Dodaj do ulubionych

Doradca putina: rosja inicjatorem 2WŚ

11.02.20, 16:30
Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina, ocenił, że współczesna Rosja jest państwem agresywnym i podkreślił, że wszczyna konflikty zbrojne ze swoimi sąsiadami.

Iłłarionow przypomniał, że Związek Radziecki pozwalają nazywać „podżegaczem i inicjatorem” II wojny światowej między innymi porozumienia zawarte z hitlerowskimi Niemcami. Wskazywał na pakt Ribbentrop-Mołotow, dotyczący podziału części Europy, w tym Polski między Moskwę i Berlin.
Były doradca Putina mówił także, o traktacie „o przyjaźni” zawartym we wrześniu 1939 roku między Niemcami i ZSRR oraz o zgłaszanych w 1940 roku przez Stalina roszczeniach terytorialnych w Europie i Azji. - Identyfikacja ZSRR jako podżegacza i inicjatora II wojny światowej wynika z aktów agresji dokonanych w latach 1939 - 45 wobec Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Iranu, Turcji, Szwecji, Danii, Finlandii, Japonii i Bułgarii - powiedział Andriej Iłłarionow. Jak dodał, w latach 1933-2020 Związek Radziecki oraz Rosja dokonały łącznie 31 aktów agresji wobec sąsiednich państw, z czego współczesna Federacja Rosyjska zrobiła to dwukrotnie - w przypadku Gruzji i Ukrainy.


Jasno i klarownie pokazana prawda o roli ruskich w wywołaniu 2 Wojny Światowej oraz późniejszej bandyckiej polityce ruskich.
To zamyka temat kłamstw putina.
Obserwuj wątek
   • bywszy2 Re: naucz sie czytac po russki+ 14.02.20, 19:02
    czizus napisał:

    > Nie zdziwiłbym się gdyby Pan Ilłarionow nagle opił się "przez przypadek" jakieg
    > oś polonu w herbatce albo nowiczoku. To bardzo popularne w Rosji napitki, . .
    > . . . . . czasami serwowane również za granicą.

    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    to dowiesz sie wiecej pozytycznego,niz od czytania niektorych ... piszacych o Rosji pop polsku.
    A poniewaz nie umiesz(chyba?) to nie komentuj rzeczy,ktorych nie rozumies.
   • buldog2 Re: Doradca putina: rosja inicjatorem 2WŚ 14.02.20, 19:14
    Krótko po wyjeździe zasługiwał na duży szacunek, pamiętam jak szanowali jego zdanie Gruzini po wojence 08.08.08, także wtedy, gdy porównania były bardzo krytyczne. Ale później zaczął się zachowywać w sposób coraz bardziej wątpliwy. A po tym, jak na zlecenie (bo jak inaczej) zaczął głosić bzdury, których wstydzili się powiedzieć Amerykanie, zaczął szybko tracić. A już kiedy powtarzał bzdury Macierewicza o Zamachu...
    W rzeczonej kwestii może mieć sporo racji, więcej niż wynika to z oficjalnych enuncjacji i niż pokazują archiwa. rosyjskie, brytyjskie. Archiwa nadal są zamknięte i wątpię czy jeśli nic się nie stanie, zostaną otwarte za 100 lat. Sporo poszlak wskazuje Starikow.

    Ale dla "wykrywacza" Iłlarionow to autorytet w sam raz.
   • czizus Re: Doradca putina: rosja inicjatorem 2WŚ 19.02.20, 12:20
    jabbaryt napisał:

    > Jeszcze raz. Rosji w czasie II WŚ nie było. Był związek radziecki.

    Ale każdy jako tako wykształcony wie, że ZSRR to taka zakamuflowana Rosja. No chyba, że wierzysz w to, że np. Łotwa, Estonia, Litwa, . . . etc. same zgłosiły akces udziału w tym fantastycznym projekcie pt. "ZSRR".
    • wykrywacz_klamcow typowe zamulanie tematu 20.02.20, 09:48
     czizus napisał:

     > Ale każdy jako tako wykształcony wie, że ZSRR to taka zakamuflowana Rosja. No c
     > hyba, że wierzysz w to, że np. Łotwa, Estonia, Litwa, . . . etc. same zgłosiły
     > akces udziału w tym fantastycznym projekcie pt. "ZSRR".

     niestety niektórzy dają się nabrać na sowieckie sztuczki i manipulacje: jak coś złego to ZSRR, jak roszczenie terytorialne to wyciągają wszystko z historii i uznają ciągłość istnienia rosji łącznie z ZSRR

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka