czlowiek, i wyslac duzo, a napewno tych co sie nie asymiluja do domu sowrotem. Powody azylu sie skonyczly a wiec do chalupy.
      Merkel sie zawziela i tego nie chce zrobic chociaz Putin jej to napewno proponuje wiec trzeba ja wywalic.
      Z Unia troche sprawy uporzadkowac czyli Osteuropejczykow przycisnac kasa.
      Merkel jest za ostrozna, nie zebym tego nie cenil ale efekty jej ostroznosci sa jakie sa.

Musi chlop z jajami byc kanzlerzem. Merz? Mysle ze ten ma jaja. I zna Swiat dobrze.
      A Grüne? Nie przesadzajmy, chociaz? Juz Schröder ich zaprzagl do wspolrzadzenia i oni Agenda2010 z SPD wprowadzili co sie im naprawde chwali. Ale maja byc mali jak juz zeby za duzo mordy nie otwierali jak byliby w rzadzie.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
        • felusiak1 Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 20:33
          Chcę abyś nie powtarzał jak papuga. Abyś zaczał mysleć. Kiedy pisza mi, ze AfD jest skrajnie prawicowa to widze czerwona flagę. Alarm. To jest zargon. Oznacza, ze AfD nie jest lewicowa. I chwała jej za to.
          Ale ja jestem przyzwyczajony. Mnie codziennie wmawiają, ze jestem rasistą, homofobem, mizoginem, faszysta i nazistą. Jestem także antyfeministą stojacym na drodze rownouprawnienia kobiet. Dodatkowo jako przeciwnik Roe v. Wade jestem przeciwko aborcji. Faktycznie jestem przeciwko z moralnego punktu widzenia ale nie z prawnego. Ja jedynie chcę aby aborcja wróciła pod jurysdykcje poszczególnych stanów tak jak to bylo przed wyrokiem SN.
          Zapomniałbym. jestem tez islamofobem i antysemitą i zwolennikiem supremacji białych.
          Lewa strona oszalała kompletnie. Srodek przeszedł na lewo. Prawica przesuneła sie do srodka.
          Zwykły patriotyzm jest przejawem neofaszyzmu.

No, teraz zabierz sie za myslenie. Te obrazki, które maluja ci media maja fałszywe kolory.
          • polski_francuz Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 21:21
            Nu charaszo, tawariszcz felusiak.

Porozmawiajmy. Skad sie biora moje poglady? Ano, chronologicznie: z tego co przezylem i gdzie przezylem, z lektur gazet, z radia ktorego slucham, i z rozmow ktore prowadze. Te ostatnie sa z zona i corka i kolegami z pracy i na forum. Dodam, ze jak kogos na forum szanuje to sie wstrzymuje z potepianiem jego/jej pogladow. Bo dopuszczam, ze moge sie mylic.

Kazde z tych zrodel ma zady i walety. Moje przezycia i miejsca gdzie przezylem nie byly wszedzie. I calego swiata nie znam. Gazety, czasopisma i ludzie z ktorymi rozmawiam maja swoje interesy i ich bronia. I jakie wiem i rozumiem.

Z czasem mi poglady ewoluuja. Bo i swiat sie zmienia. I nadchodza nowe zjawiska czy nowe wizje spraw a stare odchodza w niebyt.

W koncu to co Ty nazywasz mysleniem ja nazywam wlasnie ewolucja. I jest ona spokojna i lagodna. I jak ma nadejsc to nadchodzi.

PF
            • felusiak1 Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 21:48
              pf napisał: Kazde z tych zrodel ma zady i walety. - Priceless!

Zachecam cię do bycia bardziej dociekliwym.
              Na przykład w polsce sedziowie podpisali rekomendacje jakiemuś innemu sedzi do KRS i nastepnie kilku wycofało. Ogólna nagonka poszła w kierunku ilości podpisów pod rekomendacją i zarzucają, ze brak ustawowej ilosci. Mnie interesuje dlaczego kilku sedziów wycofało rekomendacje. Co sie stało, ze zmienili zdanie. O dziwo nikt w Polsce nie jest dociekliwy. Ci sami dziennikarze, ktorzy sledzili rozne afery są zupełnie niezainteresowani.
              • polski_francuz Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 21:57
                "Mnie interesuje dlaczego kilku sedziów wycofało rekomendacje."

Dlaczego? Przeciwni nominacji mieli haki na rekomendujacych. Elementarne Watsonie. BTW zachecam Cie do obejrzenia filmu, ktory w weekend widzialem: Gentlemen. Mowi cos o hakach wlasnie. Tyle, ze w innym srodowisku.

Na mnie juz pora.

Dobranoc

PF
                • felusiak1 Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 22:25
                  >Ty Baśka podpisałs Zenkowi? No qrwa! Chcesz sobie krzywde zrobić?<

Watsonie? Ja to wiem ale dlaczego dociekliwi ponoć dziennikarze nie zadaja tego pytania. Dlaczego twój wielbiony Daniel nie pyta? Dlaczego zastraszanie niezaleznych sedziów jest tolerowane. Dlaczego nikt nie chce pokazac korupcji a wszyscy wrzeszcza o praworzadności?
                  • polski_francuz Re: AfD nie jest neofaszystowska 11.02.20, 07:22
                    "Dlaczego twój wielbiony Daniel nie pyta?"

Daniel ma swoich czytelnikow, ktorych nie chce rozczarowac. Jego czasopismo chce sie sprzedawac na papierze i on-line. I takie sa ich interesy. Zapewniac Cie ze in on sam i jego szefowie sa inteligentni. I to od lat. Inteligentniejsi niz dinozaury bo przezyli zmiane epoki i zmiane ustroju.

PF
              • felusiak1 Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 21:58
                Podczas przesłuchań w Komisji Sprawiedliwości zeznawał Alexander Vindman.
                Przyszedł w galowym mundurze oficera US Army chociaz do pracy chodzi w garniturze.. Kongresman- demokrata zwrcał sie do niego per 'Mister Vindman". Kiedy republikanin zwrócił sie w tej samej formie swiadek poprosił aby zwracać się do niego per "Liutenant Colonel Vindman".
                "Mister" nie przeszkadzał i raptem zaczął doskwierac.
                Czerwone flagi. To nie jest przesłuchanie swiadka lecz teatr obliczony na osiagniecie zamierzonego efektu. To nie kwestia czy to dobrze czy źle. To kwestia dostrzezenia fałszywych kolorów.
        • j-k AfD jest proniemiecka i proeuropejska 10.02.20, 22:57
          polski_francuz napisał:
          > Chcesz bym zmienil poglady? Przekonaj mnie.

sam na nia z synem glosowalismy (obaj my Polacy:)

AfD nie ma nic przeciw UE - ja tez nie.

ale ma cokolwiek przeciw naplywowi ludzi spoza europejskiego kregu kulturowego.

J.K.

PS. Pislalem o tym wielokrotnie
      • jorl Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 18:56
        felusiak1 napisał:

> To jest nalepka jaka polityczni przykleili. Łatwiej dyskredytować.
        > Qrwa, pf zacznij wreszcie mysleć i przestań wierzyć w Derszpigiel.

Problem z AfD jest ze przy wejsciu ich do wladzy, nawet w Türingi nastapi atak na Niemcy ze strony mediow i politykow glownie ale nie tylko z USA. Dlatego wlasnie nie da sie z AfD rzadzic bo zaraz bedzie ze w Niemczech Hitler odzywa.
        Jestem przekonany ze taki Kaczynski zaraz by tez wykorzystal ta okazje. Jabb, PF itd. to widac przeciez. Jabb bedzie gadal ze demokracja w Niemczech doprowadzila znowu do Hitlera.
        Ale przesuniecie CDU na prawo byloby OK. I tak naprawde trzeba zrobic. To jest rozsadne i konieczne.

--
        Pozdrowienia

• lubat Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 19:57
          jorl napisał:

> Problem z AfD jest ze przy wejsciu ich do wladzy, nawet w Türingi nastapi atak
          > na Niemcy ze strony mediow i politykow glownie ale nie tylko z USA. Dlatego wla
          > snie nie da sie z AfD rzadzic bo zaraz bedzie ze w Niemczech Hitler odzywa.

Za granicami Niemiec nikt by się nie czepiał AfD, gdyby sami Niemcy nie przyczepili tej partii łatki "faszystów". A nawet gdyby się jakieś Kaczory czepiały, to nie miałoby to takiej siły rażenia.
          • jorl Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 20:13
            lubat napisał:

> Za granicami Niemiec nikt by się nie czepiał AfD, gdyby sami Niemcy nie przycze
            > pili tej partii łatki "faszystów". A nawet gdyby się jakieś Kaczory czepiały, t
            > o nie miałoby to takiej siły rażenia.

A ja jestem przekonany ze by tak bylo. Fakt, Trump zapewne nie ale juz Demokraci, ich media, napewno tak.
            W koncu o to sie cala sprawa kreci. I wcale to nie jest byle co.
            Dlatego CDU na prawo ale do tego trzeba Merkel wywalic.

--
            Pozdrowienia

• eva15 Lubacie, tzw. wolny świat i tak by się czepiał 10.02.20, 22:09
            lubat napisał:

> Za granicami Niemiec nikt by się nie czepiał AfD, gdyby sami Niemcy nie przycze
            > pili tej partii łatki "faszystów". A nawet gdyby się jakieś Kaczory czepiały, t
            > o nie miałoby to takiej siły rażenia.

Nie, tzw. wolny świat jak najbardziej by się czepiał. Ale z zupełnie innych powodów niż Kaczor.

W rzeczywistości odbywa się walka globalistów z antyglobalistami. W USA to walka diermokratów z Trumpem, a w Niemczech walka Merklowej i jej drużyny z AfD. Merklowa to taka niemiecka pani Clinton, tyle że Clintonowej nie udało się (Bogu dzięki) dojść do władzy. Trump postawił tamę, Merkel od lat jest u władzy i niszczy państwo w imię globalizmu.
            Jest jej o tyle łatwiej, że ten globalizm ma wszystkie cechy komunistycznego zamordyzmu, w którym ona wyrosła, była socjalizowana i szkolona do pracy agitacyjnej... Wtedy nazywało się to internacjonazimem - ot i różnica :-).

Poza tym - jest jej o tyle łatwiej, że w Niemczech można przeciwnika zniszczyć wpychając go w nazistowski narożnik. Tej broni, jakże skutecznej, globaliści w innych krajach nie mają.
            Niemcy poprzez swoją przeszłość są najsłabszym ogniwem walki z globalizmem.

• eva15 Re: AfD nie jest neofaszystowska 10.02.20, 21:54
        felusiak1 napisał:

> To jest nalepka jaka polityczni przykleili. Łatwiej dyskredytować.
        > Qrwa, pf zacznij wreszcie mysleć i przestań wierzyć w Derszpigiel.

Feluś, najwyraźniej więcej rozumiesz z sytuacji w Niemczech niż tzw. jewropejczycy pokroju p_f.

Inna rzecz, że wystarczy rozumieć, co dzieje się w USA, bo wydarzenia w Jewropie są tego echem, tyle że w nieco innym przebraniu.

• monalisa2016 Re: Zbyt ciezki worek na plecy 10.02.20, 23:22
      Były minister obrony narodowej Volker Rühe (CDU) domaga się ustapienia Angieli Merkel z stanowiska kanclerza, jednocześnie ostrzega, że ​​odpowiedzialność za obecny kryzys w CDU, w Turyngii nie spoczywa tylko i wyłącznie na szefowej partii Annegret Kramp-Karrenbauer.
      Przypomina też, że nie powinno się zapominać kto powołał AKK na przywodczynię partii, przypomina też, że AKK poddała się do dymisji, teraz powinna zrobić to samo z całą odpowiedzialnością za stan partii właśnie Angela Merkel.

--
      ......................................
      Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
    • wykrywacz_klamcow Re: Zbyt ciezki worek na plecy 10.02.20, 23:36
      To niezwykle interesujące, że największymi zwolennikami faszystowskich ugrupowań antyimigranckich są... imigranci sprzed lat. Najwyraźniej widzą w tych nowych siebie z tamtych czasów. I nie smęćcie bajek o innej kulturze, bo sami byliście innego kręgu kulturowego, dzikusy komunistyczne ;)
      A te ruskie babiny z bazaru, to już zupełna żenada...

--
      sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
      potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka